FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 11 z 31Strony:  <=  <-  9  10  11  12  13  ->  => 
07-03-19 11:15  Odp: [Relacja] Radziecki czołg lekki T-50 - MKF 10-11/2003
Viking_BB 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 14
 

Stugu, jakkolwiek podziwiam Twoje dzieło i czoła chylę przed Twoimi umiejętnościami i precyzją, to nie do końca rozumiem zamysł mieszania standardu i malowania. Dlaczego nie pomalujesz całego modelu?

--
Pozdrowienia z Czech
Marcin
---------------------------------------
Dumny właściciel: kartonowakolej.pl
Dumny członek: Bielska Strefa Modelarska

 
07-03-19 12:35  Odp: [Relacja] Radziecki czołg lekki T-50 - MKF 10-11/2003
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

To nie jest malowanie, raczej bardziej dosadne brudzenie. Malowanie całości modelu nie wchodzi w grę, bo wolę czuć w modelu mimo wszystko karton, a nie szpachlę i farby. Cała góra bedzie brudzona zdecydowanie delikatniej. System wykonywania swoich modeli - przynajmniej pancerki - nazwałem kiedyś "standardem plus" - tak mi się po prostu najbardziej podoba. Czasem przyprószam tylko model pigmentami (jak ostatnio T-37), innym razem paćkam bardziej. Ale malowanie całości pozbawiałoby mnie zabawy z retuszem czy dorabianiem/przerabianiem elementów z papieru kolorowego. To kształtuje pewne umiejętności, bo największą zabawą jest sam proces tworzenia.

Tłumaczenie pokrętne, ale nie potrafię tego inaczej wyjaśnić:)

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
08-03-19 11:38  Odp: [Relacja] Radziecki czołg lekki T-50 - MKF 10-11/2003
Viking_BB 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 14
 

OK, do wiadomości przyjąwszy i uszanowaszy wolę przedmówcy :)

--
Pozdrowienia z Czech
Marcin
---------------------------------------
Dumny właściciel: kartonowakolej.pl
Dumny członek: Bielska Strefa Modelarska

 
09-03-19 23:47  Odp: [Relacja] Radziecki czołg lekki T-50 - MKF 10-11/2003
Mariaszek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 12
Galerie - 4
 

Ty mówisz "standard plus", ja mówię "StuG standard":)
Nie da się nie lubić Twoich relacji - wszystko ładnie po kolei, co, jak i po co.

Lekko mnie zaniepokoiło hasło "brudzenie", ale wypada Ci wybaczyć i - jak rzekł przedmówca - uszanować:). Bo to jest właśnie Twój standard.

Liczna rodzina wahaczy niemal razi swoją powtarzalnością:)

Pozdrawiam

 
17-06-19 12:27  Odp: [Relacja] Radziecki czołg lekki T-50 - MKF 10-11/2003
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Wpadłem w najtrudniejszy, a na pewno najbardziej nużący etap budowy, czyli wycinanie i wklejanie wszelkiej maści poprzeczek ogniw gąsienic.
Robota dość upierdliwa głównie z uwagi na ich niewielkie rozmiary - szerokość waha się między 0,25 a 0,5 mm, co przy moich kaprawych oczach nie jest rzeczą najprostszą:-) O "ręcach" nawet nie wspominam, bo Parkinsona już wszyscy znają:>


Praca z poprzeczkami podzielona została zwyczajowo na etapy. W sumie na każde ogniwo przypada 21 elementów, co przy 215 sztukach daje ciekawą liczbę:-) Na razie pracuję nad częściami nr 10-14:-)




Testowo zaopatrzyłem jedno ogniwo we wszystkie poprzeczki. Po lewej przed operacją wklejenia "kratki" (5 elementów).
Poniżej, na miniaturkach, kilka innych ujęć.


Stosowna kupa ogniw, czekających na swoją kolej:-)


Wczoraj zabrałem się za kolejny etap, czyli wycinanie i przyklejanie środkowej poprzeczki, która ma wysokość ok. 0,25 mm. Wycinanie musiało odbywać się przy pomocy aplikacji "szkło powiększające" w smartfonie, bo gołym okiem linie oddzielające zlewały się w jedną papkę:-)

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
17-06-19 14:24  Odp: [Relacja] Radziecki czołg lekki T-50 - MKF 10-11/2003
GTiStyle 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
 

Nie mogę się doczekać. Dlatego zapytam. Pojedyncze ogniwo zostanie teraz pomalowane? Czy całe paski? Jaką farbą?

 
17-06-19 14:51  Odp: [Relacja] Radziecki czołg lekki T-50 - MKF 10-11/2003
stary 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


 - 2

Myślałem że jestem cierpliwy ale jak mało jednak człowiek o sobie wie ;-)
Jedno ogniwo może (z naciskiem na może) bym sklecił ale 215 z 21 elementów każde?
Dziękuję bardzo ja wysiadam z tego pociągu po obejrzeniu tych zdjęć :-)

--
Ukończone
HMCS AGASSIZ
Okręt WOP
Holownik portowy
KOMINTERN ciągnik gąsienicowy






 
17-06-19 14:52  Odp: [Relacja] Radziecki czołg lekki T-50 - MKF 10-11/2003
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

GTIStyle - ogniwa oczywiście zostaną pomalowane, ale dopiero po dodaniu dwóch ostróg po każdej ze stron.
Standardowo będę chciał ogniwa jeszcze zalać mocno rozcieńczonym wikolem w celu uszczelnienia niewielkich szpar, które są widoczne tu i ówdzie.
Potem nastąpi malowanie każdego ogniwa osobno. Dotychczas robiłem to pędzlem, ale tym razem mam w planach wykorzystanie aerografu zaprzyjaźnionego GEKOna:-) Zęby doklejam surowe już do przygotowanych, spiętych taśm, a potem również maluję.
Używam farby koloru ciemno-szarego, nic konkretnego. Ostatnio był to "Dark Rubber" firmy Vallejo, wcześniej jakaś Pactra.
Nie ma to znaczenia, gdyż i tak gąsienica będzie brudzona, kurzona i przetarta metalizerem.

stary - nie żartuj sobie z paralityka:-) Ciągle czekam na zapowiedziane przez Ciebie gąsienice do "Kominterna", którym pewnie nie zaszkodzi nawet makro w aparacie, jak ma to miejsce w moim przypadku:-) Nie wysiadaj, bo grupa oglądających te moje wypociny to gatunek zagrożony wyginięciem:-)
--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
17-06-19 17:42  Odp: [Relacja] Radziecki czołg lekki T-50 - MKF 10-11/2003
Dauntless   

Trzeba mieć naprawdę samozaparcie i cierpliwość by porobić te wszystkie ogniwa.

 
17-06-19 18:13  Odp: [Relacja] Radziecki czołg lekki T-50 - MKF 10-11/2003
Spychacz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

A ja narzekałem, gdy musiałem zrobić np. 12 takich samych zestawów art. p-lot. Przepraszam, już nie będę ;-)
Podziw i szacunek.

Pozdrawiam.

--
Relacja: ARIZONA
Relacja z galerią: NAGATO , FUSO
Galeria: RICHELIEU , KING GEORGE V
Slayer \m/

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 11 z 31Strony:  <=  <-  9  10  11  12  13  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024