FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 8Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
15-06-19 08:45  Odp: [N] Kartonowy Arsenał 1-2/2019 Messerschmitt Bf 110G-4/R8
rowin 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Bizon, pokaz prosze zdjecia arkuszy. Bo wnioskuje ze masz nowy model lub uczestniczyles w projektowaniu skoro piszesz ze jest to "prawie nowe" wbrew temu co napisane jest przez Wydawce.

 
15-06-19 08:52  Odp: [N] Kartonowy Arsenał 1-2/2019 Messerschmitt Bf 110G-4/R8
El Comandante 
moderator




Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 12
 

Poddaję się. Na stronie wydawcy, początek drugiego zdania, wytłuszczonym drukiem:
To zupełnie nowe opracowanie


--
>> El Comandante - dla znajomych Renia <<
GEKOn

 
15-06-19 09:37  Odp: [N] Kartonowy Arsenał 1-2/2019 Messerschmitt Bf 110G-4/R8
Bizon 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


 - 8

A czy w poprzednim wydaniu nie było wnęk, oddzielnych powierzchni sterowych?

--
Im trudniejsza jest walka, tym większe będzie zwyciestwo!
"w życiu jest dobrze, gdy jest dobrze i nie dobrze, bo gdy jest tylko dobrze to niedobrze"

 
15-06-19 09:51  Odp: [N] Kartonowy Arsenał 1-2/2019 Messerschmitt Bf 110G-4/R8
CIDER 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 

Jest wątek - jest zabawa :)

--
POZDRAWIAM
DRUCIAKOTFURCA - AMATOR :)

PFALZ E.1 - FOKKER D VII -
AVIATIK-BERG 30.40 -
ALBATROS D XI -
MORANE SAULNIER L -
LUBLIN R XIII D -
PO - 2 WS(LNB)

 
15-06-19 10:39  Odp: [N] Kartonowy Arsenał 1-2/2019 Messerschmitt Bf 110G-4/R8
laszlik 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 4
 

Fiat 126p: dwudrzwiowy, 4 koła, silnik z tyłu.
Porsche 911: dwudrzwiowy, 4 koła, silnik z tyłu. Prawie to samo, trochę tylko w Porsche dodane żeby lepiej wyglądało...

--
https://www.facebook.com/Card-Models-By-Maciej-Lach-848667298662956/

 
15-06-19 12:07  Odp: [N] Kartonowy Arsenał 1-2/2019 Messerschmitt Bf 110G-4/R8
Bizon 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


 - 8

Dokładnie tak

--
Im trudniejsza jest walka, tym większe będzie zwyciestwo!
"w życiu jest dobrze, gdy jest dobrze i nie dobrze, bo gdy jest tylko dobrze to niedobrze"

 
15-06-19 12:28  Odp: [N] Kartonowy Arsenał 1-2/2019 Messerschmitt Bf 110G-4/R8
Dauntless   

Klap nie było...to to samo opracowanie ale naprawdę mocno zdetalizowane. Cena?? wysoka ale wole lepsze model Hala, ciekawsze tematy, raz na jakiś czas, za wyższą cenę niż me-109 za 50 zł który trafia do empika a potem na makulaturę. Wiesz ile jest Hala na makulaturze? Kiedyś miałem do takiego źródła dostęp. hal powinien wycofać się z empika i postawić na tylko takie modele jak ten me-110. Kupowali by tylko ci co ich stać. Ale tematyka była by ciekawsza.

 
15-06-19 12:45  Odp: [N] Kartonowy Arsenał 1-2/2019 Messerschmitt Bf 110G-4/R8
rowin 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Ja nie mam modelu, ale wystarczy zwrocic uwage na to co jest wrzucone na strone. Podzial kadluba na segmenty jest inny niz w poprzedniej wersji. Nos ma inny ksztalt. Poszycie kabiny ma inny ksztalt. Sa oddzielne klapy do ladowania, inaczej zrobione chlodnice. Co za tym idzie mozliwosc wychylenia klap z otwartymi chlodnicami. Co znow zmusilo do zmiany konstrukcji wneki podwozia. Widac ze zbiorniki paliwa sa nowego typu czyli inne niz w poprzedniej wersji. Warto tez zwrocic uwage ze podloga w kabinie nie jest plaska jak w poprzednim modelu. W 110 pedaly orczyka wisialy nad wycieciami w podlodze, czyli tak jak jest w nowym modelu. Widac tez ze szkielet kabiny jest inny. Czyli z grubsza chyba tylko nazwa modelu zostala ta sama.
Takze Bizon jak nie orientujesz sie to lepiej nic nie pisac :)

 
15-06-19 14:16  Odp: [N] Kartonowy Arsenał 1-2/2019 Messerschmitt Bf 110G-4/R8
Mejdej 



Na Forum:
Galerie - 10


 - 3

Można rzec, że każdy model z wydawnictwa Haliński bardziej lub mniej cieszy. Mnie tylko trochę martwi ten trend na coraz większą detalizację. Dla jednych to pewnie coś ekstra, ale obstawiam, że jednak większość modelarzy nie cieszy wykonywanie aż tak ogromnej liczby maleńkich części, które potem znikają gdzieś pod poszyciem. Liczyłem, że ten trend u AH się w końcu skończy i zostanie utrzymany jakiś rozsądny poziom. Żeby zaprojektować taki mocno zdetalizowany model na pewno potrzeba dużo więcej czasu, a przez to i czas oczekiwania jak i cena rosną. Zreszta ten model to pokazuje. Do tej pory kupowałem wszystko co wychodziło z AH, teraz mam coraz większy dylemat. Cena mnie nie odstrasza, ale jak mam wydać w sumie 204 pln ( model + oszklenie + wręgi laserowo wycinane - bez tych wręg to już nie podchodzę do modeli) i potem odkładać jego sklejenie na nieokreślony czas to chyba wole wydać 220 pln na model Bf 110 w skali 1:32 firmy Dragon, który poziomem detali zachwyca a jego złożenie i pomalowanie da mi więcej frajdy niż męka z tymi wszystkimi drobnymi częściami. Uwielbiam modele kartonowe, szata graficzna modeli AH jest fenomenalna, tylko ta przesadna detalizacja zabija we mnie chęć sklejania tych modeli. A jak nie mam ochoty ich sklejać to po co kupować ?Na Półkę ? Tylko po co. Tak tego potem nikt nie odkupi bo cena będzie barierą. A kupować i sprzedawać za mniej jest bez sensu. Takie mam teraz dylematy :). Poczekam na ten model zapowiadany do Empiku.

--

 
15-06-19 18:08  Odp: [N] Kartonowy Arsenał 1-2/2019 Messerschmitt Bf 110G-4/R8
Raziel_3 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Poziom detalizacji będzie kosmiczny jak w rakietach Elona Muska. Już ostatni Me-262 miał detalizacji poziom hardcore.

--
gotowe: Sd.Kfz 251 A WURFRAHMEN 40 | XP-61E | JAGDPANZER IV Ausf. F |StuG 40 F OSTKETTEN | | W budowie: Papegojan (40%), Kongo (95%), Pt 31 (10%),Me 262B-1a/U1 (45%)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 8Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024