FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 
19-07-19 12:36  Odp: [G] Dragon Wagon M25 GPM
Piterpanzer 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

Super model, od zawsze podziwiałem sam projekt i jego wykonania na wysokim poziomie, na które szczęśliwie trafiałem.
Zawsze jest jednak jakieś "ale" i tak w przypadku tego modelu są to koła ze zbyt uproszczonym bieżnikiem.
Gdyby ta opona była ciekawiej, plastyczniej zaprojektowana, to byłby to projekt, który się nie starzeje.
A może Projektant wyda do czasu wznowienia erratę w pdf dostępną na stronie GPM?

--
Pozdrawiam i zapraszam 1-25 SCALE ARMOR FORUM oraz akcesoria i modele pancerne
PITERPANZER

 
23-07-19 16:10  Odp: [G] Dragon Wagon M25 GPM
Krzysztof NT 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 16
 

Malakser - szacunek za wspaniałe wykonanie modelu,
Halogen - szacunek za rewelacyjne ręczne wykreślenie modelu.
Również u mnie Dragon Wagon czeka w kolejce. Tylko ten brak czasu i nadmiar innych modeli przeznaczonych do sklejenia...

 
23-07-19 20:45  Odp: [G] Dragon Wagon M25 GPM
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Echmmm jeżeli już to taką erratę w pdf to może wydać wydawca. Takie złe są, no fakt zawsze mogą być lepsze ; )
http://i-am-modelist.com/2013/04/01/dragon-wagon-sherman/
KrzysztofNT - dziękuję !

 
23-07-19 23:17  Odp: [G] Dragon Wagon M25 GPM
Piterpanzer 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

Halogen, pewnie wydawca chętnie by zamieścił autorską erratę, bo to zawsze podnosi atrakcyjność modelu.
Czy obecne rozwiązanie jest złe? Skoro modelarze sięgają po wydanie to na pewno nie, ale dlaczego nie poprawić tego, co można poprawić?
Dla mnie bieżniki wydają się zbyt płaskie, a wyznacznikiem najfajniej zaprojektowanego koła jest Kraz. Czy zgodzicie się ze mną?

--
Pozdrawiam i zapraszam 1-25 SCALE ARMOR FORUM oraz akcesoria i modele pancerne
PITERPANZER

 
25-07-19 20:12  Odp: [G] Dragon Wagon M25 GPM
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Autentycznie nie wiem dlaczego twierdzisz, że ten bieżnik jest płaski - przecież bieżnik w modelu jako część kartonowa ma być podklejany na karton lub tekturę - tak to proponuję w opisie budowy, jeżeli ktoś kupuje lasery to są one przecież palone w tekturze, więc nie bardzo wiem co byś jeszcze chciał uzyskać i co niby pogrubiać?
https://sklep.gpm.pl/akcesoria/elementy-laserowe/wregi-kola-detale/gpm/dragon-wagongpm-kola-biezniki-itd-wyciete-laserem
Koła w Krazie mają bieżnik typu kostka i zupełnie inny kształt w przekroju niż te w DW, więc są inaczej zaprojektowane.

Post zmieniony (25-07-19 20:15)

 
25-07-19 20:29  Odp: [G] Dragon Wagon M25 GPM
Piterpanzer 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

Myślałem nad zróżnicowaniem grubości tego elementu oklejącego, tworzącego bieżnik, ale skoro twierdzisz, że jest o`k, to musi być o`k.

--
Pozdrawiam i zapraszam 1-25 SCALE ARMOR FORUM oraz akcesoria i modele pancerne
PITERPANZER

 
26-07-19 16:38  Odp: [G] Dragon Wagon M25 GPM
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Skala modelu 1:25, zakładam, że bieżnik w modelu to karton 0,2 mm plus tektura 0,8 - 1mm co daje łącznie 1-1,2 mm po prostym przeliczeniu daje 25 - 30 mm grubość bieżnika - no chyba nie ma jakiegoś wielkiego błędu o ile w ogóle jest, więc nie sądzę, że bieżnik jest zbyt cienki. Dalej nie wiem o jakie zróżnicowanie grubości bieżnika chodzi - ten bieżnik tak wygląda w rzeczywistości ( 3 zdjęcie )https://www.tankograd.com/cms/website.php?id=/en/dragon-wagon-tankograd-in-detail-book.htm lub na filmiku np. w 1 :14 https://www.youtube.com/watch?v=4u26PklRzUw
Jedyne co warto podczas sklejania tego bieżnika zrobić to we własnym zakresie po podklejeniu od strony wewnętrznej zeszlifować pod kątem wąsy, które będą przyklejone do boków tak, aby ich końce łączyły się w miarę bez uskoku z boczną płaszczyzną opony, ale to jest wyjątkowo pracochłonna robótka - nie twierdzę, że nie do wykonania : )

 
02-08-19 09:32  Odp: [G] Dragon Wagon M25 GPM
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Gratuluję świetnego wykonania/ Brawo !

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024