FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 4Strony:  <=  <-  1  2  3  4  -> 
09-04-20 18:33  Odp: [Relacja] P-51D-20 Mustang, Ridge Runner III, AH, 4-5/2015
bezdzik 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Jestem pod ogromnym wrażeniem Twojej pracy. Możesz napisać w jaki sposób przyklejasz oprofilowania przejść kadłub-skrzydło? Jakiego kleju używasz do tego i w jaki sposób go nakładasz?
Pozdrawiam.

--
Na półce: F7F (Fly), P-51D (GPM), Tempest (MM), P-47D (GPM), P-66 Vanguard (Modelik) i inne
w budowie: Garland (MM), MC.202 (nn), He-162 (Modelik)
w planach: P-38 (wszystkie! :D) i polska flota WWII
Modele polskich okrętów WWII

 
09-04-20 21:48  Odp: [Relacja] P-51D-20 Mustang, Ridge Runner III, AH, 4-5/2015
Mariaszek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 12
Galerie - 4
 

Bardzo staranna relacja. Nie wiem jak inni, ale ja delektuję się tu każdym zdjęciem.
Jak się na to patrzy, to nic tylko kleić modele samolotów (no ale potem człowiek próbuje i entuzjazm mija, bo tak się nie umie:)).
Przepiękny model.

 
10-04-20 06:10  Odp: [Relacja] P-51D-20 Mustang, Ridge Runner III, AH, 4-5/2015
raven    

Piekna robota. Czekam na Galerie,

--
"Things should be made as simple as possible, but not simpler" - Albert Einstein

 
12-05-20 20:45  Odp: [Relacja] P-51D-20 Mustang, Ridge Runner III, AH, 4-5/2015
Kedzier 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 7
Galerie - 7


 - 1

bezdzik - dzięki. Jeśli chodzi o klejenie oprofilowania to chyba robię to w najmniej subtelny sposób z możliwych. Wstępnie uformowanie oprofilowanie przyklejam butaprenem na jednym końcu, tak aby złapać odpowiednia geometrię, a następnie igła nakładam rzadki klej CA. Na całość nakładam potem satynowy lakier aby unikać błyszczenia się kleju CA. Nie potrafię przykleić całego oprofilowania na butapren, a klej BCG nie skleja dobrze powierzchni pokrytych Kaponem.

Mariaszek, raven - dziękuję, staram się aby zdjęcia były dość przejrzyste oraz tak dobre na ile pozwala mi sprzęt. Do modelu planuję jeszcze parę dodatków, więc na oficjalną galerię końcową jeszcze będzie trzeba trochę poczekać

 
19-05-20 21:22  Odp: [Relacja] P-51D-20 Mustang, Ridge Runner III, AH, 4-5/2015
Kedzier 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 7
Galerie - 7


 - 1

Witam w jednej z końcowych odsłon relacji

Model uzupełniłem o wszystkie brakujące detale:

-rurka Pitota


-reflektor do lądowania. Na zdjęciach wygląda okropnie, jednak na żywo te wszystkie włoski i nierówne krawędzie nie rzucają się tak w oczy




-siłowniki klap podwozia


-światła pozycyjne. Wykonane z przezroczystego plastiku pomalowanego transparentna farbą. Widziałem na zdjęciach, że tylna część świateł była osłonięta, więc ja zamalowałem na kolor poszycia. Przez to efekt przezroczystości na światłach trochę zanikł.


-lusterka. Maszyna oznaczona 472 308 (mimo iż wg źródeł jest to Ridge Runner IV) posiadała dwa lusterka na wiatrochronie. Wykorzystując zapas elementów na kołpak śmigła wyciąłem dwa zestawy komponentów. Chyba po raz pierwszy udało mi się skleić kopułę z listków, tak żeby wyglądała znośnie - z czego się bardzo cieszyłem :) szkoda że druga nie wyszła równie dobrze.


-zbiorniki paliwa. A właściwie brak zbiorników. Z racji że rozcięcia na listkach sięgają aż do krawędzi elementów postanowiłem skleić 3 części w całość, a następnie rozciąć w niewidocznym miejscu. O ile sam plan był dobry to wykonanie się nie powiodło - głównie tylnej części, z dłuższymi listkami - i zbiornik wylądował w koszu. Na szczęście drugi był jeszcze nie ruszony więc zeskanowałem go, obrysowałem w Rhino i planuję wydrukować na kartonie który już pomalowałem aerografem na kolor odpowiadający kolorowi wydruku. Dzięki temu odpada zabawa z doborem koloru wydruku do koloru modelu, oraz byłem w stanie uzyskać lekko metaliczną powierzchnię. Jak wszystko pójdzie dobrze będę miał zestaw 14 zbiorników z których mam nadzieję uda wybrać mi się dwa, które będą się nadawały do podwieszenia :)


-pylony podskrzydłowe i działka




-celownik oraz płyta pancerna


-wloty i wyloty powietrza


-owiewka. Biorąc pod uwagę od czego zaczynałem, to przejrzystość po 2 kąpielach w Sidoluxie jest niezła. Na ujęciu od przodu wygląda na niemal całkowicie matową, jednak zewnętrzne zdjęcia lepiej oddają jej rzeczywisty wygląd


-śmigło. Na zdjęciach które przeglądałem skręcenie łopat jest niewielkie, tak więc u siebie też tylko delikatnie skręciłem.



