FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 9 z 27Strony:  <=  <-  7  8  9  10  11  ->  => 
06-06-19 12:11  Odp: [R] Renault FT17 / Projekt własny 1:25
97 



Na Forum:
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

co prawda nie moje klimaty, zabawa w brudzenie oleum podłogi, ścian i innych elementów ale efekt - majstersztyk :D

--
----------------------------------------------------------------------------
o tu choszm ... o takie
F4 Phantom II A10 Thunderbotl II

 
07-06-19 07:38  Odp: [R] Renault FT17 / Projekt własny 1:25
Rzeznik 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 8
 

97, Ryszard, Wojciech Cięciwa: Dziękuję za tak budujące posty :)
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Tym razem nie będzie żadnych postępów prac. Mam pytanie, które męczy m nie i nie daje spać po nocach. Czy w Renaultach FT był jakiś panel z manometrami/zegarami? W modelu Menga czy Takoma coś takiego występuje ale wydaje mi się, że to radosna twórczość. Natomiast nie znalazłem ani jednej fotki prawdziwego okazu, która by wskazywała na występowanie czegoś takiego. Poniżej dowody:
Fragment instrukcji z Takom ukazujący problem:


I fotka wnętrza FT. Widać na niej miejsce gdzie wg producentów modeli znajdować się ma ww panel. Jak widać nie widać nic. Oczywiście egzemplarz może być niekompletny, ale występują tam żadne elementy mocujące - czyli jakby nic nigdy tam ni było.


Swoją drogą, ze po zamknięciu kadłuba rejon ten nie będzie zbyt widoczny, ale kwesta ta nie daje mi spokoju. Co o tym sądzicie?

Post zmieniony (13-11-19 14:29)

 
07-06-19 22:14  Odp: [R] Renault FT17 / Projekt własny 1:25
profil   

Powitać.
Myślę, że nie chciało im się nic wymyślać i zrobili na podstawie zdjęcia.



Tu tez brakuje półki do podtrzymania pocisków.
Zdrów.

Post zmieniony (07-06-19 22:20)

 
10-06-19 12:45  Odp: [R] Renault FT17 / Projekt własny 1:25
Rzeznik 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 8
 

@profil kurka, myślałem, że nikt się nie kapnie, że nie ma tych półek. Nie wiem w sumie czemu je pominąłem. Rozłożone sporo by zasłaniały, a złożone byłby praktycznie niewodzone.

Dzięki wielkie za fotę. Dużo mi pomogła.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Pomocni koledzy kilka postów wyżej rozwiali moje wątpliwości co do zasobnika w przedziale silnika. Jest to jednak mosiężny kanister. No to nie zostało nic innego jak przerobić ustrojstwo.
Pacjent:


Pierwsze zabiegi:



No i się udało:


Ostatni rzut okiem na slink przed zamykaniem kadłuba:




Doszła prawa burta i wyście kolektora wydechowego. Jak widać nie obyło się bez ofiar: urwany dynks na połaączeniu chłodnicy z silnikiem oraz przetarcia na samej chłodnicy.


Pozdrawiam upalnie :)

Post zmieniony (10-06-19 14:13)

 
10-06-19 13:46  Odp: [R] Renault FT17 / Projekt własny 1:25
profil   

Bardzo ładnie to wygląda, masz potencjał. Gratuluję.
"...znaczy półka jest, tylko złożona... :)"

Jest jeszcze kilka elementów, które z różnych przyczyn są pomijane w modelach.
Jedna przy silniku, druga w przedziale bojowym. Ciekawe czy wiesz które?
Taka ciekawostka.
I już nie przeszkadzam.

Pewnie to już widziałeś, ale może nie każdy tam zagląda.
Trzy filmiki z Youtuba z uruchomienia odbudowanego FT.

cz1 , cz2 , silnik

Pozdrawiam.

Post zmieniony (10-06-19 13:49)

 
12-06-19 12:07  Odp: [R] Renault FT17 / Projekt własny 1:25
Rzeznik 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 8
 

@profil: Lubię jak ktoś mi w ten sposób przeszkadza, bo mądrego to i dobrze posłuchać. W silniku to nie mam pojęcia, a co do przedziału bojowego to nie wiem, może nożyce do przecinania drutu?
Tak, filmik z silnikiem bardzo mi pomógł przy budowie swojej jednostki.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Proces zamykania kadłuba trwa.
Coś w poprzednim poście zapomniało mi się wrzucić widok ogólny na wklejoną burtę:


Nie wiem co się dzieje, ale kolejny raz się łapie na tym, że wiem, że coś powinno być w modelu ale z jakiegoś bliżej nieznanego powodu tego nie robię, a później się budzę i staram się uzupełnić brak:



Kolektor mi zardzewiał :(



I jak widać doszła druga burta czołgu:



Pozdrawiam!

 
12-06-19 12:33  Odp: [R] Renault FT17 / Projekt własny 1:25
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Nie jestem wielkim miłośnikiem modeli malowanych, ale scratche to co innego:-)
Twoja praca robi ogromne wrażenie i bardzo chętnie tutaj zaglądam, by popatrzeć na mistrzowską robotę:-)

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
12-06-19 15:46  Odp: [R] Renault FT17 / Projekt własny 1:25
profil   

Przy silniku popychacze (chyba) zakryte są osłoną. Widać ją na filmie. Druga to otwory wentylacyjne na przegrodzie silnikowej po obu jej stronach. Też je widać na filmie.
Ot takie detale...
Pozdrawiam.

 
12-06-19 16:24  Odp: [R] Renault FT17 / Projekt własny 1:25
Tommy T.B. 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 5
 

Bardzo kontrowersyjny etap budowy modelu, który ma wnętrze...
Niestety, to co zostało tak pieczołowicie zrobione, teraz będzie zakryte...

Wnętrze miodzio :-)

 
18-06-19 14:42  Odp: [R] Renault FT17 / Projekt własny 1:25
Rzeznik 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 8
 

@StuG: Cieszę się, zaglądaj dalej.
@profil: widziałem kiedyś ta pokrywę, uznałem, ze to jakaś wariacja.
@Tommy: Liczyłem się z tym, ale Ft ma to do siebie, że i tak będzie widać sporo nie tak jak we współczesnych czołgach.
--------------------------------------------------------------------------------------------
Ośka ze szprychy rowerowej:


I płyty pancerza:






Oraz panel (pomalowany Pactrami, a czerwień to Tamiya XF-7). Na żywo nie wygląda tak źle:



Pozdrawiam

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 9 z 27Strony:  <=  <-  7  8  9  10  11  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024