FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 
27-07-19 13:50  Odp: [Technika] Przyrząd do podświetlania części przed nacinaniem od spodu
dw.wrzesinski 

Na Forum:
Relacje z galerią - 3


 - 0

Bizon podziękował za ten pierwszy link. Podkładkę już zamówiłem. Z aukcji wynika że to towar outletowy dlatego tak tani. Bez opakowania i z ryskami co w ogóle nie wpłynie na moją pracę. Dostanę dam znać co to to i czy warto to.

 
28-07-19 00:13  Odp: [Technika] Przyrząd do podświetlania części przed nacinaniem od spodu
Pol_Pit   

Z tego co zauważyłem w większości ofert nie ma podanych istotnych parametrów tablic kreślarskich np. mocy, strumienia świetlnego, temperatury barwowej, itd. Uważam, że przede wszystkim jasność oświetlenia ma bardzo duże znaczenie, kiedy podświetlamy karton, a nie np. kalkę techniczną. Moc oświetlenia tablic A4 też jest zróżnicowana od np. 3 W https://allegro.pl/oferta/podswietlana-deska-kreslarska-huion-l4s-a4-led-7533826257 do 7,2W https://allegro.pl/oferta/podswietlana-deska-kreslarska-a4-swiatlo-led-7157822512

dw.wrzesinski jak przetestujesz tablicę napisz, czy podświetlenie daje radę z kartonem.

 
29-07-19 17:49  Odp: [Technika] Przyrząd do podświetlania części przed nacinaniem od spodu
PAWEL  

Na Forum:
Galerie - 1
 

ja zamowilem cos takiego https://www.tomtop.com/p-os0850.html?_ga=2.112457860.1295987453.1564414363-939949006.1558471282

--
Lepiej zaliczać się do niektórych, niż do wszystkich.
Andrzej Sapkowski

 
29-07-19 21:24  Odp: [Technika] Przyrząd do podświetlania części przed nacinaniem od spodu
Varran 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 7
 

Prosba do Was ktorzy kupiliscie te rozne handlowe podswietlacze, dajcie recenzje/zdjecia jak one przeswietlaja karton?

--
Pozdrawiam ;)

W budowie:
Barka HMCS LCI (L) 125;
HMS Abercrombie;
Jeremiah O'Brien
Gotowe:
Artilleriefährprahm typu D3;
USS PGM-17;
USS PC-553;
K-335 GIEPARD;
K-670 Skat;
ORP ORZEŁ III;
705 Lira (Alfa)

 
29-07-19 21:46  Odp: [Technika] Przyrząd do podświetlania części przed nacinaniem od spodu
PAWEL  

Na Forum:
Galerie - 1
 

u mnie bedzie do 7 dni wiec musicie troszeczke poczekac

--
Lepiej zaliczać się do niektórych, niż do wszystkich.
Andrzej Sapkowski

 
29-07-19 21:58  Odp: [Technika] Przyrząd do podświetlania części przed nacinaniem od spodu
Waldek K 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

Dużo tego nacinacie? Bo jak tylko sporadycznie, to polecam okno za dnia, albo inną szybę np. w drzwiach.
Mnie to w zupełności wystarcza. Inna metoda, którą stosuję, to małe nakłucia po zadrukowanej stronie na przedłużeniu linii do nacięcia, a potem wg tych nakłuć nacięcie na odwrocie.
Ale ja to detalista jestem...

--
Najlepsza skala to...? 1:100!!!
W budowie: PT-109 i PT-171 , USS Emmons
Free papermodel LCP(S)

 
30-07-19 14:30  Odp: [Technika] Przyrząd do podświetlania części przed nacinaniem od spodu
dw.wrzesinski 

Na Forum:
Relacje z galerią - 3


 - 0

Dotarła do mnie podświetlana tablica.
Czym prędzej zacząłem ją sprawdzać i testować.



Od razu powiem, że od spodu są liczne otarcia i porysowania w ogóle nie wpływające na użytkowanie urządzenia, co było opisane w aukcji.
Przód to pokryta folią (stan jak na zdjęciu - po zdjęciu stan idealny) opalizowana płyta akrylowa lub PC (tego jeszcze nie zbadałem) .
Barwa światła zimniejsza od dziennej, dałbym jej około 5000K.
Do krótkiej pracy polegającej na wytłaczaniu zagięć to i tak nie ma żadnego znaczenia.
No chyba, że ktoś 8h nieustannie ma zamiar patrzeć w taki ekran, wtedy polecałbym ciepłe barwy najwyżej 3000K.
Urządzenie posiada 3 stopniową regulację oświetlenia. Brak kabla i zasilacza w zestawie.

