FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 18Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
17-06-19 10:32  Odp: [ R ] Bristol Fighter F2 B - inwencja własna .
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

No nareeeeszcie wróciłeś na jedynie słuszne łono forum i relacjonujesz postępy z budowy:-)
Co prawda nie jest to model stricte kartonowy, ale chyba wszyscy Ci wybaczą te małą odchyłkę - wszak papier japoński ratuje Ci tyłek:-)
Zajadę chyba do Ciebie i obfotografujemy silnik bardziej dokładnie, by widownia miała lepszy pogląd na sprawę, a szczęki padały na ziemię w ilościach hurtowych:-)

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
17-06-19 11:24  Odp: [ R ] Bristol Fighter F2 B - inwencja własna .
Pablos 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 6
Galerie - 4
 

Jańcia trzeba zgłosić do teleexpressu do grona osób Pozytywnie Zakręconych :D

--
Model udany, to model który sprawił nam przyjemność i nauczył nas czegoś nowego

 
17-06-19 11:32  Odp: [ R ] Bristol Fighter F2 B - inwencja własna .
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Jańcio napisał: Wymyśliłem sobie że spróbuję całą konstrukcję okleić papierem japońskim

Jak papier japoński to i cellon - uważaj na zwichrowania płaszczyzn.
Powodzenia.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
19-06-19 21:13  Odp: [ R ] Bristol Fighter F2 B - inwencja własna .
Jańcio 



Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 16


 - 7

Dzieki Panowie za zainteresowanie ale cośta sie tak czepili tej maty ? A może mam taki wzór na podłodze ;-)
Ryszard , nie wiem skąd masz tyle materiałów ? Ja znalazłem chyba tylko 2 zdjęcia i to marnej jakości Fightera 20.1 , jakąś ogólną grafikę a takich szczegółów jak śmigło to zapomnij .Jak mówisz to znaczy że tak było a więc będę musiał zdjąć blachy ze śmigiełka a take ładne było , chamerykanskie .Skala oczywiście 1 : 33 , kadłub będzie oklejany już pomalowanym papierem japońskim z tego względu że od środka musi być kolor płótna na zewnątrz zielony ( H-71 / H-155 ) a nie oklejona będzie tylko prawa burta tak więc tu nie będzie problemu że się coś zwichruje . Przy skrzydłach będzie trzeba uważać . Jarku , właśnie o to mi chodzi aby japonka naciągnęła się na żeberkach skrzydeł tak więc oczywiście że użyję do tego Cellonu .Trzymaj za mnie kciuki .

Pozdrawiam .


Jańcio

 
20-06-19 18:30  Odp: [ R ] Bristol Fighter F2 B - inwencja własna .
Jańcio 



Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 16


 - 7

Panie Ryszardzie , serdeczne dzięki za nadesłane materiały . Widzę że zasobów masz Pan jak w pawlaczu Kiszczaka ;-)


Dziękuję i pozdrawiam .


Jańcio .

Post zmieniony (20-06-19 18:32)

 
25-06-19 19:53  Odp: [ R ] Bristol Fighter F2 B - inwencja własna .
Roland 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 4
Galerie - 3
 

A niech mnie, jakieś przeczucie mnie tknęło żeby zajrzeć tutaj na forum i Jancio nadaje:). Zapowiada się uczta modelarska, nie może mnie tutaj zabraknąć. To co pokazałeś do tej pory powoduje opad szczęki z pogubieniem wszystkich zębów, a znając Ciebie to poziom wykonania będzie tylko rosnąć :).

 
30-06-19 19:23  Odp: [ R ] Bristol Fighter F2 B - inwencja własna .
Jańcio 



Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 16


 - 7

Witam ponownie .


Wrzucam tu galerię końcową Falkona III aby wszystko co jest związane z tematem było w kupie i nie trzeba było wędrować po innych stronach.







Bawiąc się przy dłubaniu kadłuba i wymyślając co i jak mam wykonać aby to miało ręce i nogi w ramach luzu psychicznego zrobiłem parę innych detali .


Karabiny pilota i tylnego strzelca . Zastrzegam że nie są to odlewy żywiczne dostępne na rynku .







Tutaj chłodnica . Jak widać podparłem się drobną siatką miedzianą i wstępnie pomalowałem .





Podwozie i belka ogonowa .
Oponki zrobiłem z oringów a belkę ogonową wystrugałem z kawałka drewna . Co się tyczy oringów to okazało się że można je kupić w rozmiarach co 1 mm średnicy i co 0,5 mm grubości tak że tylko brać i wybierać .





Osprzęt kabiny - tablica , wolant , wajchy , zbiornik + magazynek





Teraz trzeba to będzie poupychać gdzie trzeba ale i w odpowiedniej kolejności aby nie przeszkadzało to w dalszych pracach .


I to by było na tyle .


Pozdrawiam .


Jańcio .

--

Post zmieniony (30-06-19 19:40)

 
30-06-19 20:00  Odp: [ R ] Bristol Fighter F2 B - inwencja własna .
rowin 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Klasa Jańciu! Brawo!

 
30-06-19 20:58  Odp: [ R ] Bristol Fighter F2 B - inwencja własna .
Kylo Ren 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 7
Galerie - 4


 - 6

Jańcio mogę powiedzieć tylko tyle mistrzostwo świata. Nie myślałeś, aby wydać model kilka chętnych by się znalazło. Bardzo piękna praca i uczta dla oczu.

--
W fabryce: Fokker E V KK , Sopwith PUP KK, Lublin R XIII D KK,
Wz.34, Typ 5 Chi-ri

Fabrykę opuśiły:
Fokker E. V. , Mitsubishi A6M2 Zero , F-4F Wildcat , Chi-he , Sopwith F1 Camel MM , Nieuport 11c.1 "BeBe" , 4TP , F-104G Starfighter , Lokomotywa Spalinowa EMD F40PHM-2 , Spowith F1 Camel KK,

 
30-06-19 22:04  Odp: [ R ] Bristol Fighter F2 B - inwencja własna .
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Jańciu!
Wpędzasz mnie w kompleksy... Ależ to wszystko wygląda...

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 18Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024