FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 7Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 
18-06-20 15:22  Odp: [R] Tramwaj typu 105N w skali 1:25 ( Modelik 28/07)
Majster 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 8
 

Wczoraj było poszycie wewnętrzne, więc dzisiaj trzeba było zająć się zewnętrznym. Poszycie tylnej części wagonu uzupełnię jak wkleję do środka tylną poręcz- część "G", inaczej byłoby to dość utrudnione.



Pozdrawiam.

 
20-06-20 23:03  Odp: [R] Tramwaj typu 105N w skali 1:25 ( Modelik 28/07)
Hastur 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 6
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 5


 - 3

Ale fajna bimba będzie! Fajnie ci to wychodzi.

Przypomniałem sobie stare czasy, jak jeździłem podobnym do liceum, gdy jeszcze mieszkałem w Gorzowie Wlkp.
Fajne to były wozy i miały dość sił, żeby się pod sporą górkę wspinać, czego nie można było powiedzieć o "helmutach".

--
Pozdrawiam,
Hastur

"Mądry się czasem wygłupia, za to głupi się wiecznie wymądrza."

Na macie: Dardo,
W porcie: s/y Spray, kuter D-3, Holk, Koga

Architektura: Ustka, Sv. Katerina, Okusa, Chasuyama

 
21-06-20 22:15  Odp: [R] Tramwaj typu 105N w skali 1:25 ( Modelik 28/07)
Majster 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 8
 

W moich rejonach to już nie bimba, tylko banka albo bana :) Swego czasu był u mnie taki odcinek pod górę, gdzie jesienią były spore problemy żeby wjechać, torowisko wyglądało tam jak porozrzucane sznurki, więc i rozpędzić się tam nie było za bardzo jak. W normalnych warunkach pokonanie tego odcinka zajmowało około 2 minuty, ale jesienią od 15 do 20. Raz w połowie drogi pani motornicza stwierdziła, że jak ktoś wysiada na najbliższym przystanku, to może wyjść, bo nie wiadomo ile jej jeszcze zajmie ta katorga, a że w 105-tkach piasecznic brak, to musiała co chwilę wychodzić i posypywać szyny piaskiem za pomocą plastikowego kubeczka. Dziś już ten odcinek jest na szczęście wyremontowany i nie ma takich problemów, a i stare niezniszczalne 105-tki też się tam jeszcze pojawiają :) Pozdrawiam.

 
18-07-20 19:55  Odp: [R] Tramwaj typu 105N w skali 1:25 ( Modelik 28/07)
Majster 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 8
 

Witam. Dziś mała aktualizacja, siedzenia już w środku, doszły kasowniki, poręcze, szafa aparatowa oddzielająca kabinę od części pasażerskiej i tablice kierunkowe wraz z numerem linii. Od siebie dodałem jedynie lusterko w kabinie motorniczego.



Pozdrawiam

 
18-07-20 22:58  Odp: [R] Tramwaj typu 105N w skali 1:25 ( Modelik 28/07)
klaymen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 8
Galerie - 26
 

Wygląda super :) Siedzenia nierealistyczne bo nawet w prawdziwym tramwaju nie są takie ładne :) A na serio to najlepsze jakie widziałem w tym modelu.

 
19-07-20 10:11  Odp: [R] Tramwaj typu 105N w skali 1:25 ( Modelik 28/07)
GTiStyle 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
 

Bardzo fajny widok. :)

 
19-07-20 17:27  Odp: [R] Tramwaj typu 105N w skali 1:25 ( Modelik 28/07)
Majster 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 8
 

