FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
14-04-19 09:02  [Sprzedany] IJN Hatsushimo 1:200 [Answer]
Varran 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 7
 

Witam, właśnie "zacząłem kończyć" model którego szkielet wyciąłem i wstępnie skleiłem razem z PC-553, PGM17 i Giepardem. Dobrze będzie w końcu robić jeden model mając świadomość że nic innego rozgrzebanego nie zalega ;).

Model jest chyba dwa razy większy niż maluchy na jakie się nastawiam, ale po częściach widać że jest prostszy (tak myślę), części są po prostu większe, ciekawe czy wpłynie to na szybsze tempo klejenia. Tak czy inaczej bardziej "kręcą mnie" inne jednostki niż IJN i już nie mogę się doczekać kiedy zajmę się kolejnym modelem.

Z Hatsushimo zaczęło się bardzo dobrze, wszystko pasuje jak trzeba, główną nowością dla mnie przy budowie kadłuba jest sposób wyprofilowania burt w przedniej części kadłuba, szczególnie chodzi mi o zachodzenie ich górnej części na krawędź pokładu. Planuję to zrobić tak że spróbuje wyprofilować górę burty na mokro, potem spróbować górną część przykleić do pokładu na BCG, boki będę kleił poliuretanowym.
Albo może będę rozwarstwiał górną część burt i kleił po prostu bez profilowania? Jeżeli macie doświadczenia w tego typu manewrach będę wdzięczny za podpowiedzi.

Okładka:


I początki kadłuba:












--

Post zmieniony (21-08-23 21:42)

 
14-04-19 14:48  Odp: [R] IJN Hatsushimo 1:200 [Answer]
IJN Łukasz 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 1
Galerie - 18


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Hej, burty łatwo tutaj skopać. Ja profilowalem aż ułożyły się same na szkielecie.

Kibicuję.

--
Optymista myśli, że świat stoi do niego otworem,
Pesymista wie co to za otwór ...


W stoczni:
IJN Fuyuzuki

Galerie :

IJN Chikuma ,
IJN Ise , IJN Akagi , IJN Yahagi , IJN Yugumo , IJN Hiei , IJN Ishigaki , IJN Shimushu , IJN Tama , IJN Kiji ,
IJN Kitakami , IJN Akitsushima , IJN Akizuki , IJN Hiburi ,
IJN Hatsushimo , IJN Isuzu .

 
28-07-19 18:19  Odp: [R] IJN Hatsushimo 1:200 [Answer]
Varran 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 7
 

Oklejanie kadłuba skończone, trochę ciężko było z tymi burtami. Największy problem był z dziobem ale faktycznie jak mówisz IJN Łukasz, jak się wyprofilowało tak żeby burty same wręcz leżały to jakoś poszło. Generalnie z oklejania burt najbardziej podoba mi się to jak wyszło mi zawijanie burt na pokład w częsci dziobowej, linie łaczenia się cześci jakoś chyba za ciemnym kolorem retuszowałem i zamiast wyretuszować wyszły mi podkreślone miejsca łączeń ;) Co do dna to jakimś dziwnym trafem skurczyły mi się oklejki dna, przed ostatnią częscią dna na rufie musiałem dosztukować pasek. Kadłub przed przyklejeniem ostatniej częsci rufy miał twarde lądowanie ze stołu na podłodze, ślad wydać jeszcze na dziobie na lekkim załamaniu - juz wyretuszowanym - dolnej częsci szarej burty tuz nad stykiem z oklejka dna. Dziwne uczucie.

Podsumowując albo mam jakiś regres, albo lato nie sprzyja precyzyjnemu dłubaniu się albo mam bardziej brutalny aparat w nowym telefonie - jak teraz patrze na zdjęcia to model wygląda zdecydowanie gorzej niż w rzeczywistości.














