Warning: Division by zero in /home/konradus/domains/konradus.com/public_html/forum/read.php on line 218

Warning: Division by zero in /home/konradus/domains/konradus.com/public_html/forum/read.php on line 223

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/konradus/domains/konradus.com/public_html/forum/read.php:218) in /home/konradus/domains/konradus.com/public_html/forum/read.php on line 354

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/konradus/domains/konradus.com/public_html/forum/read.php:218) in /home/konradus/domains/konradus.com/public_html/forum/read.php on line 362
WWW.KONRADUS.COM - FORUM MODELARZY KARTONOWYCH - Odp: [R/G] Modele Davida z Tajlandii

FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)

Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  

Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
20-10-14 09:29  [R/G] Modele Davida z Tajlandii
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5

- 2

Koresponduję z mieszkającym w Tajlandii Anglikiem. Nazywa się David Mackie. Po okresie budowania modeli z drewna, od dłuższego już czasu przerzucił się na modele kartonowe. Obecnie klei Ol-49 z „Modelika” i w Jego imieniu będę tu prowadził relację. Oto pierwsze zdjęcia, które od niego otrzymałem:

,

, ,

,

Ponieważ podałem Davidowi stronę z relacją, miło mu pewnie będzie czytać komentarze po angielsku :-)

--

Post zmieniony (20-01-15 10:22)

Odpowiedz na tę wiadomość 

20-10-14 10:20  Odp: [R] Ol-49, 1:25, Modelik, klejony przez Anglika z Tajlandii
rodrus 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 24

Niestety z obcych języków znam tylko Łacinę - podwórkową. A co do modelu,to robi niesamowite wrażenie!!! SUPER !!!

20-10-14 11:54  Odp: [R] Ol-49, 1:25, Modelik, klejony przez Anglika z Tajlandii
OSTOJA 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11

- 17

Beautiful job.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

20-10-14 12:28  Odp: [R] Ol-49, 1:25, Modelik, klejony przez Anglika z Tajlandii
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5

- 2

Oto część kolekcji Davida. Poprosiłem go o osobne zdjęcia każdego jego kartonowego modelu.

, ,

20-10-14 15:00  Odp: [R] Ol-49, 1:25, Modelik, klejony przez Anglika z Tajlandii
rodrus 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 24

Kurde,muszę się przeprowadzić do Tajlandii :) Może też będę tak kleił. Akra,jak by David się pytał,o powiedz (napisz),że ma pierwszorzędną kolekcję.

20-10-14 15:11  Odp: [R] Ol-49, 1:25, Modelik, klejony przez Anglika z Tajlandii
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5

- 2

Dave (I know you will read read it): rodrus wrote you have first class collection!

20-10-14 15:25  Odp: [R] Ol-49, 1:25, Modelik, klejony przez Anglika z Tajlandii
Viking_BB 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 6
Galerie - 11

Great job Dave! Your collection is impressive!!! Greetings from Poland :)

--
Pozdrowienia z Beskidów
Marcin
---------------------------------------
Dumny właściciel: kartonowakolej.pl
Dumny członek: Bielska Strefa Modelarska

20-10-14 15:50  Odp: [R] Ol-49, 1:25, Modelik, klejony przez Anglika z Tajlandii
yogi 

Na Forum:
Galerie - 5

Well done! More photos please, especially of completed ships :-)

09-11-14 16:13  Odp: [R] Ol-49, 1:25, Modelik, klejony przez Anglika z Tajlandii
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5

- 2

Oto kolejne zdjęcia z Tajlandii. Lokomotywa i tender już gotowe, teraz David zabiera się za tor. Przy okazji przesłał także fotki ciężarówki Wehrmachtu, również z Modelika.

, , ,
,

,

Napiszcie mu parę słów po angielsku, bo podałem mu adres tej relacji :-)

--

09-11-14 16:42  Odp: [R] Ol-49, 1:25, Modelik, klejony przez Anglika z Tajlandii
Ryszard 

Na Forum:
Relacje w toku - 23
Galerie - 24

- 9

Excellent collection ! It is a pity that I see one aircraft only !
Best regards.

09-11-14 16:45  Odp: [R] Ol-49, 1:25, Modelik, klejony przez Anglika z Tajlandii
rodrus 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 24

Nie wiem czy tłumacz google to dobrze przetłumaczy.
Parowóz bardzo mi się podoba. Ładny standard według mnie.Ciężarówka na tle OL-49 wypada jednak słabo,ale widziałem dużo gorsze modele (choćby mój M977 Oshkosh z Fly Model).

I do not know whether the translator google translate it well.
Steam locomotive I like very much. Pretty standard to me. Truck against OL-49 falls, however poorly, but I've seen much worse models (even with my M977 Oshkosh Fly Model).

Dopisek moderatora

Rodrus, proszę o przestrzeganie regulaminu forum i nie umieszczanie w postach aniowanych i graficznych emotikonów oraz grafiki nie związanej bezpośrednio z treścią wpisu ( pkt. 7e). Szefostwo sobie tego nie życzy.

09-11-14 16:51  Odp: [R] Ol-49, 1:25, Modelik, klejony przez Anglika z Tajlandii
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5

- 2

rodrus - nie jest to tłumaczenie doskonałe, ale z pewnością zrozumiałe. I o to chodzi :-)

10-11-14 13:33  Odp: [R] Ol-49, 1:25, Modelik, klejony przez Anglika z Tajlandii
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5

- 2

David napisał do mnie tak:

Przeczytałem komentarze z wielkim zainteresowaniem, dziękuję Ryszardowi i Rodrusowi. Do Ryszarda: mam nadzieję kleić samoloty, kilka już nawet kupiłem.
Specjalne podziękowania dla Rodrusa: wiem że model ciężarówki nie jest piękny, ale jestem nowicjuszem i to było moje pierwsze podejście do samochodu.
Bardzo podoba mi sie jego kolekcja (nauczyłem Davida jak oglądać inne relacje - Akra), bardzo dobra robota, zwłaszcza traktory. Bizon jest cudownie zdetalizowany.
Wkrótce wyjeżdżam na 90 dni, ale powrocie przyślę zdjęcia innych modeli.

11-11-14 22:35  Odp: [R] Ol-49, 1:25, Modelik, klejony przez Anglika z Tajlandii
tommy-79 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2

Nice job. Congratulation. I going to build my first locomotive PX29 published by Modelik. I hope that result will at least half good as your.

--
w produkcji: SM-03
w arsenale: to i owo
w planach: MAZ 537, Leopard 2A5, KTO ROSOMAK, TY-23, Bułgar, ST-44, STAR 266, FERRUM
na rowerze: 24 000km

12-11-14 09:28  Odp: [R] Ol-49, 1:25, Modelik, klejony przez Anglika z Tajlandii
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5

- 2

A David nie wyjeżdża jednak na 90 dni, ale na jeden dzień poza Tajlandię, gdzie odnowi wizę pobytową na kolejne 90 dni :-)
Czyli że powinienem wkrótce dostać od niego fotki innych modeli.

17-11-14 09:00  Odp: [G] Modele Davida z Tajlandii
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5

- 2

Zmieniłem nazwę wątku, bo teraz jest to po prostu galeria modeli wykonanych przez Davida. David przedtem robił modele drewniane, od niedawna przerzucił się na kartonowe jako mniej kosztowne :-)

David późno zaczął kleić karton, bo tak na oko jest w moim wieku (jestem rocznik 1951) i de facto wciąż się dopiero uczy – ale jak widać, jest bardzo ambitny. No to lecimy.

, , , ,

, ,

, , ,

--

17-11-14 09:15  Odp: [G] Modele Davida z Tajlandii
rodrus 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 24

Ten prom "Robt. E. Lee" i żaglowce są po prostu SUPER !!! Ale to chyba nie jest karton?

The ferry "Robt. E. Lee" and sailing are just SUPER !!! But it probably is not a cardboard box?

17-11-14 10:17  Odp: [G] Modele Davida z Tajlandii
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5

- 2

I żaglowce i tylnokołowiec są z drewna

17-11-14 10:20  Odp: [G] Modele Davida z Tajlandii
Ramm 

Na Forum:
Relacje w toku - 1

Musi się nudzić w tej Tajlandii, ze skleja modele
;)

--
Rock Honor Ojczyzna

17-11-14 10:32  Odp: [G] Modele Davida z Tajlandii
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5

- 2

David jest na emeryturze, więc ma sporo czasu :-)

I kolejne fotki, tym razem tylko kolejowe:

, , ,

, , , ,

, , ,

--

17-11-14 13:42  Odp: [G] Modele Davida z Tajlandii
forfy   

Ale bajer:) Też chciałbym taki złożyć..

--
http://www.laetari.pl/

17-11-14 14:10  Odp: [G] Modele Davida z Tajlandii
rodrus 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 24

Szkoda,że te fotki są takie ogólne. Te modele zasługują na oddzielne galerie,albo chociaż dokładniejsze zdjęcia pokazujące też detale. Ale kolekcja FANTASTYCZNA !!!

It is a pity that these pics are general. These models deserve a separate galleries, or even better photographs showing a detail. But the collection FANTASTIC !!!

17-11-14 15:18  Odp: [G] Modele Davida z Tajlandii
marek1 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 5

- 12

Witam,bardzo ładna kolekcja,nawet Radomka,pozdrawiam Marek

--

W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | Grom 40 | IJN Hiei
Ewa
kuter PT

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254 proj 253
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

17-11-14 15:23  Odp: [G] Modele Davida z Tajlandii
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5

- 2

David czyta Was :-)

20-11-14 13:08  Odp: [G] Modele Davida z Tajlandii
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5

- 2

Dziś nowe fotki modeli Davida. Najpierw karton. Nazwy zaczętej właśnie lokomotyw nie domyślam się.

, , ,
,

A teraz gotowy w połowie drewniany model żaglowca. Na razie czeka, aż David zmęczy sie kartonem :-)

, , , ,

A oto sam David. Właśnie pomaga swej tajskiej rodzinie zebrać ryż. Bez maszyn. Pisze, że ciężka praca , a do tego gorąco. Ja myślę, że ciężka...

,

--

20-11-14 14:55  Odp: [G] Modele Davida z Tajlandii
marek1 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 5

- 12

Witam,tym "sierzbem tatowym"jak mawiał Pawlak trochę im zejdzie,pozdrawiam Marek

--

Ewa
kuter PT

Garland

20-11-14 15:20  Odp: [G] Modele Davida z Tajlandii
rodrus 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 24

Żaglowiec wygląda wspaniale,Szkoda,że niedokończony. A parowozik to czasem nie ten z serii Bn co wydał Modelik?

Sail boat looks great pity that unfinished. A parowozik is sometimes not the series Bn which gave Modelik?

20-11-14 15:30  Odp: [G] Modele Davida z Tajlandii
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5

- 2

Parowóz jest z Modelika, na pewno.

Steam locomotive is from Modelik, for sure.

20-11-14 15:44  Odp: [G] Modele Davida z Tajlandii
Duźgu 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 13

- 4

https://modelik.pl/product_info.php?cPath=25_80_81&products_id=447 Oto i parowóz. :)

--

Post zmieniony (20-11-14 15:44)

20-11-14 16:50  Odp: [G] Modele Davida z Tajlandii
killy9999 

Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 1

- 9

Just wondering David, why won't post here by yourself? With a litle bit of help from Google Translate (and Akra) you can get through the registration process :-D

21-11-14 08:31  Odp: [G] Modele Davida z Tajlandii
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5

- 2

killy9999, jeśli chcesz oglądać same dobre fotki, to lepiej niech ja je najpierw segreguję i potem tu umieszczam :-)
Nie sądzę, żeby Dave był szczęśliwy przebijając się przez instrukcje Konradusa, nawet jeśli bym mu je przetłumaczył. Sądzę że moje pośrednictwo mu pasuje. Przy okazji: nasza korespondencja ma raczej prywatną naturę, przy okazji z fotkami modeli w tle.

killy9999, if you want to see only photos of good quality, it's better to let ME segregate them and then put here:-)
I think Dave would not to be too happy to go through Konradus instructions, even duly translated by me. My assistance is quite convenient for him, I think. By the way: our correspondence is rather of private nature, with some pictures of models in the background.

23-11-14 11:02  Odp: [G] Modele Davida z Tajlandii
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5

- 2

A oto kolejne fotki z Tajlandii. Zanim pokażę zdjęcia drewnianych żaglowców, najpierw kolejny raport
z budowy lokomotywy Henschel z Modelika:

A teraz już trzy żaglowce:

, , ,
, ,

,

, , , ,

,

Jak już pisałem, David przerzucił się na karton bo takie modele są mniej kosztowne, oraz – chyba przede wszystkim – powstają szybciej niż te drewniane. No to czekajmy na ukończenie lokomotywy :-)

--

23-11-14 11:20  Odp: [G] Modele Davida z Tajlandii
rodrus 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 24

Parowóz wychodzi bardzo ładnie,ale te żaglowce są po prostu CUDOWNE !!! Gratuluję !!!

Locomotive comes out very nicely, but these sailboats are simply WONDERFUL !!! Congratulations !!!

23-11-14 16:46  Odp: [G] Modele Davida z Tajlandii
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5

- 2

rodurs - Dave prosi o przekazanie podziękowań za Twoją pochwałę :-)

25-11-14 15:07  Odp: [G] Modele Davida z Tajlandii
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5

- 2

Jak widać, David nie tylko sierpem umie sie posługiwać :-)

A oto kolejne fotki parowozu Henschel
, , ,

--

25-11-14 15:37  Odp: [G] Modele Davida z Tajlandii
OSTOJA 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11

- 17

Akra napisał: David nie tylko sierpem umie się posługiwać :-)

Ha, ha, ha - były w Polsce takie podobne, Dzik nazywały się:

1965, ciągnik DZIK-2, 372 cc, 8,5 KM

https://www.google.pl/search?q=traktorek+dzik&client=firefox-a&hs=6BJ&rls=org.mozilla:pl:official&channel=sb&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=W5V0VPHSPM70arvCgLgI&ved=0CAgQ_AUoAQ&biw=1352&bih=546&safe=vss

--

Post zmieniony (25-11-14 15:43)

25-11-14 15:55  Odp: [G] Modele Davida z Tajlandii
rodrus 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 24

Jarku,wszystko ok,ale jak się przyjrzysz uważnie to ten Davida ma z przodu sportowe nisko profilowe i bezdętkowe koła :) I ma ładniejszy reflektor !
A co do modelu,to widzę że prace poszły na przód. Piękna i czysta robótka.

