FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 
05-08-19 12:18  Odp: [G] F-16D Block 50 "Barak" wydawnictwo GPM
Art 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 27


 - 8

Piękne wykonanie.
Gratulacje.

--
W budowie: STS Lwów; Pancernik Borodino; Wodnosamolot PBY CATALINA; Czołg MERKAVA Mk II;

Zapraszam do: http://art-modele.pl/

 
05-08-19 20:19  Odp: [G] F-16D Block 50 "Barak" wydawnictwo GPM
Windus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

Gratuję ukończenia modelu.
Mógłbyś coś więcej napisać o tym opracowaniu? Np. czy wszędzie kamuflaż pasuje do siebie? Oraz mógłbyś zrobić zdjęcie spodu modelu?

--
Skończone:
Bell AH-1F "Cobra", PZL W3-W "Sokół", Pantera, Sopwith F.1 Camel, Hawker Hurricane Mk.IIB, Messerschmitt Me 109 F-4, F-104G Starfighter, Mirage F1CT
W toku:
IJN Oyodo

 
05-08-19 20:30  Odp: [G] F-16D Block 50 "Barak" wydawnictwo GPM
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 4
Galerie - 13


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 35


 - 4

Bardzo mi się podobają sklejone przez Ciebie modele, są świetne, przez co nasuwa mi się takie spostrzeżenie, że bardziej przykładasz się do sklejenia niż projektowania...

--
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI


 
05-08-19 22:45  Odp: [G] F-16D Block 50 "Barak" wydawnictwo GPM
Lazarus 



Na Forum:
Relacje w toku - 15
Relacje z galerią - 13
Galerie - 20
 

Witajcie,
QN - owiewka, owszem jest lekko matowa, jest to efekt nałożenia warstwy lakieru przeźroczystego (imitacji przydymienia). Na to niewiele raczej mogę poradzić.
Windus - wycinanka ma kilka chochlików drukarskich. W wersji dwumiejscowej, którą wykonałem, prawa strona poszycia, tuż przy połączeniu ze skrzydłem ma niewłaściwy uskok plam. Nie jest to specjalnie problem i każdy, śledząc alternatywną część dla wersji jednomiejscowej, śmiało można odciąć ten kawałek poszycia i przeszczepić do wersji dwumiejscowej. Ja tak zrobiłem i nie wpłynęło to na zwichrowanie poszycia.
Kolory ramy kabiny pilotów są w wycinance jasnoszare, jak i całe wewnętrzne koryto. Sądzę, że powinny być czarne w całości. Ramę przerobiłem na czarny kolor, dodając jeszcze czarną płytę za drugim pilotem. Jednak to są drobiazgi, nie wpływające na sklejalność modelu. Cóż więcej...
W bombach dorobiłem ten specyficzny garb, który jest jednocześnie miejscem mocowania do pylonu. Musi tam być, inaczej będzie problem z przyklejeniem bomby. Owiewka - szkoda, że jest z dwóch osobnych części, może sprawić problem jej poprawnego łączenia. Dorobiłem łącznik między nimi i cienki pasek uszczelki (czarny). Wygląda znacznie poważniej;) Zaprojektowałem sobie jeszcze "łapki" od wewnątrz owiewki oraz uchwyty. Przy otwartej owiewce są bardzo widoczne.
Model jest bardzo okazały pod względem wariantów uzbrojenia. Genialne są kółka żywiczne dedykowane przez GPM.
Co do spodu modelu. Niestety jest już przyklejony do podstawki, więc ze zdjęciami ciężko.

Model będzie w Przeciszowie, gdzieś na bocznym, pozakonkursowym stoliku. Mam nadzieję, że koledzy którzy już efki popełnili, przywiozą je we wrześniu:) Będzie miło zrobić "rodzinne" zdjęcie:)

Dziękuję za miłe słowa.

pozdrawiam,
Łukasz

 
06-08-19 09:56  Odp: [G] F-16D Block 50 "Barak" wydawnictwo GPM
WOJTEK 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6
 

Gratuluję, model pięknie się prezentuje.

--
Pozdrawiam
WOJTEK
---------------------------------------------------
Na warsztacie: SHERMAN "FURY", Fw-190A-8/R8
W przygotowaniu: Tiger I

 
07-08-19 20:35  Odp: [G] F-16D Block 50 "Barak" wydawnictwo GPM
Windus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

Lazarus ja mam wersję jednomiejscową i między innymi przez przesunięcia koloru straciłem do tego modelu zapał. Pewnie go nie skończę także jeszcze raz gratuluję wykonania i ukończenia.

--
Skończone:
Bell AH-1F "Cobra", PZL W3-W "Sokół", Pantera, Sopwith F.1 Camel, Hawker Hurricane Mk.IIB, Messerschmitt Me 109 F-4, F-104G Starfighter, Mirage F1CT
W toku:
IJN Oyodo

 
07-08-19 20:39  Odp: [G] F-16D Block 50 "Barak" wydawnictwo GPM
Lazarus 



Na Forum:
Relacje w toku - 15
Relacje z galerią - 13
Galerie - 20
 

Windus,
gdzie w wersji 1-miejscowej miałeś przesunięcia koloru? Mimo wszystko dopinguję Cię i mam nadzieję, że Twoja "16-tka" ujrzy finał na podstawce. Głowa do góry!
pozdrawiam,
Łukasz

 
08-08-19 12:11  Odp: [G] F-16D Block 50 "Barak" wydawnictwo GPM
Windus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

Później prześlę Ci zdjęcia.

--
Skończone:
Bell AH-1F "Cobra", PZL W3-W "Sokół", Pantera, Sopwith F.1 Camel, Hawker Hurricane Mk.IIB, Messerschmitt Me 109 F-4, F-104G Starfighter, Mirage F1CT
W toku:
IJN Oyodo

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024