FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 5Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
23-10-19 20:30  Odp: [R] Trał minowy Raumer-S 2D-3D 1/25
Kurt 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8


 - 3

Na kadłubach zostało już niewiele białych miejsc. Teraz powoli trzeba przyklejać wszystkie te elementy przewidziane do uplastycznienia kadłubów. W sumie przez to że oba są identyczne szybko idzie.
Wymyśliłem sobie że jeśli wizjery podkleję najpierw czerwoną folia a na to dam niebieska to wyjdzie no właśnie wyjdzie coś takiego. Chyba jest dobrze. W jednym miejscu jakby minimalnie zabrakło poszycia. A w we wnękach na koła wszystkie cztery trójkąty nie bardzo mi się spasowały.




--
"Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości. "

Śmigłowce i inne ulepki
Modele Kurta

 
24-10-19 19:08  Odp: [R] Trał minowy Raumer-S 2D-3D 1/25
Piotr 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Witaj Kurt znakomity i zarazem duży model ten trał ,nie wiele wiadomości w sieci na temat tego prototypu pozdrawiam.

--
Ile ludzi tyle zdań.

 
24-10-19 20:15  Odp: [R] Trał minowy Raumer-S 2D-3D 1/25
kudłaty 



Na Forum:
Relacje w toku - 10
Relacje z galerią - 2
Galerie - 26


 - 2

Chyba trudno byłoby znaleźć ochotników do służby na takim sprzęcie :-)

Twoje wykonanie kół robi wrażenie. Szacuneczek.
Pzdr,

--
"The idea is to die young, but as late as possible"
Ashley Montagu

... A trolla, to najlepiej ignorować :)) ...

 
25-10-19 06:54  Odp: [R] Trał minowy Raumer-S 2D-3D 1/25
Kurt 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8


 - 3

Dziękuje za opinie.
Piotr w sumie to że nie ma materiałów na temat tego pokraka ma swoje zalety. Człowiek nie siedzi i nie kombinuje co by tu przerobić a skupia się na sklejaniu.
kudłaty masz raję służba w tym dziwactwie na pewno nie była lekka ciasno, ciemno, duszno i świadomość że jedzie się po polu minowym nie napawała optymizmem.

--

Post zmieniony (25-10-19 06:55)

 
16-11-19 17:37  Odp: [R] Trał minowy Raumer-S 2D-3D 1/25
Kurt 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8


 - 3

Witam Właściwie niewiele do pokazania. Obecnie zajmuję się naklejaniem pokryw włazów i innych klapek oraz części będących na kadłubie. Na uwagę zasługuje sposób zaprojektowania zawiasów dość prosty a dający efekt. Tak zaprojektowane zawiasy mogłyby być w pełni ruchome. W niektórych miejscach widać braki w retuszu ale to że tak powiem są braki wtórne które uzupełnię powstają one w wyniku prac poprawiająco wykończeniowych.



--
"Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości. "

Śmigłowce i inne ulepki
Modele Kurta

 
16-11-19 18:50  Odp: [R] Trał minowy Raumer-S 2D-3D 1/25
Kruszyna 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3


 - 1

Planujesz go usadowić na jakiejś podstawce?

--
W budowie:
Szkuta Wiślana | Łódź z Gokstad
Ukończone:
A7V | Wieża Nyska w Otmuchowie | Crusader III | Tiger I
Zawieszone:
Mark I

 
18-11-19 07:13  Odp: [R] Trał minowy Raumer-S 2D-3D 1/25
Kurt 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8


 - 3

Wojtas Plan jest aby stał na kawałku podstawki ale na razie to tylko jakieś tam rozmyślania. Jeszcze sporo pracy jest przy samym modelu. Kilka klap i włazów do naklejenia. Przegub i osłony silników plus układ wydechowy oraz układ jezdny di zmontowania. Jak widzisz sporo czasu jeszcze mam na przemyślenia jak go ostatecznie zaprezentować.

--
"Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości. "

Śmigłowce i inne ulepki
Modele Kurta

 
18-11-19 10:51  Odp: [R] Trał minowy Raumer-S 2D-3D 1/25
Kruszyna 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3


 - 1

Czasem lubię swoimi przemyśleniami wybiegać daleko w przyszłość ;)
Czekam na dalsze efekty!

--
W budowie:
Szkuta Wiślana | Łódź z Gokstad
Ukończone:
A7V | Wieża Nyska w Otmuchowie | Crusader III | Tiger I
Zawieszone:
Mark I

 
08-12-19 19:56  Odp: [R] Trał minowy Raumer-S 2D-3D 1/25
Kurt 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8


 - 3

Witam
Na górze to już właściwie są wszystkie przewidziane przez projektanta elementy. Oczywiście brakuje drucianych uchwytów ale to chyba dopiero jak już stanie na kołach ten ogromny minorzbrajacz. Tu taka refleksja mi się nasuwa chyba nie potrafię za bardzo kleić modeli gdzie wszystko jest proste równe i geometryczne bo ciągle mi gdzieś czegoś brakuje a o dziwo jak części są do wyoblenia nadania im trójwymiarowych skomplikowanych kształtów to pasuje mi wszystko dużo lepiej. Eeee… tęskno już do Śmiglaków.
Kolejnym elementem za który się zabrałem to żaluzje przedziałów silnikowych. Wydawca nie ułatwił bo każdy listek skleić trzeba z dwóch elementów tak aby i od środka był kolor. Dużo łatwiej by było gdyby wszystkie listki naklejało się na kawałek zadrukowanego kartonu. A tu nie, trzeba wyciąć dwa identyczne paski i potem je równo skleić a następnie jeszcze ukształtować. No nie najłatwiejsze to zadanie ale za to efekt chyba wynagradza robotę. Ja jestem zadowolony z wygładu żaluzji robią całkiem fajnie wrażenie.



--
"Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości. "

Śmigłowce i inne ulepki
Modele Kurta

 
27-12-19 21:18  Odp: [R] Trał minowy Raumer-S 2D-3D 1/25
Kurt 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8


 - 3

Tempo budowy bardzo mi ostatnio spadło ale walczę jak tylko mam czas i chęci jednego i drugiego coś ostatnio brak. W tym epizodzie powstały tłumiki cztery jednakowe butelkopodobne pojemniki. Zrobiłem je trochę na czuja bo coś nie złapałem koncepcji autora jak to ma być sklejone. Dodatkowo pomaziałem je czarna farbą, w wycinance były całe zardzewiałe i nie do końca to pasowało. Na tych „butelkach” przyjdą jeszcze osłony choć po pierwszych przymiarkach trochę słabo pasują ale to może tylko pierwsze wrażenie. Dognę jeszcze rury odprowadzające spaliny z silników i zabieram się za mechanizm spinający obie części w całość.



--
"Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości. "

Śmigłowce i inne ulepki
Modele Kurta

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 5Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024