FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 7Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
02-12-18 16:06  [R/G] PzKpfw. III Ausf. M /WAK+scratch/ 3 Dyw. Panc. SS „Totenkopf” Łuk Kurski 43
Tommy T.B. 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 5
 

Witam serdecznie w kolejnej relacji :-)

Po bardzo długiej przerwie w sklejaniu, a to za sprawą natłoku zadań i obowiązków zarówno służbowych jak i domowych,
postanowiłem w końcu się zmobilizować i pociąć kolejną wycinankę, tym razem po raz pierwszy na macie wylądowało wyd. WAK
ze swoim projektem PzKpfw. III Ausf, J.
Z racji tego, że maluję swoje pojazdy i staram się budować pojazdy niestandardowe, długo zastanawiałem się nad tym,
którą wersję malowania wybrać.
I w dalszym ciągu ta kwestia wyboru nie jest rozstrzygnięta, gdyż jest kilka wersji, które szczególnie przykuły moją uwagę.
Najbardziej przemawia za mną malowanie pojazdu z okresu walk na Łuku Kurskim w lipcu 1943r.,
a mianowicie PzKpfw. III Ausf. M z 3 Dywizji Pancernej SS „Totenkopf” o numerze taktycznym II5, stąd też taki opis w tytule niniejszego postu.

Poniżej przedstawiam jedyne zdjęcie tego pojazdu, jakie udało mi się "wygrzebać" w sieci oraz proponowana plansza barwna.


Kolejnymi kandydatami do rozważania wyboru malowania to:
1. PzKpfw. III Ausf. M z 3 Pułku Pancernego, 2 Dywizji Pancernej- Łuk Kurski 1943.


2. PzKpfw. III Ausf. M z 3 Dywizji Pancernej SS „Totenkopf” bitwa na Łuku Kurskim, Prochorowka lipiec1943 - nr taktyczny 401


OK. To tyle tytułem wstępu, a teraz konkrety i oficjalne rozpoczęcie relacji ;-)
Na początek okładka modelu i dedykowany zestaw elementów wycinanych laserowo.
Autora wycinanki i samego modelu nie trzeba przedstawiać, bo są każdemu dobrze znane ;-)


Na poniższych zdjęciach przestawiam obecny postęp prac.

Modyfikacje jakie do tej pory wprowadziłem to:
- zaprojektowanie od podstaw gniazd na wałki skrętne;
- poprawienie podłogi wanny - odchudzenie jej do 0,5 mm oraz ponownie rozrysowanie jej szczegółów tak, aby gniazda na wałki skrętne były jako osobny element;
- rozrysowanie płyty nadsilnikowej z dwiema klapami (druga za wieżą) odpowiedniej dla wersji Ausf. M;
- doklejenie osłon pancernych z tyłu pojazdu przy układzie wydechowym (element z papieru milimetrowego)
- dodatkowo wyciąłem otwory pod śruby mocujące włazów ewakuacyjnych na przedniej płycie pancerza, wykonałem spawy za pomocą masy MILLIPUT.



Na tym etapie budowy, spasowanie i sklejalność rewelacyjna, tylko gorzej z umiejętnościami samego sklejającego :-/

Pozdrawiam serdecznie i do następnego
Tommy

--

Post zmieniony (17-09-19 14:13)

 
02-12-18 20:06  Odp: [R] PzKpfw. III Ausf. M /WAK+scratch/ 3 Dyw. Panc. SS „Totenkopf” Łuk Kurski 43
Endrju 



Na Forum:
Galerie - 1
 

No i znowu będzie ciekawie.
Tomek, a kiedy się doczekam pojazdu z orzełkiem albo wiewiórką. Znowu te krzyżyki.

