FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
02-09-19 07:43  Odp: [R] Supermarine Spitfire mk.Vb (AH) - słynny Donald Janka Zumbacha
Rzeznik 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 8
 

Proszę przyjąć moje gratulacje. Model wspaniały.

--
Ukończone: PaK40 | Type 2 Ka-Mi | L6/40 | Renault FT | T34-85 | Crusader Mk.III | HL-2 Haroldek

Na warsztacie: plastik

 
02-09-19 11:55  Odp: [R] Supermarine Spitfire mk.Vb (AH) - słynny Donald Janka Zumbacha
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

GRATULACJE !!!

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
02-09-19 12:24  Odp: [R] Supermarine Spitfire mk.Vb (AH) - słynny Donald Janka Zumbacha
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Genialny model i świetne zdjęcia:-)
Brawo!

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
02-09-19 14:51  Odp: [R] Supermarine Spitfire mk.Vb (AH) - słynny Donald Janka Zumbacha
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Rowin - jeśli się czujesz urażony i zirytowany, to spieszę z przeprosinami. Widocznie tylko ja mam dziwne poczucie humoru...
Zatem luz i pozdrowienia.

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
02-09-19 16:46  Odp: [R] Supermarine Spitfire mk.Vb (AH) - słynny Donald Janka Zumbacha
rowin 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Dzieki Panowie.

Mariusz nie ma o czym mowic, a juz tym bardziej przepraszac. Taki komentarz czesto pojawia sie u mnie pod koniec relacji, wiec jak nie Ty to zaraz by ktos inny to napisal. Pozniej musze udowadniac zdjeciami ze wszystko jest ok, mimo ze wczesniej wspominam, ze staram sie robic slady na podstawie materialow zrodlowych. A irytacja jest zwiazana z tym, ze ktos kto to pisze, nie zadaje sobie trudu przejrzenia kilku zdjec, kiedy ja ich przegladam w setkach, zanim cokolwiek zaczne robic. Brudzenie wychodzi mi roznie, czasami lepiej lub gorzej, ale to kwestia jeszcze niewielkiego doswiadczenia.

Bizon, staram sie robic model na konkretny okres dzialan pierwowzoru. Wiec to, czy ktos woli czysty model, czy brudny schodzi na drugi plan. Po prostu ma wygladac tak, jak wygladal wtedy (jezeli uda sie to poprzec zdjeciami). Przegladajac mnostwo zdjec z okresu wojny, nie znajduje czystych maszyn, ktore sa w trakcie uzycia bojowego.

Punktow widzenia na ekspozycje modelu jest tyle, ilu modelarzy. Ja osobiscie kleje modele z AH, ktore i tak w grafice maja zawarte slady eksploatacji. Jednak kiedy je porownuje ze zdjeciami z epoki, sa one nadal zbyt delikatne. Ale wynika to z tego ze autor szuka zlotego srodka.

W najblizszych dniach zademonstruje Spitfire Vc z Malty. Tam jest znacznie wiecej brudu, zaciekow itd. Ale i srodowisko operacyjne bylo duzo bardziej agresywne od tego na lotnisku Kirton-in-Lindsey.

Pozdrawiam

 
02-09-19 18:34  Odp: [R] Supermarine Spitfire mk.Vb (AH) - słynny Donald Janka Zumbacha
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Jak zwykle rewelacyjnie zrobiony.

Do brudzenia nie ma zamiaru się czepiać. Znając Twoje podejście bez zdjęć byś takiego nie zrobił.

Ale mam inne pytanko. Oszklenie kabiny sam robiłeś, czy gotowe? Może to kwestia kąta padania światła, ale trochę im brakuje przezroczystości.

--
Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------

 
03-09-19 08:08  Odp: [R] Supermarine Spitfire mk.Vb (AH) - słynny Donald Janka Zumbacha
rowin 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

QNiu dzieki. Oszklenie kabiny od AH. Porownujac to z jakoscia modeli i pozostalych akcesoriow, wciaz jest to ich najgorszy wyrob. Niestety ja nie potrafie zrobic sam swojej owiewki, tym bardziej w takim ksztalcie jak jest w tej wersji Spitfire (cos w rodzaju Malcolma). Dlatego zawsze zamawiam u Wydawcy 3-4 sztuki owiewek i wybieram ta najlepsza. Niestety czesto bywa tak, ze ona mi sie gdzies zarysuje albo zabrudzi klejem w trakcie pracy. Slaby ze mnie sklejacz tych przezroczystych elementow. Ale licze, ze z kazdym kolejnym modelem bedzie coraz lepiej.

Dawniej przed montazem zatapialem przezroczyste elementy w sidoluxie, ale w trakcie klejenia ramek sidlux lubil sie rysowac i odpadac platami. Co wygladalo jeszcze gorzej. Probowalem rowniez past polerskich Tamiya, ktore uzywaja plastikowcy, Ale w zwiazku z bardzo cienka i miekka folia, z ktorej sa owiewki, nie zdalo to egzaminu. Ostatnio tez zakupilem specyfik Bilmodel o nazwie Canopy Glass Doctor, ale okazalo sie ze dziala to tak samo jak sidolux. Po nalozeniu za pomoca aero tworzy piekna, gladka powierzchnie, ale po chwili lakier schodzi jak skorka z powodu braku przyczepnosci. Takze rowniez klapa.

Podsumowujac, dalej licze na to ze zmieni sie cos u Wydawcy i bedzie robil coraz lepsze oszklenia.

 
03-09-19 15:53  Odp: [R] Supermarine Spitfire mk.Vb (AH) - słynny Donald Janka Zumbacha
Arche 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2


 - 1

Genialnie .

 
03-09-19 23:23  Odp: [R] Supermarine Spitfire mk.Vb (AH) - słynny Donald Janka Zumbacha
Miskowski 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Dla szukających dziury w całym - ścianki wlotu powietrza pod kadłubem czy też wylotu powietrza z chłodnicy pod skrzydłem są zbyt grube, projektant tak to specyficznie wymyślił - dwie warstwy kartonu zamiast np. druk obustronny lub papier+papier, czy karton+papier. Przez to elementy wychodzą nienaturalnie masywnie w porównaniu do cienkiej blachy aluminiowej.

Wspaniała robota, gratuluję!

 
04-09-19 00:47  Odp: [R] Supermarine Spitfire mk.Vb (AH) - słynny Donald Janka Zumbacha
rowin 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Miskowski, klocilbym sie:






A tak poza tym jest to fazowane w moim modelu na krawedziach o ktorych mowisz. Natomiast pokrywy komor podwozia sa rozwarstwiane.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024