FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 6Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
02-01-19 15:44  Odp: [R]USS Sims PRO-MODEL 1:200
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Ja właśnie poprawiłem położenie żurawików ,przesunąłem je do tyłu ,wyszperałem takie zdjęcie z linku vansena,nie pasowały mi relingi przy żurawiku przednim,,pozdrawiam Marek
Całkiem na dole linku ,jest też zdjęcie.
http://www.shipmodels.info/mws_forum/viewtopic.php?f=49&t=16269&start=160

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
02-01-19 20:38  Odp: [R]USS Sims PRO-MODEL 1:200
vansen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Już dajesz elementy, jak zurawiki, wciśniesz tam potem reling? Jak potem z malowaniem jego?

 
08-01-19 09:42  Odp: [R]USS Sims PRO-MODEL 1:200
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,łódkę sobie zawiesiłem jedną,druga się robi i żurawiki trzeba jeszcze uzbroić,dopiero na zdjęciach widać ile jest niedoróbek .Nigdzie nie ma planu jak wykonać szlupy,chodzi o proporcje ,wymiary ,ale jakoś tam sobie poradziłem ,,,, pozdrawiam Marek



--PS> Vansen przez to wszystko zapomniałem Ci odpowiedzieć,Relingu na rufie nie ruszysz jak nie będzie nadburcia,na górze jest żurawik ,po ustaleniu wszystkiego można ruszyć dalej,przy okazji łódkę przymierzyłem i powinno wszystko pasować, tak myślę.Dotarły też materiały potrzebne ,druty no i przy okazji,trzy wycinanki kutrów w 100 z Orlika,;: Mas,Mitsubishi T-14,Schnelbot S1

Post zmieniony (08-01-19 10:35)

 
08-01-19 10:43  Odp: [R]USS Sims PRO-MODEL 1:200
Najger 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 7
Galerie - 5
 

Żurawiki zrobiłeś ruchome?
Na drugim zdjęciu widać, że obsada wieży negocjuje chyba z dowództwem okrętu polepszenie warunków bytowych;-)

--
"Si vis pacem para bellum"

 
08-01-19 10:56  Odp: [R]USS Sims PRO-MODEL 1:200
Waldek K 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

To będą krótkie negocjacje :-D
Łódeczka pierwsza klasa!

--
Najlepsza skala to...? 1:100!!!
W budowie: PT-109 i PT-171 , USS Emmons
Free papermodel LCP(S)

 
08-01-19 10:59  Odp: [R]USS Sims PRO-MODEL 1:200
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Na razie tak, później się obaczy,może faktycznie negocjują,,,pozdrawiam Marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
14-01-19 16:12  Odp: [R]USS Sims PRO-MODEL 1:200
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,reling i podpory nadbudówki przedniej,słupki na pokładzie przednim,nie wiem co ja mam z tymi drutami,mogły być cieńsze wszystkie o 0,05 mm ale jakoś tak się boję nie wiem czego ,ze to wszystko będzie za słabe,ale chyba tak mam,Generalnie trudność sprawiają poprzeczki relingów powinny być montowane klejone od wewnątrz,jak na nadbudówce.pozdrawiam Marek

PS>słupki na pokładzie 0,35 mm ,podpory nadbudówki 0,55 mm ,,zastrzały 035 mm,, krzyżulce 0,3 mm,.reling na nadbudówce -poprzeczki nić jedwabna.Poręczze wykonałem niestety z miedzi ,pokrzywione to,ale lepiej się układa



--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
16-01-19 12:32  Odp: [R]USS Sims PRO-MODEL 1:200
vansen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Dobrze idzie, nie ma co rozpaczać. Ja poprzeczki robię też z nici, przetaczam ją w paluchach w kleju, żeby sie te włoski nie pałętały. Pomaga.

 
28-05-19 16:26  Odp: [R]USS Sims PRO-MODEL 1:200
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,postępy słabe ,ale coś tam ulepiłem,tratwy ratunkowe ,tym razem z kartonu nie jak poprzednio z przewodu elektrycznego,ale ta metoda jest bardziej pracochłonna ,udało mi się tez kupić jeszcze drobniejszą siatkę na relingi,pozdrawiam Marek




--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
19-06-19 15:30  Odp: [R]USS Sims PRO-MODEL 1:200
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam ,ostatnio słabo było z klejeniem ,oczka nie współpracują,ale lepiej nie będzie więc coś tam udało się skleić,zrzutnie i wyrzutnie bg.,jakieś polery i przelotki do lin cumowniczych..Jest reling na nadbudówce rufowej,są schodnie z bardzo starych laserów wzmacniane drutem 0,2 mosiężnym,aby można je było wyginać na końcówkach .Banderę pozyskałem z WAK, modelu ERIE, Powstało rufowe stanowisko dowodzenia z reflektorem i flagsztokiem ,reling tylko podwójny ,ale teraz żałuję ,.Są jeszcze stare działka 20 mm do poprawy ,pozdrawiam Marek




--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 6Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024