FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Poprzednie wiadomości  |  Następne wiadomości 
 Strona 1 z 18Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
16-06-19 16:10  [R/G] Bristol Fighter F2B - inwencja własna .
Jańcio 



Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 17


 - 7

GALERIA



























,, To już jest koniec nie ma już nic
Jesteśmy wolni możemy iść ''



Pozdrawiam .









Witam wszystkich .

Rozpoczynam relację z prac nad pierwszym seryjnym samolotem w lotnictwie polskim zakupionym w Wielkiej Brytanii czyli Bristol Fighter F2 B . Tym razem jednak chciałem zrobić to od podstaw podpierając się tym co znajdę w internecie .
Wymyśliłem sobie że spróbuję całą konstrukcję okleić papierem japońskim . Jestem ciekaw jak to będzie wyglądać , ot taki eksperyment . Nie jestem pewien efektu ale spróbuję . Jak część kolegów już wie silnik do tego Fighterka zrobiłem wcześniej tak więc wklejam go gwoli przypomnienia .




Myślę że warto tu pokazać jak zrobiłem śmigło . Użyłem do tego kartonu barwionego brąz / czerwień na przemiennie 10 warstw klejone Pattexem Wood następnie szlifowałem to szlifierką elektryczną i pomalowałem lakierem nitro .




Kadłub .

Kratownica kadłuba zrobiona jest z listewek sosnowych 1x1 mm ,naciągi to drut nawojowy lakierowany czarny .




Na tych fotkach chciałem pokazać moją rozkminę wszystkich linek Z ciekawostek jest ta że podpora na ogonie była sterowana razem ze sterem kierunku a trymer statecznika poziomego jest ustawiany za pomocą 4 linek .Dorzuciłem jeszcze dolny zbiornik paliwa , pasy , orczyk , pompe paliwa , stelaże pod siedzenia oraz zawieszenie silnika .





Na tych fotkach widać dodaną instalację paliwa zbiornika dolnego oraz górnego który będzie za tablicą przyrządów i magazynkiem amunicji do vikersa strzelającego przez śmigło .






Jakby się ktoś chciał zapytać po co tyle bambetli w tym kadłubie to spieszę donieść że moim celem jest zrobienie modelu który połączy te dwa zdjęcia





A więc wszystkie bebechy do wglądu . Takie mam plany ,zobaczymy co z tego wyjdzie .


Pozdrawiam


C D N .

--

Post zmieniony (02-05-21 18:31)

 Odpowiedz na tę wiadomość  |  Tematy/Start  |  Wyświetlaj płasko   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 

 Tematy Autor Odsłon Data
 [R/G] Bristol Fighter F2B - inwencja własna .  nowe
Jańcio 33007 16-06-19 16:10
 Odp: [ R ] Bristol Fighter F2 B - inwencja własna .  nowe
piotter 503 16-06-19 16:42
 Odp: [ R ] Bristol Fighter F2 B - inwencja własna .  nowe
Kylo Ren 266 16-06-19 17:01
 Odp: [ R ] Bristol Fighter F2 B - inwencja własna .  nowe
Rafał Ż. 289 16-06-19 17:15
 Odp: [ R ] Bristol Fighter F2 B - inwencja własna .  nowe
MARIUSZ 617 16-06-19 22:18
 Odp: [ R ] Bristol Fighter F2 B - inwencja własna .  nowe
Ryszard 342 16-06-19 22:29
 Odp: [ R ] Bristol Fighter F2 B - inwencja własna .  nowe
CIDER 290 16-06-19 23:17
 Odp: [ R ] Bristol Fighter F2 B - inwencja własna .  nowe
konradoo 303 16-06-19 23:40
 Odp: [ R ] Bristol Fighter F2 B - inwencja własna .  nowe
Viking_BB 348 17-06-19 08:45
 Odp: [ R ] Bristol Fighter F2 B - inwencja własna .  nowe
Rafael 341 17-06-19 09:24

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024