FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 5Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
18-07-19 17:34  Odp: [R] Phönix D.I z Orlika
moskit   

Witam. Widzę, że odciąłeś zielone pola z cz. 1eP i 1eL (też tak zamierzam uczynić) i tutaj mam pytanie. Czy fragmenty tych części w obrębie kabiny pilota nie powinny również być odcięte na tą samą wysokość? Są w prawdzie w kolorze brązowym, ale patrząc na części poszycia 10P i 10L wygląda jakby to były oklejki (do połączenia z cz. 11+11a). Powodzenia w dalszej budowie, będę pilnie podglądał.

Post zmieniony (21-07-19 10:32)

 
21-07-19 16:27  Odp: [R] Phönix D.I z Orlika
Paweł O. 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Witam.

Super temat K.u K. lotnictwo. Wykonałeś jak na razie kawał dobrej modelarskiej roboty, tylko że za bardzo uwierzyłeś autorowi wycinanki.
Phoenix D.I to jest rozwinięcie tzw. pająka czyli Hansa Brandenburg KD bądź D.I i wcale tak w środku nie wygląda

http://www.samolotypolskie.pl/samoloty/1181/126/Hansa-Brandenburg-D-I-KD

Kadłub pozostawiono praktycznie bez zmian zmieniono całkowicie płaty a zwłaszcza sposób ich mocowania. O ile oryginalny Phoenix został się tylko w Szwecji nie dość że w wariancie D.IV to jeszcze z nordyckimi modyfikacjami, na którym to wnętrzu wzorował się autor wycinanki. Czyli robisz D.I z bebechami od D.IV wersja Sweden. Oryginał kadłuba K.D.mają nasi południowi sąsiedzi a poza tym dwie latające repliki buduje w Austrii firma Craft Lab.
A tak powinien on wyglądać





Jako ciekawostkę dodam że na tym typie samolotów po raz pierwszy wprowadzono malowanie wnętrza kokpitu na kolor biały, gdyż ze względu na swoja specyficzną budowę było tam zbyt ciemno. Widać to doskonale na zdjęciu.
Mam nadzieję że bardzo nie namieszałem.

Pozdrawiam.

Paweł O.

 
21-07-19 23:36  Odp: [R] Phönix D.I z Orlika
Batonus 



Na Forum:
Relacje w toku - 12
Relacje z galerią - 25
Galerie - 16


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 10

Grupa: QWKAK

Moskit - odciąłem i to był błąd. Teraz doklejam w tym miejscu paski tektury żeby połączyć boki kadłuba z górnymi elementami poszycia. Nie bardzo zajarzyłem koncepcję autora, chciałem jak zawsze - po swojemu. Rysunki niestety nie pokazują o co chodzi, a te paski naprawdę ułatwiają.

Paweł O. - namieszałeś jak cholera :-)
Już niestety za późno. Pisałem we wstępie, że nie będę dyskutował z autorem bo nie mam wystarczających materiałów żeby poznać prawdę.
Rozumiem, że nie powinno być tablicy przyrządów (na tym zdjęciu jest!), a wnętrze powinno być białe.
Nie będę już nic zmieniał, bo kadłub już jest zamknięty sztywnymi bokami i oklejam go poszyciem.

--
Fejs - zbuk: Tomek Szejnoch, w robocie: Cutty Sark
Zazdroszczę owadom - w makro są doskonałe.

 
10-08-19 13:08  Odp: [R] Phönix D.I z Orlika
Batonus 



Na Forum:
Relacje w toku - 12
Relacje z galerią - 25
Galerie - 16


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 10

Grupa: QWKAK

Aktualizacja po przerwie wakacyjnej ;-)

Trwają prace nad kadłubem, który sklejało się świetnie ale tylko do pewnego momentu. Jak wszystko jest spasowane na 100% i nagle terapia szokowa - część okazuje się za długa o 0,5cm, to człowiek najpierw się zastanawia czy kardynalnie czegoś nie schrzanił.
Krótka analiza wykazała, że nie - górne poszycie kadłuba, to z dziurą na pilota jest właśnie takie. Lepiej za długie, niż za krótkie.
Ta blacha wokół silnika też już wymaga drobnych docięć, a blaszany nos jest całkowicie do wymiany, na rysunkach poniżej pokazałem dlaczego. Gdyby chodziło tylko o docięcie - OK, ale w pewnych miejscach brakuje. Tylko dolna część się zgadza więc na bazie jej obrysu dorobiłem prawidłową resztę. Na szczęście posrebrzyć jest dużo łatwiej, niż nadać inny kolor kadłuba.
Wykryłem też drobny błąd w oznaczeniu na rysunku - część 13d okazała się ostatecznie lufą karabinu.




