FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 13 z 27Strony:  <=  <-  11  12  13  14  15  ->  => 
30-08-19 21:59  Odp: [R] Renault FT17 / Projekt własny 1:25
Kruszyna 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3


 - 1

Cudo!
Maluj, brudź Pan :)
Wstydu oszczędź :)

--
W budowie:
Szkuta Wiślana | Łódź z Gokstad
Ukończone:
A7V | Wieża Nyska w Otmuchowie | Crusader III | Tiger I
Zawieszone:
Mark I

 
03-09-19 11:35  Odp: [R] Renault FT17 / Projekt własny 1:25
Rzeznik 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 8
 

Dobra chłopaki, bo się zacznę czerwienić. Chyba trochę przeceniacie ten projekt :) Obawiam się, że na żywo jednak zniknęły by ostatnie słowa zachwytu. Możliwe, że będzie można zobaczyć czołg w Przysietnicy 22 września, a w październiku w Rzeszowie.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Witam wszystkich zaglądających tutaj w nowym miesiącu.
Tematem dnia stay się koła podtrzymujące. Ich budowa jak widaż poniżej nie jest zbyt skomplikowana, ale jednak krążków trzeba się nadziubdziać. Chętnie użyłbym wybijaków do produkcji tego ale jednak nie potrafię tak nimi operować by trafiać w nadrukowany okrąg a to jest konieczne by poźniej móc wykonać otwór na oś. Poza tym wybijaki zakrzywiają krawędź przy grubszym kartonie






Następnie nastąpiły nieśmiałe próby formowania ogniw. Wykonałem sobie przyrząd do którego wkłada się wycięte i zwilżone ogniwko i zaciska przy pomocy ścisków. Następnie trzeba chwile poczekać by woda trohe odparowała i już. Efekt na poniższym zdjęciu.



Na dniach będę kontynuował pracę nad ogniwkami. Zapraszam do komentowania i pozdrawiam.

--
Ukończone: PaK40 | Type 2 Ka-Mi | L6/40 | Renault FT | T34-85 | Crusader Mk.III | HL-2 Haroldek

Na warsztacie: plastik

 
03-09-19 12:37  Odp: [R] Renault FT17 / Projekt własny 1:25
Jaroslav 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Witaj Karol!
Świetnie sobie poradziłeś z poprawą przedniej części szyn. Nie rozumiem, w jakim celu koniecznie chciałeś porobić osie rolek podtrzymujących, jak byś planował ruchomy układ jezdny to ok choć było by to mega trudne to przynajmniej w teorii wykonalne ;) Z formowaniem płyt ogniw, dobrze że poszedłeś moim sposobem bo inaczej było by baardzo trudno je uformować. Wiem co mówię bo testowałem dziesiątki różnych metod i tłoczenie na mokro to jedyne sensowne rozwiązanie tylko że płyty jeżeli drukujesz na papierze nawet 200g będą za cienkie. Zamiast zwilżania, podklej za pomocą BCG wydruk papierem 80g - zwykłym do drukarki. Bcg dostatecznie Ci nawilży elementy a po wyschnięciu usztywni ;)
Zdrów!

--
GG 6801515

 
03-09-19 20:42  Odp: [R] Renault FT17 / Projekt własny 1:25
Krys 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 38
 

Szkoda że nie będziesz w Bielsku Białej.

--
KARTONOWY TUR
Zrobione: BTR 60 PB, PTS, ZU 23-2, Bofors wz.36 plot, C2P, Pz.Kpfw I Ausf F, H 13 C Sioux, Grecka Cerkiew, TKS, Kfz 14 Adler, Aerosanie RF-8,Bofors wz.36 37mm ppanz., drezyna TK, drezyna R, wz.29, wz.34,Putiłówka
W budowie: Su 76M

 
06-09-19 13:24  Odp: [R] Renault FT17 / Projekt własny 1:25
Rzeznik 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 8
 

@Jaroslav: Praktycznie zawsze koła czy wahacze osadzam na osiach z tego względu, że konstrukcja nabiera sztywności, można poskładać na sucho, mogę pomalować poszczególne części bez obawy, że zamaluje znaki określające miejsce klejenia oraz przyspiesza to sam montaż. Taak, Twój sposób był dla mnie inspiracją. Jednak zostałem przy wodzie bo bałem się, że jak mi gdzieś wypłynie klej to przyklei mi to "matrycy". U mnie płyty mają jakieś 0,4mm grubości.

