Warning: Division by zero in /home/konradus/domains/konradus.com/public_html/forum/read.php on line 218

Warning: Division by zero in /home/konradus/domains/konradus.com/public_html/forum/read.php on line 223

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/konradus/domains/konradus.com/public_html/forum/read.php:218) in /home/konradus/domains/konradus.com/public_html/forum/read.php on line 354

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/konradus/domains/konradus.com/public_html/forum/read.php:218) in /home/konradus/domains/konradus.com/public_html/forum/read.php on line 362
WWW.KONRADUS.COM - FORUM MODELARZY KARTONOWYCH - [R] Brytyjski lotniskowiec HMS Ark Royal, ANGRAF No. 122, 1:200
           

FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
12-06-19 19:25  [R] Brytyjski lotniskowiec HMS Ark Royal, ANGRAF No. 122, 1:200
Pawel.Pl Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Uszanowanie !
Nadszedł dla mnie czas z biernego obserwatora forum przejść do aktywnego w nim uczestniczenia. Postanowiłem objawić się na skutek zakupienia na Warszawskim Festiwalu Modelarski BABARYBA (8 czerwca 2019 r.) modelu lotniskowca HMS Ark Royal, bezpośrednio na stoisku Wydawcy - Angraf/Answer, przy jednocześnie danym słowie, że rozpocznę relację z jego sklejania.Dlaczego właśnie ten model – wydaje mi się, że pomimo swoich rozmiarów nie jest on szczególnie skomplikowany i jako model startowy po kilkudziesięcioletniej przerwie od sklejenia ostatniego modelu nadaje się w sam raz.
Czemu obiecałem relację na forum – jest to dla mnie jeden ze sposobów motywacji do aktywnego powrotu do hobby, które kiedyś sprawiało mi wiele radości, poza tym nie znalazłem relacji ze sklejania w „dwusetce” tego pięknego okrętu o jakże ciekawej historii.

Jak do tej pory wszystko idzie sprawnie, szkielet cięty laserem to genialny wynalazek. Kolejnym etapem będzie szkielet części podwodnej a następnie rozpoczynam zabawę z tzw. „podposzyciem”.

Wszelkie uwagi i doping ze strony wielbicieli kartonowego modelarstwa będą dla mnie cenne.

--

Post zmieniony (12-06-19 19:26)

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
14-06-19 00:05  Odp: [R] Brytyjski lotniskowiec HMS Ark Royal, ANGRAF No. 122, 1:200
Pawel.Pl Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Wszystkim dziękuję za miłe przyjęcie i zainteresowanie relacją oraz wsparcie i kibicowanie moim zmaganiom.

Winek – kilkadziesiąt lat minęło od zakończenia ostatniego modelu podobnego rozmiaru – był to HMS Hood (A. Haliński nr 3), później skleiłem kadłub HMS Rodney (Fly Model) i na resztę modelu zbrakło czasu i zapału. Studia, później praca lata leciały a modele szły na półkę, aż splot różnych wydarzeń sprawił, że postanowiłem wrócić z wyzwaniem.


Mucha – czuję się obserwowany w pozytywnym tego wyrażenia znaczeniu – jest to dla mnie motywacja do pracy nad modelem.

Sven – zgadza się, to co zamieściłem na rozpoczęcie relacji to jedna z trzech części szkieletu i to ta najmniejsza i chyba najłatwiejsza do wykonania. Na chwilę obecną doszła część podwodna o czym w relacji poniżej. Także ubolewam, że w modelu jest tylko jeden typ samolotów, ale tak sobie mówię, na pocieszenie, że jak bym miał wybierać to jednak wolę na pokładzie postawić Swordfishe, a brak Fulmarów nie ukrywam boli lecz może sam na koniec prac nad modelem spróbuje je zaprojektować. Plany okrętu, pewnie też zaopatrzę się w nie, ale na razie wyczekuję na cięte laserem detale i pokłady drewniane.

androsek – eh … mam nadzieję, że nie czeka mnie taka przykra niespodzianka, ze wstępnych pomiarów wszystko się zgadza, ale biorę też poprawkę na swoją omylność. Jak coś będzie nie tak to będę myślał jak przeciwdziałać i podpytywał Was o rady.

Varran – mam podobne zdanie, ten okręt też zawsze mi się podobał – ma coś w sobie.

Zgodnie z planem szkielet części podwodnej na swoim miejscu. Jak do tej pory nic nie sprawiło większych problemów. Jedynie drugiego egzemplarza wręgi nr 24 nie mogłem odnaleźć (możliwe, że to moje gapiostwo), projekt przewiduje grubość wręg 2mm a cały szkielet jest wycięty laserem w tekturze 1 mm, tak więc niektóre elementy są zdublowane. W poszukiwaniach wręgi pomagała mi nawet żona, ale nie udało się, więc wykonałem ją samodzielnie – tak naprawdę żaden to problem, bo kiedyś właśnie tak się sklejało.

W weekend czeka na mnie sporo różnych spraw i pomimo, że już nie mogę się doczekać pracy z podposzyciem, będę działał dalej dopiero od przyszłego tygodnia.

--
Łączę wyrazy szacunku i serdeczne pozdrowienia

Odpowiedz na tę wiadomość 
 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2018