--
Fejs - zbuk: Tomek Szejnoch, w robocie: Cutty Sark
Zazdroszczę owadom - w makro są doskonałe.

 
10-08-19 22:21  Odp: [R] Phönix D.I z Orlika
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Z przyjemnością smakuję aktualizację raportu z budowy modelu.
Ta „srebrna” część, z taką pieczołowitością wycyzelowana , nie wiem dlaczego przypomina mi element zbroi rycerskiej... ;-)
Ale żeby nie było tak słodko, to przyczepię się strasznie małej głębi ostrości; zwłaszcza na zdjęciach kadłuba.
No chyba, że to celowy efekt... (?).

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
10-08-19 22:54  Odp: [R] Phönix D.I z Orlika
Batonus 



Na Forum:
Relacje w toku - 12
Relacje z galerią - 25
Galerie - 16


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 10

Grupa: QWKAK

Mi też przyszło do głowy natychmiastowe skojarzenie z puklerzem :-)
Ostrość - zdjęcia robiłem z ręki nad biurkiem, nie chciało mi się wyciągać statywu i ustawiać silnej przysłony - a tylko to gwarantuje dużą głębię ostrości, ale też wydłuża czas naświetlania. A więc zagrożenie nieostrością. Można oczywiście podkręcić wysokie ISO, ale wtedy - ziarno i jakość do d... :-) każdy zabieg w fotografii ma więc swoją cenę. Oczywiście, że nie celowy efekt - poprawię się na przyszłość.

--
Fejs - zbuk: Tomek Szejnoch, w robocie: Cutty Sark
Zazdroszczę owadom - w makro są doskonałe.

 
11-08-19 09:46  Odp: [R] Phönix D.I z Orlika
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Ja tam głupi jestem, mam idiotenkamera. Ja robię zdjęcie z większej odległości, a potem obrabiam zdjęcie w programie fotograficznym... ;-)

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
12-08-19 20:43  Odp: [R] Phönix D.I z Orlika
Paweł O. 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Witam.

Tomek okapotowanie silnika super zwłaszcza przód. Co zaś tyczy się luf km. Schwarzlose to miały one krótkie lufy i co zatem to co wystawało z okapotowania to już nie była lufa tylko osłona która miała lejkowaty kształt. i nie była połączona z okapotowaniem tylko w okapotowaniu była wycięta dziura na osłonę lufy.

Pozdrawiam.

Paweł O.

 
12-08-19 21:46  Odp: [R] Phönix D.I z Orlika
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Tak jest - a owa lejkowata osłona to był tłumik płomieni.

 
05-09-19 23:02  Odp: [R] Phönix D.I z Orlika
Batonus 



Na Forum:
Relacje w toku - 12
Relacje z galerią - 25
Galerie - 16


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 10

Grupa: QWKAK

Aktualizacja - silnik.
Ze znalezieniem zdjęć silnika Hiero 200HP jest spory problem, bo każde wyszukiwanie prowadzi do silnika Austro - Daimler - a to jednak inny silnik, chociaż pozornie podobny.
W końcu udało się znaleźć kilka wiarygodnych zdjęć - silnika Hiero wmontowanego właśnie w Phönixa którego kleję. Po szybkim porównaniu z wycinanką stwierdzam, że jest w niej fikcja - zgadza się tylko liczba cylindrów, więc tradycyjnie silnik zrobiłem sobie sam od podstaw.
Na bloku się nie skupiałem specjalnie, bo nie będzie go widać - ograniczyłem się do zaokrąglenia bryły (w opracowaniu jest to idealny prostopadłościan). Temu, co będzie wystawało z kadłuba, poświęciłem nieco więcej uwagi.
Patrząc na zdjęcia jestem o wiele mniej zadowolony niż oglądając na żywo, ale to już jest reguła więc muszę to jakoś przełknąć.
W szczególności te żółte oleiste zacieki nie są tak jaskrawe.
Aha, części 17d nie ma w wycinance, chociaż jest na rysunkach (rury wydechowe) - więc trzeba je wymyślić.




--

Post zmieniony (05-09-19 23:10)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 5Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024