@Krys: Trochę daleko jak dla mnie :) Zapraszam zawsze na Podkarpacie.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Dzień dobry bardzo.
Przez te ostatnie kilka dni pobawiłem się z ogniwkami. Żeby oceanic jak wyszły trzeba poczekać do malowania, bo zostały zawikolowane. Kilka pierwszych osi wykonałem z drutu miedzianego fi1, ale później zaopatrzyłem się w pręty z ABS o tej samej średnicy i jest to wdzięczniejszy materiał na sworznie.










Przyznam, że jestem już mocno znużony tym modelem także nie obiecuję regularnych aktualizacji postępów lub może być tak, że będę skakał z tematu na temat (może wieża lub armata?) by sobie urozmaicić budowę, za co już teraz przepraszam. A tu jeszcze tyle nitowania... (╥﹏╥) Pozdrawiam cieplutko!

--
Ukończone: PaK40 | Type 2 Ka-Mi | L6/40 | Renault FT | T34-85 | Crusader Mk.III | HL-2 Haroldek

Na warsztacie: plastik

 
06-09-19 19:37  Odp: [R] Renault FT17 / Projekt własny 1:25
Miskowski 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Gąsiennicze szaleństwo! To nic dziwnego, że jesteś znużony, ale walka z materią godna podziwu.
Pozdrawiam

 
06-09-19 20:24  Odp: [R] Renault FT17 / Projekt własny 1:25
Mucha 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Każdy chyba przechodzi znużenie danym modelem, kiedy budowa jest długa i miliard tych samych części do zrobienia. Aczkolwiek zakończenie takiego etapu jak gąsienice, z pewnością będzie motywujące do dalszej pracy. W sumie to dużo już nie zostało.

Kibicuję dalej z odcinka na odcinek!

--
Co zostało zobaczone, tego się nie odzobaczy

 
06-09-19 20:52  Odp: [R] Renault FT17 / Projekt własny 1:25
Krys 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 38
 

Dziękuję za zaproszenie. I sam chciałbym Cię zaprosić na Bielską Majówkę Modelarską 8-9 maj 20 20 w Bielsku Podlaskim. Podkarpackie PIWKO jest stałym naszym gościem.

--
KARTONOWY TUR
Zrobione: BTR 60 PB, PTS, ZU 23-2, Bofors wz.36 plot, C2P, Pz.Kpfw I Ausf F, H 13 C Sioux, Grecka Cerkiew, TKS, Kfz 14 Adler, Aerosanie RF-8,Bofors wz.36 37mm ppanz., drezyna TK, drezyna R, wz.29, wz.34,Putiłówka
W budowie: Su 76M

 
10-09-19 13:41  Odp: [R] Renault FT17 / Projekt własny 1:25
Rzeznik 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 8
 

@Miskowski: A to dopiero jedna gąsieniczka! Dziękuję i również pozdrawiam.
@Mucha: Jeszcze nie widać światełka w tunelu. Bardzo mi miło :)
@Krys: Będę miał na uwadze, dzięki!

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Dłubaniny ciąg dalszy. Jak na mnie to i tak dużo zrobiłem, zważywszy na to, że w sobotę na poszukiwaniach "skarbów" byłem i nic nie polepiłem.

Pomalowałem i pobrudziłem wnętrze wózków jezdnych oraz same koła.


I wózek do oceny:


Nie wiem czy tak zostawić czy co... Wiadomo później ziemne i rdzawe pigmenty się pojawią. Ale może to było malowane? Ale w sumie to elementy mocno pracujące i żadna farba raczej by się nie utrzymała. Macie jakiś koncept?

Zrobiłem taki odbojnik:



A to elementy na miejscu.



I dla odpoczynku zrobiłem sobie "interfejs" korby.


Pozdrowienia!

--
Ukończone: PaK40 | Type 2 Ka-Mi | L6/40 | Renault FT | T34-85 | Crusader Mk.III | HL-2 Haroldek

Na warsztacie: plastik

 
10-09-19 21:39  Odp: [R] Renault FT17 / Projekt własny 1:25
Mucha 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Połóż podkład ciemny piaskowy, później dodasz brudzenie.

--
Co zostało zobaczone, tego się nie odzobaczy

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 13 z 27Strony:  <=  <-  11  12  13  14  15  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024