-klapy. Miejsce oraz sposób przyklejenia elementu w kształcie L nie jest w instrukcji jasno opisany więc opierałem się na zdjęciach. Z końca tego elementu powinien wychodzić popychacz który powinien być wklejony do odpowiednich elementów w kadłubie. Z przyklejonym górnym przejściem skrzydło-kadłub nie ma tam dojścia, więc ten element pominąłem



-lotki. Tu również oddzieliłem trymery, trochę zwaloryzowałem popychacze, aby nie doklejać po prostu kawałka drutu na styk.



-ster wysokości. Również oddzieliłem trymery.


Oczywiście wszystkie anteny i radary też są na swoim miejscu, ale nie ma sensu fotografować każdego kawałka drutu :)

To by było na tyle jeśli chodzi o model samolotu. Poniżej wrzucam parę zdjęć, głownie dlatego że po przyklejeniu go do podstawki dostęp do spodu będzie niemożliwy. Gdy przeglądałem zdjęcia Mustangów przed rozpoczęciem budowy natknąłem się na poniższe zdjęcie i ono stało się inspiracją do małej dioramy.


Tak więc zakupiłem wszystkie potrzebne dodatki do Mustanga i mogę się teraz brać za dioramę (o ile 2 modele + figurka na podstawce to już diorama). Z racji że jest to już obszar modelarstwa plastikowego relację będę prowadził w odpowiednim dziale na innym forum (gdyby jednak ktoś był tym zainteresowany to wrzucę link jak już relacja ruszy), a tutaj wrzucę oficjalną galerię końcową jak wszystkie dodatki będą skończone.


Wspomniane zdjęcia jako wstęp do galerii.


Dziękuję za udział w relacji!

 
20-05-20 14:40  Odp: [Relacja] P-51D-20 Mustang, Ridge Runner III, AH, 4-5/2015
GTiStyle 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
 

Bardzo pięknie. W jaki sposób sklejać tak fajnie listki?

 
20-05-20 19:39  Odp: [Relacja] P-51D-20 Mustang, Ridge Runner III, AH, 4-5/2015
air_22 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 9


 - 1

Model pirma sort. Pozazdrościć umiejętności w kartonie:)
Te łopaty jednak sa źle powklejane. Popatrz se na zdj które wrzuciłeś a łopaty u Ciebie.

--

Skończone:
A6M3 Zero, DH-82A Tiger Moth, DHC-1 Chipmunk, P-39N Airacobra, PWS-3, PZL-101 Gawron, Me-1101, P-51B Mustang, F4F Wildcat, PWS-3b, Westland Whirlwind Mk.I,

Na warsztacie:
Ki-43-II Kai Hayabusa

 
20-05-20 22:24  Odp: [Relacja] P-51D-20 Mustang, Ridge Runner III, AH, 4-5/2015
Miskowski 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Łał! Jaki Ładny! Zmienisz kąt łopat i będzie tip-top.

 
21-05-20 17:47  Odp: [Relacja] P-51D-20 Mustang, Ridge Runner III, AH, 4-5/2015
Kedzier 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 7
Galerie - 7


 - 1

GTiStyle - nie mam pojęcia :) jak widać tylko raz mi się udało, ale to akurat były ostatnie 'listki' w tym modelu więc jest nadzieja, że się może w końcu nauczyłem. Ale to się okaże przy drugim podejściu do zbiorników.

air_22, Miskowski - rozumiem, że chodzi o to, że końcówki łopat nie leżą na płaszczyźnie prostopadłej do osi samolotu? Niestety za bardzo zasugerowałem się instrukcją, gdzie kąt wynosi ~45 stopni i nie skręcałem ich bardziej. Nic z tym już nie zrobię niestety, łopaty sklejone na klej CA więc nie mam jak ich rozkleić.

 
22-05-20 17:40  Odp: [Relacja] P-51D-20 Mustang, Ridge Runner III, AH, 4-5/2015
radomir 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 2
 

Czy metalowy rdzeń goleni jest klejony ?

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 4Strony:  <=  <-  1  2  3  4  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024