FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 41 z 76Strony:  <=  <-  39  40  41  42  43  ->  => 
28-06-19 08:53  Odp: Nowości i zapowiedzi 2019 - wątek informacyjny
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

Drybnik jest autorem innych żagli, takich jak Mordaunt, Fleuron, Hierarchowie itd itd. Gdzieś już wspominałem, tematy mają świetne, ale te żaglowce to taki Mały Modelarz tyle że sporo droższe. Na forum Bumażnego są relacje Mordaunta i Czarnej Perły. Takie mocne 2 na 10... Chyba że pan Drybnik poprawił warsztat projektancki...

--
54323031

 
28-06-19 22:52  Odp: Nowości i zapowiedzi 2019 - wątek informacyjny
Mariaszek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 12
Galerie - 4
 

Przepraszam, że tak w wątku o nowościach, ale jako, że wywołano mnie do tablicy kilka postów wcześniej, pozwolę sobie na wyjaśnienie odnośnie modeli A. Drybnika vs. A. Kustov.

Łosiu - projekty A. Kustova i A. Drybnika mają jedynie tyle wspólnego, że są wydawane w tym samym wydawnictwie. Od strony jakości projektu to jednak dwa zupełnie inne style. A. Kustov ma projekty bardzo wyważone, dokładne, z piękną grafiką i odpowiednio dobranym (przynajmniej z mojego punktu widzenia) stopniem szczegółowości (choć to oczywiście "co komu się podoba").

Natomiast co do projektów A. Drybnika - osobiście oglądałem ich kilka, mam jeden (który kupiłem niestety zanim zobaczyłem te inne:)) i raczej tymi projektami się nie zachwycę:).

Ale to nie znaczy, że nie da się z tego zrobić fajnych modeli. Tyle, że wszystkie te projekty, które widziałem, są zrobione dokładnie w takim samym stylu, jak „Mordaunt” w podlinkowanej recenzji Patryka K. Zatem trzeba liczyć z dużym nakładem własnej pracy. Ja mam „Le Fleuron” i po iluś przeglądnięciach uważam, że dałbym radę z tego modelu wykorzystać może wręgi i schemat olinowania i ożaglowania. I dobrze byłoby jeszcze każdy z tych elementów dokładnie sobie zweryfikować. Pokład nie nadaje się do niczego, poszycie zewnętrzne, czyli planki to jakieś połamańce, jak w "Mordaunt". Na zdjęciach „ST” widać, że i tam jest tak samo. To naprawdę takie dziwne modele - niby wow, ale jak się przyjrzeć bliżej to tak jakoś... ciężko (ale to tylko moja subiektywna opinia).

Rzeczywiście mało jest chyba relacji z budowy tych modeli. Widziałem natomiast kiedyś na jakimś rosyjskim forum jedną relację, w której ktoś pięknie sklejał „San Felipe” tego projektanta. Co prawda – jak wspomniał tu kiedyś Patryk K. - taki okręt nigdy nie istniał:), ale gość, który robił ten model, naprawdę dawał radę z projektem A. Drybnika. Czyli da się.

Pozdrawiam

 
03-07-19 09:02  Odp: Nowości i zapowiedzi 2019 - wątek informacyjny
Mucha 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Ukazał się ekranoplan Wołga 2 od Rosyjskich Inżynierów. Do pobrania za darmo na only-paper.ru

--
Co zostało zobaczone, tego się nie odzobaczy

 
03-07-19 15:48  Odp: Nowości i zapowiedzi 2019 - wątek informacyjny
Bizon 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


 - 8

Nowość od Ekstra Model - kościół pw Jezusa Miłosiernego w Czernej Białostockiej.
https://www.facebook.com/149553572178268/posts/637770596689894/

--
Im trudniejsza jest walka, tym większe będzie zwyciestwo!
"w życiu jest dobrze, gdy jest dobrze i nie dobrze, bo gdy jest tylko dobrze to niedobrze"

 
03-07-19 18:02  Odp: Nowości i zapowiedzi 2019 - wątek informacyjny
tomo11 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Czy ktoś posiada może już IJN RYUJO, i mógł by wrzucić zdjecia arkuszy?

 
04-07-19 14:56  Odp: Nowości i zapowiedzi 2019 - wątek informacyjny
skarczew   

Za profilem WAK na FB:

"Pierwsza nowość lipcowa dostępna od poniedziałku - 173 model WAK - samochód ciężarowy Ursus A wraz z dwoma działami ppanc. Autor modelu Mariusz Grzywacz. Skala 1:32. Cena detaliczna 10 zł. Model będzie dostępny w empikach po 15. lipca."




"Druga nowość lipcowa dostępna od poniedziałku - 174. model WAK - czołg pościgowy Crusader IICS. Autor modelu Michał Szklarczyk. Skala 1:25. Cena detaliczna 55 zł. Model nie będzie dostępny w empikach."

 
04-07-19 16:37  Odp: Nowości i zapowiedzi 2019 - wątek informacyjny
JAPS 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Timo ja mam Ale wrzucę po urlopie za tydzień.

--
Modelarz okrętowiec

 
04-07-19 18:18  Odp: Nowości i zapowiedzi 2019 - wątek informacyjny
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Będzie.

 
05-07-19 21:02  Odp: Nowości i zapowiedzi 2019 - wątek informacyjny
Dauntless   

A zamek przenajświętrzej panienki w malowaniu z bitwy krzyżackiej będzie wydany?

 
08-07-19 13:15  Odp: Nowości i zapowiedzi 2019 - wątek informacyjny
darek71 

Na Forum:
Galerie - 1
 

P. M.Pacyński zapowiada na FB model samolotu MD_12 w skai 1:50.

--
PZDR!!

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 41 z 76Strony:  <=  <-  39  40  41  42  43  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024