FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 6Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
09-06-19 08:13  Odp: [R] W pogoni za prędkością. Gee Bee R-1 od McGregora
lubię placki   

Śliczny grubasek , napisz czy arkusze przed klejeniem zabezpieczyłeś . Pozdrawiam i podglądam dalej .

--
modele to moja pasja.

 
09-06-19 09:02  Odp: [R] W pogoni za prędkością. Gee Bee R-1 od McGregora
henrykk   

Też (chyba każdy?) popełniłem, bardzo fajny model i samolot. Jako jedyny model dostąpił u mnie (łaskawa zgoda, a nawet propozycja żony) pozwolenia na stanie na gablotce w pokoju, czyli na widoku publicznym.
Nie wiem, czy zauważyliście pewnego babola, nie wiem tylko, czy wystąpił już w oryginale czy w opracowaniu modelu; jedna z kostek na kadłubie (np. zdjęcia w poście z 02-06-18) ma źle ułożone oczka – suma punktów leżących na przeciwległych polach kostki musi zawsze wynieść 7...

--
Pozdrawiam
Henryk

 
09-06-19 11:08  Odp: [R] W pogoni za prędkością. Gee Bee R-1 od McGregora
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Henryku na modelu na lewej burcie są całkowicie pomylone kostki - patrząc na lewą burtę - pierwsza kostka po lewej stronie liczby 11 powinna mieć taki układ oczek na ściankach :
Czołowa - 5, po prawej - 4, górna 1.
Kostka po prawej stronie liczby 11 :
Czołowa 6, po prawej 2, góra 4.
Na prawej burcie odwrotne ułożenie kostek.
https://www.wrhs.org/research/crawford/aircraft/
http://yellowairplane.com/Book_Reviews/Gee_Bee_Airplanes/Gee_BeeAirplanes_Super_Sportster_R2.jpg

 
09-06-19 11:11  Odp: [R] W pogoni za prędkością. Gee Bee R-1 od McGregora
Mucha 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Aby było zabawnie, w oryginalnym malowaniu też jest błąd. Zarówno w modelu i w oryginalnym samolocie błąd dotyczy kostki z sześcioma oczkami. W modelu nie jest zachowana zasada o której pisze Henryk a w rzeczywistości było ALE, w oryginalnym malowaniu popełniono błąd w ustawieniu szóstki.

--
Co zostało zobaczone, tego się nie odzobaczy

 
09-06-19 12:17  Odp: [R] W pogoni za prędkością. Gee Bee R-1 od McGregora
Mucha 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Lubię placki, arkuszy nie impregnowałem. To miał być model na weekend, ale wyszło inaczej. Aczkolwiek mam go w planach po raz drugi :) tym razem podejdę jak do Fokkera.

--
Co zostało zobaczone, tego się nie odzobaczy

 
11-06-19 22:04  Odp: [R] W pogoni za prędkością. Gee Bee R-1 od McGregora
AWOT   

Ładnie sklejony model, gratuluję!
Gdybyś tak jeszcze poprawnie wymienił autora opracowania to by było super ;-)

Rafał.

 
11-06-19 23:24  Odp: [R] W pogoni za prędkością. Gee Bee R-1 od Awota/McGregora
Mucha 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Już poprawiłem :)

Jeszcze nie sklejony... Na ukończeniu co prawda, ale jeszcze nie można powiedzieć że koniec.

--
Co zostało zobaczone, tego się nie odzobaczy

 
12-06-19 19:27  Odp: [R] W pogoni za prędkością. Gee Bee R-1 od Awota/McGregora
vansen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Fajnie ten bąk pierdzi...

--

 
09-08-19 12:29  Odp: [R] W pogoni za prędkością. Gee Bee R-1 od Awota/McGregora
Mucha 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

No to lecimy...

Śmigło wyetuszowane wstępnie, lekko pomalowane tam gdzie trzeba. Teraz poleci szlif i dalszy retusz lub zostanie całkowicie pomalowane (raczej nastąpi pierwsza opcja).



Zabójca pilotów doczekał się podwozia, bałem się tego ale jakoś poszło. Wszystko jest spasowane co do joty. Idealnie się kleiło.



No tu była walka. Nić nie wydała bo z czasem będzie zwisać, więc zdecydowałem się na drut. I to był dobry pomysł. Ale wojna nastąpiła w momencie gdzy trzeba to było ponaciągać. Udało się na patencie :)



Skleiłem też koła, dziś przelecę je jeszcze poniżej wymiaru na wiertarce i położę czarny półmat, powinien dać fajny efekt. Jak nie podejdzie, zeszlifuję i położę mat.



A na koniec powiem, że chciałem owinąć cylindry i całkowicie spier.....em silnik, który muszę zacząć od początku. Prawie.

--
Co zostało zobaczone, tego się nie odzobaczy

 
11-08-19 21:30  Odp: [R] W pogoni za prędkością. Gee Bee R-1 od Awota/McGregora
Mucha 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Ciąg dalszy

Wczoraj ponownie przysiadłemi w efekcie tego moja latająca beczka doczekała się kół.





Koła pomalowane półmatem. Taki efekt chciałem osiągnąć i taki zostaje. W lampie się delikatnie błyszczy, ale w rzeczywistości wygląda jak piękna nowa fabryczna czarna opona. Co ciekawe, w sumie efekt niezamierzony, na kołach powstał bieżnik. Jest to wynik użycia odpowiednio szorstkiego papieru ściernego. Nie wykończyłem kół papierem drobnoziarnistym, w efekcie czego wyszło dobrze - przez przypadek.





Doszła też rurka Pitota i pozostaną dwa elementy czyli silnik i kabina. Wielkimi krokami zbliżamy się do końca relacji. Gdzieś tam jeszcze powstał pomysł na makietę, ale czas pokaże co z tego wyjdzie.

--

Post zmieniony (11-08-19 23:29)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 6Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024