FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 9 z 12Strony:  <=  <-  7  8  9  10  11  ->  => 
22-08-19 14:09  Odp: [R] Ciężki ciągnik gąsienicowy ''Komintern'' - MODEL-KOM 1:25
Tomasz K. 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 6
Galerie - 55


 - 11

Szkoda Twojej pracy nad standardem, aby malować. W Corelu możesz próbować dopasować kolor, metodą prób i błędów na wydruku. Wbrew pozorom nie ma przy tym aż tyle pracy.

--
Pozdrawiam!
Po za klejeniem - malarstwo i rysunek http://sabbstone.deviantart.com/

 
23-08-19 08:21  Odp: [R] Ciężki ciągnik gąsienicowy ''Komintern'' - MODEL-KOM 1:25
stary 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


 - 2

Założenie początkowe było takie że będzie malowane. Chciałbym, będę próbował osiągnąć efekt jednolitego odlewu. Gdyby ogniwa były dwustronnie wydrukowane w kolorze to pewnie można by przetestować retusz. Teraz jak patrzę na ogrom tych białych powierzchni i krawędzi które by trzeba retuszować to wiem że raczej słabo by to w moim wykonaniu wyglądało.

--
Ukończone
HMCS AGASSIZ
Okręt WOP
Holownik portowy
KOMINTERN ciągnik gąsienicowy






 
02-09-19 14:15  Odp: [R] Ciężki ciągnik gąsienicowy ''Komintern'' - MODEL-KOM 1:25
stary 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


 - 2

Dalsza porcja zdjęć typowo warsztatowych których wydźwięk jest jednoznaczny.
"Chłopie, w co ty się wpakowałeś! Gdzie miałeś rozum! ;-)
Ale już za daleko zabrnąłem.
Zatem co widać na fotach.
Część elementów już przyklejonych do ogniw a reszta czeka na swoją kolej.



--
Ukończone
HMCS AGASSIZ
Okręt WOP
Holownik portowy
KOMINTERN ciągnik gąsienicowy






 
02-09-19 14:27  Odp: [R] Ciężki ciągnik gąsienicowy ''Komintern'' - MODEL-KOM 1:25
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Szczena w dół...:-)
Myślałem, że zrobisz te przetłoczenia jako jeden element, nieco je upraszczając, a tu taaaakie buty:-)
Zniszczyłeś mnie tymi wystającymi elementami - masakrycznie małe i cienkie części.
Chapeau Bas od amatora:-)

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
03-09-19 14:56  Odp: [R] Ciężki ciągnik gąsienicowy ''Komintern'' - MODEL-KOM 1:25
stary 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


 - 2

To bardzo motywujące słowa ale gdzie tam moim wyrobom do precyzji i realizmu Twoich modeli.
A tak nawiasem mówiąc wszystkiemu winne są właśnie Twoje relacje ;-)
Gdyby nie one to pewnie poprzestał bym na laserach i w tym momencie spał jak niemowlę a nie budził się w nocy z krzykiem co jest skutkiem ubocznym pracy przy takich elementach :-)

--
Ukończone
HMCS AGASSIZ
Okręt WOP
Holownik portowy
KOMINTERN ciągnik gąsienicowy






 
09-09-19 16:09  Odp: [R] Ciężki ciągnik gąsienicowy ''Komintern'' - MODEL-KOM 1:25
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Przywieź model do Przeciszowa, to ja nie będę mógł spać:-)

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
09-09-19 21:49  Odp: [R] Ciężki ciągnik gąsienicowy ''Komintern'' - MODEL-KOM 1:25
stary 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


 - 2

Nawet nie mam czasu aktualizować relacji bo robię coś czego nigdy nie robiłem. Robię...szybko. A czasu mało.
W Przeciszowie będę bo nocleg zamówiony. Głupio przyjechać z pustymi rękami :-)

--
Ukończone
HMCS AGASSIZ
Okręt WOP
Holownik portowy
KOMINTERN ciągnik gąsienicowy






 
16-09-19 21:51  Odp: [R] Ciężki ciągnik gąsienicowy ''Komintern'' - MODEL-KOM 1:25
stary 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


 - 2

Do Przeciszowa zdążyłem choć było to szaleństwo. Jeszcze w piątek rano przed wyjazdem pracowałem przy modelu i podstawce.
Siłą rzeczy nie było więc czasu na aktualizację relacji a nawet na fotki z postępu prac. No trudno.
Przejdziemy więc od razu do galerii. Uważni obserwatorzy zauważą na modelu stelaż na plandekę i beczkę na paliwo o których wcześniej nie wspominałem. Miała to być niespodzianka, taka...truskawka na torcie na koniec relacji ;-).
Dużo nie brakowało a przez te ...truskawki wyszło by na to że bawiąc się z takimi pier..dołami zawalił bym konkurs w Przeciszowie. Na końcu już brakowało oj brakowało czasu. I tak nie zrobiłem wszystkiego co sobie zaplanowałem ale jak ktoś nie wie to pomyśli że tak ma być ;-)
A zatem galeria. W sumie jestem zadowolony. O ile już tam w życiu jakiś jeden pojazd skleiłem to tu akurat wykonałem moje PIERWSZE W ŻYCIU GĄSIENICE!
(i chyba ostatnie ;-)











W tej docelowej postaci model był prezentowany i tak już zostanie. Jakaś imitacja trawy i fragment drogi. Dioramy lądowe to czarna magia ale lepsze to niż goły stół. Zawsze tak uważałem. Model zresztą ma być głównym elementem i za wiele nie chciałem tu dodawać nawet gdybym potrafił.



I na koniec. Model został zauważony. Drugie miejsce w standardzie. Macie pojęcie? Ja..w standardzie. Jestem w lekkim szoku bo przy takiej konkurencji.
Puchar od Wydawnictwa Model-KOM . Wszystkim serdecznie dziękuję za uznanie :-)



--
Ukończone
HMCS AGASSIZ
Okręt WOP
Holownik portowy
KOMINTERN ciągnik gąsienicowy






 
17-09-19 06:55  Odp: [R] Ciężki ciągnik gąsienicowy ''Komintern'' - MODEL-KOM 1:25
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Model widziałem i podziwiałem.
Gratulacje!

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
17-09-19 07:41  Odp: [R] Ciężki ciągnik gąsienicowy ''Komintern'' - MODEL-KOM 1:25
Demon 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 50
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Model przepiękny i wyróżnienia uzasadnione - gratulacje.
Tempo kończenia musiało być zaiste ekspresowe, w sobotę rano stelaża jeszcze nie było. :D
Ale jak się tak napatrzyłem na ten model to mam kilka pytań.
W jaki sposób są wykonane imitacje nakrętek z widocznymi wewnątrz końcówkami śrub? Czy to jest nagniecione?
Jak wykonałeś takie fantastyczne klosze lamp - chodzi mi o nacięcia.
W jaki sposób wykonałeś przetłoczenia np. na osłonie silnika (wloty/wyloty powietrza), że są takie idealnie równe? Jakiś szablon do montowania ich?
Tak jasny kolor gąsienic był zamierzony?

--
-------------------------------------------------------------
VW´s don´t drop oil. They just mark their spot
VW nie kapią olejem. One znaczą swój teren.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 9 z 12Strony:  <=  <-  7  8  9  10  11  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024