FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
18-06-19 11:40  [technika] Uchwyty, drążki, technika wykonania - prośba o pomoc.
holiut   

Witam Szanownych Kolegów,
chciałem zapytać Was o sposoby wykonania rożnych uchwytów drążków czy dźwigni na tablicach przyrządów, w kokpitach itp. Próbowałem z papierem namoczonym w kleju, ale średnio mi to wychodziło, modelina wydaje mi się za krucha, wykonanie masy papierowej przysparza mi problem ponieważ nie mogę odpowiednio zmiksować składników, a żona krzywo patrzy jak używam sprzętu agd niezgodnie z przeznaczeniem, wiem że ciastolina play-doh ładnie wysycha (próbował ktoś?). Na pewno znacie jakieś ciekawe patenty, bo obserwując różne relacje nie mogłem wyjść z podziwu. Pozdrawiam, Rafał.

 
18-06-19 12:01  Odp: [technika] Uchwyty, drążki, technika wykonania - prośba o pomoc.
laszlik 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 4
 

Skoro próbujesz wykonywać detale tablic przyrządów, dźwignie i przełączniki z masy papierowej namoczonej w kleju lub jakiejś ciastoliny, to znaczy że nie pewnie dopiero zaczynasz.
Te materiały to nie jest dobry pomysł. Ciastolinę i masę papierową zostaw dzieciom do zabawy.
Ja dźwignie i przełączniki wykonuje się na ogół z różnej średnicy drucików, przełączniki rotacyjne z kartonu, a gałki na dźwigniach z Wikolu nakładanego warstwami na wierzchołek dźwigni.
Ale jeżeli dopiero zaczynasz zabawę z klejeniem, to odpuść sobie takie detale i skup się na początek na dokładnym wycinaniu i kształtowaniu większych elementów. Jeżeli jednak zależy Ci na tym, by model posiadał wszystkie przewidziane przez wycinankę części, to postępuj zgodnie z instrukcją montażu. Do wykonywania elementów z drutu przewidzianych przez wycinankę służą zamieszczone w niej szablony. Opanuj klejenie w standardzie a potem bierz się za własne inwencje i waloryzacje. Postępowanie w odwrotnej kolejności przynosi groteskowe efekty w postaci modeli które mają pokazane wszystkie bebechy, a z zewnątrz wyglądają koszmarnie.

--
https://www.facebook.com/Card-Models-By-Maciej-Lach-848667298662956/

 
18-06-19 12:40  Odp: [technika] Uchwyty, drążki, technika wykonania - prośba o pomoc.
holiut   

Tak, jestem początkujący. Źle się wyraziłem. Naturalnie, że drążki robię różnego drutu, chodziło mi właśnie o gałki i uchwyty na nich. Dzięki za rade, staram się, żeby forma nie przerosła treści. Pozdrawiam.

 
19-06-19 06:30  Odp: [technika] Uchwyty, drążki, technika wykonania - prośba o pomoc.
ABC 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

To masz chyba grubo przeterminowaną modelinę skoro się kruszy. A tak to normalnie , kupujesz modelinę z pepco i odrywasz kawałeczek przewąznie czarnej i z tego kawłaeczka jeszcze malutki kawałeczek i i kulasz na kuleczkę w palcach. Nastepnie delikatnie to trzymjąc przyklejasz na butapren do druta. Jeśli są jakieś drobne nieregularności kulki to trzeba delikatnie doprofilowac pęsetą. A z innych metod: to za dawnych czasów mielismy w modelarni gościa co dzwignie w Łosiu ukulał z .... babunów wyskrobanych z nosa. Trochę to nas brzydziło ale efekt modelarski był osiągnięty.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024