FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 8Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
15-06-19 19:30  Odp: [N] Kartonowy Arsenał 1-2/2019 Messerschmitt Bf 110G-4/R8
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Z tym kosmosem w detalizacji to bym nie przesadzał...

Czemu ja zawsze muszę coś dorabiać? ;-)

--
Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------

 
15-06-19 20:13  Odp: [N] Kartonowy Arsenał 1-2/2019 Messerschmitt Bf 110G-4/R8
Mucha 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Bo Ty nie sklejasz modeli, tylko tworzysz miniaturowe repliki... :)

--
Co zostało zobaczone, tego się nie odzobaczy

 
15-06-19 21:11  Odp: [N] Kartonowy Arsenał 1-2/2019 Messerschmitt Bf 110G-4/R8
Dauntless   

Tylko że Ty jak robisz model to nikt inny go nie może skleić... sam sobie go robisz dla siebie a tematy wybierasz bardzo ciekawe i tym mocniej irytujesz innych modelarzy.

 
15-06-19 23:03  Odp: [N] Kartonowy Arsenał 1-2/2019 Messerschmitt Bf 110G-4/R8
Łosiu 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Ale o co Wam chodzi . Państwo Halinscy nie wydają modeli dla każdego. Mają swój target, swój segment rynku . Są modelarze którzy sobie z nimi radzą i je doceniają. Jak dla kogoś detalizacja jest zbyt duża, to niech kupi model z wydawnictwa wydającego mniej zdetalizowane modele.
Poza tym dziwne to podejście jeżeli talent, zdolnosci jednego z nas potrafią kogoś irytować....

--
Się robi: coś...
skończone ORP Błyskawica 1:300 MO , OS2U Kingfisher 1:33 Orlik , Nowgorod 1:200 Pro-Model , Kamow A-7 1:33 Orlik , TKS 1:25 GPM , Od2 1:25 Modelik

 
16-06-19 07:06  Odp: [N] Kartonowy Arsenał 1-2/2019 Messerschmitt Bf 110G-4/R8
Mejdej 



Na Forum:
Galerie - 10


 - 3

Może teraz tak jest Łosiu :). Konkurencja jest spora więc posiadanie własnej niszy jest w cenie. Nie chodzi o poradzenie sobie, ale czerpanie przyjemności ze sklejania. Ja tylko podałem moje odczucia, może chętnych na tak bardzo szczegółowo opracowane modele jest coraz więcej. Tego nie wiem. Dochodzimy tylko pomału do sytuacji gdzie niektóre modele kartonowe zaczynaja cenowo dobijać do plastikowych odpowiedników i tego się trochę obawiam. Jest to incydentalne, ale ma już miejsce. Sklejam też modele plastikowe samolotowa 1:32 i szybkość wzrostu cen modeli kartonowych jest bardzo widoczna i znacznie większa niż plastikowych. Wiem ciężko to tak porównywać 1:1. Przy tym Bf -110 tak akurat się złożyło. Podałem przykład. Jest jasne dla mnie, że jest ogromna różnorodność modeli na rynku od najprostszych do najtrudniejszych. Jednak właśnie z tego powodu kupuje praktycznie tyko modele z AH i jako ten może niszowy odbiorca wyrażam pewne obawy, mam nadzieje że trochę przesadzone :). To czekamy na pierwszego szczęśliwca, który ma szanse zaoszczędzić 19 pln kupując ten model w określonej konfiguracji do końca lipca :)

--

 
16-06-19 09:09  Odp: [N] Kartonowy Arsenał 1-2/2019 Messerschmitt Bf 110G-4/R8
Dauntless   

A ja sobie tak pomyślałem że skoro Hal ma już tak dobrze opracowanego Me-110 to znaczy że może wiedział co robi?? Do czego boję.. a no do tego że w przyszłości będzie mógł przerabiać wersje G do innych wersji np. C lub E itp.. Zupełnie jak z me-109 Raz a porządnie a potem z górki...Wiadomo że trzeba przerobić wnętrze i kilka innych szczegółów ale chyba warto się pomęczyć. Zresztą wolę zaczerpnąć w tej materii waszego języka gdyż nie ukrywam że wolałem wersję C lub E. Jak myślicie czy bryła samolotu jest taka sama dla każdej wersji???

 
16-06-19 13:05  Odp: [N] Kartonowy Arsenał 1-2/2019 Messerschmitt Bf 110G-4/R8
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Zabawne jest czytanie tych utyskiwań na stopień detalizacji ze strony tych modelarzy, którzy nie sklejają modeli z wyd. AH : )
Przecież jak będzie już model dostępny to będzie wtedy można porównać stopień detalizacji względem poprzedniego wydania lub do innych samolotów z tej, czy innej firmy.
Niczym dziwnym nie jest, że ci co sklejają samoloty z tego wydawnictwa mimo ich niby wielkiej detalizacji dodają jeszcze więcej detali, aby model jeszcze fajniej wyglądał, ale przecież nikt nikogo do tego "siłom i godnościom osobistom" nie zmusza, ani do tego, aby część detali pominąć przy sklejaniu.
Oczywiście cena za model jest wysoka, kamuflaż mógłby być ciekawszy, ale przecież nic nie stoi na przeszkodzie, aby objawił się wreszcie wydawca, który wykona grafikę na równie wysokim poziomie i zasypie rynek modelami w niższej cenie - nie tak dawno były zapowiedzi, że tak się stanie - niestety nic takiego nie nastąpiło.
Załóżmy, że ten model jest za drogi o ile - o 20, 25, 30 zł - sorry, ale wczoraj kupiłem w pubie na wiodącej łódzkiej ulicy 2 (słownie dwa piwa) i zapłaciłem 38 złotych - nie to, że się chwalę, że mnie stać na takie fanaberie, ale tak to względem za drogich modeli wygląda, a piwa wcale nie były z jakiejś nie wiadomo jakiej półki - ot zwykłe pszeniczne i porter znad morza.

Post zmieniony (16-06-19 13:08)

 
16-06-19 14:05  Odp: [N] Kartonowy Arsenał 1-2/2019 Messerschmitt Bf 110G-4/R8
Barbarossa 

 

Malowanie jak u
w Ju-88 Wittgensteina było by ciekawsze, ale model zacny. Jak ktoś już nabędzie to poproszę fotki arkuszy.

--

Post zmieniony (16-06-19 14:06)

 
17-06-19 01:17  Odp: [N] Kartonowy Arsenał 1-2/2019 Messerschmitt Bf 110G-4/R8
Mejdej 



Na Forum:
Galerie - 10


 - 3

Tak tylko zapytam z ciekawości. Skąd wniosek, że ocena poziomu detalizacji jest od osób nie sklejających modeli z AH?

--

 
17-06-19 07:25  Odp: [N] Kartonowy Arsenał 1-2/2019 Messerschmitt Bf 110G-4/R8
Dauntless   

Widzę że mamy tu mnóstwo ekspertów znających się na cenach czy detalizacji ale temacie bryły samolotu nikt nie ma nic do powiedzenia.. wielka szkoda...

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 8Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024