FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 6Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  -> 
02-03-19 19:57  Odp: [R] U-141 typ IID z GPM
mirosław   

Na Forum:
Galerie - 3
 

Moja psychiczna skłonność i doświadczenie podszeptują mi - i dopiero teraz po kilku postach, które wysłałem tu dziś wieczorem, odpisuję na powyższy, a nie od razu - że może za obrazę przebywających tu osób deklarujących ateistyczność, przypomina mi Pan "Stary", że nie mam męskich umiejętności takich jak lutowanie. Abym się zabierał stąd i nie psuł ludziom pracowitym nastroju. Wie Pan - leki psychiatryczne, chodzi z nimi o to, że nie spowodują motywacji do nabycia żadnych umiejętności, z powodu braku których mam kompleks niższości. W ogóle nie ma takiej - siły na moją słabość. Za to jest inna, taka jak na wroga i niech młodsi użytkownicy forum widzą, że to napisałem, bo się męczę z tym co mam. Znaczy - taka siła, że mogę poczuć, że mam jeszcze mniej, albo nawet nic nie poczuć więcej. Bo się inaczej nie da z takimi jak ja.

--
https://www.youtube.com/watch?v=oZKmXywEBD0
https://weronikabartekdul.blogspot.com/search/label/cegiełka

Post zmieniony (02-03-19 19:58)

 
05-03-19 22:48  Odp: [R] U-141 typ IID z GPM
Technick 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3
 

mirosław, zamiast pigmentów zamierzam użyć emalii na polakierowanym połyskiem poszyciu. Jeśli coś nie wyjdzie to będę mógł to zetrzeć i wprowadzić ewentualne poprawki. Pigmentów w odpowiednich odcieniach nie posiadam.

Swoją drogą myślę, że świetnie by było gdybyś założył jakąś relację. Kleisz na wysokim poziomie co udowodniłeś w swoich galeriach a jako gospodarz wątku mógłbyś dodatkowo dzielić się swoimi przemyśleniami niezwiązanymi stricte z modelarstwem.

stary, po wielu próbach i testach różnych specyfików zostałem przy tej konfiguracji - cyna Sn60Pb40 i topnik TS-81. Topnik jest na tyle agresywny, że nawet nie muszę odtłuszczać i szlifować utlenionych prętów a i tak mam pewność, że lut złapie jak powinien. Ma gęstość lekko przyschniętego kleju CA więc nie rozpływa się tak bardzo po zwilżonych łączeniach a jednocześnie jest łatwy w usuwaniu nadmiaru po zakończonym lutowaniu czego nie można powiedzieć o topnikach kalafoniowych. Minusem są powstające przebarwienia na kartonie podczas lutowania.



Zrobiłem testy na kawałku zapasu koloru. Ciężko jest mi wychwycić niuanse w odbarwieniach (pionowy rządek po lewej). Udało mi się odtworzyć różowe przebarwienie na dwóch pierwszych poprzeczkach. Kolejne sztuki zabezpieczyłem fluidem maskującym. Różowych przebarwień brak - pojawiły się za to przebarwienia (a których na zdjeciu raczej nie widać) w żółtawym kolorze dokładnie w miejscu, w którym znajdował się płyn maskujący. Ostatnia próba na kilku sztukach (poziomy rządek) przebiegła bez udziału maskolu a z mini wiatraczkiem na usb przyłożonym z boku. I to jest właśnie to - brak jakichkolwiek przebarwień. Uff! Dobrze, że jednak zdecydowałem się na testy bo bardzo kusiło mnie żeby sprawdzić to już bezpośrednio na kiosku.



Z wieści z budowy - właśnie kończę szlifować drugą połówkę kadłuba, zacząłem też dłubać nad działem. Kolejna aktualizacja już wkrótce

--
Kanał Youtube, Nakajima B5N2 "Kate", Ryan FR-1 Fireball, U-141 typ IID

 
06-03-19 09:09  Odp: [R] U-141 typ IID z GPM
stary 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


 - 2

Wielkie dzięki za szczegółowy opis co z czym i jak jeśli chodzi o lutowanie. Do tej pory było to moją słabą stroną.