--
Pozdrawiam ;)

W budowie:
Barka HMCS LCI (L) 125;
HMS Abercrombie;
Jeremiah O'Brien
Gotowe:
Artilleriefährprahm typu D3;
USS PGM-17;
USS PC-553;
K-335 GIEPARD;
K-670 Skat;
ORP ORZEŁ III;
705 Lira (Alfa)

 
28-07-19 22:20  Odp: [R] IJN Hatsushimo 1:200 [Answer]
Spychacz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Nie narzekaj tak. Moim zdaniem wyszło bardzo ładnie. Kadłub jest równy, nie ma krowich żeber, większych szczelin też nie widzę. W kilku miejscach łączenia rzucają się bardziej w oczy, ale tak jak piszesz, jest to efekt zbyt ciemnego retuszu.

Pozdrawiam.

--
Relacja: ARIZONA
Relacja z galerią: NAGATO , FUSO
Galeria: RICHELIEU , KING GEORGE V
Slayer \m/

 
29-07-19 08:10  Odp: [R] IJN Hatsushimo 1:200 [Answer]
Karas 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

Całkiem zacnie, równo i starannie.

 
29-07-19 17:36  Odp: [R] IJN Hatsushimo 1:200 [Answer]
Sławek 

Na Forum:
Galerie - 37


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 3

Według mnie model zapowiada się ciekawie.

 
18-04-22 18:09  Odp: [R] IJN Hatsushimo 1:200 [Answer]
Varran 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 7
 

Dwa lata model odleżał swoje, nic nie robiłem, wiec ostrożnie aby rozruszać paluchy zrobiłem napęd, parę wtop jest, naprawdę dziwne uczucie zabierać się za takie szczegóły po czasie - jakby ręce nie te, ale już po walce z napędem parę małych puszek na pokładzie poszło względnie sprawnie. Myślę że do wakacji mam szanse ogarnąć ten model, przynajmniej taki jest plan.

Dopiero teraz wstawiając post na forum widzę ze ster jest odwrotnie przyklejony ;) - jeszcze to poprawię. ;)







--
Pozdrawiam ;)

W budowie:
Barka HMCS LCI (L) 125;
HMS Abercrombie;
Jeremiah O'Brien
Gotowe:
Artilleriefährprahm typu D3;
USS PGM-17;
USS PC-553;
K-335 GIEPARD;
K-670 Skat;
ORP ORZEŁ III;
705 Lira (Alfa)

 
18-04-22 20:40  Odp: [R] IJN Hatsushimo 1:200 [Answer]
Karas 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

witam, powroty mogą być trudne. Kadłub i poszycie wyszło Ci całkiem zgrabnie, ale śruby... hmm Jeśli już i tak decydujesz się na malowanie, to nie bawiłbym się w półśrodki, tylko wszystko zalał klejem i szlifował. Szlifował, aż do uzyskania obłości, aby zatrzeć ślad po listkach.
pozdr i powodzenia

 
18-04-22 22:37  Odp: [R] IJN Hatsushimo 1:200 [Answer]
Tomek 

 - 2

Kiedyś pytałem na forum jak to jest z tymi wałąmi śrub. Kolor srebrny kiedyś był "standardowy", natomiast w jednej z dyskusji wyniknęło, że wały śrub też były malowane środkiem antykorozyjnym. Do autora modelu należy czy to pomaluje, czy tak zostawi. Co by nie zrobił, to na ten moment wszystko wygląda super!

 
19-04-22 07:53  Odp: [R] IJN Hatsushimo 1:200 [Answer]
Varran 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 7
 

Karaś, faktycznie mogłem pójść na całość, te listki formowalem i kleiłem jeszcze drewnianymi paluchami i jakoś tak wyszło. Teraz będzie lepiej ;)

--
Pozdrawiam ;)

W budowie:
Barka HMCS LCI (L) 125;
HMS Abercrombie;
Jeremiah O'Brien
Gotowe:
Artilleriefährprahm typu D3;
USS PGM-17;
USS PC-553;
K-335 GIEPARD;
K-670 Skat;
ORP ORZEŁ III;
705 Lira (Alfa)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024