FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 18Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
16-06-19 16:10  [R/G] Bristol Fighter F2B - inwencja własna .
Jańcio 



Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 16


 - 7

GALERIA



























,, To już jest koniec nie ma już nic
Jesteśmy wolni możemy iść ''



Pozdrawiam .









Witam wszystkich .

Rozpoczynam relację z prac nad pierwszym seryjnym samolotem w lotnictwie polskim zakupionym w Wielkiej Brytanii czyli Bristol Fighter F2 B . Tym razem jednak chciałem zrobić to od podstaw podpierając się tym co znajdę w internecie .
Wymyśliłem sobie że spróbuję całą konstrukcję okleić papierem japońskim . Jestem ciekaw jak to będzie wyglądać , ot taki eksperyment . Nie jestem pewien efektu ale spróbuję . Jak część kolegów już wie silnik do tego Fighterka zrobiłem wcześniej tak więc wklejam go gwoli przypomnienia .




Myślę że warto tu pokazać jak zrobiłem śmigło . Użyłem do tego kartonu barwionego brąz / czerwień na przemiennie 10 warstw klejone Pattexem Wood następnie szlifowałem to szlifierką elektryczną i pomalowałem lakierem nitro .




Kadłub .

Kratownica kadłuba zrobiona jest z listewek sosnowych 1x1 mm ,naciągi to drut nawojowy lakierowany czarny .




Na tych fotkach chciałem pokazać moją rozkminę wszystkich linek Z ciekawostek jest ta że podpora na ogonie była sterowana razem ze sterem kierunku a trymer statecznika poziomego jest ustawiany za pomocą 4 linek .Dorzuciłem jeszcze dolny zbiornik paliwa , pasy , orczyk , pompe paliwa , stelaże pod siedzenia oraz zawieszenie silnika .





Na tych fotkach widać dodaną instalację paliwa zbiornika dolnego oraz górnego który będzie za tablicą przyrządów i magazynkiem amunicji do vikersa strzelającego przez śmigło .






Jakby się ktoś chciał zapytać po co tyle bambetli w tym kadłubie to spieszę donieść że moim celem jest zrobienie modelu który połączy te dwa zdjęcia





A więc wszystkie bebechy do wglądu . Takie mam plany ,zobaczymy co z tego wyjdzie .


Pozdrawiam


C D N .

--

Post zmieniony (02-05-21 18:31)

 
16-06-19 16:42  Odp: [ R ] Bristol Fighter F2 B - inwencja własna .
piotter 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 10
Galerie - 14


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Ho ho !
A myslałem że nie tylko ja czekam na nowe wydanie Fightera.
Trzymam kciuki - to piękna maszyna i mam wrażenie że trochę niedoceniona.

--
Tyle pięknych samolotów do sklejenia...

 
16-06-19 17:01  Odp: [ R ] Bristol Fighter F2 B - inwencja własna .
Kylo Ren 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 7
Galerie - 4


 - 6

A niech mnie kule biją Jańcio z nową relacją będzie co oglądać. Zasadam w pierwszym rzędzie. Powodzenia w budowie.

--

Post zmieniony (24-09-22 14:04)

 
16-06-19 17:15  Odp: [ R ] Bristol Fighter F2 B - inwencja własna .
Rafał Ż. 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 11


 - 17

Ale wielką matę do cięcia kupiłeś ;-) WOW!!! Duże!!!

--
Hangar:
TS-11 ISKRA
Gotowe:
1.Hurricane 2.P11c 3.Albatros 4. Ansaldo 5.PZL-38 WILK 6.F1 Ford B190 7.F-14 Tomcat

 
16-06-19 22:18  Odp: [ R ] Bristol Fighter F2 B - inwencja własna .
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

No, Jańcio... Solidnie „dorzuciłeś do pieca”... Będę tutaj często zaglądać...

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
16-06-19 22:29  Odp: [ R ] Bristol Fighter F2 B - inwencja własna .
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Widzę, że silnik to Rolls-Royce Falcon III więc będzie to 20.1 albo 20.2 oczywiście jeżeli ma to być "nasz": z szachownicami bo nie napisałeś jaki :-)
Jeżeli jeden z naszych to po przejrzeniu sporej ilości archiwalnych zdjęć nie znalazłem śmigła z okuciami krawędzi łopat.
Rozumiem, że skala 1 : 33 i pokrycie w połowie (?) (kadłub, płaty) z papieru japońskiego. Duże wyzwanie, bo lakierowanie jak rozumiem będzie po oklejeniu a to może w pewien sposób odkształcić kratownicę i konstrukcję płatów. Potem malowanie - aerografem ?
Powodzenia w budowie życzę,
Pozdrawiam
Ryszard

 
16-06-19 23:17  Odp: [ R ] Bristol Fighter F2 B - inwencja własna .
CIDER 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 

Miałem ten zaszczyt trzymać tę konstrukcję w rekach i bałem się oddychać nawet :)

--
POZDRAWIAM
DRUCIAKOTFURCA - AMATOR :)

PFALZ E.1 - FOKKER D VII -
AVIATIK-BERG 30.40 -
ALBATROS D XI -
MORANE SAULNIER L -
LUBLIN R XIII D -
PO - 2 WS(LNB)

 
16-06-19 23:40  Odp: [ R ] Bristol Fighter F2 B - inwencja własna .
konradoo 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3
 

Nie wiem co ćpiesz, ale sprawdza się!!! Szacun!!!

--
"Można się różnić, można się spierać, ale nie wolno się nienawidzić"

 
17-06-19 08:45  Odp: [ R ] Bristol Fighter F2 B - inwencja własna .
Viking_BB 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 14
 

Jańciu - mata mnie rozczuliła!!!! Natomiast kadłub przypomniał mi najgorsze lata studiów czyli liczenie kratownic hahaha Jak Bogowie dadzą, a partia pozwoli, to w sierpniu zjawię się na Geko - liczę, że przytaszczysz dzieło do pokazania tłuszczy jak się inżynieria bawi.

--

Post zmieniony (17-06-19 12:21)

 
17-06-19 09:24  Odp: [ R ] Bristol Fighter F2 B - inwencja własna .
Rafael 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6


 - 2

Ja chce zobaczyc na zywo, jak Jancio to sklada. Tak, jak i StuGa przy klejeniu ogniw gasienic :D GEKOny sa niesamowite ;) Mysle, ze im to kopa daje ten sos do frytek w CASA Austrii.

--
Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat
_____________________
Warsztat: kraciaste cos ;)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 18Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024