--
Pozdrawiam.
Andrzej

Kolekcja: TK-3
Warsztat: T-70

 
02-12-18 20:23  Odp: [R] PzKpfw. III Ausf. M /WAK+scratch/ 3 Dyw. Panc. SS „Totenkopf” Łuk Kurski 43
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Ucieszyłeś mnie tą relacją bo będzie można znowu cudeńka w Twoim wykonaniu pooglądać. Mi ten model sklejało się bardzo przyjemnie czego i Tobie życzę :)

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
03-12-18 15:40  Odp: [R] PzKpfw. III Ausf. M /WAK+scratch/ 3 Dyw. Panc. SS „Totenkopf” Łuk Kurski 43
Tommy T.B. 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 5
 

Dzięki :-)
Plan mam ambitny, ale bez zbędnego "świrowania pawiana" czas pokaże co z tego wyjdzie. Generalnie pojazd będzie bez wnętrza.

@Endrju, nie wiem kiedy to nastąpi. Na chwilę obecną mam modele które chce skleić, pomysłów i projektów w mojej bani rodzi się coraz więcej, tylko czasu wiecznie nie ma... :-/

@Borowy - pamiętam, i nawet ostatnio przeglądałem Twoją relację :-)

Pozdrawiam i dziękuję za zainteresowanie tematem :--)

 
03-12-18 19:39  Odp: [R] PzKpfw. III Ausf. M /WAK+scratch/ 3 Dyw. Panc. SS „Totenkopf” Łuk Kurski 43
filcu21 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 10
 

Witam.
Ja również zasiadam i kibicuję.
Bardzo dobre opracowanie wybrałeś do zbudowania trójki - klei się przyjemnie a znając Ciebie to efekt końcowy będzie jak zwykle mega.

Pozdrawiam
Jarek Łucki

 
04-12-18 09:11  Odp: [R] PzKpfw. III Ausf. M /WAK+scratch/ 3 Dyw. Panc. SS „Totenkopf” Łuk Kurski 43
Endrju 



Na Forum:
Galerie - 1
 

Tomek. Z krzyżykiem czy bez i tak będę Cię podziwiał :-)

--
Pozdrawiam.
Andrzej

Kolekcja: TK-3
Warsztat: T-70

 
13-12-18 02:11  Odp: [R] PzKpfw. III Ausf. M /WAK+scratch/ 3 Dyw. Panc. SS „Totenkopf” Łuk Kurski 43
tymek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1
 

Śledzem i kibicujem!

 
03-03-19 12:16  Odp: [R] PzKpfw. III Ausf. M /WAK+scratch/ 3 Dyw. Panc. SS „Totenkopf” Łuk Kurski 43
Tommy T.B. 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 5
 

Witam w kolejnej aktualizacji :-)

Troszkę przybyło w temacie trójeczki, a mianowicie kompletne błotniki z poprawionymi wieszakami, wszelkiego rodzaju pokrywy i dekielki, zawiasy,
uchwyty na liny holownicze, podstawa anteny, wizjer kierowcy oraz kugelblende 50.
Całość w dniu wczorajszym potraktowałem szarym primerem Vallejo, aby wyciągnąć moje niedokładności modelarskie
i żeby zniknęła wszelka pstrokacizna kolorów :-)

Na dzień dzisiejszy Panzer III prezentuje się następująco.




Teraz czas zabrać się za zawieszenie pojazdu oraz osłony pancerne typu vorpanzer wraz z mocowaniem.

Pozdrawiam serdecznie i do następnego ;-)

 
03-03-19 12:44  Odp: [R] PzKpfw. III Ausf. M /WAK+scratch/ 3 Dyw. Panc. SS „Totenkopf” Łuk Kurski 43
Mucha 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

MTLB było obłędne, poprzedni model był obłędny. Śmiem twierdzić, że tu nie będzie inaczej.

--
Co zostało zobaczone, tego się nie odzobaczy

 
03-03-19 20:08  Odp: [R] PzKpfw. III Ausf. M /WAK+scratch/ 3 Dyw. Panc. SS „Totenkopf” Łuk Kurski 43
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Teraz dobrze widać przerobione gniazda na wałki skrętne - piękne:-) Z czego są zrobione?:> Tak ciasno zwinąłeś papier?:>

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 7Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024