Jarek, all ok, but how you look at it carefully that David has a at the front low-profile sports and tubeless wheels :)
And has a nicer spotlight! And as for the model, I see that the work went forward. A beautiful and clean piece of work.

26-11-14 07:46  Odp: [G] Modele Davida z Tajlandii
Viking_BB 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 6
Galerie - 11

Dave – I'm impressed. You do magnificent wok! I mean models, cuz I don't know about agriculture ;) Wooden ships are so awesome that I'm ready to sail away across the world aboard everyone of them!!!

---
For Poles:

U góry kupa zachwytu.

--
Pozdrowienia z Beskidów
Marcin

27-11-14 13:59  Odp: [G] Modele Davida z Tajlandii
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5

- 2

Zbiory ryżu są ważne, ale pomimo tego David nie przestaje kleić :-)

, , ,
, ,

David, everything is perfect, but WHERE ARE THE TRACKS?
(David, wszystko jest znakomite, ale GDZIE SĄ TORY?)

--

27-11-14 14:13  Odp: [G] Modele Davida z Tajlandii
marek1 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 5

- 12

Witam,mimo ładnie sklejonych modeli nie można ich w pełni obejrzeć wszystkie zdjęcia są robione pod światło,,najlepsze były by takie baksztagi ,pozdrawiam Marek

-PS>ups -pracuję na Operze wszystko podkreśla

Post zmieniony (27-11-14 14:16)

27-11-14 15:30  Odp: [G] Modele Davida z Tajlandii
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5

- 2

Dave, marek1 claims your photographs are made against the light. That's true for tank cars. I think side light would be better.

Post zmieniony (27-11-14 22:22)

01-12-14 08:46  Odp: [G] Modele Davida z Tajlandii
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5

- 2

Może za kilka miesięcy ktoś z nas będzie jadł ryż zebrany przez Davida? Szukajcie w sklepach ryżu z Tajlandii :-)
Maybe in a few months one of us will eat rice harvested by David? Seek rice from Thailand in the shops :-)

Lokomotywa rozbudowuje się. Pokrętła na piątym zdjęciu to najwyraźniej laserki. Sądzę, że to najlepsze rozwiązanie.
The making of the locomotive model is in progress. Knobs on the fifth picture are apparently made of laser-cut parts. Best solution, I think.
, , , ,

Mając taką różnokolorową podstawkę pod wycięte części, pewnie nie potrafiłbym znaleźć większości z nich :-)
With such a multi-colored plate on the table, probably I would not be able to find most of the cut-out parts :-)

DAVID: AFTER ZOOMING YOU WILL FIND SOME PICTURES ARE STILL NOT SHARP ENOUGH. TRY BETTER :-)
(Po powiększeniu zobaczysz, że nie wszystkie zdjęcia są wystarczająco ostre. Postaraj się bardziej)

--

01-12-14 10:37  Odp: [G] Modele Davida z Tajlandii
rodrus 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 24

Na 3 zdjęciu widać, że komin nie bardzo udało się uformować. Ale reszta modelu OK !!!

On the 3rd picture you can see that the chimney was not very successful form. But the rest of the model OK !!!

01-12-14 11:58  Odp: [G] Modele Davida z Tajlandii
OSTOJA 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11

- 17

Akra napisał: Szukajcie w sklepach ryżu z Tajlandii. Seek rice from Thailand in the shops

Właśnie szukałem, znalazłem dwa gatunki ale który jest z Tajlandii, pojęcia nie mam. Może mnie ktoś oświeci.
I was looking for, and I found two species that is from Thailand, I have no idea. Can someone enlighten me.

--
STEP BY STEP

01-12-14 12:15  Odp: [G] Modele Davida z Tajlandii
rodrus 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 24

To będzie pewnie - ten smaczniejszy :)

01-12-14 13:20  Odp: [G] Modele Davida z Tajlandii
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5

- 2

Ale nie widzę PRODUCE OF THAILAND?

01-12-14 13:45  Odp: [G] Modele Davida z Tajlandii
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5

- 2

Dave napisał/ David wrote:
„I see what you mean about photos not to good I use telephone camera. Next time I try different phone. I see what Rodus is saying about chimney it dosnt look that bad in real life. i will look closer tomorrow. I do appreciate all the comments critical or not. I do feel very inadequate compared to all these Polish guys. I wonder do they ever do anything less than perfect??”

Tłumaczę nie dosłownie, ale żeby wyszło jak najlepiej po polsku :-) - Translation into Polish:
Rozumiem, co masz na myśli w sprawie niedobrych zdjęć, używam aparatu w telefonie. Następnym razem wezmę inny aparat. Przeczytałem, co Rodus pisze o kominie, w realu nie wygląda tak źle. Przyjrzę się temu jutro. Doceniam wszystkie uwagi: krytyczne, czy nie. Czuję się bardzo przeciętny w porównaniu do tych wszystkich polskich chłopaków. Zastanawiam się, czy oni kiedykolwiek robią coś, co nie jest perfekcyjne?

Ostatnie zdanie to nie jest ironia! Dave ogląda zdjęcia Waszych modeli, ale chyba najbardziej rzuciły go na kolana modele Precyzyjnego :-)
And same in English: The last sentence is not just an irony! Dave watches photographs of your models, but there are Precyzyjny’s models, which threw him back on his knees :-)

Dave, do not worry – you can find here also many models of - say - medium class. I think it was my mistake to send you www pages with top models only :-). When I look at them, I feel very small as well :-)
And same in Polish:
David, nie martw się. Możesz tu znaleźć także wiele modeli klasy – powiedzmy – średniej. Myślę że było pomyłką wysyłanie ci adresów stron www tylko z najlepszymi modelami. Kiedy patrzę na nie, to też czuję się malutki :-)

Post zmieniony (01-12-14 13:47)

01-12-14 14:00  Odp: [G] Modele Davida z Tajlandii
rodrus 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 24

Modele ''Precyzyjnego'', powalają wszystkich na kolana. To jest zupełnie inna klasa.
A co do "nie perfekcyjnych" modeli,to nawet najlepszym się zdarza. Po za tym każdy kiedyś zaczynał, a to co oglądasz na forum to najczęściej wiele,wiele,wiele albo i więcej lat praktyki. Mnie podobają się Twoje drewniane modele, zwłaszcza żaglowce. Gdybym ja,albo inny modelarz kartonowy wziął się za takie to efekty na początku też byłyby gorsz niż Twoje. Praktyka czyni MISTRZA. A przynajmniej średniego modelarza ,

Models 'Precision', allows them all to their knees. This is a whole different class.
And as for the "not perfect" models, even the best happens. After that, everyone started, and what you see on the forum is the most many, many, many or even more years of practice. I liked your wooden models, especially sailing. If I, or any other modeler cardboard took it for such effects would be the beginning of a worse than yours. Practice makes MASTER. Or at least the average modeller

--

Post zmieniony (01-12-14 15:41)

01-12-14 15:37  Odp: [G] Modele Davida z Tajlandii
OSTOJA 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11

- 17

Akra napisał: Ale nie widzę PRODUCE OF THAILAND?

Ha, gdyby pisało, to nie byłoby sprawy. :-)))

--
STEP BY STEP

01-12-14 15:45  Odp: [G] Modele Davida z Tajlandii
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5

- 2

To skąd wiesz, amigo, że któryś ryż jest z Tajlandii?

02-12-14 10:28  Odp: [G] Modele Davida z Tajlandii
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5

- 2

(David: below there is translation of your last message you sent me :-)
David napisał:

NIE NIE, nie popełniasz pomyłki wysyłając mi zdjęcia perfekcyjnych modeli. Lubię patrzeć na nie z podziwem. Kocham moje hobby i mam nadzieję, że się z czasem poprawię. Fotografie które mi wysyłasz (raczej strony, które mu podaję – Akra), są dla mnie inspiracją do czegoś lepszego.

Ostoja: W Tajlandii jest mnóstwo rodzajów ryżu. Na północy, gdzie mieszkam, jemy głównie ryż kleisty. Rodzina żony uprawia ryż na własne potrzeby, w tym roku jest około 100 worków (mnóstwo ryżu).

02-12-14 12:24  Odp: [G] Modele Davida z Tajlandii
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5

- 2

Czekając na kolejne zdjęcia kartonowego modelu lokomotywy, pokazuję drewniany model VICTORY, oczywiście także zbudowanego przez Davida:

, , , ,

, , , ,

--

02-12-14 12:52  Odp: [G] Modele Davida z Tajlandii
Najger 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 4
Galerie - 3

Niesamowity model. Zawsze podziwiam ludzi budujących modele żaglowców, te obłe kształty kadłubów i ta pajęczyna nad nimi. Ja dostaje białej gorączki jak mam zrobić olinowanie w okrętach z XX wieku, a tu taki gąszcz lin.

Amazing model. I always admire people that build models of sailing ships, the rounded shapes of the hulls, and this spider web over them. I got white fever as I have to do the rigging in ships of the twentieth century, and here the tangle of ropes.

--
"Si vis pacem para bellum"

02-12-14 13:10  Odp: [G] Modele Davida z Tajlandii
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5

- 2

Myślę że David jest bardzo szczęśliwy czytając takie komentarze (regularnie odwiedzą „swoją” stronę). Może kiedyś napisze tutaj coś po polsku :-)

I think David is very happy reading such comments (he is visiting „his” page regularly). Maybe one day he will write here something in Polish :-)

02-12-14 14:40  Odp: [G] Modele Davida z Tajlandii
OSTOJA 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11

- 17

Hi Dawid, Your victory on your VICTORY is amazing. Good luck.

--
STEP BY STEP

02-12-14 15:24  Odp: [G] Modele Davida z Tajlandii
rodrus 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 24

A ja jestem szczęśliwy mogąc oglądać tak pięknie wykonanego Victory z drewna. Wspaniały model :)

And I am happy to see so beautifully made of wood Victory. Gorgeous model :)

02-12-14 16:13  Odp: [G] Modele Davida z Tajlandii
marek1 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 5

- 12

Witam,model chyba dość leciwy,widać trochę za grubo położony lakier na burtach,mosiężne lufy ,ale to Victory gratulacje się należą za wysiłek,pozdrawiam Marek

--

Ewa
kuter PT

Garland

02-12-14 17:19  Odp: [G] Modele Davida z Tajlandii
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5

- 2

Grubo lakieru, bo model stoi cały czas w TROPIKACH. Mieszkałem w takim klimacie ponad 6 lat (Nigeria), i wiem, co wilgoć potrafi zrobić z baaaardzo solidnie niezabezpieczonym drewnem :-)

Dave, marek1 wrote:
Model is quite old, and the layer of lacquer is too thick. Apart of that guns are made of brass. Anyway this is VICTORY, so please accept congratulations for your efforts.

And my response is:

There is thick layer of lacquer, because model is in tropic now. I was living in such climate for more than 6 years (Nigeria) so I know what moisture can do with veeeeery well unprotected wood:-)

07-12-14 08:38  Odp: [G] Modele Davida z Tajlandii
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5

- 2

Lokomotywa skończona!
Locomotive is finished!

, ,
, ,

David, który model będzie następny?
David, what will be your next model???

--

07-12-14 09:21  Odp: [G] Modele Davida z Tajlandii
Patryk.K 

Na Forum:
Relacje z galerią - 8
Galerie - 4

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4

- 1

Jeśli David chce pokazywać swoje modele, to dlaczego sam się nie udziela? :-)
If David wants to show his models, why doesn't he impart?

Jestem zadowolony, że mogę podziwiać polskie modele wykonane w tak dalekim kraju. :-)
I am very pleased to see models from Poland, which are made so far from us.

Z ciekawości, co sądzisz o moich modelach? ;-)
Out of curiosity, what do you think about my models, David?

--
"Szkutnicy to ludek pracowity i dokładny"
"Pamiętaj, że to pingwin, a nie dzięcioł. Dziobek inny to i dzięciolenie wolniej idzie..."
http://kartonowakolej.pl/

Żagle: HMS "Alert" 1777 | JKM ''Wodnik'' 1623 | "Pospeshniy" 1845 | "Lexington" 1776 | Jacht holenderski 1768
Inne: Halny | RMS "Titanic" 1:1200
H0: Dworzec Baranowice | Katowicki Jelcz-Berliet PR100
H0e: Parowóz Bn2t + salonka | Wagon 1Aw (Bxhpi) + Przygłów | Parowóz C1n2t Cukrowni "Kruszwica" | Wagon samosyp Cukrowni "Kruszwica" | Ładownia
1:45 - Parowóz Tr203

07-12-14 09:54  Odp: [G] Modele Davida z Tajlandii
rodrus 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 24

PIĘKNIE wykonany. GRATULUJĘ !!!

Beautifully executed. CONGRATULATIONS !!!

--
Modele rolnicze od podstaw
KZB 3B Vistula,DUTRA Ue 28,BIZON Z056,DUTRA D4K-B,Ursusy w natarciu,ZETOR ZTS 16245,John Deere 6150M,Ursusy C-385

07-12-14 10:02  Odp: [G] Modele Davida z Tajlandii
OSTOJA 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11

- 17

Za taki piękny model Św. Mikołaj przygotowuje Davidowi niespodziankę.
For such a beautiful model the Santa Claus is preparing a surprise for David.

--
STEP BY STEP

07-12-14 12:13  Odp: [G] Modele Davida z Tajlandii
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5

- 2

David nie czuje się najlepiej w sprawach związanych z aktywnym udziałem w forach komputerowych - a już zwłaszcza na stronach nie-angielskich i dlatego zdecydowanie preferuje moje pośrednictwo.

David does not feel well in matters related to the active participation on www forums – especially in non-English pages – and that is why definitely he prefers my assistance.

