FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 18Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
30-06-19 22:07  Odp: [ R ] Bristol Fighter F2 B - inwencja własna .
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,mistrzostwo,.....,pozdrawiam Marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
30-06-19 22:10  Odp: [ R ] Bristol Fighter F2 B - inwencja własna .
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Nieźle to wygląda !
Nie wiem czy koła pokazałeś od strony zewnętrznej czy wewnętrznej. Jeśli od zewnętrznej to warto dorobić otwory w osłonach w miejscu wentyli.

i od zewnątrz osłony były stożkowo wypukłe a od wewnętrznej - płaskie

Na zewnętrznych osłonach widoczny był przebieg szprych.
Vickers - super ale na zdjęciach archiwalnych naszych "Fighterów" kaem ma zwykłą muszkę (nie wiatrową) i brak jest celownika kołowego.
Powodzenia w budowie życzę,
Ryszard

 
01-07-19 11:53  Odp: [ R ] Bristol Fighter F2 B - inwencja własna .
Kemot 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6


 - 6

Fantastyczna praca.
Napisz jeszcze proszę, z czego zrobione jest plecione oparcie fotela.

--
pzdr
Kemot

 
01-07-19 12:40  Odp: [ R ] Bristol Fighter F2 B - inwencja własna .
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9


Na zdjęciach Bristol F.2B "Fighter" z silnikiem RR Falcon-III (275 KM).
Brak nr, CWL (20.1, 20.2) a na pierwszym zdjęciu nie namalowano jeszcze szachownic.
Żywot obu egz. był krótki. Nie weszły one w skład eskadr.
F.2B nr. 20.1
- 09.01.20 - próby w locie a 29.01. - loty zapoznawcze pilotów
- 26.05.20 - odbiór techn od firmy Handley-Page
- od 01.06.20 - w dyspozycji Szefostwa Lotn. Nacz.Dow.WP
- pocz.sierpnia 20 - loty bojowe w Bitwie Warszawskiej
- 07.08.20 - w trakcie lotu bojowego ostrzelany i rozbity przy lądowaniu (NN pilot i NN obs.)
F.2B nr. 20.2
- 05.07.20 - odbiór od firmy Handley-Page
- 06.08.20 - lot bojowy w Bitwie Warszawskiej - rozbity przy starcie.
Start o godz. 16.00 cel - bombardowanie oddziałów bolszewickich nacierających na Warszawę. Z powodu nieznajomości działania mechanizmu ustawiania statecznika poziomego (wyważanie samolotu) samolot runął na lotnisko i się zapalił. Zginął ppor.pil. Stefan Żochowski z 16.EW.
Obserwator por. Stefan Jeznach z 9.EW pomimo ciężkich ran ostrzegał nadbiegających mechaników by się nie zbliżali bo zaraz wybuchną bomby.
W wyniku eksplozji bomb poniósł śmierć jak również szer.mech. Zygmunt Klimaszewski a raniony szer.mech (NN) Wójcik zmarł 13.08.1920 r.

 
02-07-19 18:53  Odp: [ R ] Bristol Fighter F2 B - inwencja własna .
Krakus 

Na Forum:
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Jańcio. znasz tę stronę ?

http://www.wwi-models.org

Tam też jest trochę ciekawych fotek.

 
03-07-19 17:19  Odp: [ R ] Bristol Fighter F2 B - inwencja własna .
Bizon 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


 - 8

Dzięki Jancio, że tak powiem za pomysł z ramką na której masz tablicę zegarów.

--
Im trudniejsza jest walka, tym większe będzie zwyciestwo!
"w życiu jest dobrze, gdy jest dobrze i nie dobrze, bo gdy jest tylko dobrze to niedobrze"

 
03-07-19 20:11  Odp: [ R ] Bristol Fighter F2 B - inwencja własna .
Jańcio 



Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 16


 - 7

Dziękuję Wszystkim za zainteresowanie .

