FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 7Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
01-09-19 23:40  Odp: [R] SS-27 TOPOL-M2/ 1:25 / Model-Kom.
GTiStyle 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
 

Fajnie fajnie. A jak to wszystko będzie w całości... super

 
11-11-19 21:44  Odp: [R] SS-27 TOPOL-M2/ 1:25 / Model-Kom.
LuZaK 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 16


 - 0

Cześć,
Pora odkurzyć tą relacje. Przez ostatni czas nic sie nie działo z powodu, że do modelu mam dostęp tylko w weekendy i to nie wszystkie a do tego dopadło mnie zawieszenie, ale wreszcie udało mi sie je skończyć. Ponad 1200 elementów wycinanych samodzielnie bez używania laserów, jedyny dodatek to te gruszki od pneumatyki i sworznie wahaczy odlane z żywicy. Był to zdecydowanie najtrudniejszy etap tego modelu. Z braków to na pewno brakowało czterech półosi 24h, więcej problemów z projektem nie pamiętam. Bardzo trudne było poprawne ustawienie całego zawieszenia i manewrowanie prawie metrowym modelem ale udało się. Zacząłem też robić felgi. Na zdjęciu cztery pierwsze wewnętrzne połówki wklejone już na stałe.



Jako, że po zawieszeniu mam totalnie dość powtarzalnych elementów wziąłem się za silnik. Na podstawie fotki silnika z netu przemalowuje niektóre detale na niebiesko.



Silnik w ramie oczywiście na sucho.

--
Pozdrawiam.Andrzej.

Moja strona. https://www.facebook.com/modelarstwoluzaka

 
11-11-19 22:22  Odp: [R] SS-27 TOPOL-M2/ 1:25 / Model-Kom.
PABLOS 

Na Forum:
Galerie - 27
 

Nareszcie aktualizacja ! Już na tym etapie widać jak skomplikowany i pracochłonny jest ten model . Poza tym świetna robota !
Pozdrawiam

--
PABLOS

 
11-11-19 22:26  Odp: [R] SS-27 TOPOL-M2/ 1:25 / Model-Kom.
kudłaty 



Na Forum:
Relacje w toku - 10
Relacje z galerią - 2
Galerie - 26


 - 2

Mistrzostwo + hasło: "bez laserów" = mistrzostwo x 5 :-)

Podwozie robi wrażenie, jedynie brakuje na fotkach "wskazywacza skali" (groszówka się nie nada w tym przypadku...)

Obserwuję dalej.
Pzdr,

--
"The idea is to die young, but as late as possible"
Ashley Montagu

... A trolla, to najlepiej ignorować :)) ...

 
12-11-19 08:55  Odp: [R] SS-27 TOPOL-M2/ 1:25 / Model-Kom.
Sławek 

Na Forum:
Galerie - 37


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 3

Witam, 1200 elementów? a gdzie jest jeszcze reszta, podziwiam za cierpliwość i wykonanie. Jestem pod wrażaniem.

 
12-11-19 16:02  Odp: [R] SS-27 TOPOL-M2/ 1:25 / Model-Kom.
GTiStyle 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
 

Po prostu Andrzej. Powoli i do przodu.

 
12-11-19 16:11  Odp: [R] SS-27 TOPOL-M2/ 1:25 / Model-Kom.
LuZaK 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 16


 - 0

Kudłaty, jako wskazywacza skali musiałbym chyba użyć monety 5zł zamiast zwyczajowego grosza, bo ten byłby niewidoczny przy tym modelu :)

--
Pozdrawiam.Andrzej.

Moja strona. https://www.facebook.com/modelarstwoluzaka

 
12-11-19 18:31  Odp: [R] SS-27 TOPOL-M2/ 1:25 / Model-Kom.
Piotr 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Mobilna wyrzutnia pocisków balistycznych miałem okazje ją oglądać na wystawie w przeciszowie robi wrażenie pocisk w tym modelu był uniesiony do góry i miał zastosowaną podpórkę .Ogromna makieta życze powodzenia świetna praca.

--
Ile ludzi tyle zdań.

 
03-12-19 13:57  Odp: [R] SS-27 TOPOL-M2/ 1:25 / Model-Kom.
LuZaK 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 16


 - 0

Cześć,
Dzisiaj w sumie nie duża ale dość ważna aktualizacja, ponieważ przyszły mi gumowe opony. Efekt jest świetny model już stoi pewnie pomimo, że na slale wklejone są tylko przednia lewa i tylna prawa opona, resztę ustabilizuje dopiero jak skleje zewnętrzne felgi reszty kół a trochę to zajmuje zwłaszcza naklejania srubek. W ramach odskoczni od felg wróciłem do silnika, części papierowych zostało niewiele za to drutologii całkiem sporo.



--
Pozdrawiam.Andrzej.

Moja strona. https://www.facebook.com/modelarstwoluzaka

 
03-12-19 20:23  Odp: [R] SS-27 TOPOL-M2/ 1:25 / Model-Kom.
PABLOS 

Na Forum:
Galerie - 27
 

Wykonałeś już kawał roboty przy modelu . Przy silniku poprawiłbym pasek klinowy ( wielorowkowy ) .
Pozdrawiam

--
PABLOS

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 7Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024