FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 51 z 76Strony:  <=  <-  49  50  51  52  53  ->  => 
11-09-19 10:30  Odp: Nowości i zapowiedzi 2019 - wątek informacyjny
Mejdej 



Na Forum:
Galerie - 10


 - 3

Ma może ktoś już ten model z ANSWER - Curtiss Mohawk ? A jak tak to czy może tu zaprezentować zdjęcia arkuszy ?

--

 
11-09-19 11:58  Odp: Nowości i zapowiedzi 2019 - wątek informacyjny
Bizon 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


 - 8

Widziałem go na konkursie. Wydaje mi się że jest za ciemny kamuflaż. Szczególnie niebieski.

--
Im trudniejsza jest walka, tym większe będzie zwyciestwo!
"w życiu jest dobrze, gdy jest dobrze i nie dobrze, bo gdy jest tylko dobrze to niedobrze"

 
11-09-19 13:25  Odp: Nowości i zapowiedzi 2019 - wątek informacyjny
Seweryn F.   

Bizon - Mam ten model. Wg mnie niebieski jest ok. To Azure Blue, który sam w sobie był kolorem raczej ciemnym. Natomiast minimalnie za ciemny może być ewentualnie brązowy. No chyba, że to Olive Drab, wtedy wszystko gra. Nikt tak do końca nie wie, jak ten samolot był pomalowany w oryginale, bo był składany z części w Indiach. I pewnie pomalowany tym co było pod ręką akurat. Jedne źródła podają, że to klasyczny kamuflaż pustynny RAFu (DE/MS/AB), inne zaś, że plamy były z udziałem Olive Drab i MS. Cholera wie.

 
11-09-19 14:00  Odp: Nowości i zapowiedzi 2019 - wątek informacyjny
Mejdej 



Na Forum:
Galerie - 10


 - 3

To Seweryn będziesz mógł wrzucić choć jedno zdjęcie z kolorowym arkuszem?

--

Post zmieniony (11-09-19 20:44)

 
11-09-19 14:08  Odp: Nowości i zapowiedzi 2019 - wątek informacyjny
Marcin Dworzecki 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
 

Mejdej - nie mam jeszcze modelu, ale mam pliki:). Poniżej próbki arkuszy.



 
11-09-19 14:45  Odp: Nowości i zapowiedzi 2019 - wątek informacyjny
Bizon 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


 - 8

Możliwe że albo miałem w ręku egzemplarz z ciemnymi kolorami wydany, albo wydawały się ciemne, bo oglądałem na korytarzu szkoły w Jaworznie.

--
Im trudniejsza jest walka, tym większe będzie zwyciestwo!
"w życiu jest dobrze, gdy jest dobrze i nie dobrze, bo gdy jest tylko dobrze to niedobrze"

 
11-09-19 19:19  Odp: Nowości i zapowiedzi 2019 - wątek informacyjny
Dawidsan 

Na Forum:
Relacje w toku - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Panie Marcinie model zaprojektowany na 2 wręgi?

--

Post zmieniony (11-09-19 21:13)

 
11-09-19 19:34  Odp: Nowości i zapowiedzi 2019 - wątek informacyjny
Marcin Dworzecki 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
 

Dobry projektant potrafi zaprojektować model z trzech wręg, bardzo dobry z dwóch. Legendy nie używają wręg w ogóle:).

 
11-09-19 20:41  Odp: Nowości i zapowiedzi 2019 - wątek informacyjny
Mejdej 



Na Forum:
Galerie - 10


 - 3

Dziękuje Marcin :), chyba moje oczekiwania się ziściły i mam w końcu model o pięknej szacie graficznej, dobrze opracowany i bez nadmiernej detalizacji.

--

Post zmieniony (11-09-19 20:43)

 
12-09-19 10:19  Odp: Nowości i zapowiedzi 2019 - wątek informacyjny
Jarpen   

Hm. Raczej był to klasyczny pustynny kamo RAF. Nawet jak był składany w Indiach to nie była to nowa maszyna. Co na oryginalnej fotce widać po dużym zużyciu. Często do Indii i Birmy transferowano maszyny z Afryki i bliskiego wschodu i raczej były przemalowywane po większych remontach. Szkoda tylko że Mohawk jest w malowaniu OTU a nie jednostki bojowej.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 51 z 76Strony:  <=  <-  49  50  51  52  53  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024