Jak zwykle , Ryszard , historiografia na medal i bardzo fajnie bo nie tylko warto wiedzieć jak takie coś było zbudowane ale także jaka historia się z tym wiąże . W końcu jest tu sporo młodzieży a i starzy też wszystkiego nie wiedzą . A teraz jedziemy z tematem . W osłonach kół oczywiście znajdą się otwory na wentyle ale u mnie to już tak jest że potrafię przeskakiwać z tematu na temat co nie znaczy że gdy coś pokazuję to jest to już skończone . Zaznaczanie szprych sobie darowałem . Co do kaemu strzelca to sporo zdjęć pokazuje właśnie muszkę wiatrową a na zdjęcia z polskimi F2 b nie widać właściwie nic w tym temacie . Zmieniłem przeziernik z krzyżem na właściwy . Krzyżowy wrzepiłem chyba bardziej z rospędu bo taki miałem niż sprawdzając jaki ma być .





Tak więc zostawiam muszkę wiatrową zwłaszcza że element ten był powszechnie używany i w lotnictwie polskim . Poza tym widać że muszkę jak i przeziernik demontowano i nie zawsze był na miejscu

Kemot , co do fotela pilota to zrobiłem go z grubo plecionej wstążki do kwiatów wyciągając z niej chyba ze 3 tasiemki plecionki ,a mogło być o jedną więcej . .

Andrzej , dzięki za namiary, przejrzałem to ale te wszystkie zdjęcia już miałem obcykane w internecie .

Bizon , BARDZO PROSZĘ !


Pozdrawiam .



Jańcio

--

 
03-07-19 20:45  Odp: [ R ] Bristol Fighter F2 B - inwencja własna .
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Jeżeli dbamy o wszystkie szczegóły to nie należy się sugerować replikami muzealnymi lub tym samym typem samolotu ale użytkowanym w obcym lotnictwie.
Uważam, że jedynym źródłem wiarygodnym są tylko i wyłącznie archiwalne zdjęcia samolotu użytkowanego w polskim lotnictwie.
Archiwalne zdjęcia "naszych" "Fighterów" z kaemami obserwatora.

i jeszcze taka "drobna" ciekawostka.
Końce pól czerwonych szachownic malowanych na burtach kadłuba/sterze kierunku, pow. górnych/dolnych obu płatów nue stykały się końcami pól białych.


W taki sposób malowano szachownice na wszystkich (!) F.2B użytkowanych przez polskie lotniuctwo wojskowe.

 
03-07-19 22:57  Odp: [ R ] Bristol Fighter F2 B - inwencja własna .
Jańcio 



Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 16


 - 7

Ryszard , mam dwa pytania . Wygląda jakby 1 zdjęcie było trochę przycięte a szczegół o który mi chodzi i wygląda tak -



Czy widać gdzieś co to za ustrojstwo na samym czubku muszki ?

A drugie pytanie to jak można było tym układem celowniczym ( bez przeziernika ) trafić w cokolwiek . Będę wdzięczny .

Co do szachownic to będę korzystał z kalek ModelMaker Decals .Z tego co widzę to są dosyć zbliżone do tego o pokazałeś .



Pozdrawiam




Jańcio

--

 
06-07-19 09:33  Odp: [ R ] Bristol Fighter F2 B - inwencja własna .
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Tak zdjęcie jest przycięte. Nie ulega wątpliwości, że jakieś "ustrojstwo" było na końcu muszki ale nie takie jak muszka wiatrowa.

"...jak można było tym układem celowniczym ( bez przeziernika ) trafić w cokolwiek . Będę wdzięczny"
Ja też :-)
Nie wiem czy znana jest Ci strona
http://www.ikb.poznan.pl/przemyslaw.litewka/modele_pliki/biffw.html
Powodzenia w budowie życzę,
Ryszard

Post zmieniony (06-07-19 09:34)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 18Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024