FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
09-06-19 12:49  [R] Sopwith F.1 CAMEL Mały Modelarz 2004
bartosz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Witam!

Będę tutaj zamieszczał efekty budowy mojego pierwszego w życiu kartonowego modelu.

Wybrałem Sopwith ze względu na to, że nikt nie narzekał na spasowanie elementów, więc gdy coś nie zagra będę wiedział, że to moja wina.

Arkusze na początku pomalowałem Caponem co znacznie ułatwia mi pracę. Przed tą operacją papier łatwo się zagniatał, rozwarstwiał. Być może dlatego, że wycinanka ma już 15 lat.

Kleje to klejem UHU glue pen i jestem z niego bardzo zadowolony, no może jest odrobine za gęsty. BCG kupiłem jednak nie umiem nim kleić, może dlatego że caponowałem arkusze.

Poniże przedstawiam co do tej pory stworzyłem. Z rzeczy które ewidentnie skopałem to za gruby drążek. Elementy podklejone kartonem kleje kleje cyjanem. Na początku wycinałem element i jechałem gluten na około potem szlifowałem wypustki żeby to pasowało. Ale potem darowałem sobie to, wydaje mi się, ze łatwiej wypustke lekko zeszlifować żeby weszła w otwór, skleić glutem i zaszlifować dopiero na gładko.

Retusz też jeszcze nie udolny, mam problmy z dopasowaniem koloru. Mam akrylowe farbki w tubkach.













Post zmieniony (09-06-19 12:58)

 
09-06-19 13:30  Odp: [R] Sopwith F.1 CAMEL Mały Modelarz 2004
Mucha 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Kibicuję, też mam go w planach. W jakim malowaniu będzie?

--
Co zostało zobaczone, tego się nie odzobaczy

 
09-06-19 14:09  Odp: [R] Sopwith F.1 CAMEL Mały Modelarz 2004
Primo 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3
 

Całkiem fajnie zacząłeś , model faktycznie jest świetnie spasowany. Skleiłem go jako pierwszego po ponad dwudziestoletniej przerwie.
Co do retuszu to używałem akwareli bardzo łatwo je mieszać i uzyskiwać kolory niemal idealne zwłaszcza jak się zaczyna przygodę z kartonowymi modelami.

--
Kleić każdy może trochę lepiej lub trochę gorzej

pod młotkiem :KOF II
na bocznicy ; P3.1, Pruski wagon bagażowy , ADLER , Tx4 , OL 49 , Tkt48 , Cn2t Las


 
09-06-19 18:15  Odp: [R] Sopwith F.1 CAMEL Mały Modelarz 2004
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Idzie dobrze - powodzenia życzę !
PS - Mucha - malowanie z 209 Sqd.RAF (1918 r.)

 
10-06-19 07:25  Odp: [R] Sopwith F.1 CAMEL Mały Modelarz 2004
Rzeznik 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 8
 

Super! Jak to jest pierwszy kartonowy model w życiu to boję się pomyśleć jak będzie wyglądał drugi. Lec z tym tematem dalej!

 
10-06-19 14:04  Odp: [R] Sopwith F.1 CAMEL Mały Modelarz 2004
Kris 



Na Forum:
Relacje w toku - 3


 - 10

klej klej klej, zrobiłem go zaraz po wydaniu, "wisi" do tej pory, pozdrawiam

--

 
10-06-19 15:22  Odp: [R] Sopwith F.1 CAMEL Mały Modelarz 2004
MarcinS 

Na Forum:
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8


 - 4

Idzie świetnie! Mojego wielbłąda kleiłem w jego środowisku naturalnym - na środku pustyni, pracując w Arabi Saudyjskiej. Przyjechał do Polski i nadal stoi na półce:).

--

Post zmieniony (10-06-19 23:30)

 
10-06-19 20:40  Odp: [R] Sopwith F.1 CAMEL Mały Modelarz 2004
Kylo Ren 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 7
Galerie - 4


 - 6

Pamiętam do dziś jak sklejałem ten model. Paweł Mistewicz ma bardo ładne opracowania modeli i są świetnie spasowane. Powodzenia w budowie.

--
W fabryce: Fokker E V KK , Sopwith PUP KK, Lublin R XIII D KK,
Wz.34, Typ 5 Chi-ri

Fabrykę opuśiły:
Fokker E. V. , Mitsubishi A6M2 Zero , F-4F Wildcat , Chi-he , Sopwith F1 Camel MM , Nieuport 11c.1 "BeBe" , 4TP , F-104G Starfighter , Lokomotywa Spalinowa EMD F40PHM-2 , Spowith F1 Camel KK,

 
10-06-19 23:08  Odp: [R] Sopwith F.1 CAMEL Mały Modelarz 2004
kudłaty 



Na Forum:
Relacje w toku - 10
Relacje z galerią - 2
Galerie - 26


 - 2

bartosz, jeśli to jest Twój pierwszy model kartonowy - to jesteś mistrz!
Na chwilę obecną, prezentuje się świetnie :)
Obserwuje i pozdrawiam,

--
"The idea is to die young, but as late as possible"
Ashley Montagu

... A trolla, to najlepiej ignorować :)) ...

 
20-06-19 13:26  Odp: [R] Sopwith F.1 CAMEL Mały Modelarz 2004
bartosz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Dziękuje za pozytywne komentarze, staram się jak mogę niestety moje umiejętności a raczej ich brak dają o sobie znać :)

Lekcja dla mnie to przygotowanie kadłuba przed obklejaniem. Jak widać nie można żałować czasu na szlifowanie wręg i dopasowanie ich przed oklejaniem. Stosowanie zasady, że jakoś to bedzie nie zdaje egzaminu. Widzę, że ważne jest też żeby krawędzie były pod kątek 90* co niestety nie jest takie proste, gdyż nożyk lubi uciekać. Może linijka z grubszą jedną stroną dała by radę? Będę testował. Tak wyciętej wrędze łątwiej było by nadać lekką fazę w zakładaną stronę. Nietsety gdy spadek jest w jedną stronę a kadłub opada w drugą sytuacja jest ciężka do uratowania.

Kupiłem również matę, bez tego się nie da. Chyba, że ktoś okradł magazyn z nożykami do skalpela. A może to ja nie mam wprawy? W każdym razie teraz jest zdecydowanie lepiej :)

Z przodu jest względnie zadowolony, tył delikatnie mówiąc zmęczyłem. Może retuszem coś poprawie. W tylnej części będzie jeszcze naciąg i skrzydło więc trochę te najbardziej skopane miejsca ukryje.

Jeszcze takie luźne przemyślenie. BCG to świetny klej i na caponowanej powierzchni daje radę (łączenie na styk). Jednak nie trzeba go żałować.







 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024