-----

David: if you wish to look at models of Patryk.K – or any other modeler – look at the left side of the screen, where the nick name is given. Below you can find following descriptions, regarding models of the very person:

Na forum (On line)
Relacje w toku (Ongoing reports – about models not yet finished)
Relacje z galerią (Reports about finished models with final gallery)
Galerie (Only galleries with finished models, without reports on model building)

If you click on any line, you can see the list of the models presented by certain person. Well, at the beginning I suggest you to check models of Patryk.K - any comments from your side would be much welcomed :-)

(Poinstruowałem Davida w jaki sposób może obejrzeć dokonania każdego z Was)

07-12-14 12:21  Odp: [G] Modele Davida z Tajlandii
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5

- 2

David napisał:

Mam model pociągu OD2 Modelik, ale zdecydowałem zmienić plany i zrobić samolot. Będzie to trudne, zobaczymy jak mi pójdzie.

Patryk. K – bardzo podoba mi się TR203, wygląda znakomicie. Wodnik bardzo dobry, musiało być trudno zrobić go w tak małej skali.

Ostoja: Uśmiałem się z rysunku Świętego Mikołaja robiącego model pociągu (musi być Polakiem).

07-12-14 13:00  Odp: [G] Modele Davida z Tajlandii
OSTOJA 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11

- 17

Polski Świety Mikołaj umie również robić modele samolotów. :-)
Polish Santa Claus also knows how to make airplane models. :-)

--
STEP BY STEP

09-12-14 12:34  Odp: [G] Modele Davida z Tajlandii
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5

- 2

David robi teraz model Jak 3 z WAKU, 1:33 oczywiście. Nie jest wprawdzie pewny czy powinien pokazywać swoją pracę, bo najwyraźniej nie jest zadowolony z dotychczasowych wyników. Uważa, że zrobienie ładnego modelu samolotu leży poza jego możliwościami.

Znowu moja wina, bo dałem mu adres strony z silnikiem do P-51 Mustanga, zrobionego przez QNia :-) Obawiam się, że myśli iż wszyscy polscy modelarze są klasy QNia lub Precyzyjnego, co oczywiście nie jest prawdą. Z tego to powodu, David, przysyłaj mi nadal zdjęcia myśliwca .

David now is making WAK model of Yak-3, 1:33 of course. He is not sure anyway whether he should show us his work, as apparently he is not satisfied with up-to-date results. In his opinion making of nice looking plane model is beyond his skill.

Again my fault as I gave him www page with QN engine for P-51 Mustang :-) I am afraid he thinks all Polish modelers are of QN or Precyzyjny class, which apparently is not true. That is why, David, continue with sending me further pictures of your fighter. By the way: in Polish this is Jakowlew Jak-3. English name is Yakovlev Yak-3.

A teraz parę fotek Jak-3 w budowie, oraz coś dla rozgrzewki, także od Davida :-)
And now few photos of Yak-3 and something for warming-up, also from David :-)

, ,

,

--

09-12-14 13:54  Odp: [G] Modele Davida z Tajlandii
rodrus 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 24

Model faktycznie nie jest perfekcyjny. Chodzi o łączenia (wręgi za duże i rozpychają karton) , po za tym nie najgorzej. Uczysz się na błędach, ale wstydzić się nie masz czego !!! Pokazałbym Ci mojego F-16 , ale to byłby dopiero obciach :)) I nie marudź tylko dawaj dalej !!! Jest OK !!! Nie wszyscy kleimy jak Precyzyjny,czy QN. Ale każdy model jest Ładny na swój sposób. No i ta radość z klejenia :))

The model actually is not perfect. The point of connection (frames for large and pushing apart box), after that, not bad. You learn from your mistakes, but you do not have to be ashamed of what you !!! I'd show you my F-16, but it would be just embarrassing :)) I do not whining just give further !!!
It's OK !!! Not all kleimy as precise or QN. But each model is nice in its own way. Then there's the joy of bonding :))

09-12-14 15:16  Odp: [G] Modele Davida z Tajlandii
OSTOJA 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11

- 17

Trzeba też obcinać czarne linie konturowe w częściach pokryć bo będzie zebra a nie samoiot.
It should also cut black contour lines in cover parts because it will zebra not a plane.

--
STEP BY STEP

11-12-14 13:13  Odp: [G] Modele Davida z Tajlandii
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5

- 2

Zanim David pokaże nam kolejne zdjęcia Jaka-3, obejrzyjcie jeszcze jeden drewniany żaglowiec. A ostatnie zdjęcie jest dowodem na to, że David rzeczywiście żyje w tropikach. Myślę że ten miły gość zjawił się w jego ogrodzie :-)

Before David will show us more pictures of Yak-3, look at another wooden sailing ship. And the last picture is proof that David really lives in the tropics. I think this nice guest came to his garden :-)

, , ,

, , ,

--

11-12-14 14:52  Odp: [G] Modele Davida z Tajlandii
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5

- 2

Ten wąż to mała kobra, niestety Dave musiał ją zabić, jako niepożądanego gościa. A niedawno ukąsił go skorpion w rękę: trzy dni bólu... Wiwat polski klimat!
Model Jaka jest robiony, ale David nie jest zadowolony z dotychczasowych rezultatów - no cóż, nie ma z samolotami doświadczenia. Oczywiście napisałem mu, że model musi ukończyć i zdjęcia przysłać :-)

This snake is a small cobra, unfortunately Dave had to kill it, as unwanted guest. Not so long ago he was stung in nahd by a scorpion: three-days pain... Cheers to Polish climate!
He still makes Yak model, but David is not happy with so far results - well, he is not experienced with planes. Certainlky I wrote him that the model must becompleted and photos sent :-)

11-12-14 14:52  Odp: [G] Modele Davida z Tajlandii
OSTOJA 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11

- 17

Ten miły gość został zamordowany. :-(
This nice guest was murdered. :-(

--
STEP BY STEP

11-12-14 15:05  Odp: [G] Modele Davida z Tajlandii
rodrus 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 24

Nie tyle MUSI ukończyć , co ja sobie życzę RELACJĘ z budowy modelu !!! Mają być fotki na bieżąco !!! :) A żaglowiec CUDOWNY !!!

Not so much a MUST complete, what I choose relationships with the construction of the model !!! Pics will be up to date !!! :) And sailing WONDERFUL !!!

12-12-14 09:12  Odp: [G] Modele Davida z Tajlandii
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5

- 2

David jest mocno niezadowolony z modelu Jaka, ale wobec naszych nacisków, przysłał mi kilka kolejnych zdjęć. Faktycznie model jest taki sobie, ale David cały czas się uczy, więc na pewno kolejne modele będą coraz lepsze.

Napisał mi też na temat słów Ostoi o zamordowaniu węża. Oczywiście David nie ma żadnej przyjemności w zabijaniu jakichkolwiek zwierząt, ale bał się o bezpieczeństwo, bo wąż był bardzo groźny.

Kilka słów ode mnie: Ostoja, jak można nazwać KOBRĘ w ogrodzie przy domu „miłym gościem”? Czy mam rozumieć że byłbyś szczęśliwy, mając w swoim ogrodzie takiego „miłego gościa”?

Przy okazji David bardzo chwali modele Twoich samolotów. Pytał o sposób w jaki robisz kokpity: podałem mu adres strony, na której Twoja metoda jest w bardzo przejrzysty sposób zaprezentowana.

--

David is deeply unhappy with his model of Yak, but under our pressure he sent me few more pictures. In fact, the model is so-so, but David is learning all the time, so for sure his further models will be better and better.

He wrote me also about Ostoja’s words that „nice guest was murdered”. Certainly David does not have any pleasure in killing any animal, but this one was very dangerous, so he was dreading about his and his family safety.

Few words from me: Ostoja, how you can call COBRA in the home garden "nice guest"? May I understand you would be happy having in own garden such „nice guest”?

By the way, David is full of praise of your plane models. He asked me about the way in which you do cockpits: I gave him www page where your method is presented in very clear way.

A teraz fotki. Najpierw znowu żaglowiec, a potem Jak-3.

, , ,
, , ,

, , ,
,

--

12-12-14 09:23  Odp: [G] Modele Davida z Tajlandii
OSTOJA 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11

- 17

To Akra napisał: Myślę że ten miły gość zjawił się w jego ogrodzie :-)
It Akra wrote: I think this nice guest came to his garden :-)

Dawid, dzięki za słowa uznania.
David, thanks for the words of appreciation.

--
STEP BY STEP

12-12-14 10:17  Odp: [G] Modele Davida z Tajlandii
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5

- 2

Ale ja napisałem "miły gość" z uśmieszkiem na końcu zdania, co oczywiście było ironią wobec takiej nazwy. A Ty napisałeś o ZAMORDOWANIU "miłego gościa", ze znakiem smutku...

OK, uzgodnijmy: kobra nie jest "miłym gościem" i nie została zamordowana, ale zabita w samoobronie.

But I wrote "nice guest" with smiling face at the end of the sentence, which was just an irony towards such name. A you have wrote about MURDER of the "nice guest", with sad face...

OK, let's agree: cobra is not "nice guest" and it was not murdered, but just killed in self-defence.

12-12-14 12:59  Odp: [G] Modele Davida z Tajlandii
rodrus 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 24

To było uzasadnione nadużycie siły w samoobronie :)

It was justified by the excessive use of force in self-defense :)

12-12-14 18:18  Odp: [G] Modele Davida z Tajlandii
ribik   

Kolekcja naprawdę robi wrażenie, najpierw powinno się mieć jakieś 40 lat emerytury, żeby mieć czas na sklejanie/budowanie i powiększanie swojej kolekcji, a potem można iść do roboty.

16-12-14 11:15  Odp: [G] Modele Davida z Tajlandii
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5

- 2

Jak-3 ukończony! A przy okazji David w całej okazałości :-) oraz dwie fotki pokazujące piękno miejsca, w którym mieszka. David, jaki będzie twój następny model?

Yak-3 is finished! And - by the way – David in all its glory:-) as well as two photos showing the beauty of the place in which he lives. David, what will be your next model?

, ,

, ,

--
David dodał, że iglica na białej świątyni (ostatnie zdjęcie) jest wykrzywiona z powodu trzęsienia ziemi w listopadzie! Nigdy nie myślałem, że w tym rejonie są trzęsienia ziemi.

I never thought there are earthquakes in this area.

Jeśli ktoś chce zobaczyć więcej zdjęć z miasta Davida, wystarczy w Google wpisać Phayao foto.

Post zmieniony (16-12-14 12:02)

16-12-14 12:04  Odp: [G] Modele Davida z Tajlandii
rodrus 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 24

Uważam, że model jako całość wyszedł nie najgorzej ( dobrze ). A doświadczenie jakie zdobyłeś pomoże Ci przy następnym samolocie.
Fajnie wyglądają te świątynie.

I believe that the model as a whole came out not too bad (good). And how did you get the experience will help you with the next plane.
These look cool temples.

16-12-14 12:15  Odp: [G] Modele Davida z Tajlandii
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5

- 2

rodrus, nie wierz zbytnio w google translator :-)

16-12-14 13:46  Odp: [G] Modele Davida z Tajlandii
rodrus 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 24

No. nie wierzę ! Dla tego zostawiam Polski tekst. A co spartolił wujek google?

16-12-14 14:19  Odp: [G] Modele Davida z Tajlandii
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5

- 2

Wujek Google partoli prawie każdy tekst, który jest trochę tylko bardziej skomplikowany :-)

Ja bym napisał:
I think that the model as a whole proved to be not too bad (good). And the experience you have gained will help you with the next plane.
The temples look cool.

Ale najważniejsze, że Dave i tak rozumie zdania tłumaczone przez Google, jedynie czasami musi gdzieniegdzie domyślić się sam, co jest co.
Do tej pory musiałem mu jedynie wyjaśnić, co znaczy zdanie z 9 grudnia „The point of connection (frames for large and pushing apart box)...” czyli nie jest źle. W tym zdaniu np. słowo „karton” (chodzi o „card”, czyli tekturę) , Google przetłumaczył na „box” – czyli kartonowe pudło. Po polsku też na kartonowe pudło mówimy przecież „karton”.

Pomimo tego leć nadal Wujkiem i nie przejmuj się :-)

21-12-14 10:33  Odp: [G] Modele Davida z Tajlandii
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5

- 2

David postanowił skleić kolejny samolot. Myślę że tym razem wyjdzie mu dużo lepiej, bo jednak nabrał już trochę doświadczenia.

David decided to glue another plane. I think that this time it will come out much better, as he has already gained some experience.

,

--

21-12-14 12:11  Odp: [G] Modele Davida z Tajlandii
OSTOJA 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11

- 17

Oooooo, hakenkreuz.

--
STEP BY STEP

21-12-14 12:16  Odp: [G] Modele Davida z Tajlandii
rodrus 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 24

Dużo lepiej. Widać wielką poprawę w porównaniu z Jak-3.

Much better. Can see a great improvement compared to the Yak-3.

21-12-14 18:38  Odp: [G] Modele Davida z Tajlandii
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5

- 2

Kolejne zdjęcia Me. Myślę ze David zorientował się w końcu, że znacznie łatwiej i szybciej buduje się modele samolotów niż lokomotyw… I sądzę że będzie bardzo szczęśliwy uwagą rodrusa o jakości nowego modelu :-)

A przy okazji zrobił interesującą dioramę.

Another photos of Me. I think David realised at last, that it is much to easier and faster to build model of plane and not locomotive… And I think He will be very happy with rodrus’ remark about new model :-)

In the meantime he made interesting diorama.

, ,

, , ,
, , , ,

--

21-12-14 19:15  Odp: [G] Modele Davida z Tajlandii
rodrus 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 24

Trochę się pogubiłem - Hammer,JEEP,naziści - prawdziwy koktajl narodowościowy :)) Ale ładnie zrobione. Ciekawa interpretacja historyczna :)

I was a little lost me - Hammer, JEEP, Nazis - a real cocktail of nationalities :)) but nicely done. Interesting historical interpretation :)

23-12-14 12:27  Odp: [G] Modele Davida z Tajlandii
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5

- 2

Od razu widać, że ryż został zebrany, bo David klei model za modelem :-)

Me-109 ukończony i muszę przyznać, że widać ogromną różnice w stosunku do poprzedniego samolotu. David – tak dalej, chłopie!

**

It is obvious that the rice has been harvested, because David is making model after model :-)

Me-109 is completed and I have to admit that there is a huge difference compared to the previous plane. David - so on, man!

