FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 9 z 12Strony:  <=  <-  7  8  9  10  11  ->  => 
08-07-19 20:47  Odp: [R] Zamek w Będzinie 1:160 GPM
Siwy 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

SZACUNEK!

--
Siwy

 
08-07-19 21:43  Odp: [R] Zamek w Będzinie 1:160 GPM
TRH 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 25


 - 5

Co tu się wyprawia! Budowle to zdecydowanie nie moja bajka, ale to co ty robisz ogląda się z wielka przyjemnością. Te wnętrza i odwzorowanie stanu obecnego z tabliczkami informacyjnymi włącznie. Rewelacja!

--
Podkarpacka Inicjatywa Wielbicieli Kartonowych Obiektów
TRH Paper Models - facebook

Na warsztacie:
USS "Gambier Bay" (CVE-73)
MiG-29A

 
19-07-19 09:55  Odp: [R] Zamek w Będzinie 1:160 GPM
SoulRvr 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6
 

Witam ponownie.
Dodałem diody wokół zamku. Wywierciłem otwory i wyciąłem rowki na kable i po podłączeniu wyrównałem wszystko ponownie gipsem, także nie widać nawet, że coś było ruszane.



Następnie zabrałem się za przyklejanie trawnika. Najpierw wykonałem szablon, czyli zamaskowałem całe podłoże kawałkami papieru, tak by wszystko trzymało się razem, ale do podłoża było tylko lekko chwycone.



Oderwałem całość i miałem taki oto szablon, który potem pociąłem na mniejsze fragmenty.



Po kolei odrysowywałem i wycinałem każdy fragment z maty trawiastej. Przyklejałem wszystko na wikol i trochę było problemu z tym, że po posmarowaniu klejem mata się rozciąga, więc kolejne segmenty musiałem skracać bo zawsze były odrobinę za duże.



Po przyklejeniu trochę widać w niektórych miejscach łączenia poszczególnych fragmentów, ale postaram się to jeszcze jakoś zamaskować.



Post zmieniony (19-07-19 10:00)

 
19-07-19 12:48  Odp: [R] Zamek w Będzinie 1:160 GPM
Demon 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 50
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Świetnie to wychodzi. Wiem, że już za późno bo trawa została wykonana, ale problem z rozciąganiem elementów, które łapią wilgoć z Wikolu wyeliminowałbyś smarując klejem podstawę zamiast klejonych fragmentów.

--
-------------------------------------------------------------
VW´s don´t drop oil. They just mark their spot
VW nie kapią olejem. One znaczą swój teren.

 
22-07-19 12:42  Odp: [R] Zamek w Będzinie 1:160 GPM
Tuco 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Cały model robi niesamowite wrażenie, ale... droga dojazdowa do zamku - istne szaleństwo! Czapki z głów! Zaniemówiłem...


A w temacie trawy - może przy następnym modelu skusisz się na trawkę sypaną?

--

Post zmieniony (22-07-19 12:43)

 
22-07-19 21:27  Odp: [R] Zamek w Będzinie 1:160 GPM
SoulRvr 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6
 

Tuco - z trawką sypaną coś tam próbowałem, ale musiałbym sprawić sobie jakąś sadzarkę, bo na razie po paru testach dałem sobie z tym spokój.


Tak teraz prezentuje się wejście na zamek.

 
23-07-19 11:52  Odp: [R] Zamek w Będzinie 1:160 GPM
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Pooglądałem sobie Twoje galerie, poczynając od zestawu latarni morskich.
Jesteś najlepszym przykładem świetnego progresu umiejętności, które wzrastały z każdym następnym modelem.
W każdej kolejnej pracy widać postęp, który doprowadził dzisiaj do tak wspaniałych efektów.
Szczegóły i wykonanie zabijają i trzaskają po mordzie:-)
Z tymi wszystkimi włącznikami i potencjometrami model wygląda jak multimedialna pomoc naukowa:-)
Zanieś ten model na zamek, to połowa ludzi umrze na zawał, a reszta osiwieje:-)

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
10-08-19 10:20  Odp: [R] Zamek w Będzinie 1:160 GPM
SoulRvr 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6
 

Witam w kolejnej aktualizacji, ostatniej przed końcową galerią.
Pomalowałem trawniki różnymi odcieniami zieleni, żeby wyglądały bardziej realistycznie. W kilku miejscach wytargałem trawkę i zrobiłem prześwity, dodałem też kilka kamieni.

Tak trawnik wygłądał przed malowaniem:



A tak wygląda teraz:



Dodałem kilka drzew i krzaków. Szkoda, że nie ma ich więcej wokół zamku.
Podstawa modelu obejmuje taki oto teren:







Poniżej przedstawiam sposób w jaki wykonałem drzewo. Nie jest to najszybsza metoda, ale jestem zadowolony z efektu.

Skręciłem z drutu 0.2mm pień i gałęzie oraz dodałem jeszcze kilka mniejszych gałęzi, które dokleiłem po środku i u dołu.




Następnie pień i grubsze gałęzie obłożyłem wikolem. Pień dodatkowo owinąłem cienką warstwą chusteczki higienicznej, po to by nie było widać skręcenia drutu. Całość pomalowałem.




Na końcach gałęzi przykleiłem posypkę z linku poniżej, którą również pomalowałem na brąz. W ten sposób chciałem jeszcze zagęścić gałęzie.
http://materialy-modelarskie.pl/pl/p/POSYPKA-na-KRZACZKI-DRZEWKA-Zielen/97




Następnie nałożyłem już właściwą posypkę imitującą liście, którą później lekko pomalowałem z wierzchu żółtą farbą. Nadmiar pnia odciąłem i wkleiłem w środek drut. Dolną część pnia poszerzyłem owijając dodatkowym paskiem z chusteczki.
http://materialy-modelarskie.pl/pl/p/KRZACZKI-KRZEWY-PREMIUM-Zielen/118




Pień podrapałem wzdłuż, tępą stroną nożyka i pomalowałem bardzo rozwodnioną czarną farbą, tak by zebrała się w rowkach. Po wyschnięciu pomalowałem prawie suchym pędzlem z jasno-brązową farbą.



Post zmieniony (10-08-19 10:32)

 
11-08-19 07:20  Odp: [R] Zamek w Będzinie 1:160 GPM
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Podziwiam.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
11-08-19 10:50  Odp: [R] Zamek w Będzinie 1:160 GPM
stary 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


 - 2

Perfekcyjna robota. Drzewo jak żywe.

--
Ukończone
HMCS AGASSIZ
Okręt WOP
Holownik portowy
KOMINTERN ciągnik gąsienicowy






 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 9 z 12Strony:  <=  <-  7  8  9  10  11  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024