--
Ukończone
HMCS AGASSIZ
Okręt WOP
Holownik portowy
KOMINTERN ciągnik gąsienicowy






 
06-03-19 19:41  Odp: [R] U-141 typ IID z GPM
mirosław   

Na Forum:
Galerie - 3
 

Technick - chodzi Ci Kolego, o dzielenie się moją paranoiczną skłonnością? :) To kiepski pomysł, żeby zakładać swój wątek z takim rzeczami. Jeśli już, to będę zaglądał do innych działów - Lotnictwo, Pojazdy, Okręty, no i Cafe - podlinkuję jeszcze coś ciekawego z YouTube, o uzbrojeniu, może o historii - ale nie obyczajowości i polityce, to sobie można obejrzeć na kanale Historia Bez Cenzury, albo na Wikipedii.

W ogóle, jednak mam coś z Wami wspólnego - wychowanie w takich a nie innych czasach sprawiło, że miałem kontakt z treściami o tematyce, której dotyczy to forum, nawet fascynowałem się tym, ciekawiło mnie. Na przykład książeczki z żółtym tygrysem i podobne broszury (z których zresztą niewiele pamiętam).
W podstawówce, gdy zaczynałem sklejanie (wujek pokazał), miałem takie przemyślenie, że modelarstwo jest ważne. I choć ostatnio (rok temu?) miałem i tutaj taki kryzys psychiczny, że to złe, bo w końcu wojna, przemoc... to jednak - jest przysłowie: Pierwsza myśl lepsza. A wtedy, jako dziecko, od razu chyba rozumiałem, że to chodzi o pamięć, historię, tożsamość. Wychowałem się trochę na Małym Modelarzu, gdzie nawet pisano o zwycięstwach nad wrogiem - Niemcami, że tym donioślejsze, że mieli taki mocny sprzęt. W tamtym czasie jeszcze nie było takiej swobody w drukowaniu tematów/modeli i stąd takie uzasadnienie. To zapamiętałem. Później sam się trochę rzuciłem na tematykę niemiecką.

Założenie relacji to jest odpowiedzialność, żeby nie zawieść ludzi, dlatego nie będąc pewnym swoich umiejętności, lepiej gotowa galeria - ktoś, pamiętam, że pisał tutaj o tym. A moje są ze starymi modelami. Przydałoby się poprawić osprzęt na tej Panterze, którą ostatnio tutaj dałem - jakieś lepsze liny, narzędzia, może te noktowizory, no i naprawić uszkodzenia, które się przytrafiły ostatnio.
Obawiam się, że nie dam rady nawet zbudować nic nowego, bo jednak samopoczucie w sm, kiepskie w ostatnich dniach - choruję już długo (i kręgosłup). Czynności manualne, jeśli trwają dłuższy czas, to bardzo męczą. Niestety także chodzenie, choć czasem i wsiadam na rower, jak coś muszę załatwić w mieście (mam blisko). Powinienem trzymać dyscyplinę - wykonywać ćwiczenia, uważać jak co robię i rozplanować czas w ciągu dnia, co mi nie bardzo wychodzi, bo też zależy od.. tego co wypadnie. No i na koniec - tamto, było wiele lat temu, jeszcze przed diagnozą, a teraz moje myśli wypełniają problemy. A to co w ogóle robię to rutyna, nie umiem już tak się rozsmakować w rozmyślaniach nie tylko o budowaniu modeli, a to planowanie jest większą częścią procesu budowy. W tej chorobie właśnie planowanie bardzo szwankuje, orientacja przestrzenna i wyobraźnia. Myślę, że zbudowanie jakiegoś modelu byłoby niezłą rehabilitacją - jak pisałem: coś znanego a jednocześnie nowego, to jednak... no np. w tej chwili ból w przedramieniu i zmęczenie - siedzieć i ruszać palcami ino dam radę. ;)
Edycja 21:16 - Poprawiam błędy językowe i literówki - chcemy być staranni, dokładni jak Laszlik.