, , ,

, , ,

,

--

23-12-14 14:19  Odp: [G] Modele Davida z Tajlandii
rodrus 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 24

W porównaniu z JAK-3 to ideał !!! Nauka nie poszła w las . GRATULUJĘ !!!

Compared with JAK-3 is ideal !!! Science has not gone into the forest. CONGRATULATIONS !!!

23-12-14 18:48  Odp: [G] Modele Davida z Tajlandii
OSTOJA 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11

- 17

Dla Davida i nie tylko. For David and not only.

Cicha noc nad Palestyną. Quiet night over the Palestine.

https://www.youtube.com/watch?v=BFZtrHsGGsM

--
STEP BY STEP

23-12-14 19:13  Odp: [G] Modele Davida z Tajlandii
Borowy 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2

- 2

Witam. Gratuluję fajnego modelu. O postępach już nie będę nawracał :)

--

Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS

W budowie:PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1,

Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

24-12-14 11:42  Odp: [G] Modele Davida z Tajlandii
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5

- 2

David: In English, second sentence of rodrus comments (starting with word „Science”) should be: „What was learned, has not been lost” :-) That’s true, anyway.

rodrus – lepiej nie wrzucaj do wujka Gogle IDIOMÓW, a takim jest „Nauka nie poszła w las (tylko w nas)”. Tłumacz nie rozumie idiomów i przekłada je dosłownie, co czyni przetłumaczone zdanie cudownie bezsensownym.

„Science” to nie jest osobista nauka którą odnosimy w wyniku naszej aktywności, ale Nauka przez wielkie N. Science to może być fizyka, astronomia czy biologia. Nauka którą zyskujemy w wyniku szlifowania swoich umiejętności, to skilness lub experience. Google przetłumaczył użyty przez Ciebie idiom w ten sposób, że „Nauka nie poszła do lasu” :-)))

Dla zabawy idiom z dosłownym tłumaczeniem: Wziął nogi za pas – He took his legs behind his belt :-) zamiast „Cut and run”.

Inny idiom: Anglik nie powie np. „Carry wood to the forest” (Wieźć drewno do lasu), tylko „Carry coal to Newcastle” (Wieźć węgiel do Newcastle – bo w Newcastle znajdowało się kiedyś mnóstwo kopalni).

I jeszcze jeden przykładowy idiom: po polsku mówimy „Robić z igły widły”. Dosłownie po angielsku byłoby „Do fork with needles”, ale Anglik powie „Change a fly into an elephant” (Zmienić muchę w słonia) .

Tak więc, przyjacielu, tłumacz nadal wszystko przy pomocy Gogle, ale lepiej nie podsuwaj mu idiomów :-)

Mam szczerą nadzieję że nie weźmiesz powyższych życzliwych uwag jako wyraz mojego wymądrzania się!!!

(Gdy David przesyłał mi ostatnie zamieszczone tu zdjęcia, napisał ”Z pewnością Rodrus da mi znać, jak wyszedł model”. Miło mi, że go nie zawiodłeś :-)

Pozdrawiam Cię serdecznie
Akra

24-12-14 12:41  Odp: [G] Modele Davida z Tajlandii
rodrus 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 24

Akra,czyli wujek Google przy "idiomach" IDIOCIEJE ?! No cóż,trzeba brać większe poprawki na wujka niż myślałem :)) I nie ma obawy,nie uraziłeś mnie niczym.To wujek google mnie uraził przeinaczając moje wypowiedzi :(

David.
Nie wiem czy David obchodzi w Tajlandii Gwiazdkę,ale przynajmniej na pewno mogę Jemu i Jego Rodzinie Życzyć Szczęśliwego Nowego Roku :)

I do not know whether David celebrates Christmas in Thailand, but at least I can certainly him and to his Family To wish a Happy New Year :)

--
KZB 3B Vistula,DUTRA Ue 28,BIZON Z056,DUTRA D4K-B,Ursusy w natarciu,ZETOR ZTS 16245,John Deere 6150M,Ursusy C-385

25-12-14 12:49  Odp: [G] Modele Davida z Tajlandii
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5

- 2

Od Davida:

Dziękuję rodrusowi za życzenia, są bardzo miłe. Ze swej strony życzę WESOŁYCH ŚWIĄT Jemu i wszystkim kolegom z Konradusa.

Tajlandia nie obchodzi Bożego Narodzenia, bo 99% to buddyści, ale to nie wstrzymuje ich od cieszenia się z tej okazji (każdy powód jest dobry). Zatem Thonkorn (żona Davida) jest zajęta szykowaniem świątecznego obiadu, potem przyjdzie mnóstwo ludzi. Tańce i mnóstwo Cow Lowe (tajska whisky) i naprawdę dobrze się będziemy bawić.

29-12-14 10:24  Odp: [G] Modele Davida z Tajlandii
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5

- 2

David nie zwalnia tempa. Tym razem rozpoczął model Willysa. Mimo że niektóre zdjęcia są zbyt ciemne, zamieszczam je wszystkie.
David: zamaluj białe krawędzie widoczne na niektórych elementach!

David is not slowing down. This time he started to build model of Willys. Although some of the pictures are too dark, I put all of them here.
David: paint over the white edges visible on some parts!

, ,

, ,

--

29-12-14 10:58  Odp: [G] Modele Davida z Tajlandii
rodrus 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 24

Przy takim tempie zabraknie niedługo modeli na rynku :)) Jak na razie wygląda super :) Tylko popraw retusz krawędzi .

At this rate, soon run out of models on the market :)) So far, it looks a super :) Only Correct the retouching edge.

29-12-14 11:55  Odp: [G] Modele Davida z Tajlandii
OSTOJA 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11

- 17

Rozjaśniłem jedno zdjęcie.
I highlighted with one image.

--
STEP BY STEP

29-12-14 13:27  Odp: [G] Modele Davida z Tajlandii
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5

- 2

Ostoja - bądź tak miły i zrób to także z niektórymi innymi zdjęciami Willysa :-)

Ostoja - be so kind and do the same with some of another photos of Willys :-)

29-12-14 13:40  Odp: [G] Modele Davida z Tajlandii
rodrus 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 24

Tak Jarku,popieram prośbę Akry :)

29-12-14 13:58  Odp: [G] Modele Davida z Tajlandii
OSTOJA 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11

- 17

Proszę bardzo. Czego to się nie robi dla przyjaciół. :-)

--
STEP BY STEP

29-12-14 14:24  Odp: [G] Modele Davida z Tajlandii
rodrus 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 24

Dzięki :) Od razu lepiej widać :)

02-01-15 11:49  Odp: [G] Modele Davida z Tajlandii
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5

- 2

Dziś kolejne zdjęcia właśnie budowanego Willysa, a także parę zdjęć pociągu. Jakość zdjęć jest wręcz znakomita!

Today another photographs of just built Willys and some photos of the train. Quality of pictures is just excellent!

,

, , ,

, , , ,

--

02-01-15 13:01  Odp: [G] Modele Davida z Tajlandii
rodrus 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 24

Nie tylko jakość zdjęć jest znakomita. Modele również wyglądają WSPANIALE.

Not only is the picture quality is excellent. The models also looks WONDERFUL.

07-01-15 11:41  Odp: [G] Modele Davida z Tajlandii
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5

- 2

Willys jest gotowy! Willys is ready!

, , ,

, , ,

Nie ma problemu z następnymi modelami do sklejania... oto najnowsza przesyłka z Modelika. Kolejna, od Answer, jest w drodze do Tajlandii.

And there is no problem with next models to built... this is latest package received from Modelik. Another one, from Answer, is on the way to Thailand.

--

07-01-15 11:49  Odp: [G] Modele Davida z Tajlandii
rodrus 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 24

Model Świetny !!! Ile czasu czekałeś na przesyłkę ?

Model Great !!! How much time waited for delivery?

07-01-15 12:19  Odp: [G] Modele Davida z Tajlandii
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5

- 2

Dopiero przed chwilą David zwrócił mi uwagę na to, że zapomniał skleić kierownicę :-) Mam nadzieję dostać od niego zdjęcie kompletnego samochodu. Aha, czeka także na przesyłkę z GPM. Kiedy on chce skleić te wszsytkie modele?

Only a moment ago, David drew my attention to the fact that he forgot to clog the wheel:-) I hope to get from him the picture to complete the car. Oh, and he is waiting also for package from GPM. When he wants to glue all these models?

07-01-15 12:21  Odp: [G] Modele Davida z Tajlandii
rodrus 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 24

Nawet ja nie zwróciłem uwagi na brak kierownicy :(( Co do przesyłki to ciekawi mnie ile czasu do niego szła z Polski.

07-01-15 12:41  Odp: [G] Modele Davida z Tajlandii
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5

- 2

Już jest kierownica!

O ile wiem, przesyłka idzie do Tajlandii statkiem (nie poczta lotniczą), więc myślę, że trwa to pewnie nawet do dwóch miesięcy.

,

The wheel drive is on its place!

As far as I know parcel is shipped to Thailand by ship (not by airmail), so it lasts about two months, I think.

--

07-01-15 12:47  Odp: [G] Modele Davida z Tajlandii
rodrus 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 24

Od razu jakoś inaczej wygląda JEEP-ek :) Sporo czasu idzie taka przesyłka :(

07-01-15 12:58  Odp: [G] Modele Davida z Tajlandii
OSTOJA 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11

- 17

KM wydaje mi się zbyt duży. Chyba nie jest w skali.
The MG seems to me to be too large. Probably it is not to scale.

--
STEP BY STEP

07-01-15 14:53  Odp: [G] Modele Davida z Tajlandii
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5

- 2

David napisał:

The MG is the one that came with the model . I think it is correct scale

MG był w tym modelu. Myślę że skala jest prawidłowa.

07-01-15 16:19  Odp: [G] Modele Davida z Tajlandii
Ryszard 

Na Forum:
Relacje w toku - 23
Galerie - 24

- 9

David, everything is OK !
Yours Willys is armed with a machine-gun type Browing 12,7 mm.

Best regards
Ryszard

07-01-15 17:39  Odp: [G] Modele Davida z Tajlandii
LuZaK 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 14
Galerie - 13

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1

- 0

Ostoja, ten KM odbija się przysłowiową czkawką w kilku modelach pana Kity bo oprócz willys-a jest jeszcze w greyhoundzie i chyba w abramsie z tego co wiem to w Willys-ie i w Greyhoundzie nawet jest ta sama numeracja jesli chodzi o km. W moim greyhoundzie Piterpanzer też zwracał mi uwagę na jego wielkość.

--
Pozdrawiam.Andrzej.

Moja strona. https://www.facebook.com/modelarstwoluzaka

07-01-15 18:09  Odp: [G] Modele Davida z Tajlandii
OSTOJA 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11

- 17

M2 Browning.

wg http://en.wikipedia.org/wiki/M2_Browning

Długość całkowita: 1654 mm : 25 = 66,2 mm
Długość lufy: 1143 mm : 25 = 45,7 mm

David, perform these measurements.

--
STEP BY STEP

07-01-15 18:59  Odp: [G] Modele Davida z Tajlandii
LuZaK 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 14
Galerie - 13

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1

- 0

W moim greyhoundzie km nie trzyma wymiarów. Cały ma 73mm długości przy czym lufa to tylko 40mm.

--
Pozdrawiam.Andrzej.

07-01-15 20:10  Odp: [G] Modele Davida z Tajlandii
Hator   

Machine Gun form the jeep is twice too big. In the model looks like a cannon from the A-10 Thuderbolt II.

--
Pozdrawiam, Hator
KARTONOWY TUR

Plac budowy: roboty wstrzymane

07-01-15 20:14  Odp: [G] Modele Davida z Tajlandii
LuZaK 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 14
Galerie - 13

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1

- 0

Exactly in my M8 greyhound is the same :).

--
Pozdrawiam.Andrzej.

11-01-15 11:17  Odp: [G] Modele Davida z Tajlandii
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5

- 2

David robi model za modelem, aż miło patrzeć, tym razem Avia B.534. David, połączenie przednich segmentów kadłuba mogłoby być dużo lepsze!

David makes a model after model, nice to see it, this time Avia B.534. David, connection of the front fuselage segments should be much better!

, , ,

,

--

12-01-15 14:18  Odp: [G] Modele Davida z Tajlandii
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5

- 2

Avia skończona. Ciekawe za co teraz się David zabierze...

Avia is finished. I wonder what David will take as next...

, ,

, ,

--

12-01-15 14:33  Odp: [G] Modele Davida z Tajlandii
rodrus 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 24

David,klej wolniej,bo zabraknie modeli na rynku. AVIA ładna,ale klej wolniej i popracuj nad dopasowywaniem części. Co następne ?

David, glue slowly, because the lack of models on the market AVIA pretty, but the glue slowly and Work on tailing parts. What next?

12-01-15 14:48  Odp: [G] Modele Davida z Tajlandii
OSTOJA 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11

- 17

Avia is OK. But what is this? - balsa or paper.

--
STEP BY STEP

13-01-15 08:56  Odp: [G] Modele Davida z Tajlandii
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5

- 2

Ostoja - te modele są zrobione z tysięcy ZAPAŁEK!

These models are made of thousands of MATCHSTICKS!

Post zmieniony (13-01-15 08:56)

13-01-15 09:16  Odp: [G] Modele Davida z Tajlandii
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5

- 2

David jest pracowity jak mrówka :-) Teraz rozpoczął kolejną lokomotywę, TKw2 z Modelika

David is busy as an ant :-) Now began another locomotive, the model of TKw2, Modelik

, ,

A teraz jego modele zbudowane z zapałek!

And now his models made of matchsticks!

, , , ,

, , ,

, , , ,

, , , , ,

--

13-01-15 09:28  Odp: [G] Modele Davida z Tajlandii
OSTOJA 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11

- 17

Imponujące.
Impressive.

--
STEP BY STEP

13-01-15 10:14  Odp: [G] Modele Davida z Tajlandii
marek1 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 5

- 12

Witam,ciekawe co tam jeszcze ma w swoich zbiorach David?co rusz nas zaskakuje.Najbardziej podobają mi się bryczki mają takie filigranowe koła ,całość super,pozdrawiam Marek

--

Ewa
kuter PT

Garland

13-01-15 10:33  Odp: [G] Modele Davida z Tajlandii
Borowy 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2

- 2

Witam. Bardzo fajna kolekcja. Podziwiam.

