FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 6 z 8Strony:  <=  <-  4  5  6  7  8  ->  => 
22-06-19 22:19  Odp: [N] Kartonowy Arsenał 1-2/2019 Messerschmitt Bf 110G-4/R8
Mejdej 



Na Forum:
Galerie - 10


 - 3

Airman to jest właśnie ten rodzynek, idealny na emeryturę, w dodatku dzięki prostemu malowaniu nie będzie problemu z retuszem :).

--

 
25-06-19 22:35  Odp: [N] Kartonowy Arsenał 1-2/2019 Messerschmitt Bf 110G-4/R8
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Mejdej, Mejdej - nie masz jeszcze ? Tak pytam tylko : )

 
25-06-19 23:51  Odp: [N] Kartonowy Arsenał 1-2/2019 Messerschmitt Bf 110G-4/R8
Mejdej 



Na Forum:
Galerie - 10


 - 3

Model wysłany został 24.06. Informacja od pani Jadwigi i spodziewam się go 27.06. Proszę jeszcze o trochę cierpliwości :)

--

 
28-06-19 10:19  Odp: [N] Kartonowy Arsenał 1-2/2019 Messerschmitt Bf 110G-4/R8
Mejdej 



Na Forum:
Galerie - 10


 - 3

Cześć.

Model dotarł. Zamówiłem od razu pełen komplet tzn: model + wręgi + oszklenie. Prezentacje modelu przedstawie w odrębnym wątku.

Jeszcze trochę cierpliwości.

--

 
28-06-19 14:36  Odp: [N] Kartonowy Arsenał 1-2/2019 Messerschmitt Bf 110G-4/R8
rowin 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Alez budujesz napiecie. Dawaj szybciej, bo juz nie utrzymuje nerwow na wodzy :)

pozdrawiam!

 
28-06-19 16:06  Odp: [N] Kartonowy Arsenał 1-2/2019 Messerschmitt Bf 110G-4/R8
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Budujesz napięcie jak w tym filmiku https://www.youtube.com/watch?v=IXqCXHaj03o ; )

 
28-06-19 16:51  Odp: [N] Kartonowy Arsenał 1-2/2019 Messerschmitt Bf 110G-4/R8
Mejdej 



Na Forum:
Galerie - 10


 - 3

Bez przesady z tym budowaniem napięcie. Dziś model z pracy odebrałem, bo dopiero z delegacji wróciłem. Zrobiłem już zdjęcia, ale dopiero jak dzieciaki pójdą spać to będę mógł coś podziałać w temacie :).

--

 
28-06-19 17:05  Odp: [N] Kartonowy Arsenał 1-2/2019 Messerschmitt Bf 110G-4/R8
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Zrób spaghetti na kolację to szybciej usną https://www.youtube.com/watch?v=FsHWl0hMO8o : )

 
28-06-19 17:32  Odp: [N] Kartonowy Arsenał 1-2/2019 Messerschmitt Bf 110G-4/R8
Bizon 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


 - 8

Jak ktoś już chce zobaczy to na Facebooku są już zdjęcia
https://www.facebook.com/groups/1756477727956502/permalink/2995138857423710/

--
Im trudniejsza jest walka, tym większe będzie zwyciestwo!
"w życiu jest dobrze, gdy jest dobrze i nie dobrze, bo gdy jest tylko dobrze to niedobrze"

 
29-06-19 00:24  Odp: [N] Kartonowy Arsenał 1-2/2019 Messerschmitt Bf 110G-4/R8
Mejdej 



Na Forum:
Galerie - 10


 - 3

Chyba będzie lepiej jak tutaj dodam zdjęcia i krótkie odniesienie do wydania tegoż modelu z 2004 roku.

Zacznijmy od zdjęcia obu okładek, tak aby nie było żadnych wątpliwości:



Obecne wydanie (nr 1-2 2019) przedstawia Messerschmitta Bf 110G-4/R8 G9+EF dowódcy NJG4 majora Heinza-Wolfganga Schnaufera (Asa nocnego lotnictwa myśliwskiego wszech czasów. Podczas II WŚ w 164 lotach bojowych strącił 121 samoloty). Gutersloh, grudzień 1944 r.
Malowanie w typowym dla końca 1944 roku kamuflażu - boki i spód RLM 76, góra RLM 75. Na usterzeniu pionowym dość nietypowe oznaczenie zwycięstw (sylwetka samolotu, brytyjska kokarda i data strącenia).

