FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)

Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  

Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok bez stronicowania (rolka)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Widok z podziałem na strony: strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 
14-06-19 21:31  Odp: [R] Czołg Mark I | Skala 1:25 | Projekt własny
Wojtas  

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1

@Wojciechu, popatrzyłem na plotery, o których wspomniałeś - ciekawe, może przy kolejnym projekcie pomyślę o takim urządzeniu ;)
Co do blachy, też mi się wydaje, że to swoisty ochraniacz, ale mój będzie bez.

Aktualnie siedzę i zwijam jak świstak wałki skrętne do Tigera, ale w tzw. międzyczasie dłubie coś przy Mareczku.
Dzisiaj mała aktualizacja cyfrowego lepienia.

Do następnego ;)

--
Pozdrawiam
Wojtek

W budowie: Mark I | 1:25 | Projekt własny | Tiger I | KA | 1:25
Ukończone: A7V | Modelik | 1:25

Odpowiedz na tę wiadomość 

05-07-19 16:11  Odp: [R] Czołg Mark I | Skala 1:25 | Projekt własny
Wojtas  

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1

Witajcie,

na starcie chciałbym przeprosić za jakość fotek, ale chwilowo nie mam obiektywu, więc musiałem użyć pralki ;)
Jak widać, moja badziewna drukarka daje się we znaki, co pokazuje rozciągnięte poszczycie względem elementu naklejanego.
Wstępnie chciałem model pozostawić sobie w formie surówki, ale dzięki drukarce stwierdziłem, że podejmę się malowania całości.

Wyłaz w dachu:

Przednia klapa kierowcy:

Jak jutro czas pozwoli to dorobię nity oraz śrubki i nałożę na te elementy podkład by je zabezpieczyć i utrwalić.
Wtedy to farba pokaże prawdę ;)

--
Pozdrawiam
Wojtek

08-07-19 07:08  Odp: [R] Czołg Mark I | Skala 1:25 | Projekt własny
Rzeznik 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3

Elegancko. Ale faktycznie drukarka mocno Ci rozciąga. A może da radę zmniejszyć prędkość podawania papieru? Czasem drukarki mają w ustawieniach podawanie papieru o większej gramaturze i wtedy wolniej trochę drukują. Przyznam, że jednak częściej na służbowym Ricoh MP301SPF, ale u siebie w domu drukuję na zwykłym laserze HP P1102 (zresztą o to pytałeś już) i nie przekłamuje aż tak.

--
Ukończone: PaK40 | Type 2 Ka-Mi | L6/40 |
W budowie: Renault Ft

22-07-19 22:22  Odp: [R] Czołg Mark I | Skala 1:25 | Projekt własny
Wojtas  

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1

Dzięki Karol. Właśnie też muszę spróbować na służbowym Ricoh'u. Nasz serwisant od drukarek mówił, że Ricoh przy wybraniu grubszego papieru zwalnia i lepiej wgrzewa proszek w fakturę papieru. Ale spróbuję również na atramentowym ploterze do wydruku projektów, bo nie ukrywam, że te rozjazdy doprowadzają mnie do szewskiej pasji - przez co nie wiem czy poprawnie udało mi się rozwinąć daną część. Model traktuję jako totalny poligon doświadczalny pod kątem projektowania i malowania :)

Ostatnio obiecałem fotki pomalowanego modelu, niestety nie mam dalej obiektywu i nie chcę robić fotek tosterem, dlatego dzisiaj tylko cztery renderki.

--
Pozdrawiam
Wojtek

03-08-19 17:35  Odp: [R] Czołg Mark I | Skala 1:25 | Projekt własny
Wojtas  

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1

Cześć,

ostatnio ze względu na nadmiar pracy, mało było czasu na modelarstwo… Ale udało mi się wczoraj dokończyć „wieżyczkę” oraz za radą naszego forumowego kolegi Przemka zagruntowałem model podkładem z rozcieńczonego humbrola.
Dzięki temu karton jest super zaimpregnowany i przygotowany pod finalne malowanie oraz naukę waethering’u.

Przy okazji udało mi się też zrobić trzy osłony wydechów, które finalnie zostaną umieszczone na dachu.

--
Pozdrawiam
Wojtek

Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Widok z podziałem na strony: strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 

Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:

Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.

© konradus 2001-2018