FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 7Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  ->  => 
27-07-19 17:20  Odp: [R] PzKpfw. III Ausf. M /WAK+scratch/ 3 Dyw. Panc. SS „Totenkopf” Łuk Kurski 43
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Nie ma sprawy, ale jakby co to zawsze można skorzystać z opcji "pół na pół" : )
https://i.redd.it/329jbsel7dp11.jpg

 
08-09-19 19:49  Odp: [R] PzKpfw. III Ausf. M /WAK+scratch/ 3 Dyw. Panc. SS „Totenkopf” Łuk Kurski 43
Tommy T.B. 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 5
 

Witam serdecznie po dłuższej nieobecności.

Urlop zasadniczo zbliża się już ku końcowi, tak jak i budowa mojej trójeczki ;-)
Poniżej przedstawiam to, co udało mi się zrobić przed urlopem oraz w minionym tygodniu.

Priorytetem było ukończenie i pomalowanie wieży. A oto efekty.


Nie dawała mi spokoju jedna rzecz, która lekko opóźniała mi budowę, a mianowicie boczne ekrany kadłuba...
Z doświadczenia już wiem ( model Stug IV ), że takie tafle kartonu nie wchodzą w rachubę, bo po pewnym czasie zaczną się wichrować pomimo użycia brystolu gr 0,2 mm.
Chciałem już nawet zastosować blachę aluminiową 0,2mm (inne metale nie wchodziły w grę z racji swej wagi), ale niestety moje poszukiwania na rynku zakończyły się fiaskiem...
i wtedy wpadł mi do głowy pomysł ... laminarka! I to był strzał w dziesiątkę :-)
Po wydrukowaniu na bloku technicznym i zgrzaniu w laminarce uzyskałem pożądany efekt - odpowiednia grubość i sztywność.
Przed malowaniem podkładem i kolorem bazowym potraktowałem ekrany drobnoziarnistym papierem ściernym dla lepszej przyczepności farby.
A tak to wygląda w praktyce.


Następnie jak aerograf był w ruchu, to pomalowałem sobie cały kadłub modelu, a co... :-D
No i wyszło coś takiego...


A tak prezentuje się z założoną wieżą.



No i na koniec zabawa z brudzeniem kół i tyle co ukończone w dniu dzisiejszym wyposażenie inżynieryjno-saperskie, czyli tzw. "biżuteria" ;-)


I to byłby zasadniczo już koniec, jeszcze tylko kamuflaż i znaki taktyczne.
Następny wpis będzie już galerią końcową, ale to za pewien czas, bo teraz przede mną najgorsze - brudzenie, syfienie, brudzing... - zwał jak zwał, ale tego etapu nienawidzę :-/

Jeszcze raz wszystkim dziękuję za doping i wsparcie :-)

Pozdrawiam serdecznie
Tommy

--

 
08-09-19 20:17  Odp: [R] PzKpfw. III Ausf. M /WAK+scratch/ 3 Dyw. Panc. SS „Totenkopf” Łuk Kurski 43
Kalor 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 10
Galerie - 8
 

Weathering to przecież najfajniejsza część zabawy :)

--
Inne moje projekty: Batignolles-Châtillon Char 25T, STRV 103C, Trabaccolo
Przyjemność powinno się mierzyć stopniem realizacji zamierzeń, panie Liang


 
09-09-19 07:30  Odp: [R] PzKpfw. III Ausf. M /WAK+scratch/ 3 Dyw. Panc. SS „Totenkopf” Łuk Kurski 43
Demon 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 50
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Na Przeciszów będzie gotowy? ;)

--
-------------------------------------------------------------
VW´s don´t drop oil. They just mark their spot
VW nie kapią olejem. One znaczą swój teren.

 
09-09-19 07:58  Odp: [R] PzKpfw. III Ausf. M /WAK+scratch/ 3 Dyw. Panc. SS „Totenkopf” Łuk Kurski 43
Kruszyna 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3


 - 1

Nieźle Tomku :) Bardzo ładnie to wygląda, nie widać łączeń, wszystko równo - super 👌
Wczoraj, wracając z Oleśnicy myślałem o Twojej trójeczce.
Miałem nawet napisać w tej sprawie maila, a tutaj takie miłe zaskoczenie :D

--
W budowie:
Szkuta Wiślana | Łódź z Gokstad
Ukończone:
A7V | Wieża Nyska w Otmuchowie | Crusader III | Tiger I
Zawieszone:
Mark I

 
09-09-19 13:30  Odp: [R] PzKpfw. III Ausf. M /WAK+scratch/ 3 Dyw. Panc. SS „Totenkopf” Łuk Kurski 43
Piter16 

Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

Piękności, delicje. Koniec tuż tuż. Zacieram ręce już na galerię. :)

 
09-09-19 20:02  Odp: [R] PzKpfw. III Ausf. M /WAK+scratch/ 3 Dyw. Panc. SS „Totenkopf” Łuk Kurski 43
Darek1207 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

No to pozostaje czekać na galerię końcową w Przeciszowie.

 
10-09-19 13:41  Odp: [R] PzKpfw. III Ausf. M /WAK+scratch/ 3 Dyw. Panc. SS „Totenkopf” Łuk Kurski 43
Tommy T.B. 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 5
 

Dziękuję za tak liczny odzew, choć to jeszcze nie koniec zmagań ;-)

Karol, dla Ciebie może tak, ale dla mnie to męka i nie za dobrze się w tym jeszcze czuję. Coś tam robię, coś kombinuję i testuję... Stałego schematu jednak nie mam... Może to i dobrze? Nie wiem...

Darek, Demon, mam nadzieję, że zdążę z nim do Przeciszowa, choć pracy zamiast ubywać, to przybywa...
Zawsze znajdzie się coś nowego do zrobienia lub prawienia i tak bez końca... :-/
Na dzień dzisiejszy kamo i oznaczenia taktyczne już są. Pozostaje poprzyklejać wyposażenie, zrobić obicia, wash itp.

Wojtas, Piter, galerię to już zostawię sobie na przyszły tydzień :-)

Jeszcze raz wszystkim dziękuję za miłe słowo uznania :-)

Pozdrawiam
Tommy

 
10-09-19 16:21  Odp: [R] PzKpfw. III Ausf. M /WAK+scratch/ 3 Dyw. Panc. SS „Totenkopf” Łuk Kurski 43
Kalor 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 10
Galerie - 8
 

Pisałem trochę ironicznie, bo to trzeba się przy tym narobić jak głupi. Tego pana może widziałeś? Martin Kovac YT , nie jestem fanem nadmiaru obić, ale to jak gościu operuje pędzlem i olejami budzi moją zazdrość.

Nie namawiam szedł na całość, bo sam nie mam na to odwagi.

--
Inne moje projekty: Batignolles-Châtillon Char 25T, STRV 103C, Trabaccolo
Przyjemność powinno się mierzyć stopniem realizacji zamierzeń, panie Liang


 
11-09-19 11:34  Odp: [R] PzKpfw. III Ausf. M /WAK+scratch/ 3 Dyw. Panc. SS „Totenkopf” Łuk Kurski 43
Tommy T.B. 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 5
 

Dzięki Karol za link.
Oglądałem troszkę wczoraj jak on to robi, i faktycznie, można pozazdrościć mu umiejętności.

Sam dzisiaj troszkę pokombinowałem z olejami i wyszło jak wyszło, ale zasadę już znam i z grubsza wiem o co chodzi.
Teraz pozostaje mi tylko szlifować nowa technikę ;-)

Pozdrawiam
Tommy

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 7Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024