FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 4Strony:  1  2  3  4  ->  => 
04-08-19 16:27  [Relacja/Galeria] P-51D-20 Mustang, Ridge Runner III, AH, 4-5/2015
Kedzier 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 7
Galerie - 7


 - 1

Zapraszam do kolejnej relacji. To moje drugie podejście do Mustanga, tym razem przyszedł czas na maszynę Pierce McKennona:


Budowę rozpocząłem od podłogi kabiny, zbiornika paliwa oraz zespołu radiostacji. Znalazłem zdjęcia na których widać, że przewody biegnące od radia są w metalowym oplocie. Aby uzyskać podobny efekt użyłem warkocza splecionego z drutów 0,2mm. Efekt był bardzo dobry przed pomalowaniem, jednak farba zalała strukturę przewodu i nie wygląda to już tak dobrze, choć wg mnie lepiej niż gładki drut.



Następnie przód kabiny z orczykiem i tablicą przyrządów. Jako, że w kabinie widać ślady zużycia na deskach pod stopami pilota postanowiłem dodać również trochę trochę obdrapań na orczyku.


Przy budowie tablicy napotkałem mały błąd. Część 11d, ma układ wskaźników z wersji 'Margaret IV' - tablice różnią się głównie prawym dolnym rogiem:


Na szczęście w wersji uproszczonej układ jest prawidłowy, więc przeszczepiłem ten fragment z części 11a, do części 11d:


Burty - dodałem parę przełączników, pokręteł oraz zróżnicowałem kształt gałek, tak aby bardziej przypominało wnętrze Mustanga.




Pozdrawiam

--

Post zmieniony (11-07-21 08:28)

 
04-08-19 17:17  Odp: [Relacja] P-51D-20 Mustang, Ridge Runner III, AH, 4-5/2015
PABLOS 

Na Forum:
Galerie - 27
 

Świetny temat , będę śledził postępy w budowie . Model wydany na kredzie czy w offsecie ?
Pozdrawiam

--
PABLOS

 
04-08-19 17:41  Odp: [Relacja] P-51D-20 Mustang, Ridge Runner III, AH, 4-5/2015
Dauntless   

Skrajny perfekcjonizm, ciekawy jestem jak zatem będzie wyglądać skończony model, skoro przy sklejaniu wnętrza jest taki profesjonalizm.

 
04-08-19 18:49  Odp: [Relacja] P-51D-20 Mustang, Ridge Runner III, AH, 4-5/2015
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Ładnie, ładnie, czekam, co dalej...

--
Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------

 
05-08-19 17:39  Odp: [Relacja] P-51D-20 Mustang, Ridge Runner III, AH, 4-5/2015
Kedzier 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 7
Galerie - 7


 - 1

PABLOS - model wydany na offsecie. Wygląda gorzej niż kreda, ale nie nauczyłem się jeszcze kleić modeli wydanych na papierze kredowym

Dauntless - to nie perfekcjonizm, po prostu detalizowanie kabiny sprawia mi najwięcej przyjemności :)

QN - dalej to pewnie będą wnęki do których tym razem będzie można trochę przewodów dodać ;) ale to dopiero po skończeniu kadłuba.

W międzyczasie dodałem do radia trzeci z przewodów:

 
05-08-19 20:10  Odp: [Relacja] P-51D-20 Mustang, Ridge Runner III, AH, 4-5/2015
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Tylko nie wzoruj się na wnękach do mojego Mustanga;-)
Wersja B miała inne niż wersja D.

--
Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------

 
11-08-19 17:36  Odp: [Relacja] P-51D-20 Mustang, Ridge Runner III, AH, 4-5/2015
Kedzier 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 7
Galerie - 7


 - 1

Dokończyłem zbiornik paliwa


W płycie pancernej zmodyfikowałem zagłówek, dodając na około kawałek zgiętego papieru, tak aby podkreślić szew.


Fotel pilota to dość skomplikowany element ze względu na występujące na narożnika bardzo małe listki. Aby skleić je możliwie jak najestetyczniej, a przy tym uniknąć szlifowania i malowania całego fotela postanowiłem wykonać formę bazując na szablonach ramy. Miejsca oparcia i siedziska, które powinny być zawinięte na ramię zwilżałem BCG a następnie wkładałem między połówki formy i zostawiałem pod naciskiem do wyschnięcia. Wydaje mi się, że wyszło znośnie, choć pewnie lepszy efekt dałoby zamalowanie białych przestrzeni pomiędzy listkami i tłoczenie elementów bez nacinania - ale niestety pomyślałem o tym, jak już miałem elementy wycięte.


Całość wklejona do kabiny:


--


 
12-08-19 08:56  Odp: [Relacja] P-51D-20 Mustang, Ridge Runner III, AH, 4-5/2015
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Pasy mnie "rozwaliły" ...
Napisz coś o nich - czy to jakiś zestaw waloryzujący?-bo na taki wygląda...
Chyba, że z wrażenia czegoś nie doczytałem...

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
12-08-19 18:30  Odp: [Relacja] P-51D-20 Mustang, Ridge Runner III, AH, 4-5/2015
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

To chyba ten wyrób https://www.ww-model.pl/p9001,hgw-132015-1-32-p-51-mustang-seatbelts.html ?

Post zmieniony (12-08-19 18:31)

 
12-08-19 20:44  Odp: [Relacja] P-51D-20 Mustang, Ridge Runner III, AH, 4-5/2015
Rafał Ż. 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 11


 - 17

Pasy, fotel, retusz... ogólnie MIAZGA!!! Oglądam z przyjemnością :)

--
Hangar:
TS-11 ISKRA
Gotowe:
1.Hurricane 2.P11c 3.Albatros 4. Ansaldo 5.PZL-38 WILK 6.F1 Ford B190 7.F-14 Tomcat

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 4Strony:  1  2  3  4  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024