FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 
05-07-19 12:53  [R] BN2T BORSIG na podstawie planów MODELIK
travis22 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Witam, na początku kilka słów o mnie. Modelarstwem interesuje sie odkąd pamietam, głownie modelarstwo szkutnicze. Od dłuższego czasu chodziła mi po głowie lokomotywa,postanowiłem zrealizować swoje marzenie .
Wybór padł na BN2T BORSIG na podstawie planów MODELIK, model prosty i przyjemny w budowie.

Jeżeli chodzi o technikę wykonania , to model będzie kartonowy malowany, postaram się poprawić kilka elementów.

Pierwszy etap to sklejenie ostoi przesączenie krawędzi kropelką oraz wzbogacenie o elementy wycięte laserowo.



,



Kolejny etap to wykonanie silników technika ta sama






Koła wykonałem z wycinanki laserowej zakupionej w zestawie , warstwy sklejone razem przesączone Super Glue i oszlifowane.






--

Post zmieniony (08-07-19 09:05)

 
08-07-19 09:18  Odp: [R] BN2T BORSIG na podstawie planów MODELIK
travis22 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Poniżej kolejna seria zdjęć

Silniki sa już pomalowane na czarny mat.






Zderzaki również już pomalowane



Na koniec fotka na jakim etapie budowy jestem , mam już sklejony kocioł i trochę dymnicy.



--

 
09-07-19 14:17  Odp: [R] BN2T BORSIG na podstawie planów MODELIK
travis22 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Witam , wczoraj udało sie pomalować ostoje kolor RAL3020. Nity wykonane sa z naniesionych wykałaczką kropelek kleju Wikol.
Nanoszenie jest mozolne ale zarazem łatwe , w zależności od gęstości kleju nit se wykonane od 2 do 3 warst.




 
16-07-19 10:07  Odp: [R] BN2T BORSIG na podstawie planów MODELIK
travis22 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Witam, ostoja wysuszona wiec, powoli pierwsze zespoły sa już montowane.
Na początek silniki, odbojniki i uchwyty. Ponieważ pierwszy zderzak nie wyglądał wystarczająco dobrze, więc wrócił na warsztat do poprawy.
Koła dostały białe opaski, malowanie okazało sie trudniejsze niż myślałem, jedno koło do poprawy, pozostało jeszcze nanieść metalizer na bieżnie.





 
19-09-19 11:56  Odp: [R] BN2T BORSIG na podstawie planów MODELIK
travis22 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Po przerwie wakacyjnej prace ruszyły pełna parą.
Dymnica już prawie skończona brakuje jedyni rur do silnika.
Na kotle pojawiła sie piasecznica i zbieracz pary.
Powoli powstaje już kabin maszynisty

Nie wyszły mi koła tak jak oczekiwałem pomalowałem je farba Humbrol Farba Modelarska 27003 Polished Steel i zaczołem polerowac miekką szmatką , jednak połysk nie pokazał się. Nie wiem co moge robic źle mam wrażenie że kupiłem jakaś gównianą partie farby.

Ponizej zdjęcia.








--

 
19-09-19 12:38  Odp: [R] BN2T BORSIG na podstawie planów MODELIK
travis22 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Dzięki za informacje , puszka sama w sobie była mocno podejrzana, nie można jej było szczelnie zamknąć i wychodzi na to że zostałem nabity w butelkę.

 
23-09-19 10:16  Odp: [R] BN2T BORSIG na podstawie planów MODELIK
travis22 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Witam, kolejny mały etap za mną, kocioł pomalowany na zielono kolorystyką chce być zbliżony do MALTANKI, wyszło całkiem nieźle.

Kabina maszynisty już nabiera kształtu może uda się w tym tygodniu prysnąć kolorem.

Kolor to RAL 6025 ponieważ nie posiadam jeszcze aerografu wszystko maluje sprayami jak do tej pory jestem zadowolony.











--

Post zmieniony (23-09-19 13:34)

 
02-10-19 13:38  Odp: [R] BN2T BORSIG na podstawie planów MODELIK
travis22 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Witam, dzisiaj pomalowałem kabinę maszynisty nity wykonane z kropelek kleju wyszły rewelacyjnie .
Kolejny krok to malowanie wnętrza kabiny na jasny szary
Najtrudniejsze dla mnie będzie namalowanie czarnej obwódki w koło kabiny mam nadzieje że jakoś to pójdzie.





--

Post zmieniony (02-10-19 13:42)

 
11-10-19 13:24  Odp: [R] BN2T BORSIG na podstawie planów MODELIK
travis22 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Robert B. dzięki za zwrócenie uwagi przyłożę się bardziej, co do kulek BGA faktycznie zrobią swoja robotę, wielkość 0,75 w skali 1:25 to faktycznie 20mm w realu czyli pasuje. Patent wykorzystam w kolejnym modelu, ten jest moim poligonem doświadczalnym :).

 
14-10-19 11:37  Odp: [R] BN2T BORSIG na podstawie planów MODELIK
travis22 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Weekend bardzo udany pod względem budowy parowozu, powoli kończą się elementy do sklejana i nadszedł czas przyklejania wykonanych podzespołów, Na tym etapie dymnice połączyłem z kotłem+ rury zasilające silniki, opaski na kocioł i od strony palenska elementy zaworów.










--

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024