Testy przeprowadzane na papierze offsetowym, wycinanka ORP Orkan, który właśnie buduję.
Testy przeprowadzone na kartonie i kartonie naklejonym na tekturę 0,5mm.

Karton z wycinanki, najniższe podświetlenie, test przy zapalonym świetle:

Byłem trochę rozczarowany, ale wtedy nie zorientowałem się jeszcze, że urządzenie może świecić z większą mocą.
Zgaszone światło w pomieszczeniu:

Jest elegancko!

Karton 0,5mm, zgaszone światło:

Praktycznie wszystko rozmazane. Testów na kartonie 1mm nie było sensu przeprowadzać.
Dodatkowo aby lepiej było widać zarys części musiałem ją docisnąć do wyświetlacza. Świecąca płytka minimalnie zaczęła pracować i ugięła się pod naciskiem. Dalej się już nie siłowałem aby nie uszkodzić sobie nabytku.

Najjaśniejszy tryb, zgaszone światło, karton...


... i zaświecone światło w pomieszczeniu:

Jest zdecydowanie lepiej, podświetlenie wyznacza linie zgięć części. Można już działać bez nacinania części.
Dodam, że mam u siebie w piwnicy zamontowany dość solidny hermetyk wąskostrumieniowy przeznaczony do hal wysokiego składowania więc u mnie występuje dość spore olśnienie. W warunkach użytkowania domowego części powinny być znacznie lepiej widoczne.

Ogólnie rzecz biorąc za te 39 zł jak najbardziej warte polecenia :) W końcu nie będę musiał wyznaczać miejsc zgięcia nacięciami co różnie z tym bywało. Czasem idealnie po linii szło czasem minimalnie zeszło.
Z urządzenia będę korzystał :)
Polecam.

Post zmieniony (31-07-19 13:50)

 
30-07-19 17:01  Odp: [Technika] Przyrząd do podświetlania części przed nacinaniem od spodu
Bizon 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


 - 8

Nie wiem jak inni, ale ja zdjęć nie widzę.

--
Im trudniejsza jest walka, tym większe będzie zwyciestwo!
"w życiu jest dobrze, gdy jest dobrze i nie dobrze, bo gdy jest tylko dobrze to niedobrze"

 
30-07-19 17:04  Odp: [Technika] Przyrząd do podświetlania części przed nacinaniem od spodu
Varran 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 7
 

Rowniez nie widze zadnych zdjec

--
Pozdrawiam ;)

W budowie:
Barka HMCS LCI (L) 125;
HMS Abercrombie;
Jeremiah O'Brien
Gotowe:
Artilleriefährprahm typu D3;
USS PGM-17;
USS PC-553;
K-335 GIEPARD;
K-670 Skat;
ORP ORZEŁ III;
705 Lira (Alfa)

 
30-07-19 21:24  Odp: [Technika] Przyrząd do podświetlania części przed nacinaniem od spodu
KubaK 

 

I ja nie widzę zdjęć. Ale zgadzam się z tym co napisał o urządzeniu dw.wrzesinski. Dzisiaj odebrałem swoją tablicę.
Jest to towar outletowy (powystawowy) jak zaznaczył w opisie sprzedający. Zatem można się było spodziewać na nim śladów użytkowania. Dla mnie to jednak żaden problem. Najważniejsze, by tablica świeciła. No i świeci. Na obudowie faktycznie są otarcia i innego rodzaju pozostałości, jednak powierzchnia tablicy (ta, która jest podświetlana) była zabezpieczona specjalną folią. Po jej odklejeniu na powierzchni zauważyłem kilka delikatnych rys ale zupełnie mi to nie przeszkadza. Urządzenie działa i jak najbardziej sprawdza się w swojej roli. Tablica posiada trzy poziomy jasności, co może być przydatne przy pracy z kartonem o różnej grubości. Jednak podejrzewam, że najwygodniej i tak będzie się pracowało na najjaśniejszym podświetleniu.
Poniżej kilka zdjęć zakupionego produktu oraz fragmenty modelu jaki testowo umieściłem na podświetlonej tablicy. Obraz jest trochę rozmazany, ale przy odrobinie cierpliwości bez większego problemu trafi się w linię.
Podsumowując - zakup udany :) Dzięki za podlinkowanie produktu :)


 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024