FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 11 z 14Strony:  <=  <-  9  10  11  12  13  ->  => 
16-07-19 09:13  Odp: [R] MIL MI 8 MT "Afgan" - GPM 1/33
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

Dzięki Kurt . Napisałeś : I na koniec jeszcze jak potrzeba drobne poprawki czyli jak są drobne szczelinki to na nie daje wikol oraz poprawki retuszu jakby gdzieś coś wylazło. A już na sam koniec jak już wszystkie elementy na zewnątrz są przyklejone maluje lakierem matowym.

Opisze mój problem : kaponuję , wycinam , retuszuję , sklejam I jest zajebiście , jestem zachwycony . Mijają dni a łączenia wyglądają coraz gorzej , w miejscu łaczenia kolor zmienia się na z jednolitego na "brudny" ciemny . I przestaje mi sie to podobać, dodatkowo widac że papier "pracuje" bo bywa że niewidoczne łączenia staja się widoczne. I tak się zastanawiam czy problem nie tkwi w Twoim ostanim zdaniu : "A już na sam koniec jak już wszystkie elementy na zewnątrz są przyklejone maluje lakierem matowym" ? Jak to wygląda z Twojego doświadczenia ?

--
Douglas Preston, Lincoln Child- seria Pendergast, Jo Nesbo seria Harry Hole , Lee Child

Wiem jak się robi modele doskonałe ... ino nie umiem :)

 
16-07-19 10:37  Odp: [R] MIL MI 8 MT "Afgan" - GPM 1/33
Kurt 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8


 - 3

Alaski jak kolory się zmieniaja to pytanie się nasuwa czym retuszujesz i jakiego kleju używasz. Może klej reaguje z farbą. Ja kleje wikolowatymi i bcg czyli wodnymi retusz farba akrylowa. A to że z czasem szarzeje może być spowodowane tym że połączenie nigdy nie jest idealne jakieś mikro uskoki są i tam może zbierać się kurz tłuszcz z rąk. Warstwa lakieru czasami dość gruba "zalewa" łączenia i zabezpiecza przed kurzem. A to ze pracuje może spowodowane jest tym że przed sklejeniem nie jest odpowiednio ukształtowane tak że właściwie bez kleju trzyma kształt. A czy od spodu podklejasz łączenia w celu ich wzmocnienia? Takie moje gdybania bo trudno dawać jakieś konkretne rady jak się nie zna dokładnie problemu.

--
"Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości. "

Śmigłowce i inne ulepki
Modele Kurta

 
16-07-19 13:11  Odp: [R] MIL MI 8 MT "Afgan" - GPM 1/33
Windus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

Kurt jakiej firmy ta farba akrylowa?

--
Skończone:
Bell AH-1F "Cobra", PZL W3-W "Sokół", Pantera, Sopwith F.1 Camel, Hawker Hurricane Mk.IIB, Messerschmitt Me 109 F-4, F-104G Starfighter, Mirage F1CT
W toku:
IJN Oyodo

 
16-07-19 13:24  Odp: [R] MIL MI 8 MT "Afgan" - GPM 1/33
Kurt 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8


 - 3

To jest trudne pytanie bo rzadko kiedy można dopasować odpowiedni odcień a wiec pozostaje mieszanie. Głownie tamka ale też i pactra italerii i takie kiedyś kupione w jakimś markecie akryle w tubce. Mieszam wszystko co podanie z tego zestawu aby uzyskać zadowalający mnie odcień. Rozcieńczalnik to wóda 40%. Do retuszu to wszystko się nada.

--
"Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości. "

Śmigłowce i inne ulepki
Modele Kurta

 
16-07-19 13:29  Odp: [R] MIL MI 8 MT "Afgan" - GPM 1/33
Windus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

Mam rozumieć, że Tamiyę rozcieńczasz wódką? Czy Pactre też. W jakich proporcjach?

--
Skończone:
Bell AH-1F "Cobra", PZL W3-W "Sokół", Pantera, Sopwith F.1 Camel, Hawker Hurricane Mk.IIB, Messerschmitt Me 109 F-4, F-104G Starfighter, Mirage F1CT
W toku:
IJN Oyodo

 
16-07-19 13:35  Odp: [R] MIL MI 8 MT "Afgan" - GPM 1/33
Kurt 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8


 - 3

Wszystkie akryle wódką a w proporcjach odpowiednich do potrzeb.

--
"Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości. "

Śmigłowce i inne ulepki
Modele Kurta

 
16-07-19 13:49  Odp: [R] MIL MI 8 MT "Afgan" - GPM 1/33
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

Kurt ja myślę że to kwestia wchodzenia kurzu w szczeliny , bo farba jakolwiek by nie byla po wyschnieciu ma odpowiedni kolor, mówie o efekcie po nastu dniach. W sumie chyba należu jak Ty sklejone , to od razu zalakierować by syf nie wchodził, tylko się nie chce bo klei sie nastepne elementy , i to jest błąd. A klej .. do poszycia kadłuba wiadomo butapren.

--
Douglas Preston, Lincoln Child- seria Pendergast, Jo Nesbo seria Harry Hole , Lee Child

Wiem jak się robi modele doskonałe ... ino nie umiem :)

 
16-07-19 14:07  Odp: [R] MIL MI 8 MT "Afgan" - GPM 1/33
Kurt 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8


 - 3

Alski a to czasem ten bucio nie ciemnieje?

--
"Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości. "

Śmigłowce i inne ulepki
Modele Kurta

 
18-07-19 09:35  Odp: [R] MIL MI 8 MT "Afgan" - GPM 1/33
Lesio73 

 

A ja myślę, że tajemnica tkwi w gatunku wódki ;-)

 
30-07-19 07:27  Odp: [R] MIL MI 8 MT "Afgan" - GPM 1/33
Kurt 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8


 - 3

Lesio
Zaiste wódka potężna jest, ale bimber większą mocą włada ...

--
"Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości. "

Śmigłowce i inne ulepki
Modele Kurta

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 11 z 14Strony:  <=  <-  9  10  11  12  13  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024