FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 
21-07-19 13:12  [R] Samochód osobowy z przyczepą kempingową 1:25 Answer :)
Karol 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 8
 

Witajcie.

Pozwoliłem sobie na rejestrację na forum po bardzo długim, długim czasie. Cały czas byłem aktywnym podglądaczem.
Pochodzę z rejonów Wielkopolski, ale na co dzień żyję na Dolnym Śląsku. Aktualnie Wałbrzych gdzie ułożyłem sobie życie i jest mi tu dobrze.
Modele sklejam z większymi czy mniejszymi przerwami od jakiś 15 lat. Specjalnych umiejętności nie posiadam i staram się korzystać z tego co mam pod ręką.

Na przywitanie relacja z budowy Poloneza 1500 z przyczepą kempingową Niewiadów N126. Relację z budowy znalazłem może z dwie na różnych forach i to z różnym skutkiem ( chyba, żadna nie skończona i mam nadzieję, że pierwszy doprowadzę budowę zestawu do końca ).

Jak to wygląda aktualnie przestawią zdjęcia poniżej. ( niektórzy mogli już coś widzieć na innych forach gdzie relacja już trwa ).

Miłego oglądania:












































Aktualnie po skończeniu Poldka prace przeniosły się na przyczepkę.... zdjęcia z budowy i aktualny stan rzeczy przedstawię w kolejnym poście

--
Bądź sobą, nie taki jak Cię postrzegają.
Pozdrawiam,
Karol

 
22-07-19 14:11  Odp: [R] Samochód osobowy z przyczepą kempingową 1:25 Answer :)
Karol 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 8
 

Grigorij - tak to ta relacja. Przełamuję właśnie małą nie moc modelarską i już wkrótce pokaże w końcu aktualizację prac.


Póki co tak jak obiecałem, zdjęcia z budowy Niewiadowa N126























I to tak by wyglądało w szybki skrócie. Mam też już jedną firankę, ale zdjęć nie wrzuciłem sobie na serwer więc te będą potem. Trudna chwila przede mną.... części wnętrza się kończą i trzeba będzie wziąć się za oklejenie łupiny uuuffff, ale widziałem już że jest to do zrobienia i to nawet z bardzo dobrym skutkiem. Zobaczymy co z tego wyjdzie. Także aktualne postępy prac już na bieżąco.

--
Bądź sobą, nie taki jak Cię postrzegają.
Pozdrawiam,
Karol

 
23-07-19 01:49  Odp: [R] Samochód osobowy z przyczepą kempingową 1:25 Answer :)
Karol 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 8
 

Lelum Polelum - myślę, że na tym etapie prac to jestem wstanie jeszcze to zrobić :) ;) Tylko, kto to później zobaczy..... :D

--
Bądź sobą, nie taki jak Cię postrzegają.
Pozdrawiam,
Karol

 
10-09-19 22:18  Odp: [R] Samochód osobowy z przyczepą kempingową 1:25 Answer :)
Karol 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 8
 

Cześć.



Dopadła mnie jakaś niemoc modelarska......

Dzisiaj w końcu na rozruszanie ( kolejny raz ) paluchów zacząłem skrobać wyposażenie stołu. Chciałem coś na nim postawić bo jakoś tak pusto i biednie w tej przyczepie póki co.

Talerze i kubki koncepcja totalnie własna. Myślę jeszcze o jakiejś mapie z terenem lokalnym oraz gazetą i krzyżówkami.

Co do pomarszczenia firanki to ciężki temat. Zrobiłem drugą firankę, na drugie okno i po zmarszczeniu jej wyszedł z niej finankowy słupek, ale może uda mi się z tego wyjść z twarzą.

I na koniec kilka fotek:







Do następnego

--
Bądź sobą, nie taki jak Cię postrzegają.
Pozdrawiam,
Karol

 
10-09-19 23:07  Odp: [R] Samochód osobowy z przyczepą kempingową 1:25 Answer :)
Karol 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 8
 

Wiem, ale zrobić "musztardówkę" w tej skali i jeszcze przeźroczystą bo był by wyczyn :)
Szklana w koszyczku ot jeszcze może by się udała. Mimo wszystko białe kubki to jakiś kompromis :) !?

--
Bądź sobą, nie taki jak Cię postrzegają.
Pozdrawiam,
Karol

 
23-09-19 14:37  Odp: [R] Samochód osobowy z przyczepą kempingową 1:25 Answer :)
Karol 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 8
 

Cześć.

Dziękuję za sugestie i podpowiedzi..... póki co ....... Czy jajko jest dobrze wysmażone......?? ;)







Do następnego :)

--
Bądź sobą, nie taki jak Cię postrzegają.
Pozdrawiam,
Karol

 
23-09-19 15:45  Odp: [R] Samochód osobowy z przyczepą kempingową 1:25 Answer :)
Karol 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 8
 

Drugie już dorobione :P :)

--
Bądź sobą, nie taki jak Cię postrzegają.
Pozdrawiam,
Karol

 
24-09-19 00:14  Odp: [R] Samochód osobowy z przyczepą kempingową 1:25 Answer :)
Karol 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 8
 

stary - jajka są dwa..... aż tak biednie nie było ;)

Mucha - kuchenka to wycinanka, ale mocno przeze mnie zwaloryzowana. To co oferował autor było "bardzo płaskie" jak dla mnie..

piotter - u mnie zamiast kompotu..... po namowach kolegów z innych forów pojawiła się kawa..... Mam nadzieję, że widać ;)
Jajko to totalna inwencja twórcza. Białko to okrąg narysowany na kartce z bloku rysunkowego. Do tego trzeba było zrobić nieregularną obwódkę :)
Po dzięcioleniu..... na brzegi przyszła brązowa kredka i ot..... żółtko..... wycięte na grubszym kartonie i pociągnięte pomarańczowym cienkopisem....
w realu kolor jest jaśniejszy :)


a żeby nie było.... zdjęcia z kawą :)



Do następnego :)

--
Bądź sobą, nie taki jak Cię postrzegają.
Pozdrawiam,
Karol

 
29-09-19 14:25  Odp: [R] Samochód osobowy z przyczepą kempingową 1:25 Answer :)
Karol 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 8
 

To teraz coś, dzięki czemu te jajka z talerzy znikną a i kawa zamieszana będzie lepiej smakować :)







Wiem że widelec nie specjalnie mi wyszedł, ale się starałem.....

Do następnego.

--
Bądź sobą, nie taki jak Cię postrzegają.
Pozdrawiam,
Karol

 
01-10-19 19:10  Odp: [R] Samochód osobowy z przyczepą kempingową 1:25 Answer :)
Karol 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 8
 

Cześć.

Zostałem ostatnio poproszony o zdjęcia aktualnego stanu całego zestawu..... TO i zdjęcia poniżej.

Panowie - dziękuję za aprobatę poczynań, ale ja tam nic specjalnego nie robię ..... ot realizuję swój obraz modelu jaki mam w głowie + Wasza niezbędna pomoc :D

Jak już pisałem kiedyś.... uczę się od najlepszych i może kiedyś zastąpię tego zaszczytu. Póki co jeszcze dużo warsztatu przede mną.

P.s - swoją drogą tył Poldka fajnie się ugiął w stosunku do ciężaru przyczepki.











Do następnego :)

--
Bądź sobą, nie taki jak Cię postrzegają.
Pozdrawiam,
Karol

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024