FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 4Strony:  <=  <-  1  2  3  4  -> 
04-08-19 11:55  Odp: [N] Amerykański czołg lekki M-22 Locust - MODEL HOBBY
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Nie chcę, żeby moja wypowiedź została wzięta jako czepianie się kogoś. Po prostu chciałem przekazać własne doświadczenie co do skali trudności czołgów które robiłem. Zgadza się, inne, szczególnie współczesne, do zaprojektowania też wydają się być bardzo trudne. Ja czegoś takiego nie potrafię zrobić, więc dla mnie to jest problem.

A wiadomo. Skomplikowane = długi czas projektowania = duże koszty. Może takie skomplikowane i co za tym idzie drogie modele nie znalazłyby wielu nabywców? To miałem na myśli mówiąc, że nie znam polityki wydawnictw.

Co do stopnia skomplikowanie to napisałem, że nie czepiam się zgodności czy uproszczeń. To oczywiste, że modele kieruje się do jak najszerszej grupy odbiorców i opracowanie takiego modelu musi być jakimś kompromisem. A jak chcę coś więcej, to zawsze mogę sobie dorobić.

I tylko o to mi chodziło ;-)

Ps1. Na nowego Avengera też by mi się oczy zaświeciły;-)

Ps2. Sorki Halogen, myślałem że M3 Lee też jest Twój, tak jak Dragon Wagon (tu się chyba nie mylę) - który był i nadal jest jednym z najlepiej zaprojektowanych modeli pojazdów. Nie wiem czemu, ale Sherman, M3 Lee i Dragon Wagon wyszły mniej więcej w podobnym okresie w GPM i zawsze robiły na mnie bardzo dobre wrażenie i nie wiem czemu myślałem, że wszystkie Ty projektowałeś.

--
Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------

 
04-08-19 13:09  Odp: [N] Amerykański czołg lekki M-22 Locust - MODEL HOBBY
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Tylko to co napisałeś na poprzedniej stronie ma troszkę inną wymowę niż to co teraz napisałeś, ale nie ma sprawy.
Nawet stosując tzw. ręczne projektowanie model Pershinga jest spokojnie do ogarnięcia, oczywiście jest to temat pracochłonny, ale bez przesady - żaden tam koszmar projektanta, a co dopiero dla projektanta, który ma do dyspozycji współczesne programy komputerowe.
Tak patrząc na cenę M-22 to jeszcze nie tak dawno w tej cenie można było kupić... model Dragon Wagona : )
Mnie tylko dziwi, że nikt poza mną nie zauważył kto zrobił grafikę w tym modelu - no ja cie nie moge, sie dzieje : )

 
04-08-19 13:48  Odp: [N] Amerykański czołg lekki M-22 Locust - MODEL HOBBY
Dauntless   

Halogen, ale to Ty jesteś autorem słynnego Dragona Wagona z GPM. Bez cukru ale ten model ja sam uznaję za jeden z najlepszych jaki kiedykolwiek ukazał się na kartonie. Świetny i odważny temat, a był to przypomnijmy 2000 rok! Super opracowanie sprzed 20 lat które do dziś nie ma sobie równych... Można ?? A no można... Tylko coś brak jest chęci u projektantów, no i moderatorzy strasznie utrudniają kontakt z wydawcami i projektantami, czyszcząc bezmyślnie i pod wpływem emocji ciężkie i napięte rozmowy, które to właśnie prowadzą przełamania impasui do powstawania nowych modeli; w sumie będąc modelarzami sami strzelają sobie w stopę... A od wydania Dragona sporo poszło do przodu. Może to właśnie Ty byś dziś zwarł szyki i popracował nad jakim M-18 Hellcat, albo Shermanem... Masz doświadczenie, coś potrafisz...

 
04-08-19 13:52  Odp: [N] Amerykański czołg lekki M-22 Locust - MODEL HOBBY
Kalor 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 10
Galerie - 8
 

Chciałbym się wypowiedzieć, bo to w sumie ja przywołałem QŃ-a, oczywiście że chciałbym zobaczyć więcej amerykańskich projektów, taki M103 wyglądałby wspaniale obok IS-7, ehh..

Problemem są obłości których przy odlewanych kadłubach i wieżach będzie sporo. Obłości da się jedynie uprościć albo rozwinąć w listki i to jest problemem, listki, dla mnie przynajmniej, są nieakceptowalne, brzydkie po prostu. Nie pomaga to że projektanci zostawiają im czarne linie obrysu i taki model na półce nie prezentuje się w ogóle.

Ponadto listki są trudne, przeglądam większość tematów i raczej one ludziom nie wychodzą(w pancerce, samoloty to inna bajka). Może to jest powód?

--
Inne moje projekty: Batignolles-Châtillon Char 25T, STRV 103C, Trabaccolo
Przyjemność powinno się mierzyć stopniem realizacji zamierzeń, panie Liang


 
04-08-19 14:53  Odp: [N] Amerykański czołg lekki M-22 Locust - MODEL HOBBY
Dauntless   

Pancerkę ze względu n a brak podziału blach i nitowania jak w przypadku samolotów można malować. Troszkę szpachli papier ścierny, pistolet ze sprężarką i ogień.

