FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 15 z 31Strony:  <=  <-  13  14  15  16  17  ->  => 
31-08-19 00:05  Odp: [Relacja] Radziecki czołg lekki T-50 - MKF 10-11/2003
Tommy T.B. 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 5
 

Grzesiu, patrzę na tą twoją koronkową pracę i stwierdzam, że dla Ciebie nie ma nic niemożliwego...
Jak byś się uparł, to zrobił byś nawet te dwie niemożliwe rzeczy:
- wywrócił hełm na lewą stronę i otworzył parasol w du..ie :-)

Gąski miód malina :-) !

Pozdrawiam
Tommy

 
06-09-19 15:55  Odp: [Relacja] Radziecki czołg lekki T-50 - MKF 10-11/2003
stary 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


 - 2

Czy w jakiś sposób przyklejasz gąsienice do kół żeby je ustalić? Wiadomo że jak model stoi to problemu nie ma ale przy podniesieniu jeżeli nie są napięte to mogą zwisać i ulec uszkodzeniu. Jest to problem czy może ja demonizuję? ;-)

--
Ukończone
HMCS AGASSIZ
Okręt WOP
Holownik portowy
KOMINTERN ciągnik gąsienicowy






 
06-09-19 17:14  Odp: [Relacja] Radziecki czołg lekki T-50 - MKF 10-11/2003
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Zrobiłem to tylko w jednym modelu i to niedawno.
T-37A z Modelika, który skończyłem w zeszłym roku, miał gąsienice nieco luźniejsze niż reszta moich modeli, co zresztą wychwyciłeś w relacji:-)
Zaczęło mnie to irytować, bo po podniesieniu modelu (np. przy sprzątaniu szafek) gąsienica zwisała mało ciekawie, a co gorsza trzeba było uważać, by trafić kołami między podwójny rząd zębów. Ale najgorsze było to, że zawsze trzeba było ustawiać je potem pęsetą lub patyczkiem, by dobrze wyglądały i nie zwisały zbyt luźno przy kołach napędowych i napinających.
Dlatego przykleiłem gąsienice do dwóch z czterech kół jezdnych (wewnętrznych). Teraz mniej więcej gąsienice zostają na swoim miejscu, chociaż komicznie wygląda, gdy stykają się wtedy tylko z dwoma wewnętrznymi kołami z każdej strony:-)

Ale generalnie - nie jest to duży problem, szczególnie przy idealnym napięciu gąsienic:-)

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
06-09-19 20:49  Odp: [Relacja] Radziecki czołg lekki T-50 - MKF 10-11/2003
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Jako osoba zupełnie nie znająca się na pancerce muszę wtrącić swoje 3 grosze. Taki znak współczesnych czasów ;-)
Wydaje mi się,że gąsienice można zostawić nieprzyklejone do kół tylko w przypadku pracującego, ruchomego zawieszenia.
Jeśli podwozie jest nieruchome, gąsienice ułożyłbym tak, by osiągnąć pożądany efekt i przykleiłbym je do kół odrobiną kleju SG.
Bo inaczej będą problemy przy unoszeniu modelu, które doskonale opisałeś.
Dziękuję za uwagę ;-)
Pokażesz coś z tego modelu w Przeciszowie?

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
08-09-19 11:43  Odp: [Relacja] Radziecki czołg lekki T-50 - MKF 10-11/2003
stary 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


 - 2

Dzięki za wyjaśnienie. Trzeba będzie pomyśleć o podstawce. To chyba rozwiąże problem gąsienic.

--
Ukończone
HMCS AGASSIZ
Okręt WOP
Holownik portowy
KOMINTERN ciągnik gąsienicowy






 
08-09-19 15:16  Odp: [Relacja] Radziecki czołg lekki T-50 - MKF 10-11/2003
Jańcio 



Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 17


 - 7

Mariusz i to jest pomysł . Przy wykonaniu takich gąsek warto teraz pokusić się o pracujące zawieszenie . Grzesiu Ty to na pewno potrafisz ! Już to widzę oczami wyobraźni .



Pozdrawiam

Ja , cichy obserwator .

--

 
09-09-19 16:01  Odp: [Relacja] Radziecki czołg lekki T-50 - MKF 10-11/2003
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Jańcio - od cudów to był jeden taki, co chodził po jeziorze:-)
Pracujące zawieszenie da się zrobić, tylko... po co?:> Nie od dzisiaj wiadomo, że wszelkie ruchome elementy w modelach są przerostem formy nad treścią:-) Ale jakby co, to żart przedni:-)

Mariusz - skoro umili Ci to pobyt w Przeciszowie, to mogę zabrać tego grata, gąski również:-)

A propos gąsienic...

Sprawa kolejna, czyli malowanie ogniw, załatwiona:-)


To, co trwałoby w dotychczasowym trybie pewnie z 2 tygodnie, zamknęło się w czasie 2 wieczorów:-)
A to za sprawą nowego urządzenia w moim warsztacie:-)
Rozcieńczanie farby na oko i brak podstawowych umiejętności w posługiwaniu się aerografem sprawiły, że więcej czasu poświęciłem chyba na czyszczenie niż na sam proces malowania:-) Ale zabawa przednia - co się nawdychałem, to moje:-)

Dzisiaj zacząłem wstępnie spinać ogniwa w taśmy.

Sworznie wykonuję z cieniutkiej cyny, co ma swoje dobre i złe strony:-)
Przewleczenie takiego kawałka przez wszystkie tuleje to nie lada wyzwanie, poza tym przy naciągnięciu gąsienicy druciki się lekko wyginają i taśma wydłuża się o 2-3 mm (zależnie od długości)
Paradoksalnie ta wada jest jednocześnie zaletą, gdyż pomaga w układaniu gąsienicy na kołach napędowych, gdyby wystąpiły delikatne nieścisłości w pasowaniu. Kolejną zaletą jest bardzo łatwe odcinanie wystających części drutów.

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
09-09-19 21:53  Odp: [Relacja] Radziecki czołg lekki T-50 - MKF 10-11/2003
stary 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


 - 2

Już się cieszę na możliwość obejrzenia tego cudeńka na żywo.

--
Ukończone
HMCS AGASSIZ
Okręt WOP
Holownik portowy
KOMINTERN ciągnik gąsienicowy






 
09-09-19 22:05  Odp: [Relacja] Radziecki czołg lekki T-50 - MKF 10-11/2003
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Super! A przydał się choć trochę mój koncept na malowanie ogniw opisany onegdaj w Twojej relacji? Czy może wpadłeś na jeszcze lepszy pomysł?
Też się cieszę, że zobaczę to na własne oczy!

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
10-09-19 00:06  Odp: [Relacja] Radziecki czołg lekki T-50 - MKF 10-11/2003
Tommy T.B. 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 5
 

Grzesiu, praca zacna i cieszy fakt, że malujesz aero ;-)
I od razu moje pytanie. Jakimi farbami malujesz, akryle czy emalia?
Druga sprawa, to temat trzpieni do ogniw. Patent już masz więc nie zamierzam namawiać Cię do zmian, ale ja do tego celu używam drutu z tzw. skrętki - kabel który używa się do połączeń sieciowych/internetowych.

A tak btw, to również mam ochotę zobaczyć twoje dzieło na własne gały w tą sobotę; -)

Pozdrawiam i do zobaczyska ;-)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 15 z 31Strony:  <=  <-  13  14  15  16  17  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024