FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
18-07-19 19:59  [G] Thomas-Morse S4C Scout- WAK 3/2006.
Biess 



Na Forum:
Relacje z galerią - 5
Galerie - 171


 - 14

Witam .
Po 2 trudnych modelach postanowiłem skleić coś prostego dla relaksu. Wybór padł na taki oto samolocik. Nieskomplikowany. Mała ilość części. Kleił się szybko łatwo i przyjemnie. Największą trudność w tego typu modelach stanowi dla mnie zrobienie naciągów dlatego ich estetyka nie powala. Zapraszam do oglądania. Zdjęć dużo bo nie wybierałem tylko wrzucam wszystkie.



--
Żyję by kleić, Kleję by żyć ;-)

Moja strona na Fb
Modele kartonowe

 
19-07-19 12:07  Odp: [G] Thomas-Morse S4C Scout- WAK 3/2006.
MarioTechNet 

 

Fajny, bardzo mi się podoba, lubię te klimaty - Pozdrawiam

 
19-07-19 13:17  Odp: [G] Thomas-Morse S4C Scout- WAK 3/2006.
MarcinS 

Na Forum:
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8


 - 4

Część kartonowa modelu prezentuje sie super. Naciągi psują efekt tak jak sam wiesz. Było by super gdybś je poprawił - jest kilka fajnych opisów na forum. Polecam plecionkę wendkarską.

--
pozdrawiam,
MarcinS

 
19-07-19 18:11  Odp: [G] Thomas-Morse S4C Scout- WAK 3/2006.
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

"...coś prostego dla relaksu. Wybór padł na taki oto samolocik. Nieskomplikowany. Mała ilość części. Kleił się szybko łatwo i przyjemnie"
Prosty, nieskomplikowany ? Naprawdę ?
Wielka szkoda, że ilość wykonanych przez Ciebie modeli wraz z kolejnymi nie przekłada się na postęp jakości ich wykonania.
Model nie "prezentuje się super" jak napisał MarcinS,
Wykonanie (prócz wspomnianych naciągów) pozostawia wiele do życzenia.

 
19-07-19 18:54  Odp: [G] Thomas-Morse S4C Scout- WAK 3/2006.
Biess 



Na Forum:
Relacje z galerią - 5
Galerie - 171


 - 14

Model jest prosty i nieskomplikowany. Kleiłem dużo trudniejsze modele niektóre uważane nawet za niesklejalne. Wykonanie może i pozostawia wiele do życzenia i co z tego? Ja kleję dla zabawy bo daje mi to frajdę i dalej będę robił swoje czy to się komuś podoba czy nie. Pozdrawiam.

--
Żyję by kleić, Kleję by żyć ;-)

Moja strona na Fb
Modele kartonowe

 
19-07-19 20:27  Odp: [G] Thomas-Morse S4C Scout- WAK 3/2006.
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Nie ma co się obrażać ale prawda jest taka, że zarówno Twój Sopwith "Pup", Hanriot HD-1, Nieuport 11C1 "Bebe" i ostatni S4S Scout są na takim samym poziomie wykonania, z tymi samymi wadami w klejeniu poszczególnych elementów. Brak postępu !
Jak się Tobie to podoba to oczywiście Twoja sprawa.
Mnie się one nie podobają.

 
20-07-19 06:30  Odp: [G] Thomas-Morse S4C Scout- WAK 3/2006.
ABC 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Też go mam sklejonego bo to fajny model. Musiałem tylko dorobić piastę śmigła bo nijak inaczej bezpiastowe nie chciało mi się skleić. A co do naciągów to w sklepach z nićmi/wełną mozna kupić dośc cienkie i nie postrzępione nici jedwabne . A dociąga się nici kropelką , w każdym razie jak tak robie i jest skuteczne choć może mało finezyjne technicznie.

 
20-07-19 06:57  Odp: [G] Thomas-Morse S4C Scout- WAK 3/2006.
Biess 



Na Forum:
Relacje z galerią - 5
Galerie - 171


 - 14

Ale ja się wcale nie obrażam. :-) Wiem że moje modele nie są idealne i nie każdemu muszą się podobać. Lubię kleić szybko i przez to są niedociągnięcia. Mistrzem nie jestem i nie będę. Nie zależy mi na wygrywaniu konkursów bo na nie nie jeżdżę. Kleję dla siebie tak jak mi się podoba. Dla mnie ważne jest aby przy modelu miło spędzić czas i dobrze się bawić.

--
Żyję by kleić, Kleję by żyć ;-)

Moja strona na Fb
Modele kartonowe

 
20-07-19 07:41  Odp: [G] Thomas-Morse S4C Scout- WAK 3/2006.
Winek 



Na Forum:
Relacje z galerią - 8
Galerie - 16


 - 10

Nieźle się napracowałeś. Gratulacje za ukończenie.
Zdjęć dużo ale można sobie pooglądać do woli.

--
Pozdrowienia dla wszystkich

Winek (WiesławK)

 
20-07-19 10:05  Odp: [G] Thomas-Morse S4C Scout- WAK 3/2006.
TLB 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 13


 - 3

Nie mój klimat, ale mi się podoba. Kolejny model do kolekcji:-)

--
Feci quod potui faciant meliora potentes...

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024