--

Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS

13-01-15 10:43  Odp: [G] Modele Davida z Tajlandii
rodrus 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 24

SZOK !!! Yyyyy... SUPER !!! Zamurowało mnie :)

SHOCK !!! Yyyyy ... SUPER !!! Me speechless :)

--

13-01-15 10:48  Odp: [G] Modele Davida z Tajlandii
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5

- 2

Wysłałem Davidowi tłumaczenia polskich komentarzy :-)

I have sent David translation of your comments :-)

13-01-15 11:09  Odp: [G] Modele Davida z Tajlandii
rodrus 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 24

Super ! Wujek google to kiepski lingwista :)))

13-01-15 12:18  Odp: [G] Modele Davida z Tajlandii
vansen 

Na Forum:
Relacje w toku - 1

Great job Dave!!

13-01-15 14:11  Odp: [G] Modele Davida z Tajlandii
Ryszard 

Na Forum:
Relacje w toku - 23
Galerie - 24

- 9

I'm impressed...!!!

16-01-15 11:53  Odp: [G] Modele Davida z Tajlandii
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5

- 2

Kolejne zdjęcia lokomotywy TKw2.
David jest niesamowity. Buduje model za modelem w niezwykłym tempie. Obawiam sie, że wkrótce zmuszony
będzie kupić większy dom, aby pomieścić wszystkie swoje modele :-)

Another photos of the locomotive TKw2.
David is amazing. He builds model after model at an incredible pace. I am afraid soon we he will be forced to buy bigger house to accomodate all his models:-)

, , , ,

--

16-01-15 12:51  Odp: [G] Modele Davida z Tajlandii
rodrus 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 24

Chciałbym coś skrytykować,ale nie ma co. SUPER !!!

I would like something to criticize, but there is nothing .SUPER !!!

--

20-01-15 10:23  Odp: [R/G] Modele Davida z Tajlandii
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5

- 2

Kolejne zdjęcia lokomotywy Davida. Buduje modele naprawdę szybko!

Another photos of David’s locomotive. He builts his models very fast indeed!

, ,

--

20-01-15 11:32  Odp: [R/G] Modele Davida z Tajlandii
rodrus 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 24

Raczej Ekspresowo !!! I do tego ładnie !

Rather, an express !!! And this nicely!

20-01-15 13:32  Odp: [R/G] Modele Davida z Tajlandii
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5

- 2

Od Dave'a:

Thank Rodrus for your kind comments, much appreciated.

20-01-15 14:16  Odp: [R/G] Modele Davida z Tajlandii
rodrus 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 24

Jakie modele taki komentarz

What models such comment

--

20-01-15 15:08  Odp: [R/G] Modele Davida z Tajlandii
OSTOJA 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11

- 17

Widzę duży wpływ Precyzyjnego. :-)
I see a great influence of the Precyzyjny. :-)

--

Post zmieniony (20-01-15 15:09)

21-01-15 08:22  Odp: [R/G] Modele Davida z Tajlandii
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5

- 2

David ogląda modele wielu autorów na Konradusie, także Precyzyjnego. Twoje też, Ostoja :-)
Poniżej jego komentarz do najnowszych zdjęć Pu29:

„Tak, naprawdę jego wszystkie modele są naprawdę zdumiewające. Myślę że jest lepszy od geniusza (nie mam słów). Bardzo trudno uwierzyć że to tylko papier. Wygląda niewiarygodnie, czy mówi ile czasu zajmuje mu klejenie? Musi mieć nieprawdopodobną cierpliwość.”

Oczywiście napisałem mu, że pierwsze zdjęcia modelu ukazały się cztery lata temu, a model wciąż nie skończony :-)

David watches on Konradus models of many authors, also of Precyzyjny. Also yours, Ostoja :-)
Below his comment to the most recent photos of Pu29:

„Yes really truly amazing as are all his models. I think he's better than genius(words cant say.) Very hard to believe it is only paper. It looks impossible, does he say how long it took to build?? He must have incredible patients.”

Certainly I wrote him, that first photos of the models apppeared four years ago, and model is still not completed :-)

27-01-15 09:48  Odp: [R/G] Modele Davida z Tajlandii
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5

- 2

Kolejne fotki parowozu.
Zdjęcie 2: bardzo dobra robota, David!
Zdjęcie 5: górne części elementów są niestarannie wyprofilowane. Kopułki powinny być u góry OBŁE..

Another pics of the locomotive.
Photo 2: Very well done, David!
Photo 5: The upper parts are roughly shaped . Cupolas at the top should be more oval.

, , , ,

U nas zima, więc rozgrzejmy się trochę patrząc na zdjęcia z Tajlandii :-)
We haver winter, so warm up a bit looking at the photos from Thailand:-)

,

--

27-01-15 10:29  Odp: [R/G] Modele Davida z Tajlandii
rodrus 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 24

Model wygląda SUPER. A te listki a zdjęciu 2 i 5 można zeszlifować i pomalować. Będzie lepszy efekt.

Model looks SUPER. And these leaves the photo 2 and 5 you can sanded down and paint. It will be better effect.

27-01-15 10:52  Odp: [R/G] Modele Davida z Tajlandii
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5

- 2

Jak zwykle, rodrus jest największym fanem Davida :-)

As usual, rodrus is the biggest fan of David:-)

29-01-15 12:05  Odp: [R/G] Modele Davida z Tajlandii
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5

- 2

Kolejny piękny żaglowiec Davida

Another beautiful David’s sailing ship

, , , ,

, , , ,

--

29-01-15 13:36  Odp: [R/G] Modele Davida z Tajlandii
rodrus 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 24

Nie znam się na żaglowcach.Wiem tylko tyle,że pięknie się prezentują :) Z tego co widzę to chyba Hiszpański okręt liniowy,odpowiednik Victory ?

Do not know much about sailing ships. I only know that up beautifully presented :) From what I see it is probably Spanish ship of the line, the equivalent of Victory?

29-01-15 15:09  Odp: [R/G] Modele Davida z Tajlandii
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5

- 2

David napisał:
Tak, to SAN FELIPE 1690 hiszpański 104-działowy okręt 1:75 skala, 1 metr długio

29-01-15 15:54  Odp: [R/G] Modele Davida z Tajlandii
OSTOJA 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11

- 17

Tutaj też jest San Felipe. Here is San Felipe too.

http://www.koga.net.pl/forum/viewtopic.php?f=7&t=45304

--
STEP BY STEP

04-02-15 10:03  Odp: [R/G] Modele Davida z Tajlandii
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5

- 2

Kolejne fotki parowozu TKw2:

, ,

--

04-02-15 10:16  Odp: [R/G] Modele Davida z Tajlandii
rodrus 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 24

SUPER !!!

12-02-15 09:39  Odp: [R/G] Modele Davida z Tajlandii
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5

- 2

Lokomotywa skończona! David napisał: „We wait see what Rodrus says?” :-)

Chciałbym wiedzieć jak to sie stało, David, że mieszkając w Tajlandii dowiedziałeś się o modelarstwie kartonowym i że akurat w Polsce jest ich największy wybór?

I dlaczego twój tabor kolejowy nie stoi na torach?

Jaki będzie następny modele?

Locomotive is finished!

I would like to know, David, how it happened, that living in Thailand you heard about card modeling and that just in Poland is the largest choice of same?

And why all of your rolling stock is not on tracks?

What will be your next model?

, , , ,

, , ,

--

12-02-15 09:54  Odp: [R/G] Modele Davida z Tajlandii
rodrus 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 24

A co mogę powiedzieć ? PIĘKNY !!! Polski parowóz zbudowany w Tajlandii.Tak szybko i do tego czysto ! Ale silniki były malowane ?

And what can I say? BEAUTIFUL !!! Polish steam locomotive constructed in Thailand .This quickly and to clean! But the engines were painted with?

12-02-15 10:03  Odp: [R/G] Modele Davida z Tajlandii
marek1 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 5

- 12

Witam,brawo,to jest jeden z ładniejszych parowozów wg mnie, trochę brakuje mi nitów na zbiorniku wodnym z kartonu barwionego w masie,aby nie malować całości i silnik przypudrował bym gwaszem,ogólnie super,pozdrawiam Marek

--

Ewa
kuter PT

Garland

12-02-15 10:06  Odp: [R/G] Modele Davida z Tajlandii
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5

- 2

Uważaj rodrus, bo po angielsku engine mówi się także na całą lokomotywę :-)

Be careful rodrus, as in English "engine" means also locomotive itself :-)
David: rodrus asked whether loco engines have been painted by you.

12-02-15 19:13  Odp: [R/G] Modele Davida z Tajlandii
kierownik 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3

Podziwiam zapał Davida i tempo klejenia. Tylko dlaczego haki do podnoszenia budki założył na odwrót? ;-)

12-02-15 20:50  Odp: [R/G] Modele Davida z Tajlandii
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5

- 2

Rzeczywiście, prawda z tymi hakami :-) Jutro napiszę mejla Davidowi. I oczywiście przetłumaczę mu Wasze komentarze!

14-02-15 10:32  Odp: [R/G] Modele Davida z Tajlandii
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5

- 2

Jeśli David nadal będzie tak szybko kleił modele, to będzie zmuszony kupić większy dom, żeby je wszystkie pomieścić :-)

David: powtarzam pytanie – jak to się stało, że zainteresowałeś się modelami kartonowymi? O ile wiem, nie są one znane ani w Anglii, ani w Tajlandii!

Przy okazji: co z hakami na dachu kabiny lokomotywy?

In case David will continue building models so fast, he will have forced to buy a bigger house to accommodate all of them :-)

David: I repeat my question - how did it happen that you get interested in card models? As far as I know, they are known neither in England nor in Thailand!

By the way: what about hooks on the top of loco cabin?

, ,

--

14-02-15 21:14  Odp: [R/G] Modele Davida z Tajlandii
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5

- 2

Oto mejl od Davida:

Odnośnie twojego pytania o modele kartonowe. Zawsze mnie interesowało modelarstwo, plastik i balsa. Gdy byłem młody, budowałem z ojcem makiety kolejowe. Bawiło mnie robienie budynków, krajobrazów i wszystkiego, co tworzyło piękny model.

Potem przez lata byłem bardzo zajęty zawodowo, więc nie miałem zbytnio wolnego czasu. Po przejściu na emeryturę, żyjąc w Tajlandii potrzebowałem hobby (nie potrafię siedzieć bezczynnie).

Zacząłem budować drewniane modele statków. Całkiem kosztownych: 200, 300, 400 funtów.

Później przypadkowo znalazłem w necie MODELIKA i pomyślałem, że spróbuję modelarstwa kartonowego. Niestety Tajlandii nie było na liście obsługiwanych krajów. TO WTEDY PRZYSZEDŁEŚ MI NA POMOC, ANDREW, pamiętasz?

(Pamiętam, pośredniczyłem pomiędzy Davidem a MODELIKIEM)

„Now as you can see I am addict” (Teraz, ja widzisz jestem uzależniony :-))))))))))))))))

(Tak jak my wszyscy... same as all of us!!!!!)

--

Post zmieniony (16-02-15 09:04)

14-02-15 21:42  Odp: [R/G] Modele Davida z Tajlandii
OSTOJA 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11

- 17

Typowa droga modelarska. Ja też jestem emerytem.
The typical way of modeling. I'm pensioner too. :-)

--
STEP BY STEP

14-02-15 21:51  Odp: [R/G] Modele Davida z Tajlandii
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5

- 2

Przy okazji: David napisał, że przy następnej lokomotywie haki na dachu będą we właściwej pozycji :-)

By the way: David wrote, that in next loco model, roof hooks will be in proper position :-)

18-02-15 15:38  Odp: [R/G] Modele Davida z Tajlandii
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5

- 2

Kolejne zdjęcia Tiger Moth od uzależnionego modelarza z Tajlandii :-)

Another photos of Tiger Moth from the addict modeller from Thailand :-)

,

--

18-02-15 17:11  Odp: [R/G] Modele Davida z Tajlandii
rodrus 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 24

Zastanawiam się czy to uzależnienie nie jest ścigane prawem w Tajlandii. Szkoda byłoby stracić tak utalentowanego kolegą modelarza :) .Puzzle wyglądają SUPER :)

I wonder if this addiction is not prosecuted in Thailand. It would be a pity lose such a talented colleague modeller :) .Puzzle looks SUPER :)

20-02-15 11:03  Odp: [R/G] Modele Davida z Tajlandii
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5

- 2

Tiger Moth jest gotowy!

, , , ,

, , , ,

By the way, David: white-red checker on the fuselage means that the plane was flown by Polish pilot (this is mark of our military planes)

--

20-02-15 11:38  Odp: [R/G] Modele Davida z Tajlandii
rodrus 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 24

Już ?! Niemożliwe,ilu pomocników David tam ma ? Model wygląda fajnie,ale z bliska widać,że za bardzo się spieszył. David zwolni. To hobby nie wyścigi :)

Have already?! Not possible, how many midfielders David there has? Model looks cool, but up close you can see that too much in a hurry. David release. It's not racing hobby :)

20-02-15 12:19  Odp: [R/G] Modele Davida z Tajlandii
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5

- 2

rodrus- nie MIDFIELDERS ale HELPERS. Midfielder to pomocnik, ale tylko w futbolu ("gracz środka pola") :-))))))) NO i raczej "It is modelling, not race". "Racing hobby" to "wyścigowe hobby" czyli coś, czego nie ma :-)

Widzę że nadal twardo wierzysz w Google translator :-) Proponuję jednak żebyś pisał po polsku, po czym ja podam angielską wersję :-)

20-02-15 13:30  Odp: [R/G] Modele Davida z Tajlandii
rodrus 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 24

Ok :) Dla tego zostawiałem Polski tekst.

01-03-15 17:07  Odp: [R/G] Modele Davida z Tajlandii
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5

- 2

Kolejny samolot w polską szachownicą. Ale – David! – widzę tylko ramę kokpitu – a gdzie jest kokpit???

Another plane with Polish checker. But – David! – I see only canopy’s frame – and where is canopy???