@Klaymen mogłoby być lepiej, ale niech Ci będzie :D
W dzisiejszej aktualizacji maszyny drzwiowe. Podobnie jak w przypadku szafy aparatowej, pomalowałem je i nałożyłem na nie kalkomanie z oznaczeniami, symbolami graficznymi i imitacją głośnika. Części 161A i 162, z których są zrobione lampki sygnalizujące otwarcie drzwi i sygnał odjazdu, podkleiłem cienką tekturą i pomalowałem na odpowiedni kolor. Kolor z wycinanki jakoś mi nie do końca pasował. Kalkomanie to te, które pokazywałem w pierwszym poście tego tematu, zakupione około roku temu na stronie GPM-u. Kalki są w miarę dobrej jakości, do druku nie mam żadnych zarzutów, jednak folia na której są wydrukowane jest trochę sztywna. Miałem z nimi mały problem, a mianowicie klej pomiędzy kalką a papierem na którym była osadzona wysechł ( ?) albo tak jakby był, ale w bardzo, ale to bardzo małej ilości. Momentami było tak, że podczas wycinania poszczególnego oznaczenia z arkusza, kalka zaczęła sama schodzić z tego papierka. O tyle, o ile nie jest to większy problem na płaskiej powierzchni, to nakładanie ich na nierówną powierzchnię, w miejscach gdzie są jakieś zagięcia itp. byłoby prawdziwą udręką. Być może powodem tego problemu był upływ czasu, bo jak wspomniałem kalki kupiłem około rok temu i możliwe, że po prostu straciły swoje właściwości przez ten czas. Nie mniej jednak, jakoś z tego wybrnąłem i całość wygląda tak:



Będąc w temacie drzwi ( maszyny drzwiowe już są), zastanawiam się nad zrobieniem otwieranych drzwi. Wykonanie mechanizmu takiego jaki jest w prawdziwej 105-tce, jest moim zdaniem niewykonalne, przynajmniej z takich materiałów jak karton, a nawet jeśli, to nie byłby zbyt trwały. Myślę natomiast nad takim rozwiązaniem jakie jest w Modelikowym Jelczu Berliecie. Co z tego wyjdzie, zobaczymy. Pozdrawiam.

Post zmieniony (19-07-20 23:08)

 
21-07-20 19:51  Odp: [R] Tramwaj typu 105N w skali 1:25 ( Modelik 28/07)
Majster 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 8
 

Witam, dziś mała aktualizacja. Na sufit doszły listwy, poręcze, imitacje oświetlenia w kabinie oraz klosze lamp. Wnętrze lamp obkleiłem kawałkami folii aluminiowej w celu lepszego rozproszenia światła. Efekt może nie jest jakiś mega super, ale drobna różnica jest.



Klosze zrobiłem z tego samego tworzywa, z którego robię oszklenie, czyli z przeźroczystych obwolut, które można dostać w pierwszym lepszym sklepie papierniczym. Najpierw narysowałem siatkę klosza na papierze milimetrowym, następnie do narysowanej siatki przyłożyłem kawałek tego tworzywa i na nim od linijki za pomocą nożyka porobiłem linie zagięć, wzdłuż linii narysowanych na papierze. Po wycięciu, złożeniu i sklejeniu, klosze pomalowałem białą farbą Vallejo Game Air 72.701. W tym celu dobrze jest użyć pędzelka o miękkim włosiu, tak żeby robić jak najmniej pociągnięć.

Po zrobieniu kloszy, przyłożyłem na sucho dach do budy wagonu w celu sprawdzenia jak mniej więcej wygląda oświetlone wnętrze. Poniżej kilka zdjęć.



Tło na zdjęciach z oświetleniem nie jest zbyt reprezentatywne, bo musiałem zrobić je w ciemnej łazience, ale następnym razem będzie lepiej :D
Na dziś tyle, pozdrawiam.

 
21-07-20 20:09  Odp: [R] Tramwaj typu 105N w skali 1:25 ( Modelik 28/07)
Mucha 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Obłęd, tego inaczej określić się nie da...

--
Co zostało zobaczone, tego się nie odzobaczy

 
21-07-20 23:10  Odp: [R] Tramwaj typu 105N w skali 1:25 ( Modelik 28/07)
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Pierwsze dwa zdjęcia mają niesamowity klimat - jakby człowiek wracał sam w nocy do domu tramwajem:-) Taka nostalgia pomieszaną z nutką grozy:-)
Genialnie wyszło:-)

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 7Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024