FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 6 z 7Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  -> 
07-11-20 18:18  Odp: [R] Tramwaj typu 105N w skali 1:25 ( Modelik 28/07)
Majster 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 8
 

@megami planuję zrobić pod ten model jakąś podstawkę z kawałkiem toru i sieci. Moim zdaniem ramiona pantografu są dobrze ustawione, tak aby imitować ich współpracę z przewodem jezdnym.

@klaymen dzięki za słowa uznania, choć przyznam, że jest też kilka ładnych ( może i nawet lepszych) innych wykonań tego modelu w internecie. Szczególnie spodobał mi się w wersji " szybkowca", gdzie jego galerię można zobaczyć na Kartonworku :)

 
05-12-20 17:00  Odp: [R] Tramwaj typu 105N w skali 1:25 ( Modelik 28/07)
Majster 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 8
 

Witam, wagon został uzupełniony w pozostałe elementy, dach pomalowany i tym samym jego budowa dobiegła końca. Poniżej trochę fotek, nie są jakiejś super jakości, ale coś tam chyba widać. Zapraszam do obejrzenia.



Tutaj z oświetleniem, niestety przednie oświetlenie szlag trafił, bo w suficie musiał poluzować się przewód, a fakt ten wyszedł dopiero jak już dach był obklejony poszyciem i pomalowany :/ Ale coś jeszcze na to zaradzę.



A tutaj jeszcze porównanie z tym samym wagonem, ale w skali 1:87 :)



Podsumowując, model kleiło się dosyć dobrze, nie zauważyłem żadnych braków w częściach, jedynie rysunki montażowe mogłyby być nieco bardziej czytelniejsze, nie raz podczas prac nad 105-tką pomocne były relacje z budowy innych modelarzy. Mimo to, jak wspomniałem kleiło się go dobrze, bez większych problemów. Model jest bardzo dobrze odwzorowany względem oryginału ze względu na liczne detale. Po sklejeniu, długość wagonu wynosi coś około 54-55cm. Mam w planach dorobić jeszcze podstawkę z kawałkiem toru i sieci trakcyjnej wraz z gablotą. Drewniana podstawka z resztą już się powoli robi. Z kolei podsumowując moje wykonanie, to jestem zadowolony, choć z czasem, uważam, że co poniektóre elementy mogłyby wyjść lepiej. Parę lekcji podczas budowy wyciągnąłem i myślę, że kolejne modele będą lepsze.
Pozdrawiam.

 
05-12-20 17:19  Odp: [R/G] Tramwaj typu 105N w skali 1:25 ( Modelik 28/07)
Mucha 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Zdjęcia nocne, miazga... Gdybym nie wiedział, że to jest model, przysiągłbym że to zdjęcia prawdziwego wagonu. Śledziłem od początku, bo mam go w planach. W skali od 1 do 10 daję coś około 17.

--
Co zostało zobaczone, tego się nie odzobaczy

 
05-12-20 23:46  Odp: [R/G] Tramwaj typu 105N w skali 1:25 ( Modelik 28/07)
jhradca 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
 

Gratulacje. Świetnie wykonany model. Trochę mi ten czerwony nie pasuje ale to dlatego, że w Krakowie tramwaje były biało niebieskie. Diorama musowa.

--
Wicher 1:100 cz.3 , Wicher 1:100 cz.2 , Wicher 1:100 cz.1

 
06-12-20 14:24  Odp: [R/G] Tramwaj typu 105N w skali 1:25 ( Modelik 28/07)
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

Fantastyczny model! Gratulacje. Co do dioramy - wystarczy chyba kawałek toru moim zdaniem. Takie modele powinny być na pierwszym miejscu, a dużo elementów na dioramie odwracałoby od niego uwagę. Tak jak w temacie obok Stachoń zrobił RWD. Woda i tyle.

--
54323031

 
06-12-20 22:24  Odp: [R/G] Tramwaj typu 105N w skali 1:25 ( Modelik 28/07)
klaymen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 8
Galerie - 26
 

Wyszło naprawdę super, zwłaszcza oświetlony wygląda jak prawdziwy. Może diorama z przystankiem, bo bez motorniczego to może być chyba tylko na pętli albo w zajezdni. Albo przed zwrotnicą i motorniczego z wajchą, albo jak zapala taką lampkę na mijance :)

 
07-12-20 09:24  Odp: [R/G] Tramwaj typu 105N w skali 1:25 ( Modelik 28/07)
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Zdjęcie oświetlonego wnętrza mega klimatyczne:-)
Cały model wyszedł wspaniale!
Modele pojazdów, z którymi w rzeczywistości mieliśmy styczność mają podwójną moc - przede wszystkim sentymentalną:-)
Gratuluje świetnego efektu:-)

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
07-12-20 17:12  Odp: [R/G] Tramwaj typu 105N w skali 1:25 ( Modelik 28/07)
Hastur 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 6
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 5


 - 3

105 jak żywa! Za młodych lat był to mój główny środek transportu w Gorzowie Wlkp.
Gratuluję ukończenia modelu z tak znakomitym efektem. Jeszcze to oświetlenie, które robi dodatkową robotę.
Super!

--
Pozdrawiam,
Hastur

"Mądry się czasem wygłupia, za to głupi się wiecznie wymądrza."

Na macie: Dardo,
W porcie: s/y Spray, kuter D-3, Holk, Koga

Architektura: Ustka, Sv. Katerina, Okusa, Chasuyama

 
07-12-20 19:47  Odp: [R/G] Tramwaj typu 105N w skali 1:25 ( Modelik 28/07)
rowin 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Gratuluje modelu. Swietny efekt koncowy!

 
07-12-20 20:54  Odp: [R/G] Tramwaj typu 105N w skali 1:25 ( Modelik 28/07)
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Świetne wykonanie. Nic tylko gratulować !

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 6 z 7Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024