FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 
19-06-19 20:42  Odp: [R] Brytyjski lotniskowiec HMS Ark Royal, ANGRAF No. 122, 1:200
Mucha 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Jak będziesz robić podposzycie? Którą metodą?

--
Co zostało zobaczone, tego się nie odzobaczy

 
20-06-19 13:16  Odp: [R] Brytyjski lotniskowiec HMS Ark Royal, ANGRAF No. 122, 1:200
Pawel.Pl 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Uszanowanie !

Mucha – podposzycie zamierzamy wykonać pełne dla całego kadłuba z tektury 1 mm wklejanej prostopadle do elementów konstrukcyjnych szkieletu. Wzoruję się na tym co już około 10 lat temu wykonał Ceva i przedstawił na innym forum modelarskim w relacji z budowy pancernika Conte di Cavour. Na drugiej stronie relacji w jednym z postów Cevy jest instrukcja jak wykonywał podposzycie i właśnie na niej się wzoruję.

https://papermodels.pl/thread-2919-page-2.html

Tak wygląda fragment nie wypełniony podposzyciem, ale oklejony wewnątrz podporami w moim wykonaniu, za które na chwilę obecną służą mi proste paski tektury, obrysy wręg są idealnie proste więc nie muszę nic kombinować.



Elementy stanowiące wypełnienie, które dotychczas wkleiłem też nie są zbytnio skomplikowane więc nie używam kalki technicznej do złapania ich wymiaru, wycinam prostokąt o wymiarach ok. 1-2 mm większych niż wynika z obmiaru linijką i przycinam do uzyskania właściwego kształtu. Z każdym kolejnym elementem nabieram większej wprawy. Zabawa zacznie się z podposzyciem części podwodnej tam bez kalki technicznej na pewno się nie obędzie. Ale zanim przygotuję wypełnienie trzeba będzie przygotować podpory a te już nie będą proste i będą wymagały odwzorowania – Ceva korzystał z kopii wręg ja spróbuję wykorzystać to co mi zostało ze szkieletu ciętego laserem, użyć oczywiście tektury i narzędzi.



Ameryki pewnie nie odkryłem, ale pomysł, który zamierzam niebawem przećwiczyć to odrysowanie kształtów wręg i innych elementów przy użyciu ogranicznika grubości 1mm przygotowanego na bazie wkładu z długopisu.



Dalej już po staremu czyli wytnę obrysowane kształty przymierzę pod elementy szkieletu i przykleję jak będą pasowały a jak nie pójdą do poprawki – tak zamierzam załatwić podpory pod podposzycie w miejscach gdzie są łuki i zaokrąglenia.

W teorii wydaje mi się, że jest sprawa dobrze przemyślana – opiszę i przedstawię efekty praktyki w najbliższym czasie.

--
Łączę wyrazy szacunku i serdeczne pozdrowienia

 
20-06-19 13:28  Odp: [R] Brytyjski lotniskowiec HMS Ark Royal, ANGRAF No. 122, 1:200
Spychacz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Prosty i genialny pomysł z tym ogranicznikiem. Życzę powodzenia w budowie, bo temat bardzo interesujący.

Pozdrawiam.

--
Relacja: ARIZONA
Relacja z galerią: NAGATO , FUSO
Galeria: RICHELIEU , KING GEORGE V
Slayer \m/

 
24-06-19 07:11  Odp: [R] Brytyjski lotniskowiec HMS Ark Royal, ANGRAF No. 122, 1:200
IJN Łukasz 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 1
Galerie - 18


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Radek to jak to robiłeś do tej pory?!?

--
Optymista myśli, że świat stoi do niego otworem,
Pesymista wie co to za otwór ...


W stoczni:
IJN Fuyuzuki

Galerie :

IJN Chikuma ,
IJN Ise , IJN Akagi , IJN Yahagi , IJN Yugumo , IJN Hiei , IJN Ishigaki , IJN Shimushu , IJN Tama , IJN Kiji ,
IJN Kitakami , IJN Akitsushima , IJN Akizuki , IJN Hiburi ,
IJN Hatsushimo , IJN Isuzu .

 
24-06-19 08:58  Odp: [R] Brytyjski lotniskowiec HMS Ark Royal, ANGRAF No. 122, 1:200
Adam 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Pomysł super z ogranicznikiem pokazał mi, że mocno sobie skąplikowałem moje rozwiązanie z podposzyciem :). Życzę powodzenia.

Post zmieniony (24-06-19 08:58)

 
24-06-19 12:07  Odp: [R] Brytyjski lotniskowiec HMS Ark Royal, ANGRAF No. 122, 1:200
Spychacz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Łukasz, lepiej nie pytaj :-D Najważniejsze, że działało ;-)

Pozdrawiam.

--
Relacja: ARIZONA
Relacja z galerią: NAGATO , FUSO
Galeria: RICHELIEU , KING GEORGE V
Slayer \m/

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024