Zeszyt zawiera:
- Opis odmiany BF 110 G4 i krótki rys historyczny lotnictwa nocnego III Rzeszy. Jest również krótko przedstawiona postać majora Heinza-Wolfganga Schnaufera.
- 8 arkuszy B4 z częściami kolorowymi, 4 arkusze B4 z elementami szkieletu i szablonami oraz 15 arkuszy z instrukcją i opisem budowy.

Model opracowany został przez: p. Andrzeja Halińskiego, p. Marcina Dworzeckiego.
Nakład: 1000 egzemplarzy.


Wydanie (nr 5-6 2004) przedstawia Messerschmitta Bf 110G-2 S9+IC dowódcy II./ZG 1 "Wespe" kapitana Gunthera Tonne. Zwiazek Radziecki 1942 r..

Zeszyt zawiera:
- Opis konstrukcji BF 110 i krótki przegląd użycia tego samolotu na różnych arenach działań.
- 8 arkuszy B4 z częściami kolorowymi, 4 arkusze B4 z elementami szkieletu szablonami oraz 11 arkuszy z instrukcją i opisem budowy.

Model opracowany został przez: p. Marcina Grygiela, p. Marcina Dworzeckiego
Nakład: 1500 egzemplarzy.

Z całą pewnością obecne wydanie zostało opracowane na nowo (co podkreślił Wydawca). Widać to niemal w każdej części. Możliwe, że niektóre elementy bazowały w jakimś stopniu na wcześniejszym opracowaniu, ale w bardzo bardzo małym stopniu o ile w ogóle.
Szkielet modelu jest dużo bardziej rozbudowany, segmenty poszczególnych części samolotu są o innym podziale. Widoczny jest ogrom detali i można jednoznacznie stwierdzić (niestety dla mnie :)), że wybrany stopień detalizacji jest dobrze zrównoważony. Elementów jest sporo, ale każdy wydaje się potrzebny.
Pomimo podobnej objętości obu zeszytów, wydanie z 2019 ma o wiele większy stopień upakowania części na arkuszach. Grafika jest bardziej powiedzmy subtelna, nity są mniejszych rozmiarów, linie podziału cieńsze, ale dobrze widoczne. Tradycyjnie grafika zawiera elementy waloryzacyjne (zacieki, przybrudzenia, okopcenia itp). W zeszycie zamieszczone jest zdwojone poszycie części środkowej kadłuba ( jedno z emblematem z czarnym tłem, drugie z emblematem bez tła), ale nie doczytałem się dlaczego tak jest i które wybrać. Tu liczę na Waszą pomoc.

Malowanie pomimo dwubarwnej szarej tonacji wydaje się być właściwym wyborem (subiektywna ocena), chociażby ze względu na bogate detale zewnętrzne, które dzięki może takiemu malowaniu będą się dobrze wyróżniać na tle całej bryły samolotu.

Galeria porównawcza niektórych arkuszy. Po lewej opracowanie 2019, a po prawej 2004. Ostatnie zdjęcie obrazuje jak to wszystko zostało ciasno upakowane :).







Pewnie zobaczycie, że na okładce zeszytu 1-2 2019 widnieje cena 84 PLN. Moje wytłumaczenie skłania się ku temu, że model początkowo był przeznaczony do sprzedaży w EMPIK-u. Plan jednak uległ pewnie zmianie. Żeby rozwiać wątpliwości zapłaciłem tyle ile widnieje na stronie wydawnictwa.

A zestaw wręg wycinanych laserowo to 2 arkusze B4 o grubości 1mm i jeden o grubości 0,5mm. Oszklenie kabiny jeszcze nie ma takiej przeźroczystości jak mogłoby mieć, ale jest lepiej niż wcześniej.

Mam nadzieję, że ta krótka prezentacja będzie pomocna w lepszym zapoznaniu się z tym co oferuje nowe opracowanie modelu Bf 110 autorstwa wydawnictwa AH.

Pozdrawiam
ŁM

--

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 6 z 8Strony:  <=  <-  4  5  6  7  8  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024