FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 5Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
04-08-19 09:48  [R/G] Kombajn Bizon Z056 1:25 GPM
Claas 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 7
 

Witam Szanowne grono po długim okresie modelarskiego niebytu.
Na pierwszy ogień z posiadanych rolniczych modeli kartonowych miał iść CASE od Answera, ale pojawiły się korzystne okoliczności, które skłoniły mnie do rozpoczęcia prac nad Bizonem. O tych okolicznościach później ;)

Model będzie waloryzowany, ale nie do granic wytrzymałości. Największą uwagę poświęcę hederowi i stanowisku kierowcy. Model będzie bez kabiny, kolor czerwony.

Już na początku prac wyszła kwestia tego, że elementy szkieletu przed złożeniem muszą być oklejone częściami z kolorem. Ja ich nie okleiłem i potem boki musiałem rozcinać, aby je przykleić do szkieletu. Moje niedopatrzenie, ale mogę winić też bardzo ubogi tekst instrukcji. Za to na wielki plus zasługuje spasowanie laserów ;)
Części laserów nie mają otworów do wentylatora, więc je dorobiłem. dodałem również prowizoryczny wentylator oraz naprostowałem ten nadmierny skos z tyłu, który jest jednym z głównych mankamentów tego opracowania.

Zdjęcia z dotychczasowych prac prezentuje poniżej ;)






--

Post zmieniony (08-10-20 21:42)

 
04-08-19 12:29  Odp: [R] Kombajn Bizon Z056 1:25 GPM
Winek 



Na Forum:
Relacje z galerią - 8
Galerie - 16


 - 10

Wracają maszyny rolnicze, bardzo się cieszę.
Mimo, że sam ich nie robię, lubię obserwować ich powstawanie i później gotowe prezentacje.
Powodzenia!

--
Pozdrowienia dla wszystkich

Winek (WiesławK)

 
04-08-19 13:25  Odp: [R] Kombajn Bizon Z056 1:25 GPM
rodrus 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Ooooo!!! Kolega wrócił :) Zasiadam i podglądam z ciekawością :)

--
Modele rolnicze od podstaw
KZB 3B Vistula,DUTRA Ue 28,BIZON Z056,DUTRA D4K-B,Ursusy w natarciu,ZETOR ZTS 16245,John Deere 6150M,Ursusy C-385

 
04-08-19 13:30  Odp: [R] Kombajn Bizon Z056 1:25 GPM
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Chyba troszkę muzyczki nie zaszkodzi przy sklejaniu https://www.youtube.com/watch?v=-acV2kapCms : )

 
06-08-19 10:58  Odp: [R] Kombajn Bizon Z056 1:25 GPM
Niunia  

Na Forum:
Galerie - 1
 

Nareszcie kombajn i to Bizon:) Powodzenia

 
08-08-19 21:03  Odp: [R] Kombajn Bizon Z056 1:25 GPM
Claas 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 7
 

Prezentuję silnik.




Spora ilość oleju - tym razem czarna pastela - w końcu.



Niestety silnik uproszczony, bez przewodów, pompy paliwowej, dodałem tylko trochę akcentów w postaci dwóch korków i opasek na doprowadzeniu powietrza. Nie jestem znawcą SW-400

--

Post zmieniony (08-10-20 21:57)

 
11-08-19 22:33  Odp: [R] Kombajn Bizon Z056 1:25 GPM
Claas 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 7
 

Układ kół pasowych z jednej strony jest gotowy, druga strona w przygotowaniu.
Koła z wycinanki są płaskie, dlatego do niektórych dodałem jeszcze rant, który zbliża je wyglądem do typowych kół pasowych. Brudzenie czarna pastela od smaru i oleju, ale muszę jeszcze zaapikować kurz.
Pasy klinowe wyciąłem z czarnego arkusza laserów do Bizona (grubość 0,5 mm)




--

Post zmieniony (08-10-20 21:58)

 
16-08-19 11:54  Odp: [R] Kombajn Bizon Z056 1:25 GPM
Claas 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 7
 

Witam, prezentuję drugą stronę zestawu przekładni pasowych kombajnu.


Aktualnie pracuję nad podestem kombajnisty



--

Post zmieniony (08-10-20 21:58)

 
16-08-19 15:00  Odp: [R] Kombajn Bizon Z056 1:25 GPM
rodrus 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Nie zapomnę jak kleiłem swojego Zwierzaka i kombinowałem z tym przeniesieniem napędów. Fajna była zabawa :))

--
Modele rolnicze od podstaw
KZB 3B Vistula,DUTRA Ue 28,BIZON Z056,DUTRA D4K-B,Ursusy w natarciu,ZETOR ZTS 16245,John Deere 6150M,Ursusy C-385

 
27-08-19 16:37  Odp: [R] Kombajn Bizon Z056 1:25 GPM
Claas 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 7
 

Do tej pory moje wpisy były trochę zdawkowe. teraz postaram się opisać, co się dzieje na warsztacie.
Zająłem się zabudową silnika i zbiornika, najciekawsze było zrobienie otwieranych osłon. Na początku budowy chciałem je zostawić zamknięte, ale jednak naszedł mnie pomysł. W modelu osłony te są symetryczne, strukturą oparte na osłonie od strony przenośników pochyłych, gdzie w rzeczywistości osłona od rura wyładowczej jest podwieszona niżej.

Osłony są u mnie zawieszona na drutach miedzianych, który jednocześnie stanowi usztywnienie bocznych dolnych ścian.

Zrobiłem w obudowie silnika swoje wywietrzniki, a z przodu zrobiłem okienka.










Podest jest prawie skończony. Tu już jest dobrze siedzenie z C-360, brakuje tylko kierownicy.

--

Post zmieniony (08-10-20 21:59)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 5Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024