 
04-08-19 14:57  Odp: [N] Amerykański czołg lekki M-22 Locust - MODEL HOBBY
Kalor 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 10
Galerie - 8
 

Nie chciałem o tym pisać żeby nie pogrążać dyskusji, ale tak, pancerka jest idealna pod malowanie. Tylko że dla tych kilkunastu osób nikt modelu nie będzie projektował.

--
Inne moje projekty: Batignolles-Châtillon Char 25T, STRV 103C, Trabaccolo
Przyjemność powinno się mierzyć stopniem realizacji zamierzeń, panie Liang


 
04-08-19 15:36  Odp: [N] Amerykański czołg lekki M-22 Locust - MODEL HOBBY
Rajkub 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 9
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Grupa: WAK

Dauntless, wyobraź sobie, że moderatorzy nie czyszczą wątków bezmyślnie, w odróżnieniu od niektórych forumowiczów, którzy zamiast wpisywać się w wątkach do tego przeznaczonych, choćby [Koncert życzeń] Prośba do projektantów, potrafią całkowicie wypaczyć temat pisząc praktycznie to samo co kilka wpisów innych uczestników odbiegając przy tym całkowicie od istoty tematu.

Wierz mi, że nie strzelamy sobie w stopę stopując niektóre wątki, bo wszyscy wydawcy nie są przypadkowymi ludźmi, tylko modelarzami z ogromnym doświadczeniem, znakomitym rozeznaniem rynku, ale dbającymi przede wszystkim o utrzymanie swoich firm, a to często wyklucza wydanie modeli, bardzo kosztownych w opracowaniu i wydaniu, a do tego takich które kupi kilkudziesięciu modelarzy, wbrew często pozornemu wielkiemu popytowi.

Wielokrotnie już padały na łamach Forum rady: chcesz mieć wymarzony model, to zaprojektuj, wydaj, zarób na tym.

--
Pozdrawiam, Rajkub
__________________
niedokończona opowieść M3A1WHITE

 
04-08-19 16:11  Odp: [N] Amerykański czołg lekki M-22 Locust - MODEL HOBBY
Dauntless   

Wybacz ale niestety trochę tak postępujecie. Z jednej strony doskonale rozumiem że chcecie mieć spokój i porządek na forum pod wątkami, ale z drugiej to naprawdę utrudnia kontakt z wydawcą i projektantem. Nie da się nic skrytykować ani zasugerować. A przenoszenie wszystkiego do wątku koncert życzeń nic nie da bo tam wydawca czy projektant nie będzie w stanie powiązać konkretnego problemu ze sobą. Poza tym ten wątek koncert Ż. jest po prosu śmieszny...
Już wiele razy było mówione na forach że nie ma i nie będzie miejsca na krytykę wydawnictw. Można tylko cukrować albo nic nie pisać. I nie trzeba długo czekać na efekty. Moja prośba jest o nie czyszczenie tego wątku, tak aby załoga model-hobby mogła to wszystko przeczytać i się zaznajomić z problemem, a nie ganiać po żałosnym wątku koncert ż. gdzie na 150 stronach każdy psioczy jak małe dziecko co by chciał... Tu chodzi o wypuszczenie podstawy amerykańskiej pancerki.
pozdrawiam

Post zmieniony (04-08-19 16:15)

 
04-08-19 16:25  Odp: [N] Amerykański czołg lekki M-22 Locust - MODEL HOBBY
Rajkub 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 9
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Grupa: WAK

Więc załóż taki wątek, a nie rozwalaj kolejnego, poświęconego wydanemu modelowi.
Myślisz, że każdy wydawca przebrnie przez kilka stron kolejnego, sprowadzonego na boczne tory wątku?
Nie, zobaczy co wydała konkurencja i kolokwialnie mówiąc odpuści sobie ciąg dalszy, bo doskonale wie czego się spodziewać.

--
Pozdrawiam, Rajkub
__________________
niedokończona opowieść M3A1WHITE

 
04-08-19 16:39  Odp: [N] Amerykański czołg lekki M-22 Locust - MODEL HOBBY
Jaroslav 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Zacząć by trzeba od tego, że wydawca to nie św. Mikołaj... Zawsze się pojawią głosy że nie ten typ, nie to malowanie itd... W tym przypadku, choć to nie moja dziedzina to uważam, że wydanie czołgu, który choć nie wsławił się w boju ale ma swoje miejsce w historii rozwoju broni pancernej a do tego nikt go nigdy w kartonie nie wydał, jest świetnym posunięciem! Nie chcesz, nie kupuj, to jest hobby a nie przymus. Dla tych, co budują kolekcje tematyczne rozwoju U.S.Army ten model jest z pewnością ciekawą pozycją.
Kolego Dauntless, wincyj luzu ;) Podstawą amerykańskiej pancerki były czołgi M1917 Light Tank- licencyjny Renault FT oraz Ford M1918. To od nich się wszystko zaczęło ;)

--
GG 6801515

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 4Strony:  <=  <-  1  2  3  4  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024