, ,

, ,

--

01-03-15 17:23  Odp: [R/G] Modele Davida z Tajlandii
rodrus 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 24

David,jesteś świetnym modelarzem,ale widać,że model powstał w ekspresowym czasie.Cały efekt psują 2 rzeczy
- Brak oszklenia
-Garby i nierówności na łączeniach segmentów.Za duże wręgi wpychane na siłę.

Ja Cię proszę,abyś zwolnił.Szkoda,żeby taki talent modelarski niweczyć przez pośpiech. Tiger Moth wyszedł Ci dużo lepiej.

01-03-15 17:52  Odp: [R/G] Modele Davida z Tajlandii
OSTOJA 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11

- 17

Wydaje mi się, że to jest jeden z pierwszych modeli samolotów wykonanych przez Davida.
It seems for me that this is one of the first model of aircraft made by David.

--

Post zmieniony (01-03-15 17:54)

02-03-15 09:33  Odp: [R/G] Modele Davida z Tajlandii
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5

- 2

David: rodrus wrote:

David, you are a great modeller, but I see that this model was made very fast. The whole effect is spoiled by:
- lack of canopy
- humps between elements. Too large frames have been pushed by force into segments.
(and remark from me, Akra: too large frames should be adjusted to the segments by grinding)

I ask you to slow down. It is a pity that such a modeler’s talent is wrecking by hurry. Tiger Moth was much better.

02-03-15 18:09  Odp: [R/G] Modele Davida z Tajlandii
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5

- 2

David napisał:

Re canopy I find it very difficult to do a nice job, I have tried double sided parcel tape as you can see on other models but this time i decided to leave off , Next time i will try again

As i said before i am finding airplanes very difficult to do however care full i am with the joints etc.

I didn't understand last comments from Rodrus and Ostoja , but am sure not good ????
Maybe i should stick to making trains.

czyli w wolnym tłumaczeniu - in Polish:

Odnośnie oszklenia kabiny. Poprawne jej zrobienie jest bardzo trudne. Próbowałem dwustronnej taśmy (?) jak to widać na innych modelach, ale tym razem zdecydowałem odpuścić. Następnym razem znowu spróbuję.

Jak pisałem wcześnie, uważam modele samolotów za bardzo trudne do zrobienia, staram się bardzo uważać na połączenia części itp.

Nie zrozumiałem ostatnich komentarzy Rodrusa i Ostoi, ale myślę że nie są pozytywne? Może powinienem powrócić do budowy pociągów.

David,

Rodrus praises your models of the planes. He thinks, however, that you build them very fast, which finally results with not enough quality of models, for example humps between fuselage segments, do not mention lack of canopy.

Ostoja thinks that apparently you are novice with plane models. In other words the more planes you build, the better results will be achieved.

I think that you should built more and more planes, until you are as good as with locomotives :-)

czyli – in Polish:

Rodrus chwali twoje modele samolotów. Uważa jednakże, że budujesz je bardzo szybko, co w rezultacie nie daje modeli o wystarczającej jakości, dla przykładu garby pomiędzy segmentami kadłuba, nie wspominając o braku owiewki.

Ostoja sądzi, że najwyraźniej jesteś nowicjuszem jeśli idzie o modele samolotów. Innymi słowami im więcej samolotów zbudujesz, tym lepsze rezultaty osiągniesz.

Myślę że powinieneś budować kolejne i kolejne samoloty, dopóki nie będziesz w nich tak dobry, jak w lokomotywach :-)

02-03-15 18:30  Odp: [R/G] Modele Davida z Tajlandii
rodrus 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 24

Akra ma rację. Po prostu - nie spiesz się:) Wyjdź z założenia,że lepiej mieć 10 dobrych modeli,niż 100 kiepskich.Te 10 będzie cieszyło oko o wiele bardziej niż te 100 sklepane na szybkiego.Jesteś Dobrym modelarzem.Twoje Okręty z drewna zapierają dech,a parowóz jest Miodzio.Samoloty to Twoja słabsza strona więc warto się w tym temacie podciągnąć.Po prostu się nie spiesz, "studiuj" model i dopasowuj elementy,a efekt murowany :) Nie poddawaj się i działaj dalej !!! Jak czegoś nie wiesz - spytaj :)
Więc jaki samolot następny?

03-03-15 08:14  Odp: [R/G] Modele Davida z Tajlandii
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5

- 2

Rodrus wrote:

Akra is right. Just – do not be in hurry :) Come out from the assumption that this is better to have 10 good models than 100 poor ones. These 10 will be pleasing to the eye much more than 100 made very fast.

You are good modeler. Your wooden ships are breathtaking, and locomotive is just as sweet as honey :-). Planes are your weaker side (by now only! – Akra) so you have to improve work on them. Just do not be in hurry, "study" model and carefully match the elements (matching elements very careful - it's crucial! – Akra), and the effect will be brilliant. Do not give up and go on!!! If you do not know this or that – just ask :)

So what's the next plane?

11-03-15 12:57  Odp: [R/G] Modele Davida z Tajlandii
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5

- 2

David kontynuuje walkę z samolotami :-)
Widzę postępy!

David continues his struggle with planes :-)
I see progress!

, , ,

--

11-03-15 13:18  Odp: [R/G] Modele Davida z Tajlandii
rodrus 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 24

Widzę David,że popracowałeś tym razem nad wręgami :) Łączenia segmentów wyglądają DUŻO LEPIEJ !!! Tak trzymaj :)

11-03-15 14:55  Odp: [R/G] Modele Davida z Tajlandii
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5

- 2

rodrus wrote:

I see David, that this time you were really working on! Joining of segments look MUCH BETTER!!! Keep on :-)

17-03-15 10:46  Odp: [R/G] Modele Davida z Tajlandii
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5

- 2

Tym razem tramwaj Ringhoffer z MODELIKA. David jest coraz lepszy. Brawo!

This time Ringhoffer tram from MODELIK. Davis is better and better. Bravo!

, , , ,

--

17-03-15 10:58  Odp: [R/G] Modele Davida z Tajlandii
rodrus 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 24

Fajny !!! Widzę,że trochę dach ma niedociągnięcia,ale i tak jest fajny :) A gdzie Ta-152 ? Tylko nie bajeruj,że Alianci zbombardowali zakład :)))

17-03-15 11:25  Odp: [R/G] Modele Davida z Tajlandii
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5

- 2

rodrus wrote:

It’s a cool !!! I see that the roof has some shortcomings, but it's cool anyway :) But where is Ta-152? Just do not hoax us that the Allies bombed the factory :)))

18-03-15 13:22  Odp: [R/G] Modele Davida z Tajlandii
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5

- 2

David napisał mnie:

„Rodrus zapytał co z samolotem. Właśnie odkryłem że są gotowe kokpity, więc zamówiłem i na razie zatrzymałem budowę samolotu. Mam jeszcze jeden samolot do rozpoczęcia, bombowiec Halifax, ale wygląda na bardzo trudny, wiele wiele części (dla mnie niemożliwe), dlatego dziś zaczynam nową lokomotywę.”

A tak przy okazji: W maju David z żoną przylatuje do Anglii na coroczne odwiedziny u rodzinki. No i w czwartek 14/5 wyskoczy z Liverpoolu do Szczecina na krótką wizytę (samolot powrotny w niedzielę 17/5). Od dawna marzył o zobaczeniu jakiejś wystawy modelarskiej no i szczęśliwie 16-17/5 jest impreza w Koszalinie!
W sobotę 16/5 pojadę więc z nim na parę godzin do Koszalina, niech się chłop napatrzy :-)

Jeśli ktoś z Was tam będzie w sobotę, to serdecznie zapraszam do podejścia do nas – będę miał na koszuli znaczek ze słowem AKRA. W razie czego mogę być tłumaczem :-)

18-03-15 14:20  Odp: [R/G] Modele Davida z Tajlandii
rodrus 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 24

Szkoda,że tak daleko.Chętnie bym poznał Davida i jego żonę.
Z jakiego wydawnictwa ten Halifax i lokomotywa ?

18-03-15 14:34  Odp: [R/G] Modele Davida z Tajlandii
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5

- 2

Halifax zdaje się z MM. Loko - pewnie Modelik.

18-03-15 14:45  Odp: [R/G] Modele Davida z Tajlandii
rodrus 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 24

Jak czytałem to właśnie myślałem o tym modelu z MMa :) Faktycznie trudny model. To czekam na "czajnik" :) No i Ta 152.

19-03-15 09:39  Odp: [R/G] Modele Davida z Tajlandii
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5

- 2

Oto kolejna lokomotywa Davida! Rozumiem że pomalujesz na czerwono WSZYSTKIE białe krawędzie?

This is another David’s locomotive! Understand you will paint red ALL white edges?

,

--

19-03-15 09:57  Odp: [R/G] Modele Davida z Tajlandii
OSTOJA 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11

- 17

Jednym słowem Dawid lepi kolejny "czajnik". Czajnik to po polsku humorystyczna nazwa lokomotywy parowej.
In one word David glues next "kettle". "Kettle" in Polish is the humor name of the steam locomotive.

--
STEP BY STEP

19-03-15 10:07  Odp: [R/G] Modele Davida z Tajlandii
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5

- 2

David napisał mi, że całość pomaluje na czerwono.

25-03-15 09:09  Odp: [R/G] Modele Davida z Tajlandii
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5

- 2

Kto będzie w sobotę 16/5 na Bałtyckim Festiwalu Modelarskim w Koszalinie? Będę tam tego dnia z Davidem! Wiem że będzie Hastur, ale czy ktoś jeszcze?

Kolejne zdjęcia lokomotywy
Another photos of locomotive

, , ,

, ,

--

25-03-15 09:27  Odp: [R/G] Modele Davida z Tajlandii
Ryszard 

Na Forum:
Relacje w toku - 23
Galerie - 24

- 9

Wow ! David is a true "railwayman" ! His locomotives and railcars are the best !
Kind regards,
David to prawdziwy "kolejarz" ! Jego lokomotywy i wagony są wspaniałe !

25-03-15 09:53  Odp: [R/G] Modele Davida z Tajlandii
OSTOJA 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11

- 17

Wschód jest czerwony. :-)))
The East Is Red. :-)))

--
STEP BY STEP

28-03-15 16:43  Odp: [R/G] Modele Davida z Tajlandii
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5

- 2

David staje się specjalista od modeli lokomotyw. Jak widać, dostał kolejną przesyłkę z modelami, ale jej jeszcze nie zdążył otworzyć.

David stays to be specialist on loco models . As you can see, he got another shipment of the models, but he had no time yet to open it.

, , , ,

--

28-03-15 18:04  Odp: [R/G] Modele Davida z Tajlandii
rodrus 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 24

Czy David malował ostoje i silniki ? Bo wyglądają zbyt idealnie jak na standard. Są po prostu świetne !!!
Pochwal się David co nabyłeś :)

28-03-15 19:07  Odp: [R/G] Modele Davida z Tajlandii
Borowy 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2

- 2

Witam. Świetnie to wygląda.

--

Wykonane:

28-03-15 20:58  Odp: [R/G] Modele Davida z Tajlandii
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5

- 2

Rodrus wrote:
Did you paint these loco parts, because they look too perfect for the standard? They are just great!!!
Show us what have your purchased, David :)

Yes, Rodrus, I know he was painted them.

**

Borowy wrote:
Hi, looks great

29-03-15 12:33  Odp: [R/G] Modele Davida z Tajlandii
Łosiu 

Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1

Świetny wybór lokomotywy. Dobrze spasowane, części nie za dużo,zapewnia bardzo fajny efekt końcowy.

--
Się robi: coś...
skończone ORP Błyskawica 1:300 MO , OS2U Kingfisher 1:33 Orlik , Nowgorod 1:200 Pro-Model , Kamow A-7 1:33 Orlik , TKS 1:25 GPM , Od2 1:25 Modelik

29-03-15 16:58  Odp: [R/G] Modele Davida z Tajlandii
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5

- 2

Łosiu wrote: Great loco has been choosen. Good fit, not too many parts, provides a very nice final result.

30-03-15 08:18  Odp: [R/G] Modele Davida z Tajlandii
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5

- 2

Łosiu, David prosi o przekazanie Ci podziękowań. Pisze dalej: Jeśli mój model OD2 będzie w połowie taki jak jego piękny model, będę szczęśliwy.
Pyta, jak zrobiłeś te wszystkie małe otworki w kotle?

Rozumiem, że chodzi mu nie o otwory, a wgłębienia z tyłu kotła – o te właśnie:
Understand he means not holes but cavities at the rear part of the boiler – these ones:

--

Post zmieniony (30-03-15 08:18)

30-03-15 09:28  Odp: [R/G] Modele Davida z Tajlandii
Łosiu 

Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1

Wycinałem obciętą, zaostrzoną igłą lekarską. Element z otworami naklejony na element bez otworów. Większe otwory dzięcioliłem Olfą.

--
skończone ORP Błyskawica 1:300 MO , OS2U Kingfisher 1:33 Orlik , Nowgorod 1:200 Pro-Model , Kamow A-7 1:33 Orlik , TKS 1:25 GPM , Od2 1:25 Modelik

30-03-15 10:08  Odp: [R/G] Modele Davida z Tajlandii
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5

- 2

David,

Łosiu wrote:
I cut out little holes with cut in half and then sharpened medical needle. Element with holes I glued onto parts having no holes. Larger holes have been duly cut out with Olfa knife.
Understand, David, you know Olfa modeler tools?

31-03-15 09:19  Odp: [R/G] Modele Davida z Tajlandii
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5

- 2

Dostałem od Davida fajną historyjkę. Nie chce mi się jej tłumaczyć, ale jestem pewny że większość z Was i tak ją zrozumie :-)

A US Navy cruiser anchored in Mississippi for a week's shore leave. The first evening, the ship's Captain received the following note from the wife of a very wealthy and influential plantation owner:

"Dear Captain, Thursday will be my daughter's Debutante Ball. I would like you to send four well-mannered, handsome, unmarried officers in their formal dress uniforms to attend the dance."

"They should arrive promptly at 8:00 PM prepared for an evening of polite Southern conversation. They should be excellent dancers, as they will be the escorts of lovely refined young ladies. One last point: "No Jews please."

Sending a written message by his own yeoman, the captain replied:

"Madam, thank you for your invitation. In order to present the widest possible knowledge base for polite conversation, I am sending four of my best and most prized officers.

