FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 8Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  ->  => 
17-06-19 14:23  Odp: [N] Kartonowy Arsenał 1-2/2019 Messerschmitt Bf 110G-4/R8
wottek 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 15


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 11

To może koniec gadania, czas na sklejanie?

--
Na warsztacie: | HM Bark Endeavour [SY] (25%) | Cutty Sark [MM] (10%)

 
17-06-19 15:08  Odp: [N] Kartonowy Arsenał 1-2/2019 Messerschmitt Bf 110G-4/R8
Dauntless   

Coś złego jest w tym że napisałem że czekam na kolejne wersie me 110?

 
17-06-19 19:04  Odp: [N] Kartonowy Arsenał 1-2/2019 Messerschmitt Bf 110G-4/R8
Windus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

To jeszcze ja dorzucę swoje 3 grosze
Mi się bardzo podoba. Sadzę,że sklejone modele Bf 110G-4/R8, Me 262B-1a/U1 oraz Junkers Ju 88C-6 (Nightfighter) będą co najmniej świetnie razem się prezentować.
To tylko moje zdanie bo Bf 110 i Me 262 to jedne z moich ulubionych samolotów.

--
Skończone:
Bell AH-1F "Cobra", PZL W3-W "Sokół", Pantera, Sopwith F.1 Camel, Hawker Hurricane Mk.IIB, Messerschmitt Me 109 F-4, F-104G Starfighter, Mirage F1CT
W toku:
IJN Oyodo

 
17-06-19 22:24  Odp: [N] Kartonowy Arsenał 1-2/2019 Messerschmitt Bf 110G-4/R8
Airman   

Jeśli ktoś już kupił to proszę o wrzucenie zdjęć arkuszy. Chodzi mi głównie o to jaki ma ten samolot kamuflaż. Bo to co jest na stronie AH wygląda jakby niezbyt porywająco. Nie to żebym był wybredny, ale niemieckie kamuflaże z tego okresu (WWII) należą do jednych z ciekawszych, a w tym przypadku jakby wyjątek potwierdzał regułę;)

 
18-06-19 13:21  Odp: [N] Kartonowy Arsenał 1-2/2019 Messerschmitt Bf 110G-4/R8
Arche 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2


 - 1

Trudne sprawy, 120zł za Tak doskonały projekt to dużo?
To dobrze, że tak dużo detali bo po co nam proste modele
Które skleić można w miesiąc a trzy cztery w zimę kilka lat i nie masz co z tym robić i zawala pokój kurzem . Jeden pożądany projekt na parę sezonów i do emerytury z dziesięć Lub wiecej pięknych bestsellerów aż świecą w pokoju. Pan Haliński od moich młodych lat kojarzy się z wysoko jakościowym modelami, za to wielkie podziękowania, że dalej trzyma Pan ten pas .

Post zmieniony (18-06-19 13:28)

 
21-06-19 10:57  Odp: [N] Kartonowy Arsenał 1-2/2019 Messerschmitt Bf 110G-4/R8
Airman   

Czyżby wszyscy czekali aż ktoś pierwszy się odważy i kupi „kota w worku”?;)

 
21-06-19 14:25  Odp: [N] Kartonowy Arsenał 1-2/2019 Messerschmitt Bf 110G-4/R8
filcu21 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 10
 

Airman -Nie bardzo rozumiem o co chodzi z tym kotem w worku.
Na stronie wydawcy jest chyba wystarczający opis wraz z przykładowymi skanami arkuszy ,więc wiadomo jaka jest zawartość wycinanki.
Poza tym jakość opracowań jakie wydaje pan Haliński od lat jest na najwyższym poziomie i to mówi samo za siebie.
Cena według mnie też jest adekwatna do pracy włożonej w opracowanie- a wyrażnie widać że jest to zupełnie od nowa narysowany model.
Każdemu kto uważa ,że cena jest wysoka proponuję usiąść do komputera ,zaopatrzyć się w dobre oprogramowanie do grafiki 3d i jakiś program do grafiki wektorowej ,dokumentację i zrobienie projekty takiego modelu.
Od lat obserwuję na forach i śmiem twierdzić ,że dla co niektórych modelarstwo kartonowe to jednak nie jest pasja a tylko szukanie dziury w całym... może zbyt dotkliwie to zabrzmiało ale niestety tak jest.
Pozdrawiam

 
21-06-19 16:59  Odp: [N] Kartonowy Arsenał 1-2/2019 Messerschmitt Bf 110G-4/R8
Mejdej 



Na Forum:
Galerie - 10


 - 3

Trochę cierpliwości :) model zamówiłem w środę. Pewnie w przyszłym tygodniu do mnie dotrze. Jak mnie nikt nie ubiegnie to zaprezentuje obecne wydanie vs poprzednie.

--

 
21-06-19 17:27  Odp: [N] Kartonowy Arsenał 1-2/2019 Messerschmitt Bf 110G-4/R8
Seweryn 

 

Obaw o jakość wydania raczej mieć nie można, tam nawet chyba jest komora uzbrojenia. Jednak kamo jak Ju-88 czy ostatni Me-262 byłoby lepsze....

--
Seweryn

 
22-06-19 12:19  Odp: [N] Kartonowy Arsenał 1-2/2019 Messerschmitt Bf 110G-4/R8
Airman   

filcu21 nie denerwuj się:) Co do jakości wydawnictwa AH to każdy wie jaka jest. Sam zwrot „kupowanie kota w worku” oznacza, że kupujesz coś czego nie masz możliwości zobaczyć przed kupnem i nie jest wcale obraźliwym zwrotem. Dotyczy tylko samej sytuacji, że nie mogę modelu obejrzeć przed kupieniem np. w sklepie (na stronie AH nie ma arkuszy z kadłubem samolotu, a to co jest daje wyobrażenie, że kamuflaż jest raczej prosty w porównaniu do, na co już inni modelarze na forum zwrócili uwagę, modeli Ju-88 lub Me-262). Co do kamuflażu to jest to dla mnie ważne bo mam już wystarczająco dużo modeli w szafce, że do emerytury mam co robić bez konieczności nabywania nowych modeli. Więc nie kupuję wszystkiego co popadnie tylko to co, że tak ujmę, „złapie mnie za serce”. Tak żebym miał co robić już na emeryturze:) A że wyszukuję już tylko same rodzynki to oczywiście obserwuję tylko wydawnictwo AH i przy tym staram się być wyrozumiały i zachowuję stoicki spokój, a odrobina humoru nikomu nie zaszkodzi;)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 8Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024