--
https://www.youtube.com/watch?v=oZKmXywEBD0
https://weronikabartekdul.blogspot.com/search/label/cegiełka

Post zmieniony (06-03-19 21:17)

 
13-07-19 22:55  Odp: [R] U-141 typ IID z GPM
Technick 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3
 

Czas na powrót z modelarskiego niebytu. Ostatnio sporo się u mnie działo i nie miałem nawet kiedy przysiąść nad modelem. Najbardziej żałuję, że nie wypaliły wyjazdy na imprezy modelarskie, na które się wybierałem

Czasu i chęci trochę więcej co zaowocowało sklejeniem działka p-lot. 20mm. Niestety projekt nie uwzględniał kartonowej wersji lufy więc poratowałem się wykałaczką (raczej słaby pomysł) a końcówkę wytłoczyłem z folii na dyszy aerografu. Dopiero po pomalowaniu zobaczyłem, że stożek wyszedł trochę garbaty. Działko polakierowałem Tamiyowskim gunmetalem jednak zastanawiam się czy ziarno nie jest zbyt grube - mam wrażenie, że refleksy są zbyt wyraźne. Pomalowane czarnym podkładem prezentowało się znacznie lepiej.



Instrukcja nie kłamie, że jest to najtrudniejszy detal modelu. Znaczną część spędziłem na szukaniu elementów, które wypadły mi z palców/pęsety/ołówka do zdobień, jednak ostatecznie udało się odszukać wszystkie i połączyć w jedną całość. Tak prezentuje się podstawa z przymierzonym działkiem. Miejscami będę musiał poprawić retusz.



Pozdrawiam :)

--
Kanał Youtube, Nakajima B5N2 "Kate", Ryan FR-1 Fireball, U-141 typ IID

 
14-07-19 06:47  Odp: [R] U-141 typ IID z GPM
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Znakomita robota!
Nie przejmuj się ziarnem gunmetalu na działku ; jest jak raster druku na elementach kartonowych. W realu nikt tego przecież nie zauważy, podobnie jak garbika na stożku wylotowym lufy. To jest widoczne tylko przy mocnym oświetleniu i w dużym powiększeniu!
Podziwiam dalej.

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
17-07-19 15:49  Odp: [R] U-141 typ IID z GPM
Waldek K 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

Ależ to niesamowicie precyzyjna robota!

--
Najlepsza skala to...? 1:100!!!
W budowie: PT-109 i PT-171 , USS Emmons
Free papermodel LCP(S)

 
24-07-19 13:05  Odp: [R] U-141 typ IID z GPM
Dziadek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
Galerie - 1


 - 4

Witam...
Fajnie, że relacja powróciła na tapetę bo to moje tzw. oczko w głowie, widać kawał dobrej roboty. Z chęcią będę śledził dalszy jej przebieg ;-)
Pozdrawiam...

--
Na półce "Relacje z Galerią"
*******************************
* Fokker Dr.1 MM * Fokker E.V (D.VIII) MM * Sopwith F.1 CAMEL MM * Fokker D.VII KK * Ścigacz OP MM * Fokker E.II GPM * Friedrichshafen FF33E GPM * Morane-Saulnier L-Answer * Nieuport IV-Answer * Macchi M.5 Answer wyd.I * Halberstadt D.II-GPM * Macchi M.5 Answer wyd.II * Das Boot U-25 typ. IA Fly Model nr.16 * Das Boot U-116 typ. XB Fly Model nr.16 *

W budowie "Relacje w Toku"
*******************************
Das Boot U-141 typ. IID GPM 31/2012
Ford Tfc - Modelik 8/04

 
25-07-19 13:49  Odp: [R] U-141 typ IID z GPM
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,działko miodzio,pozdrawiam Marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
27-07-19 01:30  Odp: [R] U-141 typ IID z GPM
TLB 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 13


 - 3

Majstersztyk...

--
Feci quod potui faciant meliora potentes...

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 6Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024