FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 
09-01-19 11:18  Odp: [R] Kościółek św. Jana Chrzciciela z Krpy (Ondrej Hejl, 1:150)
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Nie dość, że mamy podobne upodobania, to jeszcze popełniamy te same błędy (czasami rzecz jasna:-)) - najpierw przykleić, potem pomyśleć albo zajrzeć do instrukcji... Tutaj na szczęście obyło się bez większych konsekwencji, wychodzi to arcyciekawie, a grafika faktycznie dodaje smaku:-)

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
08-07-19 21:26  Odp: [R] Kościółek św. Jana Chrzciciela z Krpy (Ondrej Hejl, 1:150)
Mariaszek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 12
Galerie - 4
 

Nawet największe i najbardziej popularne relacje trzeba kiedyś skończyć – zatem i ta ma swój koniec:).

Co tu się działo po drodze? Przede wszystkim na budyneczku udało się zepsuć dach. Projekt nie wytrzymał po prostu moich modyfikacji, polegających na podklejeniu całych powierzchni i montażu dachu na styk. Wyszło na tyle źle, że musiałem zdemontować swoje „wynalazki” i zamówić nową wycinankę.

Po przybyciu drugiego egzemplarza, zrobiłem już posłusznie prawie tak, jak projektant przykazał. Czyli dach podkleiłem, ale tylko częściowo, i zamontowałem go - również częściowo - na listki. Do końca to tak najlepiej nie wyszło, ale ogólnie może być.

Potem już dzwonnica, na której nie ma dzwonu (wiec możliwe, że to jednak nie dzwonnica:)) schodki (brrr), podstawka i koniec.
Podstawkę, po chwili wahania, posypałem ziołem.



I ot, wszystko. Ale to tylko tak łatwo się mówi. Modelik nie był dla mnie wcale taki prosty, jak mogłaby sugerować ilość części, czy wielkość wycinanki. Choćby dach i schody to na pewno elementy, które potrzebują lepszego wykonawcy:).





Smak na modele takich małych, starych budyneczków jednak pozostał, a nawet wzrósł. Mam zatem nadzieję, że jeszcze coś podobnego uda się kiedyś zbudować.

Dziękuję za doping w trakcie budowy.



Pozdrawiam

 
08-07-19 21:48  Odp: [R/G] Kościółek św. Jana Chrzciciela z Krpy (Ondrej Hejl, 1:150)
TRH 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 25


 - 5

Fajne maleństwo. Gratuluję.

--
Podkarpacka Inicjatywa Wielbicieli Kartonowych Obiektów
TRH Paper Models - facebook

Na warsztacie:
USS "Gambier Bay" (CVE-73)
MiG-29A

 
09-07-19 09:33  Odp: [R/G] Kościółek św. Jana Chrzciciela z Krpy (Ondrej Hejl, 1:150)
SoulRvr 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6
 

Bardzo ładnie wygląda.

 
09-07-19 10:11  Odp: [R/G] Kościółek św. Jana Chrzciciela z Krpy (Ondrej Hejl, 1:150)
MarekC   

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3
 

Super!
Te małe modele Ondreja Hejla mają w sobie dużo uroku.
Zastanawia tylko brak jakichkolwiek poręczy przy schodach po obu stronach 'dzwonnicy'.

--

 
09-07-19 11:10  Odp: [R/G] Kościółek św. Jana Chrzciciela z Krpy (Ondrej Hejl, 1:150)
Homik 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
 



W oryginale też nie ma barierek.

--
-----------------------------------------------------------------------
http://www.facebook.com/WAKpl

 
09-07-19 14:33  Odp: [R/G] Kościółek św. Jana Chrzciciela z Krpy (Ondrej Hejl, 1:150)
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Chyba w końcu zrobię Ci najazd na chatę, by zobaczyć te i inne cudeńka, których nie wystawiasz ostatnio na światło dzienne i na inne konkursy:-)
Pewnie z obawy przed zaślinieniem:-)

Małe i ładne, genialnie czysto zbudowane, ja dalej tak nie potrafię:-)
Może juz niedługo w ramach odpoczynku walnę jakąś rotundę od Ondreja?:>

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
10-07-19 22:46  Odp: [R/G] Kościółek św. Jana Chrzciciela z Krpy (Ondrej Hejl, 1:150)
Hastur 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 6
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 5


 - 3

Bardzo ładny efekt, a i model nietuzinkowy!
Wyrazy uznania.
Jaki by nie był dach i schody, to przyznasz że model nadaje się na odskocznię od skomplikowanych tematów :)

--
Pozdrawiam,
Hastur

"Mądry się czasem wygłupia, za to głupi się wiecznie wymądrza."

Na macie: Dardo,
W porcie: s/y Spray, kuter D-3, Holk, Koga

Architektura: Ustka, Sv. Katerina, Okusa, Chasuyama

 
11-07-19 00:05  Odp: [R/G] Kościółek św. Jana Chrzciciela z Krpy (Ondrej Hejl, 1:150)
Seahorse 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 16
Galerie - 2
 

Jakiś taki smutny, bez żagli:-))))

Bardzo sympatyczny, urokliwy budyneczek.

Dorób tylko tę tajemniczą żerdź przy schodkach, którą widać na zdjęciu od Homika:-)

Pozdrawiam
Tomek

--
http://seahorse.pl
http://facebook.com/seahorsepl
Na morzu: Bounty, Saettia, Allege d'Arles, Muleta de Seixal, Grosse Jacht, Speedy, Leudo vinacciere,
Badger, Trabaccolo, Duyfken, Łódź z Gokstad, HMS "Fly", Sao Gabriel, Il leudo vinaccere, Armed Virginia Sloop,
Wodnik 1627,Szkuta wiślana,De Zeven Provincien,USRC

 
11-07-19 00:28  Odp: [R/G] Kościółek św. Jana Chrzciciela z Krpy (Ondrej Hejl, 1:150)
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

Gratulacje! Inspirujesz tymi małymi modelikami, aż chce się brać przykład.

--
54323031

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024