FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 4Strony:  <=  <-  1  2  3  4 
24-09-19 07:17  Odp: [R/G] ORP Orkan / Model Kartonowy nr 2 / AH
stary 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


 - 2

Gratulacje z powodu ukończenia modelu.
Pierwsze koty za płoty. Ogólny odbiór modelu jest pozytywny.
O niedoskonałościach pisał nie będę bo widzę że sam zdajesz sobie z nich sprawę a to dobrze rokuje na przyszłość. Mniej pośpiechu, więcej staranności. To co ma być proste powinno być proste. To co równoległe powinno takie być a symetryczne powinno być symetryczne. Wtedy nawet model niedoskonały będzie się prezentował dobrze.
Powodzenia przy następnym modelu.

--
Ukończone
HMCS AGASSIZ
Okręt WOP
Holownik portowy
KOMINTERN ciągnik gąsienicowy






 
24-09-19 08:19  Odp: [R/G] ORP Orkan / Model Kartonowy nr 2 / AH
Rzeznik 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 8
 

Co do modelu to wiadomo, że doskonały nie będzie skoro to Twój drugi model. Zawsze początki są trudne ale i tak uważam, że wyszedł przyzwoicie. Widać, że zdjęcia też starasz się robić ładne - to bardzo dobrze. Ale podstawka (a dokładnie napis) to delikatnie mówiąc nieporozumienie. Wydrukuj karteczkę z nazwa okrętu i naklej.

Co następne?

--

Post zmieniony (24-09-19 08:23)

 
24-09-19 09:42  Odp: [R/G] ORP Orkan / Model Kartonowy nr 2 / AH
dw.wrzesinski 

Na Forum:
Relacje z galerią - 3


 - 0

stary symetrii w kilku pojedynczych przypadkach też nie udało się zachować...
Rzeznk kuleje ta podstawka i to mocno.... zdaje sobie z tego sprawę, pomyślałem o zakupie szablonu do wypalania liter lub mógłbym zamontować plakietkę metalową z napisem okrętu / ewentualnie papierową.

Podejrzewam, że następny model to będzie również proste pływadło: S-2 Wilczur.

--
--

w budowie:
oblatane: Grumman F4F-3 Wildcat
zwodowane: ORP Orkan, S-2 Wilczur
wyjechane:

 
24-09-19 19:53  Odp: [R/G] ORP Orkan / Model Kartonowy nr 2 / AH
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,szkoda,że nie pokusiłeś się jak Sławek Kromer na wykonanie wyrzutni ,teraz trochę on łysy,ale sam model wykonany w kredzie to spore wyzwanie,podoba mi się wykonanie ,choć sam myślę ,od dawna wykonać go w 1 : 200 ,pozdrawiam Marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
24-09-19 20:06  Odp: [R/G] ORP Orkan / Model Kartonowy nr 2 / AH
dw.wrzesinski 

Na Forum:
Relacje z galerią - 3


 - 0

Za słaby jestem na takie samoróbki. Proszę mieć na uwadze że to pierwszy model od naprawdę długiego czasu. Model wydany jest na offsecie. Do kredy też muszę dorosnąć.

--
--

w budowie:
oblatane: Grumman F4F-3 Wildcat
zwodowane: ORP Orkan, S-2 Wilczur
wyjechane:

 
24-09-19 20:40  Odp: [R/G] ORP Orkan / Model Kartonowy nr 2 / AH
Lelum Polelum 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3


 - 10

Bardzo fajny model. Jeżeli wziąć pod uwagę, że wydany był prawie 30 lat temu i że to Twój pierwszy model po długiej przerwie, to gratulacje tym bardziej się należą. Masz duży talent. Czekam na relację z Wilczura.

P.S.
Zonie też złóż gratulacje, że ma takiego męża.

--
serwusik

 
24-09-19 21:59  Odp: [R/G] ORP Orkan / Model Kartonowy nr 2 / AH
Sławek 

Na Forum:
Galerie - 37


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 3

30 lat temu wydany, szybko ten czas mija, ja zrobiłem ten model w wersji pr 151, czyli z wyrzutniami kontenerami i radarem Harpun, całość pomalowana, Twój model podoba mi się jak na pierwszy raz po przerwie, następne pójdą lepiej i lepiej i lepiej. Pozdrawiam

--

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 4Strony:  <=  <-  1  2  3  4 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024