FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
17-08-19 19:49  [R/G] AB41 Autoblinda - WAK
Demon 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 50
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Witam w relacji, której miało nie być. Dlaczego? Ponieważ mi się nie chciało. Ostatnimi czasy cierpię na permanentny brak czasu, a jeżeli znajduję chwilę, to poświęcam ją na klejenie. Jednak w trakcie stwierdziłem, że model ten, tak samo jak każdy inny zasługuje na jakąś dokumentację z powstawania…chociażby dlatego, że po sklejeniu wnętrze będzie praktycznie nie widoczne. Na ten model miałem ochotę już dawno, ale jakoś sprawiał na mnie wrażenie bardzo skomplikowanego i obawiałem się. Czy były to słuszne obawy, okaże się po sklejeniu. Dodatkowo model ten ma być potwierdzeniem, że da się tanio uprawiać nasze hobby – jego koszt to w chwili obecnej 20 zł, a frajdy jak do tej pory sprawił sporo.
Co można powiedzieć o samym modelu? Jak na razie wszystko pasuje, zobaczymy jak będzie w momencie składania kadłuba do podwozia. Wprowadziłem małą modyfikację w stosunku do opisu klejenia, a mianowicie sugerował on nie wklejanie sufitu celem umożliwienia klejenia detali wnętrza. Dla mnie poszycie zewnętrzne było zbyt wiotkie bez zamknięcia bryły i postanowiłem je zamknąć, a części wyposażenia wkleić wcześniej. Na chwilę obecną jedyne utrudnienie jakie widzę, to problemy w zmontowaniu w całość.
Na zdjęciach kabina założona do przymiarki, jeszcze nie przyklejona.




--

Post zmieniony (11-11-19 18:37)

 
17-08-19 20:10  Odp: [R] AB41 Autoblinda - WAK
messer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 20
Galerie - 26


 - 46

Bach! Pierwszy wpis i już pół modelu sklejone. Będę dalej obserwować.

--
http://messer.cba.pl

 
19-08-19 17:11  Odp: [R] AB41 Autoblinda - WAK
MarioTechNet 

 

Na razie ładnie to wygląda - będę trzymał kciuki za dalszy postęp prac - Pozdrawiam

 
12-09-19 21:26  Odp: [R] AB41 Autoblinda - WAK
Demon 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 50
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Autor opracowania w relacji, to nobilituje ale i stawia wymagania. Postaram się doprowadzić ją do sensownego końca. Ostatnimi czasy nie mam za wiele czasu na klejenie, a ten co mam poświęcam, na pomoc w klejeniu trochę innych modeli – kwestia priorytetów. Udało mi się również wymęczyć podstawkę pod wcześniej sklejonego Mardera II.


A wracając do Autoblindy. Spód zmontowany z górą w całość, zacząłem również uzupełniać kadłub o detale zewnętrzne. Wszystko pasuje i nie ma się czego czepnąć…no może za wyjątkiem jednego…kiedy będzie opracowana Sahariana? ;) To chyba to samo podwozie co Autoblinda. Kleiłbym jak szalony.


--

Post zmieniony (12-09-19 21:27)

 
12-09-19 21:49  Odp: [R] AB41 Autoblinda - WAK
Jańcio 



Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 16


 - 7

Ja już blinduję z pierwszego rzędu .

Pozdrawiam .


Jańcio .

 
12-09-19 22:50  Odp: [R] AB41 Autoblinda - WAK
messer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 20
Galerie - 26


 - 46

Coś tam się dawno temu zaczęło i jakoś się nie może zakończyć:



--
http://messer.cba.pl

 
18-10-19 21:45  Odp: [R] AB41 Autoblinda - WAK
Demon 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 50
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

No proszę, czyli coś się w temacie Sahariany dzieje. Czekam w takim razie z niecierpliwością na koniec prac i wydanie.
Kruca fuks, nie ma casu, nie ma casu jak to mawiał reżyser w Vabank II, ale pomimo tego coś się tam powoli udaje kleić. Pomimo nie skończeni kadłuba i jego wyposażenia postanowiłem skleić koła, żeby nie zostały mi na koniec. Myślę, że była to dobra decyzja. Kół może nie ma za dużo, ale trochę im trzeba było poświęcić czasu i pracy. W modelu są w sumie trzy rodzaje kół, liczbę tą daje kombinacja dwóch rodzai opon oraz dwóch rodzai felg. Trzy koła z oponami wyposażonymi w kostki bieżnika, to niemal 1000 elementów. Wszystkie cięte ręcznie, nie było tu laserów. Przed zabraniem się za klejenie zawieszenia kilka razy brzydko mówiłem, jeszcze więcej siedziałem nad instrukcją i nie wiedziałem o0 co chodzi. Najprostszym sposobem na wyjście z tego impasu było zacząć klejenie od pierwszego elementu, potem samo poszło. Do momentu montażu i usztywnienia wszystkie wahacze były ruchome.

Wycinałem też drobne elementy ;)

Przed montażem kół, pobrudziłem wstępnie spód kadłuba, wnęki i zakamarki oraz elementy zawieszenia – tam gdzie później nie dojdę z pędzlem. Same koła oczywiście też.



Na przyklejenie oczekują wały napędowe. Problem z nimi jest taki, że są za długie, trzeba je będzie skrócić.

A tutaj ujęcie na tajemniczej podstawce ;)


--
-------------------------------------------------------------
VW´s don´t drop oil. They just mark their spot
VW nie kapią olejem. One znaczą swój teren.

 
11-11-19 16:04  Odp: [R] AB41 Autoblinda - WAK
Demon 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 50
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Nie ma chyba co więcej pisać. Budowa Autoblindy dobiegła końca. Model jest bardzo dopracowany i mocno uszczegółowiony, miejscami trudny w budowie, ale ze względu na swoją złożoność, a nie problemy z pasowaniem. Jak już wspomniałem wcześniej, miejscami miałem problemy jak zabrać się za dany element. W takim przypadku należy zacząć kleić on najniżej w danym elemencie oznaczonej części i po prostu kleić po kolei, a wszystko ułoży się w logiczną całość. Model dość mocno przykurzony, brud miał uwypuklić detale, śruby/nity czy bieżnik opon. Tutaj mała uwaga co do merytoryczności. Oryginalny pojazd jest skręcany, a nie nitowany. Dodatkowo łby śrub są stożkowe. Jednak szacunkowo wielkość łbów mogłem określić na jakieś 10 - 12 mm, co w skali daje 0,4 – 0,48 mm. W związku z tym, że nie byłbym w stanie wykonać tak małych imitacji śrub, są „nity” je udające. W ten sposób charakterystyczny ogólny wygląd „pryszczatego” pojazdu został zachowany.








--
-------------------------------------------------------------
VW´s don´t drop oil. They just mark their spot
VW nie kapią olejem. One znaczą swój teren.

 
12-11-19 07:25  Odp: [R/G] AB41 Autoblinda - WAK
Rzeznik 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 8
 

Gratuluje ukończenia kolejnego fajnego modelu. Co następne?

--
Ukończone: PaK40 | Type 2 Ka-Mi | L6/40 | Renault FT | T34-85 | Crusader Mk.III | HL-2 Haroldek

Na warsztacie: plastik

 
12-11-19 10:02  Odp: [R/G] AB41 Autoblinda - WAK
rodrus 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Piękny model. Gratulacje :)

--
Modele rolnicze od podstaw
KZB 3B Vistula,DUTRA Ue 28,BIZON Z056,DUTRA D4K-B,Ursusy w natarciu,ZETOR ZTS 16245,John Deere 6150M,Ursusy C-385

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024