FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
14-07-19 09:38  [G] Hawker Hurricane IIA Modyfikacja KK No15 Hawker Hurricane Mk1
kangaroo 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 8
Galerie - 6
 

Witam

Prezentuje model Hawker Hurricane MKIIA ktory zrobilem modyfikujac model Pawla Mistewicza wydany w Kartonowej Kolekcji No15
Mozna zapytac dlaczego modyfikowac taki wzorowy model?

Zaczelo sie od eksperymentu.
Nawet w najlepiej sklejonych modelach polaczenia segmenow kadluba sa widoczne. Gdzie model reprezentuje metalowy kadlub te polaczenia sa do pewnego stopnia ukryte linjami podzialu blach i sa tam tez nity, itd ktore dla mnie jakos "gubia" te polaczenia. W kadlubie z plociennym pokryciem polaczenia wygladaja dla mnie bardzo nienaturalnie. Wiec pomyslalem czy mozna ten kadlub zrobic w jednej czesci, odpowiednio 'wybrzuszjac' go. Okazalo sie ze mozna- z pewnym,dla mnie nie wielkim kompromisem co do ksztaltu bryly.

Reszta zmian dotyczy moich umiejetnosci w klejeniu , glownie z powodu pogorszajacego sie wzroku i koordynacji reki- oko. Klejenie na styk, na dwie wregi czy przyklejanie oprofilowan pomiedzy skrzydlem albo statecznikiem do tych zespolow juz polaczonych z kadlubem to dla mnie gwarancja popaprania klejem.



Segmenty kadluba. Niebieskie linje to podzial na segmenty w oryginalnym modelu, Na ostatnim zdjeciu wybrzuszony kadlub z takze wybrzuszonym podposzyciem.



--

 
14-07-19 11:09  Odp: [G] Hawker Hurricane IIA Modyfikacja KK No15 Hawker Hurricane Mk1
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Ciekawy i działający w praktyce pomysł. Dodatkowo podziw budzi świetna grafika. Można by się troszkę przyczepić kolorów ( chyba za jasne ). No i ja bym podzielił na kilka sklejki spodu kadłuba.
Całość jednak prezentuje się znakomicie!

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
14-07-19 11:34  Odp: [G] Hawker Hurricane IIA Modyfikacja KK No15 Hawker Hurricane Mk1
Dauntless   

Witaj Kangu, świetny model, wszystko robisz w Photoshopie?? No i jak tam Twoje projekty, coś wspominałeś o KI-46... Tak tylko pytam..

 
14-07-19 13:21  Odp: [G] Hawker Hurricane IIA Modyfikacja KK No15 Hawker Hurricane Mk1
MarioTechNet 

 

Świetny, bardzo mi się podoba tak zmodyfikowany model - Pozdrawiam

 
14-07-19 15:29  Odp: [G] Hawker Hurricane IIA Modyfikacja KK No15 Hawker Hurricane Mk1
killy9999 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 1


 - 9

Świetnie to wygląda. Bardzo podoba mi się jak przerobiłeś segmenty na niesymetryczne żeby ukryć łączenia. Kiedyś argumentowałem na forum za stosowaniem takiego rozwiązania w projektach, ale nic z tego nie wynikło.

--
Ukończone: Bristol Beaufighter TF Mk.X, Hawker Tempest Mk. V, CR.714 C1 Cyclone, F4F Wildcat, Hawker Hurricane Mk I, DH-82A Tiger Moth, Curtiss Tomahawk Mk. IIB, P-38H Lightning, P-47 D-11 Thunderbolt, A-10 Thunderbolt II, Su-47 Berkut, PW-5 Smyk, Bachem Ba 349 Natter, M5A1 Stuart VI, U-boot Seehund

 
15-07-19 00:53  Odp: [G] Hawker Hurricane IIA Modyfikacja KK No15 Hawker Hurricane Mk1
skarczew   

Hi kangaroo!

The repaint is nice, but there are some things you may have forgotten:
- Hurricane BE417 AE-K, which you created, was a Mk IIB, not IIA; the amount of machine guns (12) clearly says so;
- It should have a different tail wheel;
- It lacks small sheets of metal placed before the cockpit, on engine cowl; these are clearly visible on b&w photos of this specific plane;
- If you took the parts from Mk I, then engine section should be a little bit longer; it was due to a new engine introduced from IIA onwards;
- The same thing about slightly changed and larger radiator and oil cooler;
- The same thing about carburettor air intake...

Basically, it could be better if you took some details from the other Kartonowa Kolekcja with Hurri IIB (minus the tropicalized elements).

Best regards,
S

 
15-07-19 09:53  Odp: [G] Hawker Hurricane IIA Modyfikacja KK No15 Hawker Hurricane Mk1
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,bardzo ładnie wykonany,pozdrawiam Marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
19-07-19 14:41  Odp: [G] Hawker Hurricane IIA Modyfikacja KK No15 Hawker Hurricane Mk1
w_kowalik   

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Uwagi o poszyciu podzielam. A model trzeba koniecznie wydać, choćby w Kartonowej Kolekcji, tak ze względu na pomysł co i na grafikę.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024