FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Poprzednie wiadomości  |  Następne wiadomości 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
14-07-19 19:28  Odp: [R] - EUROFIGHTER TYPHOON - Bronze Tiger 1:33, IPMS
walkiria 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 18
Galerie - 1
 

Witajcie

Prac nad modelem ciąg dalszy.

Po dyszach wylotowych przyszedł czas by "zamknąć" kokpit pilota. Na stronie IPMS można co prawda zamówić gotową dedykowaną owiewkę, ja jednak wykorzystałem dostępna u Nas owiewkę do Eurofihtera z GPM.

Kilka słów o samej owiewce:
jak ktoś się zastanawiał jak wygląda to wygląda tak:


Składa się ona z 2 kawałków podzielonych na wiatrochron i resztę oszklenia. Sama jakość owiewki jak dla Mnie dyskusyjna. Odnoszę wrażenie jakby tłoczył ją ktoś inny. Po pierwsze nie jest przejrzysta, a lekko mleczna (jakby zaparowana). Po drugie folia wydaje się cieńsza niż w innych owiewkach robionych w GPM. I kolejne, we wszystkich owiewkach GPM jakie mam i z jakimi się spotkałem wytłoczka ma płaską ramkę, w tej wokół jest naddatek w wyraźnymi odciśnięciami sitka do podciśnienia (podobnie spotkałem w owiewkach robionych w MODEL-KOM). Jak dla mnie szkoda, że owiewa została podzielona na 2 segmenty. Na pewno jest to wygodniejsze dla tych co chcą zrobić wersję z otwartą kabiną, ale z drugiej strony trochę trudniej trafić ramką na odpowiednią krzywiznę i ją przykleić we właściwym miejscu.

GPM'owską owiewkę bez większych wysiłku udało się dopasować do modelu:




Przy okazji klejenia oszklenia, do kadłuba przykleiłem dodatkowe pow. "płetwy" przy kadłubie oraz obudowę sondy do tankowania w powietrzu.

"kacze" stateczniki
szkielet samych stateczników składa się z wzmocnienia mocującego oś dźwigaru; poszycie to proste "koperty"

dźwigar wykonałem z wykałaczki - w modelu wykonanie powinno być w drutu osadzonego w papierowej tulejce dla ruchomych stateczników, ale zrezygnowałem z tego, bo zwykle po czasie takie ruchome rzeczy lubią się psuć :(

a tak to wygląda na kadłubie




przy okazji "wykańczania" kadłuba zamaskowałem wnękę na przednie podwozie stosowna pokrywa z okolicznościowym napisem



Dodatkowe zbiorniki paliwa - one także posiadają tygrysi kamuflaż i okolicznościowy dopisek "BAVARIANTIGERS". Mimo cętkowanego malowania, wzór składa się w całość bez większych przesunięć.





A tak wygląda mniej więcej prawie gotowy model (na zdjęciach nie ma jeszcze doklejonych dodatkowych zbiorników paliwa i belek mocujących)














Rozmiary modelu w porównaniu do maty OLFA CM-A3


Pozostało jeszcze dopracowanie kilku detali, między innymi:
- przyklejenie do skrzydeł belek i zbiorników paliwa
- zastanawiam się także nad dorobieniem jakiś rakiet by wnęki na kadłubie nie ziały pustką. Może pożyczę je od modelu z GPM, jeszcze nie wiem. Ale jakiś pomysł w głowie świta :)

Do następnego

 Odpowiedz na tę wiadomość  |  Tematy/Start  |  Wyświetlaj płasko   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 

 Tematy Autor Odsłon Data
 [R] - EUROFIGHTER TYPHOON - Bronze Tiger 1:33, IPMS  nowe
walkiria 6316 25-06-19 22:46
 Odp: [R] - EUROFIGHTER TYPHOON - Bronze Tiger 1:33, IPMS  nowe
walkiria 368 02-07-19 08:23
 Odp: [R] - EUROFIGHTER TYPHOON - Bronze Tiger 1:33, IPMS  nowe
Rzeznik 504 02-07-19 10:02
 Odp: [R] - EUROFIGHTER TYPHOON - Bronze Tiger 1:33, IPMS  nowe
walkiria 386 03-07-19 13:20
 Odp: [R] - EUROFIGHTER TYPHOON - Bronze Tiger 1:33, IPMS  nowe
walkiria 354 04-07-19 22:47
 Odp: [R] - EUROFIGHTER TYPHOON - Bronze Tiger 1:33, IPMS  nowe
Borowy 274 05-07-19 09:42
 Odp: [R] - EUROFIGHTER TYPHOON - Bronze Tiger 1:33, IPMS  nowe
walkiria 412 07-07-19 23:24
 Odp: [R] - EUROFIGHTER TYPHOON - Bronze Tiger 1:33, IPMS  nowe
Rzeznik 270 08-07-19 07:01
 Odp: [R] - EUROFIGHTER TYPHOON - Bronze Tiger 1:33, IPMS  nowe
walkiria 418 11-07-19 21:45
 Odp: [R] - EUROFIGHTER TYPHOON - Bronze Tiger 1:33, IPMS  nowe
walkiria 323 14-07-19 19:28

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024