One is a lieutenant commander, and a graduate of Annapolis with an additional Masters degree from MIT in fluid technologies and ship design.

The second is a Lieutenant, one of our helicopter pilots, and a graduate of Northwestern university in Chicago, with a BS in Aeronautical Engineering. His Masters Degree and PhD. In Aeronautical and Mechanical Engineering are fro m Texas Tech University and he is also an astronaut candidate.

The third officer is also a lieutenant, with degrees in both computer systems and information technology from SMU and he is awaiting notification on his Doctoral Dissertation from Cal Tech.

Finally, the fourth officer, also a lieutenant commander, is our ship's doctor, with an undergraduate degree from the University of Georgia and his medical degree is from the University of North Carolina . We are very proud of him, as he is also a senior fellow in Trauma Surgery at Bethesda ."

Upon receiving this letter, Melinda's mother was quite excited and looked forward to Thursday with pleasure. Her daughter would be escorted by four handsome naval officers without peer (and the other women in her social circle would be insanely jealous).

At precisely 8:00 PM on Thursday, Melinda's mother heard a polite rap at the door which she opened to find, in full dress uniform, four very handsome, smiling Black officers.

Her mouth fell open, but pulling herself together, she stammered, "There must be some mistake."

"No, Madam," said the first officer. "Captain Goldberg never makes mistakes."

31-03-15 09:49  Odp: [R/G] Modele Davida z Tajlandii
OSTOJA 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11

- 17

Tłumacz GOOGLE popracował i oto co wyszło:

US Navy cruiser zakotwiczone w Mississippi na tydzień brzegu urlopu. Pierwszy wieczór, kapitan statku otrzymał następującą wiadomość od żony bardzo zamożnego i wpływowego właściciela plantacji:

"Drogi kapitanie, w czwartek będzie mojej córki Debutante Ball. Chciałbym, aby wysłać cztery dobrze wychowany, przystojny, niezamężnych funkcjonariuszy w ich posiadanie mundury do udziału w taniec."

"Oni powinni przybyć punktualnie o 20:00 przygotowanym na wieczór uprzejmy Południowej rozmowy powinny być one doskonałymi tancerzami, jak będą eskorty uroczych wyrafinowanych młodych dam Ostatni punkt:.." Brak Żydów proszę ".

Wysłanie pisemnego wiadomość przez własną kancelistkę, kapitan odpowiedział:

"Szanowna Pani, dziękuję za zaproszenie. W celu przedstawienia jak najszerszej bazy wiedzy dla grzecznej rozmowy przesyłam cztery z moich najlepszych i najbardziej cenionych oficerów.

Jednym z nich jest dowódca porucznik, a absolwent Annapolis z dodatkowym dyplomem magistra z MIT w technologii płynów i projektowania statków.

Drugi jest porucznik, jeden z naszych pilotów śmigłowców, a absolwent Northwestern University w Chicago, z BS w Lotnictwa Politechniki. Jego magistra i doktorat. W projektach i Inżynierii Mechanicznej są fro m Uniwersytet Techniczny w Teksasie i jest on również kandydatem astronautą.

Trzeci oficer jest porucznik, z dyplomem w obu systemach komputerowych i technologii informacyjnych z SMU i on czeka na zawiadomienie o jego pracy doktorskiej z Cal Tech.

Wreszcie czwarty oficer, komandor porucznik również jest lekarzem naszego statku, z licencjat z University of Georgia i dyplom lekarza jest z University of North Carolina. Jesteśmy z niego bardzo dumni, że i on jest starszym wykładowcą w Chirurgii Urazowej w Bethesda. "

Po otrzymaniu tego listu, matka Melindy był bardzo podekscytowani i oczekuje na czwartek z przyjemnością. Jej córka będzie eskortowany przez czterech przystojnych oficerów marynarki bez peer (i inne kobiety w jej kręgu byłoby szalenie zazdrosny).

Dokładnie o 20:00 w czwartek, matka Melindy usłyszał uprzejmą stukanie do drzwi, otworzyła ją znaleźć, w pełnym mundurze, cztery bardzo przystojny, uśmiechnięty Czarne oficerów.

Jej usta spadła otwarte, ale ciągnie się razem, wyjąkała, "Musi być jakiś błąd."

"Nie, Pani", powiedział pierwszy oficer. "Kapitan Goldberg nigdy nie popełnia błędów."

--
STEP BY STEP

31-03-15 09:51  Odp: [R/G] Modele Davida z Tajlandii
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5

- 2

Historyjka po polsku a la Google jest nawet jeszcze zabawniejsza :-)

Najfajniejsze jest zestawienie dwóch zdań z opowiastki:

" Brak Żydów proszę ".
"Kapitan Goldberg nigdy nie popełnia błędów."

:-)

Post zmieniony (31-03-15 10:37)

31-03-15 11:04  Odp: [R/G] Modele Davida z Tajlandii
rodrus 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 24

Dostało się jej za Antysemityzm i RASIZM :))) Fajna historyjka :)

--

04-04-15 15:23  Odp: [R/G] Modele Davida z Tajlandii
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5

- 2

Kolejne fotki lokomotywy:

, ,

,

--

04-04-15 16:28  Odp: [R/G] Modele Davida z Tajlandii
rodrus 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 24

Mam dziwnie nieodparte przeczucie,że cały kocioł i budka z zewnątrz były malowane na czarno. Fajnie to wygląda :) Ładny odcień.

--

05-04-15 15:45  Odp: [R/G] Modele Davida z Tajlandii
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5

- 2

rodrus wrote:

I have strangely irresistible feeling that the boiler and the cabin were painted black. It looks cool :) Nice shade.

David: were they painted ?

07-04-15 00:16  Odp: [R/G] Modele Davida z Tajlandii
Karol 

Na Forum:
Galerie - 4

- 15

ops..

Post zmieniony (07-04-15 00:16)

09-04-15 15:01  Odp: [R/G] Modele Davida z Tajlandii
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5

- 2

Najnowsze zdjęcia / Newest photographs

, ,

, ,

--

Post zmieniony (09-04-15 15:02)

11-05-15 09:59  Odp: [R/G] Modele Davida z Tajlandii
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5

- 2

Dostałem od Davida dwie fajnie fotki dioram z plastikami: wybuch miny pod ciężarówką i okręt podwodny. Jak wam się podoba?

,

--

11-05-15 10:20  Odp: [R/G] Modele Davida z Tajlandii
OSTOJA 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11

- 17

Genialne są te dioramki.

--
STEP BY STEP

11-05-15 10:32  Odp: [R/G] Modele Davida z Tajlandii
Viking_BB 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 6
Galerie - 11

…zaniemówiłem!

--
Pozdrowienia z Beskidów
Marcin

11-05-15 10:38  Odp: [R/G] Modele Davida z Tajlandii
IJN Łukasz 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 15

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1

I pomyśleć, że już niedługo cosik takiego będzie można sobie w domu drukować samodzielnie w 3D polimerem ; ) Kto wie, bo może i w kolorze nawet.,

Przyznać muszę, że dioramy robią niebywałe wrażenie.

--
Optymista myśli, że świat stoi do niego otworem,
Pesymista wie co to za otwór ...

P.s Zmienność decyzji świadczy o ciągłości dowodzenia a ludzie pierwotni na mchu jadali.

W stoczni: IJN Ise , IJN Hiei

11-05-15 10:46  Odp: [R/G] Modele Davida z Tajlandii
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5

- 2

Ostoja wrote:
These dioramas are brilliant

Viking_BB wrote:
I am speachless!

IJN Łukasz wrote:
And to think that soon is will be possible to print by yourself something like that in 3D with polymer; ) Who knows, maybe even in color.
I have to admit that dioramas make an incredible impression.

11-05-15 10:47  Odp: [R/G] Modele Davida z Tajlandii
Viking_BB 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 6
Galerie - 11

Łukaszu, tu nwet nie chodzi o technikę wykonania, co o pomysł.

--
Pozdrowienia z Beskidów
Marcin

11-05-15 10:58  Odp: [R/G] Modele Davida z Tajlandii
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5

- 2

Viking_BB wrote:
Łukasz, this is not even about technique, but the idea.

(Tłumaczę Wasze komentarze, bo David zagląda tu)
(I translate your comments, beacuse David looks here)

11-05-15 11:39  Odp: [R/G] Modele Davida z Tajlandii
Viking_BB 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 6
Galerie - 11

Oh, zapomniałem o angielskim w tym wątki.

Oh, I forgot to write additional english version - forgive me David :)

--

Post zmieniony (11-05-15 11:40)

11-05-15 11:45  Odp: [R/G] Modele Davida z Tajlandii
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5

- 2

Nie ma problemu, ja czuwam ;-)

No problem, I am watching ;-)

11-05-15 11:49  Odp: [R/G] Modele Davida z Tajlandii
IJN Łukasz 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 15

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1

Good for you ;)

--
Optymista myśli, że świat stoi do niego otworem,
Pesymista wie co to za otwór ...

P.s Zmienność decyzji świadczy o ciągłości dowodzenia a ludzie pierwotni na mchu jadali.

W stoczni: IJN Ise , IJN Hiei

11-05-15 11:53  Odp: [R/G] Modele Davida z Tajlandii
Borowy 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2

- 2

Witam. Tylko jedno słowo - ŚWIETNE !

--

Wykonane:

11-05-15 12:00  Odp: [R/G] Modele Davida z Tajlandii
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5

- 2

Borowy wrote:
Welcome. Only one word - GREAT!

11-05-15 12:15  Odp: [R/G] Modele Davida z Tajlandii
marek1 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 5

- 12

O..

--

Ewa
kuter PT

Garland

11-05-15 12:27  Odp: [R/G] Modele Davida z Tajlandii
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5

- 2

marek1 wrote:

O..

end of translation :-)

11-05-15 12:32  Odp: [R/G] Modele Davida z Tajlandii
marek1 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 5

- 12

Po prostu zaniepisałem,śliczności moje klimaty,ale proszę o wiecej zdjęć,troszkę tekstu szczególnie w przypadku ciężarówki,pozdrawiam Marek

--

Ewa
kuter PT

Garland

11-05-15 13:02  Odp: [R/G] Modele Davida z Tajlandii
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5

- 2

Nie wiem czy te modele są Davida - być może nie. Porozmawiam z nim osobiście już w ten czwartek, bo przylatuje mnie odwiedzić :-)

11-05-15 13:27  Odp: [R/G] Modele Davida z Tajlandii
kari   

...pewnie David zassał (w przypadku track'a na minie) fotki z tej str.

http://militarymodels.co.nz/2012/10/18/awesome-diorama-of-a-truck-in-an-explosion/

... zaś wykonawcą jest niejaki Noriyuki Kato.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------

11-05-15 13:42  Odp: [R/G] Modele Davida z Tajlandii
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5

- 2

Ach tak - ale bez niego nie wiedzielibyśmy o istnieniu takich dioram :-)

11-05-15 15:34  Odp: [R/G] Modele Davida z Tajlandii
kari   

Akra ... beze mnie nie wiedzieli byście, że taka strona w ogóle istnieje :-D

... jest na niej wiele innych ciekawostek modelarskich : )
----------------------------------------------------------------------------------------------

19-05-15 09:15  Odp: [R/G] Modele Davida z Tajlandii
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5

- 2

Oto moi goście, czyli David z żoną (polecieli w niedzielę do Anglii, a stamtąd wrócą do Tajlandii)

David pełen szczęścia buszuje wśród oferty MODELIKA. Wybrał mnóstwo modeli, głownie kolejowych. Dałem mu też od siebie na zachętę kilka JSC, mam nadzieję że polubi także te okręty.
,

A to ja z moimi szalenie sympatycznymi gośćmi. Niestety żona Davida, Thongkorn, zamknęła akurat oczy :-)

W Tajlandii dzień trwa od 6 rano do 6 po południu. David zaczyna dzień w dzień klejenie o siódmej i kończy dopiero o zmroku z przerwą na lunch :-)

--

19-05-15 09:27  Odp: [R/G] Modele Davida z Tajlandii
Ryszard 

Na Forum:
Relacje w toku - 23
Galerie - 24

- 9

Miłe to i sympatyczne takie spotkanie. Świat to mała wioska ! ;-)

19-05-15 09:47  Odp: [R/G] Modele Davida z Tajlandii
Najger 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 4
Galerie - 3

Akra - a jak się podobała Polska i Szczecin Davidowi i jego żonie?
To buszowanie w ofercie Modelika było w biurze Modelika? Czy to Twoje zasoby ;-)

--

19-05-15 10:03  Odp: [R/G] Modele Davida z Tajlandii
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5

- 2

Fakt, świat to mała wioska. Kiedyś korespondowałem np. z Austriakiem z Wiednia. Ja mu wysyłałem MM, a on mi CD z dobrym rockiem. Pamiętam np. że za MM z moim King George V dostałem The Wall Pink Floydów.
W końcu firma wysłała mnie na trzy miesiące do Las Palmas. Napisałem stamtąd do Wiednia i dostałem odpowiedź, że Walter (takie miał imię) ma wykupione wczasy na południu Gran Canarii. No i mieszkaniec Szczecina spotkał się z mieszkańcem Wiednia na Kanarach :-)

Z kolei dwóch z moich licealnych kolegów poszło na morze: jeden na rybakach, drugi na statkach handlowych. Kilkanaście lat po maturze spotkali się po raz pierwszy, na kei w Buenos Aires, bo tam akurat stanęły ich statki. Poszli na piwo i okazało się, że w Szczecinie mieszkają jakieś 500 metrów od siebie!!!!

Myślę że goście byli pozytywnie zaskoczeni Szczecinem, byliśmy w kilku pięknych miejscach (choćby zjawiskowe Wały Chrobrego) szalenie im się także podobał mój dom, a najbardziej polskie śniadania z dużym wyborem wędlin i serów oraz ze świeżutkim doskonałym chlebem z porządnej piekarni ;-) W Tajlandii chleb jest słodki i dlatego David go tam nie jada. Zwyczajowe jedzenie tam to trzy razy dziennie ryż z kurczakiem albo rybą -może się znudzić, czyż nie?

Buszowanie było w magazynie Modelika. Każdy stosik to inny model, a stosików jest ponad trzysta!

Post zmieniony (19-05-15 10:22)

19-05-15 10:46  Odp: [R/G] Modele Davida z Tajlandii
Ryszard 

Na Forum:
Relacje w toku - 23
Galerie - 24

- 9

A propos sklepu z modelami - zachęcam wszystkich do odwiedzin sklepu w Gdyni na ul. Wójta Radkiego (na wystawie modele plastikowe) - naprzeciw Hali Targowej.
W sklepie b. dużo modeli głównie z Modelika, Orlika, GPM itd. w tym także tych sprzed dobrych kilku lat.

19-05-15 11:47  Odp: [R/G] Modele Davida z Tajlandii
OSTOJA 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11

- 17

Akra napisał: Zwyczajowe jedzenie tam to trzy razy dziennie ryż z kurczakiem albo rybą -może się znudzić, czyż nie?

Oj może, byłem kilka razy w Teheranie w sumie trzy miesiące. Tam też karmili mnie takim suchym (bez sosu) ryżem z kurczakiem i nie było czym zapić - no, chyba, że piwem bezalkoholowym. :-)))

--
STEP BY STEP

19-05-15 12:06  Odp: [R/G] Modele Davida z Tajlandii
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5

- 2

No cóż, David mówił o popularności tajskiej whisky (!), litr - w przeliczeniu - za niecałe 3 złote :-)

19-05-15 12:38  Odp: [R/G] Modele Davida z Tajlandii
Ryszard 

Na Forum:
Relacje w toku - 23
Galerie - 24

- 9

Tajska whisky ? Ludzie toż to "wynalazek" okrutny ! Paliła politurę na blatach stołów ! Raz spróbowałem, no powiedzmy że dwa... Nawet najwięksi statkowi czciciele Bachusa nie mogli się to tej mikstury przekonać !

19-05-15 12:44  Odp: [R/G] Modele Davida z Tajlandii
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5

- 2

Gdy dzień w dzień masz ciemno już o 18:00, nie możesz być wybredny :-) Jak to się mówi: Nie ważne co się pije, ważne żeby sponiewierało!

Ja w Nigerii próbowałem WHYTE HORSE ( tak było napisane nad kulfonowatym rysunkiem białego konia), pędzoną w jakichś dziwnych gorzelniach. Spróbowałem łyczek... i miałem dosyć.

02-06-15 14:29  Odp: [R/G] Modele Davida z Tajlandii
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5

- 2

David wrócił do Tajlandii i od razu wznowił pracę przy OD2 – teraz zabrał się za tender. Ukośna kratka na stopniach jest uplastyczniona siateczką, którą mu dałem w Szczecinie.

, , , ,

--

Post zmieniony (02-06-15 15:44)

02-06-15 21:27  Odp: [R/G] Modele Davida z Tajlandii
rodrus 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 24

Bomba !!!

--

03-06-15 07:57  Odp: [R/G] Modele Davida z Tajlandii
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5

- 2

rodrus - nie tłumaczę / no translation is needed :-)

04-06-15 14:31  Odp: [R/G] Modele Davida z Tajlandii
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5

- 2

Zbiory Davida po powrocie ze Szczecina :-) Modelik – wiadomo, rezultat wizyty w Gryfinie. JSC ja mu dałem, zachęcając do budowy modeli okrętów.

,

--

04-06-15 16:11  Odp: [R/G] Modele Davida z Tajlandii
rodrus 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 24

Klasa kolekcja :) Ja czekam na relację Davida z budowy żurawia Bumar Łabędy i FIAT-a 621 pożarniczy :)

I mam pytanie dotyczące tych dwóch autobusów i tramwaju za szybką. Czy to kartony? Jeśli tak, to kto je wydał i czy jest jakaś relacja z ich budowy?

--

04-06-15 20:29  Odp: [R/G] Modele Davida z Tajlandii
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5

- 2

rodus: Na pewno nie było relacji z budowy pojazdów w szafce.

rodrus wrote:

First class collection :) I look forward to David's reports on making selfpropelled crane Bumar Łabędy and FIAT 621 fire truck :)

And I have a question regarding two buses and tram in the cuboard. Are they make of paper? If so, who released them?

06-06-15 16:49  Odp: [R/G] Modele Davida z Tajlandii
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5

- 2

OD 2 ukończony:

, , , ,

David, w tendrze powinien być węgiel! Zrób coś!
David, there should be coal in tender! Do something!

--

06-06-15 20:01  Odp: [R/G] Modele Davida z Tajlandii
rodrus 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 24

Te ! Zaraz ! Że co ?! Że niby już ?!! Ty Bestio,ale dajesz czadu :) Tempo Ekspresowe !!! Fajny model,GRATULUJE :)

--

07-06-15 08:34  Odp: [R/G] Modele Davida z Tajlandii
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5

- 2

Well, David, how to translate rodrus' words... maybe in shortest way: big explosion of enthusiasm :-)

07-06-15 09:20  Odp: [R/G] Modele Davida z Tajlandii
rodrus 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 24

Zgrabnie to ująłeś Akra :))

--

07-06-15 11:36  Odp: [R/G] Modele Davida z Tajlandii
tommy-79 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2

Nice, when you was in Poland you should take a little bit Polish coal:)

--
w produkcji: SM-03
w arsenale: to i owo
w planach: MAZ 537, Leopard 2A5, KTO ROSOMAK, TY-23, Bułgar, ST-44, STAR 266, FERRUM
na rowerze: 24 000km

08-06-15 07:45  Odp: [R/G] Modele Davida z Tajlandii
Viking_BB 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 6
Galerie - 11

Patrząc na tempo prac… czasem mam wrażenie, że ten facet to ośmiornica! Dwiema ręcami tak szybko się nie zapier…

Considering timing of work… I consider David is a human-octopus! ;) Noone can work so fast using 2 hands.

--
Pozdrowienia z Beskidów
Marcin

08-06-15 08:20  Odp: [R/G] Modele Davida z Tajlandii
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5

- 2

- Focke Wulf czekał na osłonę kabiny:
- Focke Wulf was waiting for canopy:

- Ale już dotarła ona do Tajlandii:
- But finally same reached Thailand:
, ,

- David: przy następnym samolocie uformuje lepiej krawędź natarcia!
- David: With next plane form better wings’ edge of attack!

- Lokomotywa na torze własnej produkcji. Węgiel powinien być na całej powierzchni tendra, nie tylko na jego przodzie! W rzeczywistości wnętrze tendra jest głębokie, żeby zmieścić dużo węgla – tylko w modelu jest on płytki. David: KONIECZNIE daj węgiel na całej powierzchni! ZRÓB TO!
- The locomotive is on the track of own David’s production. Coal should be on the entire surface of the tender, not only on its front! In fact, the interior of the tender is deep, to fit a lot of coal - only in the model it is shallow. David: You MUST give coal on the entire surface! DO IT!
, , ,

--

08-06-15 08:45  Odp: [R/G] Modele Davida z Tajlandii
Patryk.K 

Na Forum:
Relacje z galerią - 8
Galerie - 4

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4

- 1

Hello David,
I saw a little lapse. :-)

Cześć Dawid,
Zauważyłem mały błąd. :-)

--
"Pamiętaj, że to pingwin, a nie dzięcioł. Dziobek inny to i dzięciolenie wolniej idzie..."

Żagle: HMS "Alert" 1777 | JKM ''Wodnik'' 1623 | "Pospeshniy" 1845 | "Lexington" 1776 | Jacht holenderski 1768
H0e: Parowóz Bn2t + salonka | Wagon 1Aw (Bxhpi) + Przygłów | Parowóz C1n2t Cukrowni "Kruszwica" | Wagon samosyp Cukrowni "Kruszwica" | Ładownia

08-06-15 09:44  Odp: [R/G] Modele Davida z Tajlandii
Łosiu 

Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1

Akra, jesteś pewien z tą głębokością tendra? Przecież tam jest potężny zbiornik na wodę.

--

08-06-15 10:15  Odp: [R/G] Modele Davida z Tajlandii
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5

- 2

Gdyby było tak mało miejsca na węgiel, lokomotywa szybko by stanęła. W modelach powierzchnia wnętrza tendra ma chyba udawać poziom węgla (osunięty z przodu, skąd się go podbiera łopatami)

--

08-06-15 12:43  Odp: [R/G] Modele Davida z Tajlandii
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5

- 2

David napisał:

OK I will put more coal, (No smoke without fire ) Yes i think your correct Andrew.
OK, dodam więcej węgla (nie ma dymu bez ognia). Myślę że masz rację, Andrew

Also had to laugh at Vikings comment calling me a octopus, ( very good)
Śmiałem się też z komentarza Vikinga nazywającego mnie ośmiornicą (bardzo dobre)

08-06-15 13:13  Odp: [R/G] Modele Davida z Tajlandii
Łosiu 

Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1

Andrzeju, a widzisz tender na drugim planie? Poza tym przyjrzyj się burcie tendra w modelu. Linia nitowania pokrywa się z kształtem podłogi tendra. Oznaczenie tendra 16D1 oznacza 16m3 wody (16), czteroosiowy (D), pochodzenia niemieckiego (1), czyli zbiornik na wodę jest konkretny.

--

08-06-15 13:31  Odp: [R/G] Modele Davida z Tajlandii
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5

- 2

Ale jeśli w parowozie Davida byłoby trochę węgla tylko w przedniej części - a w większości jego warstwa miałaby tylko kilkadziesiąt centymetrów - to po pierwsze węgla zabrakłoby po bardzo niewielu kilometrach, a po drugie, nikt nie dałby rady wybrać cienkiej warstwy leżącej od połowy do tyłu tendra.

Może Precyzyjny lub inny ekspert od kolei byłby uprzejmy oświetlić nas w tej sprawie?

08-06-15 13:38  Odp: [R/G] Modele Davida z Tajlandii
Patryk.K 

Na Forum:
Relacje z galerią - 8
Galerie - 4

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4

- 1

Powiem prościej - tender na drugim zdjęciu (z góry) skrzynie gdzie mieści się woda posiada po bokach.
Tender od parowozu Od2 taką przestrzeń posiada właśnie nad drugim wózkiem. Nie jest to żadne uproszczenie ze strony wycinanki. Tak było w rzeczywistości.

--

08-06-15 13:41  Odp: [R/G] Modele Davida z Tajlandii
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5

- 2

Czyli że węgla było tylko tyle co kot napłakał?

08-06-15 13:49  Odp: [R/G] Modele Davida z Tajlandii
Najger 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 4
Galerie - 3

W parowozach tendrzakach węgla było chyba jeszcze mniej i starczało im na normalną pracę

--

08-06-15 13:49  Odp: [R/G] Modele Davida z Tajlandii
Patryk.K 

Na Forum:
Relacje z galerią - 8
Galerie - 4

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4

- 1

Znowu bez przesady. ;-)
Kupkę usypałeś:
http://forum.dawnygdansk.pl/files/pd1_73_z_poc_osobowym_lata_30_2_182.jpg

--

08-06-15 14:28  Odp: [R/G] Modele Davida z Tajlandii
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5

- 2

Idę kupić jakąś zacną flachę, łatwiej wszystko pojmę :-)

08-06-15 15:42  Odp: [R/G] Modele Davida z Tajlandii
kierownik 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3

Zastępy i pokolenia inżynierów pracowały (i pracują) nad podwyższaniem sprawności kotłów. Chodzi o to, by spalić jak najmniej węgla uzyskując przy tym jak najwięcej pary.
Weźmy dla uproszczenia mały parowóz wąskotorowy. Przede wszystkim zbiornik wody, do tego "skrzyneczka" na węgiel. Kiedy dziś Bn2t jedzie gdzieś do Białośliwia, węgla mu wystarcza. Jednak po drodze spotyka się nieraz kilka razy ze strażackim beczkowozem. Nie po darmo na każdej stacji był kiedyś żuraw wodny, zaś nawęglano tylko na stacjach końcowych lub w parowozowniach.

08-06-15 18:29  Odp: [R/G] Modele Davida z Tajlandii
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5

- 2

"Nie po darmo na każdej stacji był kiedyś żuraw wodny, zaś nawęglano tylko na stacjach końcowych lub w parowozowniach." o to to, drogi kierowniku. Wstyd powiedzieć, ale doskonale pamiętam pobieranie wody przez pociągi, których byłem pasażerem :-) Ach, jak mi się to podobało, a najbardziej, gdy po po zakończeniu pobierania przekręcano "kran" na położenie równoległe do lokomotywy i zawsze jeszcze z niej poleciała na ziemię solidna porcja wody!

12-06-15 11:16  Odp: [R/G] Modele Davida z Tajlandii
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5

- 2

W oczekiwaniu na lasery do przywiezionych z Polski modeli kolejowych, David skleił swój kolejny samolot. Gratulacje!

While waiting for laser-cut elements for models of rolling stock brought by him from Poland, David built his second plane. Congratulations!

, , , ,

--

12-06-15 11:41  Odp: [R/G] Modele Davida z Tajlandii
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5

- 2

David szybciej buduje modele, niż ja piszę :-) Już zabrał się za Lysandera!
David build models faster than I can write :-) He already started with Lysander!
,

rodrus: Modele autobusów są zrobione z balsy. A parowóz to pierwszy kartonowy model Davida. Jak pisze, dzięki niemu połknął haczyk :-) Muszę przyznać, że swoją przygodę z kartonowym modelarstwem zaczął od zbudowania bardzo trudnego modelu!
rodrus: Bus models are made of balsa. And the locomotive is first David’s card model. As he wrote „got me hooked” :-) I have to admit, that he started his adventure with card modeling with very difficult model!
,

--

18-06-15 11:27  Odp: [R/G] Modele Davida z Tajlandii
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5

- 2

- Dalszy ciąg budowy Lysandera. Osłona kokpitu zrobiona z butelki plastikowej. Brawo za pomysłowość, David :-)
- Continuation of Lysander. Canopy is made of plastic bottle. Applaud for ingenuity, David :-)

, ,

--

Post zmieniony (18-06-15 11:28)

18-06-15 15:10  Odp: [R/G] Modele Davida z Tajlandii
kari   

... nie licząc tego co David z Tajlandii wykonał poza forum,
a patrząc tylko na to co Akra przekazuje nam w postaci fotek
i krótkich opisów od 20 października 2014r. sądzę, że Davidowi
należy się wpis do księgi rekordów. ;-)